Mały offtop umysłu...

Czyli powrót blogów na forum.

Moderatorzy: Wilczyca, Zanzibar

Mały offtop umysłu...

Postprzez whymaster » So sty 27, 07 18:47

Cóż i ja dostałem swoje przemyślenie, jako zacny redaktor Zanzibaru ;].

Jakoby, że jestem fanatykiem konsol itp. poruszę temat, dosyć bardzo na czasie. Wyścig konsol nowej generacji - moje przemyślenia.

Już tak ogólnie wszystkie konsole next-gen zostały wyplute na rynek, więc można powoli porównywać co i jak. Ogólnie prawde mówiąc jestem zszokowany.

PS3

Obrazek

Polityka Sony, która najwyraźniej samemu zarządowi się nie spodobała (wypierdzielili Kena Kuternoge), która naobiecywała nam cudów na kiju, okazała się jak narazie picem. Wszystkie teksty, że graficznie to PS3 wgniecie X360 w glebe, okazały się mrzonkami. Jak narazie gry wyglądają gorzej, aniżeli ich odpowiedniki na X360. Powiada się, że spokojnie, że PS3 się rozkręci i będzie w ch** lepsze. Możliwe, ale nie będzie to skok tak potężny, by zdeklasować przeciwników. Ten ośmiordzeniowy Cell, to cudo techniki, gdzie 2 jednostki w ogóle nie odpowiadają za przeliczanie grafiki, czy Sony nie poleciało już za bardzo w kulki? Mówili, że to maszynka dla bogatych, że koszty się nie liczą, liczy się wydajność. Wydajność? To X360 ma 512 Ramu, a PS3 dwa razy mniej. Po co było to ucinać? Tłumaczenie, że niepotrzebne albo, żeby ograniczyć pobór mocy, sa dla mnie bezsensu. Zwłaszcza, że chłodzenie PS3 ma najlepsze ze wszystkich konsolek. Ok. PS3 jest kombajnem multimedialnym. Niby tak, jednak zrobienie tak różnych wersji (już troche poprawili dodając w gorszej wersji HDMI), powoduje ciężką rozbieżność. Zrozumiały jest mniejszy dysk, albo przewodowe pady, jednak pozbawianie ważniejszych rzeczy takich jak Wi-Fi jest dla mnie bezsensowne. To po prostu chwyt marketingowy, by zakupić lepszą rzecz. W ogóle rozpierdzieliło mnie nawet to, że PS3 sprzedaje się gorzej niż Wii. Tego to już się nie spodziewałem, jednak słusznie. Wii jest takie jak obiecywano. PS3 ma tylko teraz według mnie jedną przewagę nad resztą, która może okazać się kartą przetargową w przyszłości. Czytnik Blu-Ray. Jeżeli Sony pociągnie to dobrze (a nie jak dyski UMD w PSP, które sprzedają się gówniano), ma szanse na odzyskanie piedestału. Jak narazie postawą sony jeste zawiedziony. Totalnie PS3 mi obrzydło na tą chwile. Ogólnie to dzięki, że Worldwide - premierę. Europa jak zwykle dostała ciepłe i dobre konsole. Ojej...zaraz...jeszcze PS3 nie ma w Europie? Jak to możliwe... Tak jak w pewnym piśmie powiedziano, dla Sony Europa jest jak jakaś sieć sklepów, o której "niechcący" zapomniano. Dzięki.

Oczekiwania / Prawda - Werdykt: Gówno Prawda.

Xbox 360

Obrazek

Xbox 360 jest w sumie rzeczą, którą nikogo nie zaskoczyła. Dlaczego? Gdyż wiadomo było, że złą konsolą nie będzie. Dopiero teraz zaskakuje fakt, że wcale nie odbiega od PS3, na tą chwile prześciga ją niesamowicie. Nareszcie otrzymała System Sellera czyli Gears of War, który jak go zobaczyłem, nie mogłem uwierzyć. Rzeźnia. Xbox 360 jest według mnie teraz dla zwykłego Polaka, który ma pieniądze na konsole, najlepszym wyborem. Jedyne minusy tej konsoli według mnie, to ten ogromny zasilacz, głośny tryb pracy, gówniany wygląd (według mnie tylko) i wadliwość, która jest dosyć częsta. Reszta wypada rewelacyjnie. Coraz więcej peryferii, coraz więcej gier z PS3 tracących exclusive'y na rzecz tej konsoli, przemawiają, że będzie to najlepszy na tą chwile wybór. Czuje, że X 360 jeżeli nie wygra z PS3, to na pewno się z nim zrówna w sprzedaży. Roczna konsola jak narazie trzyma piękny poziom. Polecam jednak poczekać jeszcze z pół roku, rok. Wtedy sytuacja będzie czysta.

Oczekiwania / Prawda - Werdykt: Większość spełnionych

Wii!

Obrazek

To czego się nie spodziewałem, to właśnie Wii. Dla mnie to była konsolka do machania kiełbasą przed ekranem. Jednak jakież to było omylne. Potęga zabawy jaka bije z tej konsoli jest niebywała. Jeżeli robisz imprezki, to to jest to! Cena wręcz przy innych konsolach groszowa. Dodatkowo masa zabawy, no i jedyna konsola, przy której Twoja mama nie naryczy na Ciebie, że się nie ruszasz, a sama spróbuje (sixasis to przy Tym gówno). Jednak za cene trzeba było zapłacić. Grafika pechowo kłuje. Nintendo upierało się, że nie stawia na jakość, tylko na zaszkoczenie. Tak wygrało NDS'em z PSP i takie same ma szanse z Wii!. Trzeba być jednak uważnym, zagraniczne serwisy obiegły juz informacje na temat rozbitych TV, uszkodzonych części ciała itp. Według mnie to wina wyłącznie użytkowników. Nie umiesz używac pada? Nie graj. Nie umiesz utrzymać odstępu od kumpla? Nie graj. To samo było z EyeToy'em. Sam jestem pod wrażeniem czułości tego kontrolera. To naprawde można nazwac rewolucją, przy badziewnym padzie Sony. Martwie się jedynie o tą moc konsoli. Może być ona potem przekreśleniem dobrych gier na tą platforme (nie każdemu będzie się chciało przerabiać gry, by na tych bebechach dobrze działały). Moge mieć tylko nadzieje, że tak się nie stanie. Licze, że będzie z Wii niezły czad.

Oczekiwania / Prawda - Werdykt: Idealna prawda.


Dochodzę do meritum. Wszystko od czasów current genów przewróciło się na łeb i szyje. Fabryki PS3 nie dają rady z czytnikami Blu-ray, co dla sony jest katastrofą. Coraz więcej gier wychodzi na X360. Wii idzie swoją drogą, zdobywając rzesze fanów. Sytuacja wręcz niesamowita. X360 i Wii teraz według mnie rządzą, PS3 zostaje w tyle. Moge mieć tylko nadzieje, że narazie i jednak PS3 pokaże chociaż część obiecywanej przez Kena moc.

To by było na tyle, jak na pierwszy raz. Do nastepnego. Pozdrawiam.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez Gac666x » So sty 27, 07 19:01

No i whymaster mnie podsumował.

Ja już wam rok temu mówiłem, że sie tak napalacie na to PS3 i gówno wcale to takie dobre nie jest. Teraz już jest kiepsko, a np. PC za 2-3 lata (kiedy to sie PS3 niby "rozkręci" ;) ) to my bedziemy już dawno do przodu. I sam fakt, że X360 jest lepszy to kolejny gwóźdź do dowodowej trumny.

Jeśli chodzi o konsolki to seryjnie mam ochote kupić sobie Wii, czuje ze bede sie bawił przy tym znakomicie, pomimo tego, że narazie oprócz Wii Sports i Red Steel nie widze innej gierki dla mnie (no może Mario Galaxy albo Zelda).

Jednakże musiałbym wydać jakieś 1400zł by mieć Wii + 4 "kiełbasy", bo to do kilku osobowej zabawy potrzebne. Jeszcze sie wstrzymuje, ale może za rok się zdecyduję :).
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Johny Sasaki » So sty 27, 07 19:15

Ano PS3 to sequelstation, nic oryginalnego raczej na tej konsoli nie uswiadczymy, no moze poza Heavenly Sword, ale to w sumie "juz bylo" pod postacia PoP, God of War itd itp z tym, ze z ruda laseczka do ktorych mam slabosc. Na X360 moze tez jakichs mega oryginalnych tytulow nie ma, ale chociaz sa inaczej nazwane;P

Wg mnie najlepszy zakup dla czlowieka dla ktorego liczy sie zabawa to Wii+NDS. Dla reszty polecam X360 oraz NDS. Konsola SONY dla mnie nie istnialaby gdyby nie MGS4 na PS3 i MGS: PO na PSP. No moze jeszcze troche Tekken (zapowiedziany na X360 jak glosi plotka:O ) i ruda z HS mnie nakreca na maszynke SONY, ale tu bym skonczyl liste killerow na ta konsole;P
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez b_gieroba » So sty 27, 07 19:16

Wlasnie dzisiaj gralem na identycznym X360 i wcale nie byl taki fajny grafa nie wiele leprza od ps2 i Pad jes beznadziejny .
moze nie wiem jaki bedzie ps3, ale osobiscie jezeli chodzi o teraz wole PS2 niz X360.
MGS is my life
Avatar użytkownika
b_gieroba
Coward Duck
 
Posty: 35
Dołączył(a): Śr sty 17, 07 19:19

Postprzez Bizon » So sty 27, 07 19:17

Ja ostatnio doszedłem do wniosku że wolę Wii od PS3. Nawet bez MGS4, Wii mnie bardziej kusi :)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Johny Sasaki » So sty 27, 07 19:22

Panie Gieroba, a widzial pan np Gears of War na porzadnym sprzecie? Fakt, normalnie nie jest to wg mnie bardzo odbiegajaca grafa od np BLACK z PS2, ale na HD juz ostro wypala patrzalki. Pad do X360 nie jest taki zly jakby moglo sie wydawac. No a poza tym zawsze mozesz podpiac Duala przez przejsciowke. Sixaxis ma koszmarne dolne triggery. W ogole nie wiem jak oni mogli tak zj***c tego pada. Ja rozumiem, ze dali dupy z licencja na anal intruder (czyt. wibracje), ale mogli nic wiecej nie zmieniac w samej budowie...
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez whymaster » So sty 27, 07 19:27

b_gieroba napisał(a):Wlasnie dzisiaj gralem na identycznym X360 i wcale nie byl taki fajny grafa nie wiele leprza od ps2 i Pad jes beznadziejny .
moze nie wiem jaki bedzie ps3, ale osobiscie jezeli chodzi o teraz wole PS2 niz X360.


Czy Ty człowieku jesteś szalony? Gears of War to pececiarze zazdroszczą. To normalnie rżnie oczy jak żyleta. Wyskakujesz mi z PS2 ;d
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez Johny Sasaki » So sty 27, 07 19:42

Wiesz no, gra nie musi mu sie podobac (mi sie nie podoba pod zadnym wzgledem poza grafa). Chociaz z grafa to mnie troche zszokowal post:D
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez whymaster » So sty 27, 07 19:49

Ja tą grę kocham za 2 rzeczy, bo jakoś mi sama idea strzelanki nie podchodzi. Jednak Grafika i Piła mechaniczna, żadna gra nie ma takiej przekonującej piły i jej efektów na ciele przeciwnika :D
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez Gac666x » So sty 27, 07 19:55

Nieno nie rozsmieszajcie mnie ze Black ma prawie taką grafę jak Gears of War...

To jak porównanie kupy z cukierkiem. Przeciez GoW to jest Unreal Engine 3, który niedawno wyszedł! Gears of war faktycznie mnie pożera, widziałem i jestem bardzo zazdrosny, że to Exclusive ^^.
Nie dość, że gra obsługuje każdy możliwy aspekt DX9c, a Black to niestety tylko DX8, to przecież już po screenach widać wielką różnicę O_o.

Jednakże mnie jak już mówiłem grafa nie podnieca tak jak skomplikowanie i nieograniczona rozgrywka. To drugie wlasnie reprezentuje Wii. Już w Red steel widać jak fajnie można się bawić bronią i białą i tą mniej białą ;).

Jedyne co mnie w Wii lekko odrzuca to to, że Wii mote wcale nie ma tak dużo przycisków, mogliby upchnąć tam jeszcze kilka, napewno by nie zaszkodziło a napewno w przyszłości mogłoby zostać wykorzystane przez coś bardziej skomplikowanego :).
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Johny Sasaki » So sty 27, 07 20:06

Gac, nie widziales Gears of War na TV ktory nie byl HD prawda? A tak swoja droga, to nie wiedzialem, ze gry na PS2 uzywaja DirectX...
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez whymaster » So sty 27, 07 20:45

Johnny to prawda, że bez TV HD wyglądają gorzej, ale właśnie po to stworzono taki format, by nim się cieszyć. Z tego powodu grę ocenia się tylko pod kątem HD, gdzie grafika... Zresztą warto zobaczyć byle filmik.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez Morty » So sty 27, 07 21:25

Z tego co wiem to Kutaragi odszedl ze swojego stanowiska bo awansowal.

Temat PS3; wiadomo, ze grafika prosto ze startu nie bedzie lepsza od tej z gierek na x360, ktore notabene wkroczyly juz w druga generacje. Wiadomo, ze na samym poczatku tworcy nie poskromia calej mocy PS3. Grafika jest wazna, ale to, co nam daje przyjemnosc z grania to sama gra a nie grafika.

Kwestia, ze PS3 to sequelstation tez do mnie nie trafia za bardzo, Spojrzmy na PS2; wiele nowych i ciekawych serii zapoczatkowala ta platforma jak chociazby Devil May Cry, Ratchet & Clank, Jak & Daxter, Killzone, Onimusha czy tez wiele innych. To, ze sa zapowiedziane sequele znanych serii (MGS, FF, GT, Tekken) nie swiadczy o tym co bedzie za rok czy 2 lata, szczegolnie ze konsola jest na rynku od 3 miesiecy.

Xbox360, mimo ze mam jego poprzednika to jakos 360 do mnie nie przemawia. Dalej mamy do czynienia z prawie samymi FPP (za ktorymi nie przepadam). Cos tam Microsoft probuje podbic rynek japonski jRPGami przy pomocy Mistwalkera (Blue Dragon, Lost Odyssey), ale jakos strasznie dobrze im nie idzie. Jedyne ciekawe gierki, ktore pojawia lub moga sie poajwic na ta konsole ktore mnie interesuja w tej chwili to Ninja Gaiden i Otogi, nic wiecej.

No i na koncu jest Wii. Gdyby ta konsola miala wiecej ambitynch tytulow jak PS3 to bym byl w stanie postawic pieniadze na nia. Przyznac trzeba ze to rewolucja w rynku konsolowym; ten caly Wiimote i mozliwosci z nim zwiazane. IMO to konsola typowo na multi, na imprezy. Sam fakt, ze gry nie sa w HD powoduje ze jest spadek w grafice w porownaniu do PS3 i Xboxa360, ale jak juz mowilem to gry daja radoche a nie grafika (przynajmniej mi).

Koniec koncow to i tak kazdy (albo i nie) wybiera konsole z ciekawszymi dla niego tytulami. Ogolnie to wiecej fajniejszych dla mnie gier zapowiada sie na PS3, wiec dwie pozostale konsole odpadaja (chociaz mialbym ochote wyprobowac Wii).
Avatar użytkownika
Morty
Cherub's Embodiment
 
Posty: 15
Dołączył(a): N sty 07, 07 14:55
Lokalizacja: Hueco Mundo

Postprzez Gac666x » So sty 27, 07 22:07

Johny Sasaki napisał(a):Gac, nie widziales Gears of War na TV ktory nie byl HD prawda? A tak swoja droga, to nie wiedzialem, ze gry na PS2 uzywaja DirectX...


Umm nawet bez HD widać różnice technologiczne. Bloom, Normal mapping, parallex mapping, pixel shaders itp itd.

Gry na PSa nie są dosłownie DXowe, ale do tego nawiązują. Nawiązują do danej technologii jaka jest dostępna i jedynie poprzez emulację mogą wprowadzać coś nowego (ale to sie wiąże z obciążeniem konsoli). Mówiąc gry DX8 czy DX9 mam na mysli daną granicę technologiczną ;).
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Johny Sasaki » So sty 27, 07 22:50

Ja tam na pierwszy rzut oka jakiejs kolosalnej roznicy w grafie nie widze... Na pewno wieksza jest miedzy GoW HD i GoW normalnym niz miedzy Black i GoW na zwyklym TV. No chyba, ze to jakos bardziej widac na TV 30'' ja tylko mam mozliwosc sprawdzic to na 21''
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez whymaster » N sty 28, 07 11:52

Wiem, że już troche nie na czasie, ale może warto.

Obrazek

Jak co roku zbliża się ten czas, gdy przez komin swoje grube dupsko przeciska pewien człowiek, który, udając Świętego Mikołaja, zaraz podwędzi naszą zastawę ze srebra. To czas, gdy rodzina się zjeżdża i w świątecznej atmosferze (czyt. krzyki, hałasy, pierdoły itp.) wszyscy razem składają sobie życzenia (szybciej dajcie ten opłatek, chcę mieć to za sobą, bo mecz w telewizji) i oczywiście wspólna wspaniała kolacja (kochanie to było naprawdę pyszne, tak pyszne, że już nie mogę...o tak się złożyło, że mecz jest w TV). Jednak, aby to wszystko przygotować, musimy udać się na nudne i beznadziejne zakupy, jako że nasz świat niby przechodzi „(r)ewolucję”, to teraz nikt nie chodzi do miłych, przytulnych małych sklepików w sąsiedztwie, tylko do gigantycznych, wyciągających ostatnią krwawicę z kupujących, hiper, giga, super, mega - marketów. Jako, że wybrałem się do paru hiper, giga, super, mega - marketów, to oczywiście musiałem sprawdzić czy opłaca się na święta kupić grę właśnie w supermarkecie.

Real
Chyba 1 z moich ulubionych marketów, gdyż jakoś najczęściej w nim kupowała moja rodzina. Na terenie całego sklepu znalazłem oczywiście tytuły na komputery. Spory wybór, nie powiem, ale ceny też nie są jakieś bardzo niskie. Wszystko jest po prostu drogie. Zawału dostałem dopiero, gdy zobaczyłem gry na PS2, a raczej ich brak. Były chyba 4 tytuły. Jakieś crapy dla dzieci w stylu: Gdzie jest Nemo i Lotr: The Two Towers za 199 zł.... No cóż, odradzam zakup gier na PS2 w markecie Real Very Happy. Jest jeszcze stoisko firmy Vobis. O dziwo tytuły są, ale najfajniejsze jest to, że tutaj również ceny nie spadają i każdy tytuł ma taką samą cenę, niezależnie od tego, kiedy znalazł się na półkach. Nie jest to chyba raj dla kupującego. ;] Sklep znajdował się w mieście Lubin.

Tesco
Ponieważ wybudowano właśnie tesco w miejscowości Głogów, czyli niedaleko mnie, to przy okazji zahaczyłem i o nie, chociaż rzadko tam kupuję. Stylistycznie bardzo podobne do reala. Gierki są tylko w samym markecie. Nie ma żadnych stoisk z komputerami. W środku znów gry na Pieca, które już są trochę ciekawsze, no i chyba najfajniejsza wiadomość, że są nowe tytuły i to w średnich cenach krajowych. Wszystko jednak to produkty firmy EA (oprócz paru niedobitków), gdyż tylko ta firma prowadzi jakiś poważniejszy biznes growy w naszym kraju, jeżeli chodzi o konsole. Nowości takie jak: NFS:U2, Lotr: The Third Age, Fifa 2005 i inne z serii EA Sports. Wszystko w cenach 180-190 zł. Miłym akcentem były gry w platynie, wszystkie kosztowały 69 zł. Pierwszy NFS:U, Burnout 2, Fifa 2003 i parę innych. Jak na tańszy prezent w sam raz, bo jednak te tytuły dla mnie są powyżej średniej i nie mogę ich nazwać crapami. Szkoda tylko, że wybór nie jest zbyt duży. Dopowiem jeszcze, iż w Tesco i Realu, oprócz czasem Memorki i konsoli PS2, nigdy nie ujrzymy jakichś dodatków do samych konsol.

Media Markt
Głowa mnie boli, gdy słyszę w radiu te debilne reklamy. Do tego telewizyjna seria "Nie dla idiotów" jest raczej denna niż śmieszna. Jednak, znając życie, zapewne tabuny lecą do sklepów zadowolone z "żartobliwych" reklamówek. Postanowiłem odwiedzić ten sklep we Wrocławiu. Muszę przyznać, że tutaj, jeżeli chodzi o wybór, to po prostu można się rozpłynąć, gdyż tytułów jest ogromna liczba. Od starych do najnowszych. Również w sferze dodatków do konsol możemy być w miarę zadowoleni. Po raz pierwszy ujrzałem gry i dodatki do innych next genów! Nie było wprawdzie Xboxa, ale parę gierek się znalazło. Za to z gackiem było lepiej. Można zakupić sobie zgrabny pack, jakieś gierki, pady itp. Dziwne dla mnie w tym sklepie były ceny. Co powiecie na niektóre najnowsze gry w cenie 109 zł, a starocie po 199 zł?! Był Baldur's Gate: Dark Alliance 2 za 179 zł, a pierwsza część za 199 zł. Cóż za bezsens, no nie wytrzymam. Parę miesięcy temu trafiłem tutaj na świetną okazję i zakupiłem nowiutkiego Nfl Street za 59 zł!! Podsumowując, sklep dla mnie niby najlepszy, ale te ceny po prostu odstraszą ludzi "znających" się na rzeczy. Dodam, że we wrocławskim Empiku można było ujrzeć swoistą jaskinię gier. Schodziło się w dół, by wypróbować tytuły, również na przenośne konsolki. Szkoda, że ceny nieciekawe i gier też niezbyt duży wybór.

Inter Marche?
Hmmm...bieda...ani gier na konsole, ani nawet na PC. Jedyne, co można tutaj kupić, to gazety z grami. Lekki zawód? Może muszkieterowie wzięliby się wreszcie do roboty. Jak na razie najgorzej wyposażony pod względem growym sklep.

Komputerowy sklep w miejscowości Żary
Tutaj stał się największy Lol ostatnich miesięcy. Opisuję go, bo jeszcze nie mogę wyjść z podziwu dla uzdolnienia poszczególnych sprzedawców, którzy jakże cudownie wciskali mi kit! Dopowiem, że gier mieli mnóstwo. Doliczyłem się ponad 30 różnych tytułów na PS2. Pad i Memorka, również byli obecni. I oczywiście przyszedł pan z brodą i zaczyna się rozmowa:
- Czy mogę w czymś pomóc?
- Tak, chciałbym poznać cenę hmm Shoxa. (Pan chwile się guzdra i wraca)
- 139 złotych...
- Khy...khy ile?!
- 139 zł
- Hmm no to nie jest mało.
- Tak, to prawda.
- Rozumiem, a może Mark Of Kri? (parę minut później)
- 199 zł proszę pana.....
- Eeeee....
- Coś nie tak?
- No cena jest dla mnie bardzo wysoka.... (i teraz najlepsze!)
- Wie pan nowe tytuły tyle kosztują na konsole PS2, to jednak drogi sprzęt. Proszę się nie dziwić, tak już poszczególne gry chodzą..
- .......a pan uważa, że Mark Of Kri jest grą nową?
- Tak wyszła niedawno, zdaje mi się, że tydzień temu, dlatego i tak cena nie jest wygórowana
- Yyyyyyy....aha....lol....rozumiem... mogę jeszcze zadać jedno pytanie?
- Proszę bardzo.
- Po ile jest Grand Theft Auto: San Andreas
- No proszę. Widać, że zna się pan na dobrych tytułach, słyszał pan o tej grze?
- Tak, słyszałem, to ile kosztuje?
- 289 złotych..
- Do widzenia..... (mało nie rozwaliłem lady)
Tak oto wygląda ten jakże wspaniały dialog z miłym sprzedawcą. Nie ma jak znajomość tematu i umiejętność wkręcania klienta w swoje opowieści. W innym sklepie również przysłuchiwałem się wypowiedziom sprzedawców i klientów. Tym razem ciekawiej zachowywali się klienci. Panowie po około 29 lat rozmawiali na temat gry Manhunt. Oczywiście dla nich gra zwie się "manhunt" (jak się pisze, tak się czyta), a nie "menhant" (poprawna forma). Mało nie pękłem ze śmiechu, słuchając komentarzy i ich "rozmowy” ze sprzedawcą. Nie mogłem po prostu, jak oni ślicznie starali się udowodnić, że wiedzą dużo na temat tej gry. Najwyraźniej typowe sklepy komputerowe z grami PS2 nie są odpowiednim miejscem na kupno prezentu na Gwiazdkę.

Co zrobić, by nie stracić?
W sumie polecam kupować tytuły w porządnych sklepach i hipermarketach, jeżeli ceny są bardzo dobre i mamy porządny wybór (najlepiej przyjść do sklepu z renomowaną gazetą, vide: PSX Extreme i porównywać ceny). Jeżeli to nam nie odpowiada, jest chyba najlepsze i najbardziej dogodne wyjście, czyli sklepy wysyłkowe. Produkt, który chcemy kupić, powinien zostać ładnie opisany przez sprzedawcę. Dla mnie korzystanie ze sprzedaży wysyłkowej to codzienność, więc polecam tę formę zakupu jakichkolwiek rzeczy do naszych konsolek. Praktycznie już po Świętach, więc ten tekścior może się przydać na jakieś urodziny lub coś. Nie dajcie się zrobić w balona. Rudolf nie ma czerwonego nosa od tak sobie... Nieźle musiał pochlać....Meri Krismas end hapi niu jer. Do następnego artykułu.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez kotlet_schabowy » N sty 28, 07 16:37

Racja, chyba najlepiej jest kupować w sklepach typu Ultima, czy gram.pl, jednak z takich "normalnych" to jak dla mnie najlepszy jest Media Markt. Ceny szybko spadają, jeżeli gra jest już platynowa, czasami nawet zamiast 79 zł kosztuje 69 zł, tam też kupiłem GTA : San Andreas w dzień polskiej premiery za 219 zł (kiedy ludzie dawali po 260 zł z przesyłką kurierem z Ultimy). O Empiku czytałem złe historie, więc tam bym raczej nie kupował, zresztą rzadko mam okazję odwiedzić ten sklep, a z tego co widziałem to raczej nie wyróżniają się cenami (jeśli chodzi o mozliwość pogrania to zazwyczaj nie chce mi się czekać, a jedyne wolne konsole to te, w których jest zepsuty albo wyłączony pad). Jedyny problem to doliczanie kosztu przesyłki do gierek ze sklepów "internetowych" : conajmniej 10 zł (według mnie kuriera zbytnio się nie opłaca, bo z Poczty Polskiej przesyłki można się spodziewać dzień, dwa po zamówieniu). Stosuję więc "zasadę", że najpierw sprawdzam, czy jakaś gierka którą zamierzam kupić jest w Media Markt i za ile, a jeżeli jej nie ma, to dopiero decyduję się zamówić z jakiegoś sklepu.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez whymaster » N sty 28, 07 16:39

Lekko mówiąc mój dzisiejszy obiadzie, zgadzasz się ze mną ;]
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez Bizon » N sty 28, 07 16:44

O tak mi dzisiejszy kotlet też smakował :D

Ja miałem taki czas że kupowałem w sklepie "Galaktyka EXE".
Gierki zamawiałem przez telefon (bo jeszcze net'a nie miałem) i miały normalne ceny podawane przez dystrybutora.
Nie narzekałem...

EDIT: why daj już spokój Uzionowi i jego podpisom :)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez whymaster » N sty 28, 07 16:52

Spoko, ogólnie mówiąc, sam teraz zacząłem wszystko kupować na allegro. Moje szczęście, jeszcze się na oszusta nie złapałem.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez Gac666x » N sty 28, 07 20:37

Ja osobiście ostatnio jestem fanem gram.pl nie dość, że kupuję gry o 25-50zł taniej to w minionym 2006 roku obłowiłem się w jakieś 15 tytułów :).

W Empiku można kupować z racji tego, że jest tam głównie Cenega i CDprojekt, a ceny dają oni, a nie Empik. Jednakże jak ktoś ma internet to jak najbardziej Gram.pl jest dla niego (pomimo problemów z dostawą warto).

Jakiś czas temu kupowałem na Allegro.pl co to sie tam trafiło, niektóre używane niektóre nie. Ostatnio zaś zakupiłem po bardzo niskiej cenie X-com:Apocalypse (cena jak za Kebab xD), dodatek do Doom'a 3 i Doom Collectors Edition, MGSa 2. Więc w sumie moje źródła to Gram.pl i Allegro :) jeszcze się nie zawiodłem.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez whymaster » Śr sty 31, 07 23:52

No cóż, coś tym razem z innej beczki. Jakoby, że w Polsce ostatnio głośno o grze pod tytułem Rule of Rose, postaram się ją nakreślić niebawem, jednakże na tą chwilę krótki opis troszke starszej gry, która powaliła mnie samego tylko jednym. Muzą z trailera ;d.

Galerians
Obrazek

Dosyć stara gra na PSX'a, opowiadająca o losach chłopaka obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami. Niby wyświechtane, ale jak na tamte czasy było to dosyć nowoczesne. Gra przy innych tytułach, miała klasę i styl, co było dla tego tytułu kartą przetargową. Pozycja po prostu była specyficzna. W odróżnieniu do gier pokroju RE, gdzie baliśmy się po prostu przeciwników, tutaj powinniśmy bardziej szaleć odkrywając kolejne cząstki fabuły. Znalezienie członków rodziny zamkniętych w szafkach w domu. Różne schizy umysłowe, wracające wspomnienia. 14 letni Rion, naprawde ciekawie komponuje się w całą grę. Ciesze się, że jest to jedna z tych pozycji, w które dzieciaki nie powinny grać. Brak mi czasami takich tytułów. Ogólnie zapytacie się co to za rodzaj ? Można tą gre nazwać grą akcji, a można nazwać przygodówką. Jednakże, jest po prostu odrębną grą raczej nie pasującą do schematów. Sądze, że fan ciekawych horrorów, nawet jeśli gameplay, biegającego chłopaka o mocach psionicznych i rozwalających nimi w koło go nie łapie, to i tak powinien go spróbować za muzę i fabułę.

Oto link do trailera:
http://www.sendspace.com/file/7pd04j

Dla mnie czad muza, powiem więcej do tej pory jestem w niej zakochany, chociaż nie jest skomplikowana.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez uci » Śr sty 31, 07 23:59

no przyznam że zapomnialem o tej grze...

cóż ja doszedlem tylko do 1wszego bossa dr.cyborga i skonczylem, ale wrażenia niezapomniane, szczegolnie podobał mi się motyw uzywania mocy psi, a także efekty z tym związane.
szczegolnie motyw przeciążenia, kiedy gł. ledwo chodził tracił HP a wszytskich wokół rozsadzalo...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez whymaster » Cz lut 01, 07 00:03

Ten motyw przeciążenia został żywo skopiowany przez grę Second Sight.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez whymaster » Śr lut 07, 07 16:54

Mała odskocznia:

Obrazek

Zewnętrzne Niebo

Przepruszone wiatrem, zalane śniegiem, kształty śladów.
Zaschnięte solą, cierpienia morze, pełne złych wykładów.
Skrzydło anielske poruszone kwiatem dzikich marzeń.
Krew zlewana do misy żałosnej zemsty, złych wydarzeń.

Pod stopami, wznosi się nowe życie, znosi stary kurz.
Krokiem osłabłym przez sen, pełnym walczących dusz.
Trawień ziskrzonych połaci za sobą zostawiam umysłu,
Wszystko jak ptak bez skrzydeł, śladem mego wymysłu.

Usta szeroko zamknięte, przykryte liśćmi wyschłego drzewa.
Oczy, czarnymi punktami są, portalami do upragnionego nieba.
Gloria, cóz tu robisz? Czyż nie powinnaś marzeń sennych knuć?
Nie niszcze świata Twego? Powiedz dziś proszę: "wróć".

Niebiosa zakryte mgłą umysłu jak portret nieskończony.
Potok kamienie rwący niczym do życia na nowo zbudzony.
Puścić mam ręke, czy trzymać Cię dalej blisko mnie?
Czy mam skalać świat złem? Kochać Cię? Kto to wie.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez solidus grabczas » Śr lut 07, 07 19:31

niezły wiersz twoje dzieło?? :D
Welcome back Commander...
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Postprzez whymaster » Śr lut 07, 07 19:32

Owszem.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez whymaster » Pt lut 09, 07 13:52

Obrazek

Upadły Anioł

Otwórz drzwi, otwórz otchłań, zabij wnioski,
Otwórz drzwi, ujrzyj życie, pokonaj troski,
Otwórz drzwi, wejdz spokojnie, zamknij oczęta,
Otwórz drzwi, niech pochłonie Cię, droga kręta.

Dekompresja ciała, przejście granicy świadomości,
Depresja w braku myśli, światłość pełna przykrości,
Przejście tunelem bez prawdy, bez nieba czystego,
Krew kapie z pustych oczu, nie czujesz oddechu swego.

Ręce stają się piekłem, ogień morza smutku je rozrywa,
Nogi odcinane toporami krzyku, niewinność pokrywa,
Coś Cię zaczyna pokrywać, słyszysz własną zagładę,
Stopiony w jedność, z nieznanym, czekasz na prawdę.

Zamknij duszę, już nie istnieje rzeczywistość prawa,
Zamknij duszę, już nie istnieje wyobraźnia krwawa,
Zamknij duszę, już nie istnieje wymiar życia Twój,
Zamknij duszę, już nie istnieje jedyny przyjaciel mój.

Zamarłe cząstki, upadła istota, zasnęła w uścisku,
Śpisz, czerpiąc nadzieję i nienawiść z ciemnego umysłu,
Ja nie żyję, ja nie cierpię, nie mam celu istnienia,
Jesteś mną, jestem Tobą, nie mamy wspólnego cienia...
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez whymaster » Pn lut 12, 07 19:31

Moje wiersze was nie ruszają, to tym razem coś innego:

Fahrenheit

Obrazek

Nie czekałem na tą grę. Nie interesowała mnie w ogóle. Wyszła, udało mi się ją zdobyć z braku laku. Powiedziałem "każda gra jest warta świeczki, nawet taki crapik zapewne". Jakież było dla mnie zdziwienie...

Fahrenheit - historia Lucasa. Człowieka, który ocknął się z transu po zabiciu człowieka w przydrożnym barze. Cały okrwawiony, przerażony, nie wie co zrobić. Lepiej gracza chyba umiejscowić nie można by było ;]. I zaczyna się jazda. Ta gra to jest innowacja na miarę wprowadzenia 3D dla mnie. To już nie jest gra, to już jest połączenie gry z filmem. Niesamowite ujęcia kamery, dzielony obraz (jak w 24 Godziny). Wybory, które mają wpływ na przyszły przebieg (sporo jest zakonczeń). Niesamowite, niesamowite. Muzyka to również klasa sama w sobie. Dawno tak ciekawie dobranych utworów nie słyszałem. Coś na miarę własnie MGS'a. Muza w zależności od sytuacji. I bardzo dobrze.

Fabuła. Fabuła tego tytułu jest, na miare growego oscara ;]. Z ręką na sercu przebija nawet MGS3. Do czasu pechowo. Autorzy jakby dali sobie spokój przy około 65% gry. Potem jest już taka kicha, że chciało mi się płakać. Co oni zrobili? Czemu nie pociągneli tego dalej. Heh szkoda... Nie zmienia to faktu, że początek to kop w mordę silniejszy niż półobrót Chuck'a Norrisa.

Ta gra przypomina mi ICO. Kolejny świetny tytuł, który przechodzi niezauważenie przez świat. W Polsce może to się zmienić, gdyż czytałem, że szykuje się polska wersja tej gry i nareszcie Polacy poznają tą ciekawą historię w ojczystym języku.

Nic tylko grać!
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez kotlet_schabowy » Pn lut 12, 07 20:25

Grałem w demo i już sama ta "zajawka" mnie zmmiażdżyła ! Zachciałem mieć pełną wersję, ale postanowiłem, że "poprzechodzę" najpierw to, co zacząłem, na PC i PS2. Mijają miesiące i jeszcze nie wykonałem postwionego sobie zadania :), ale prędzej czy później zdobędę tę grę. "Czułem", czytając recenzje i opinie na internecie, że kiedyś może kupię tę gierkę, wtedy jeszcze brałem pod uwagę PS2 (obecnie około 79 zł kosztuje na nią ta gra), ale okazało się, że nowszy PC spokojnie "udźwignął" gierkę, więc wyjdzie mnie to nawet taniej. Tak czy inaczej, klimacik zapowiada się świetny.

Co do "odgapiania" patentów z Psi-Ops przez twórców Second Sight to powiem tyle, że to po prostu lipny zbieg okoliczności. Gry "wyszły" w podobnym czasie i nie ma raczej mowy o "zagapianiu" pomysłów.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Następna strona

Powrót do Przemyślenia Redaktorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron