Automat do kawy

Czyli powrót blogów na forum.

Moderatorzy: Wilczyca, Zanzibar

Re: Automat do kawy

Postprzez SALADYN » Pn gru 24, 12 17:53

Podobny baner kina można było zobaczyć w Infamous 2 tyle że tam sparodiowali tytuły jednych z lepszych gier ostatnich lat jak np No Need For Speed czy Assassin's Need (Love Too).
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Automat do kawy

Postprzez uci » Wt gru 25, 12 18:15

było jeszcze Uncharted Love, Sly the Movie, Hey Loo Reach czy Solid Man the Serpent :]
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » Cz sty 10, 13 19:03

Wszystko jedno

Krótka piłka: spotkałem się z opinią nieuznającej żadnej części z uniwersum poza oryginalnymi wydaniami. W Metal Gear oraz jej kontynuacji mamy powiew świeżości, wykorzystanie własnej koncepcji. Od momentu przekonwertowania się w trzeci wymiar seria straciła dynamikę i zatrzymała się na przedstawianiu tych samych mechanizmów zmieniając tylko formę - pozostały elementy rozgrywki, fabularne sytuacje i archetypy postaci. W końcu MGS 2 to remake poprzedniej części a już na Shadow Moses wracały rozwiązania z oryginałów. I chyba tylko trzeci odcinek w sadze próbował wyrwać się z ogranych schematów: próbował, bo wprowadzone zmiany i tak zgrzytały. Kojima to jednak marny twórca...albo perfekcjonista, który jedno dzieło szlifuje przez wiele lat.

Popełniłem grzech śmiertelny: zfejsowałem się więc jakby co szukać możecie mnie pod http://www.facebook.com/tomasz.gburczyk.77
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez SALADYN » Cz sty 10, 13 19:23

Saladin01 napisał(a):Popełniłem grzech śmiertelny: zfejsowałem się więc jakby co szukać możecie mnie pod http://www.facebook.com/tomasz.gburczyk.77


Czyli jednak nie jesteś jakimś botem tylko Tomek z Szczecinka, jakie to pospolite.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Automat do kawy

Postprzez Gillian » Cz sty 10, 13 20:03

To że AI stacjonuje w jakiejś podziemnej serwerowni w Szczecinku i że ma codename Tomek nie oznacza, że jest człowiekiem! Ja w to nie wierze!
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » Cz sty 10, 13 20:56

Smutne ale prawdziwe...zawiodłem Was wszystkich.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez Solidny » Pt sty 11, 13 03:09

Nadal nie ma twarzy, a ja codziennie na wp dostaję propozycje zostania milionerem właśnie od takich botów jak Jola, Agnieszka, Wojtek... Tomek.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Automat do kawy

Postprzez SALADYN » Pt sty 11, 13 06:34

Saladin01 napisał(a):Krótka piłka: spotkałem się z opinią nieuznającej żadnej części z uniwersum poza oryginalnymi wydaniami. W Metal Gear oraz jej kontynuacji mamy powiew świeżości, wykorzystanie własnej koncepcji. Od momentu przekonwertowania się w trzeci wymiar seria straciła dynamikę i zatrzymała się na przedstawianiu tych samych mechanizmów zmieniając tylko formę - pozostały elementy rozgrywki, fabularne sytuacje i archetypy postaci. W końcu MGS 2 to remake poprzedniej części a już na Shadow Moses wracały rozwiązania z oryginałów. I chyba tylko trzeci odcinek w sadze próbował wyrwać się z ogranych schematów: próbował, bo wprowadzone zmiany i tak zgrzytały. Kojima to jednak marny twórca...albo perfekcjonista, który jedno dzieło szlifuje przez wiele lat.


Tak przy okazji to takie same podejście można zastosować do starych części serii, znaczy się nie uznajemy MG i MG2 poza ogólnym tłem fabularnym że Snake gdzieś tam był i pokonał Big Bossa, to gry z przed dekady w stosunku do MGS i wtedy ten MGS jest powiewem świeżości i oryginalnym tytułem a i mieszanie z błotem MGS2 można łatwiej zrozumieć skoro ten kopiuje sporo od poprzednika i jedzie w dużej mierze na jego sławie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » Pt sty 11, 13 13:18

Nadal nie ma twarzy, a ja codziennie na wp dostaję propozycje zostania milionerem właśnie od takich botów jak Jola, Agnieszka, Wojtek... Tomek.


Z botów polubiłem Cleverbota

i wtedy ten MGS jest powiewem świeżości i oryginalnym tytułem


I takie podejście jest też wynikiem tego, że jak mniemam większość z nas zaczynała przygodę z tą częścią. Dlatego praktycznie nie ogrywam poprzedniczek bo to pewien krok wstecz i nie czuje się z tym komfortowo.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez Solidny » Pt sty 11, 13 17:46

Ja po dwa razy ukończyłem stare MG. O ile pierwszy męczy, tak drugi nadrabia fajną historyjką i ciekawymi rozwiązaniami prosto z gatunku przygodówek.

Z nieuznawaniem można iść dalej i olać MGS na PSX, bo nie ma w kolekcji HD; wtedy MGS2 jest rewolucyjny, a MGS3 tylko dodaje kilka średnich patentów i spłyca fabułę. Możemy też uznawać wyłącznie aktualną generację, czyli MGS4 i PW, ewentualnie PO.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » Pt sty 11, 13 17:55

Rzucanie jadowitym wężem prosto w pysk nie jest średnie - gdzieś Ty się uchował ;)

A PW buduje własny system i koncepcję więc jest to nowy punkt wyjścia plus Kojima uznał ten epizod za MGS nowego pokolenia.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez SALADYN » So sty 12, 13 11:35

No niestety jakoś nie potrafię sobie wyobrazić olewania MGS1 to już niestety gra z mojej epoki i jak napisał Sal od niej zaczynałem poznawanie serii więc nie mogę jej pominąć, klasyczne odsłony sagi to co innego, w tym przypadku ich archaiczność i fabuła przekazywana przez suchy tekst pozwoliły mi nie zagłębiać się w te gry jak w każdego kolejnego MGS'a.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » So sty 12, 13 16:50

Teraz można tak: Bully wprowadził zmiany z których skorzystało GTA 4 ergo jest to klon Canis Canem Edit, z czego Red Dead Redemption jest klonem czwórki. Zagalopowałem się i sam nie wiem co z tego ma wynikać, brak oryginalności?

Dodałem zdjęcie na fejsie - teraz jestem skończony.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez Gillian » So sty 12, 13 17:46

Pff pierwsze lepsze foto z gugla na hasło "mól książkowy". Mnie nie oszukasz, ja wiem, że jesteś AI :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » So sty 12, 13 21:03

Po latach społecznego celibatu naszła mnie ochota na taką formę ekshibicjonizmu. Taka jest naturalna kolei rzeczy. Poza tym AI może się dowolnie manifestować w sieci - jeśli tego nie dotkniesz, nigdy nie będziesz miał pewności :)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez SALADYN » N sty 13, 13 06:25

Majowie jednak mieli racje, koniec świata jest blisko a oto pierwsza oznaka, AI pokazuje swoją twarz, przy okazji mam już typ na zanzibarowe wydarzenie roku 2013 w naszym corocznym plebiscycie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » N sty 13, 13 14:22

Tak? A nikt nie pisał jak pojawiłem się na chacie :D
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » So sty 19, 13 16:48

Canis Canem Edit za mną. Jimmy Hopkins odbija się w lustrze i tym samym wygrywa z Marstonem.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » So lut 02, 13 17:45

Przyszłość podważona

Dan Houser nie wyklucza sklejenia w przyszłości GTA w futurystycznych klimatach. Ostatecznie, podobną decyzję podjęli przechodząc w stylistykę westernu. I tak jak w tej historii, mniejszą rolę odgrywać będzie setting czyli broń z przyszłości, latające samochody, tak jak w każdym dobrym s-f zasadniczy ciężar zostanie przesunięty z technologicznego postępu na obszar ludzkiej kondycji.

Choć Houser tego nie mówi wprost, sięga tym samym do klasyki zafrapowanej wizją przekształceń esencji człowieczeństwa. W Mieście permutacji, powieści może jednak bardziej współczesnej, pada pytanie o ilość możliwych przeróbek i edycji w ludzkiej psychice, do momentu stanu przegięcia, kiedy osobowość zasadniczą można nadpisać i przestaje mieć znaczenie tego kim jestem. Wtedy każdy punkt orientacyjny zostaje podważony.

W porządku ale jak to przekuć z fabularnego szkieletu na elementy grywalne? Wybór rasy czy początkowa konfiguracja preferencji nie sięga daleko, nie mogę wybrać mieszanki płci, która zdeterminuje cały wachlarz wyborów, w tym mentalności. Modyfikacje funkcjonują głównie w sferze interakcji na poziomie konfliktu a poza tym cała reszta to wydmuszka, parawan nadający wiarygodność otoczeniu do czego cały futurystyczny koncept się sprowadza.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez Solidny » So lut 02, 13 18:50

Chciałbym zobaczyć jak sobie radzą z sci-fi. Tyle, że widzieliśmy dość dużo "brudnych" wizji przyszłości, więc można wpaść w banał. Powstaje też standardowy problem takich kreacji, który możemy zobaczyć np. w Powrót do przyszłości, część II. Kiedy nie ma odwołania do źródła i pozostają same spekulacje, a co najgorsze, jesteśmy w stanie dożyć przedstawionych czasów, utwór potwornie traci na wiarygodności. Gdyby jednak przenieść epokę analogicznie jak w RDR, czyli o 100 lat w przyszłość, dopiero nasze prawnuki kręciłyby nosem. Już to widzę... Ciekawe, kiedy i czy w ogóle, gry wideo staną się mniej śmiertelne od ludzi, jak pozostałe media. Dajmy im czas, istnieją mniej niż pół wieku.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » So lut 02, 13 21:02

I na tym polu interesuje mnie sposób integracji gadżetów jak smartfony z wirtualnym środowiskiem jak Ground Zeroes. Czyli teoretyczne zrównanie eksplorowania praktycznych narzędzi, tego co aktualne, z tym co przyniesie ze sobą przyszłość, twarde trzymanie się ziemi. 20 lat temu chyba nikt nie przewidywał rozwoju sieci społecznych. I teraz część literatury wykorzystuje te wątki, wszczepiając w fabularyzowane historie lub budując opis świata bazującego na formie MMORPG. Cieszę się w pewnym sensie z Watch Dogs, które porzuca przestylizowaną oprawę, typowy wizualny przepych cyberpunka, na rzecz uwspółcześnionej estetyki gdzie fabuła oraz mechanika gry zahacza się na styku globalnego gromadzenia informacji oraz dzielenia się danymi z ingerencją w prywatność i wykorzystaniem tych informacji.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » Pt lut 15, 13 11:48

Rewolucja elektroniczna

Na początku było Słowo - św. Jan

Język to wirus - William S. Burroughs


Przedmiotowość człowieka w ewolucyjnej dynamice ujawnia się w jego przeznaczeniu w redukcji do replikacji na poziomie komórkowym i zakłada pewien automatyzm i brak woli. Obszar kulturowy teoretycznie wynosi nas ponad a faktycznie jest kolejnym stopniem imitacji. Rzadko jednak myślimy o naszych ciałach jak o narzędziach przenoszenia pasożytniczych informacji. Ale między Ogrodem Eden a Aferą Watergate William S. Burroughs, jeden z czołowych przedstawicieli bitników, widział ciąg zależności. Ostatecznie powodem pierwszego Upadku człowieka było zerwanie owocu z Drzewa Wiedzy i przekazaniem go kolejnym członkom społeczności, puszczeniem w ruch mechanizmów infekcji naśladownictwa. Początek istnienia człowieka jest więc początkiem istnienia maszyn symulacyjnych, toteż rozwój technologii a w tym elektronicznych przekaźników, będzie logiczną konsekwencją hegemonii replikatorów.

Przeskakiwanie z umysłu na umysł wirusowych myśli zostaje spotęgowane przez włączenie w proces urządzeń rejestrujących mowę w następstwie czego dochodzi do pocięcia i złożenia w dowolnej kolejności nagrań, których odtworzona treść "stapia" się z wibrującymi dźwiękami otoczenia. Przekaz z zamieszek skomponowany z szumem środowiskowego tła prowokuje panikę. Zapis rozmowy, przetworzonej i zmieszanej z zapisem dowolnego typu, może funkcjonować jak pasożyt uruchomiony na tkance społecznej: plotki niczym się nie różnią od działania choroby, są tak samo zakaźne; narzędzie sczytujące dźwięki/obrazy (=jednostki wirusowe) z otoczenia jest bronią, skutek oczekiwaną infekcją. Tak to wygląda w szkicu myśli Burroughsa, który wyobrażał sobie manipulację informacją (odpowiednio spreparowane słowa) w przestrzeni publicznej w analogii do wirusów pochodzenia organicznego. Język to też wirus a człowiek to jedyna istota zdolna do uwięzienia czasu dzięki umiejętności pisania.

Porzucając techniki kontroli, przejdę do kwestii naturalnego powielania się informacji. Spisana myśl, spetryfikowane słowo zamknięte w książce lub maszynie, może z powodzeniem reprodukować się dalej, porzucając ulotną formę zyskuje na trwałości przekazując siebie w sposób jednolity i spójny bez ryzyka przekształceń i utraty znaczeń gdyż myśl, jak każdy byt, ma wolę przetrwania. Istota ludzka jest wehikułem przetrwania tych memów, jaki więc będzie kolejny etap? Cyfrowa rewolucja.

Człowiek nie zbudował komputerów, zrobiły to memy - replikujące się jednostki doboru kulturowego w poszukiwaniu optymalnego środka przetrwania. Naturalne przejście w ewolucji przetwarzania oraz zapisywania informacji osiągnęło cel w konstrukcji nośnika elektronicznego; w świecie wymiany cyfrowych (nieśmiertelnych) danych, replikacja wiedzy dokonuje się w tempie natychmiastowym w wielu kierunkach jednocześnie. Następnym krokiem będzie opinająca glob sieć i zapewnienie nieskończonej liczby środowisk rozwoju wraz zagwarantowaniem długowieczności przekazywanych treści. Na zagadnieniu maszyn memowych ogniskuje się teoria Susan Blackmore, uznając komputery za jeszcze jeden stopień w produkowaniu narzędzi ułatwiających replikację. Cała ewolucyjna presja prowadziła tylko do tego jednego punktu: wynalezienia technologii udoskonalającej kopiowanie. Replikator biologiczny został wyparty przez maszyny powielające informację.

Myśląc o tym, przypominam sobie czym była sztuczna inteligencja w MGS 2. Neuro-optyczny nośnik był późniejszy względem zawartej w nim samo-świadomości, technologia była tylko skutkiem, zwieńczeniem etapu bezcielesnej aktywności na płaszczyźnie umysłowej ludzkiego gatunku.

Od prymitywnych malowideł, przez pierwsze próby pisma, tabliczki i książki, do software'u i cyfrowej komunikacji. Gatunkowy progres przechodzi kolejne fazy by wyłonić nową formę inteligencji z egzystencjalnego spamu dygitalnej noosfery. Mózgi to wszak skutek kreacji poszerzania pola płodności memów a cyfrowa rzeczywistość ekstensją potencjału kopiowania - produkty memetycznej walki o przetrwanie.

Do przeczytania:

http://www.polityka.pl/nauka/czlowiek/1 ... ltury.read

http://www.memetyka.fora.pl/czytelnia,5 ... iut,4.html
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » N lut 24, 13 16:34

Cykl życia oprogramowania

Padło:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... fb62cbae11

Znowu. I w ogóle...to wina twilite'a.

Ten przypadek jest dziwny akurat bo lampka w zasilaczu świeci się na czerwono, wiatraki nie działają, a tacka z płytką w środku nie zamierza się wysuwać.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez SALADYN » N lut 24, 13 17:20

Najwyższy czas zmienić sprzęt, ja na twoim miejscu już dawno bym to zrobił.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Automat do kawy

Postprzez Gillian » N lut 24, 13 17:45

No to moze zasilacz padł?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » N lut 24, 13 18:09

Zasilacz. Na pewno, inaczej konsola by chodziła.

SAL, racja, nowy iksboks wychodzi w tym roku :D

Sony nie ruszę, bo co zrobię z grami? Damn it, mam sejwy z Mass Effect przecież ;) I nowa generacja w tym roku. Generalnie od dłuższego czasu miałem plany zakupu lepszej, mniej wadliwej, wersji 360'tki i mógłby ograć parę ładnych tytułów jeszcze.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez Gillian » N lut 24, 13 19:09

Sal, na nowym Xie tez nie odpalisz gier z X360. PowerPC na x86 nie zemuluje tak łatwo.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » N lut 24, 13 19:21

Dlatego potrzebna mi stara konsola a potem mogę celować w PS 4 :)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Automat do kawy

Postprzez Gillian » N lut 24, 13 21:11

Nowy 360 4GB to troche ponad 600zl. Sam mysle czy nie zmienić...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Automat do kawy

Postprzez SaladinAI » N lut 24, 13 21:26

Tak widziałem, masakrycznie tanio, nie?

Do 900zł można wziąć z Forzą i Wiedźminem na pokładzie.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemyślenia Redaktorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron