Którą część najbardziej cenicie??

Forum Zanzibar SH Community

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Faja » Wt gru 25, 12 14:39

mam swoje zdanie, nie beczę jak reszta baranów :)
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Coldman_9 » Wt gru 25, 12 14:44

I to Twój argument, że skrypt SH2 to syf? Jeszcze ludzi obrażasz. Słabiutko... :)
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Faja » Wt gru 25, 12 15:00

Dobra wyłożę to łopatologicznie:
- kolo który zabił swoją żonę i dostał ileś tam lat po jej śmierci list od niej jedzie do niej - ja pierdolę
- synek który zabija psy
- dziołcha mająca problem z ojcem który ewidentnie wsadza jej
- koleś z okapem na głowie
- James spotykający siebie z kulką we łbie

dla mnie to grafomania po całości
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Gillian » Wt gru 25, 12 15:54

Faja, masz problemy z odczytywaniem alegorii :). Przecież to wszystko przykłady osób, które nie chcą zaakceptować rzeczywistości i trafiają do SH, aby skonfrontować się ze swoim sumieniem. Stąd koleś z okapem na głowie = kat ścigający Jamesa, chcący wymierzyć sprawiedliwość. A czy SH to rzeczywiste miasto, czy stan umysłu osób chorych psychicznie, czy limbo/purgatorium osób, które strzeliły se w łeb i szukają pojednania z własną duszą? To jest piękno tej gry - brak odpowiedzi, wolność interpretacji.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Faja » Wt gru 25, 12 16:22

Nie zgadzam się. Odpowiedzi są, nie ma wolności interpretacji, a miasto jest jak najbardziej realne.

purgatorium


nie ma takiego słowa :P
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Gillian » Wt gru 25, 12 16:32

Jest takie slowo ;)

Czekamy na jedyna sluszna interpretacje i jakies zrodla, skoro tak twierdzisz
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez uci » Wt gru 25, 12 18:10

komiksy z SH mówią że jednak miasteczko jest jak najbardziej realne
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Solidny » Pt gru 28, 12 17:23

Johan napisał(a):I to Twój argument, że skrypt SH2 to syf? Jeszcze ludzi obrażasz. Słabiutko... :)

Przecież robisz to samo...
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Coldman_9 » Pt gru 28, 12 18:04

W którym miejscu?
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Solidny » So gru 29, 12 00:52

Johan napisał(a):W którym miejscu?

Trochę mi głupio znowu wracać do tego nieszczęsnego Heavy Rain...
Problemem jest nie zamysł ale osoba reżysera i scenarzysty (czyli upośledzonego Cage'a)

Nie uznaję odpowiedzi w stylu "Cage to nie człowiek" ;)

A co do argumentu na zasadzie "syf bo syf", to w sumie prawie wszystko o Heavy Rain :). Jedyne co argumentowałeś to słabość zagadki kryminalnej w owej grze, ale całą resztę przedstawiłeś w ten sam sposób.

Żeby nie było że spam, będę owcą, bo najbardziej cenię dwójkę. Może dlatego, że grałem tylko w 1, 2 i 4 nie skończyłem. Dwójeczka była fascynująca pod każdym względem. Nawet takie małe rzeczy jak przydługa ścieżka na początku gry, żeby poczuć izolację, albo wskakiwanie w trzy dziury pod rząd by poczuć jak bardzo zagłębiamy się, toniemy w sercu miasta i że nie ma odwrotu; zakończenie, które nie zależy od jakichś głupot jak wylanie na kimś krwi w jedynce, ale od faktycznych zachowań i doświadczeń w trakcie gry - geniusz. Mam tylko problem żeby zagrać znowu - czar może prysnąć kiedy zagram zbyt mechanicznie, np. żeby zdobyć wszystkie zakończenia.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez ArecaS » So gru 29, 12 13:08

Dla mnie czar pryska, bo gameplay jest monotonny. :/ A szkoda, bo kupiłem i w sumie już w rezydencji wymiękłem. :/
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Coldman_9 » So gru 29, 12 13:55

Jedyne co argumentowałeś to słabość zagadki kryminalnej w owej grze, ale całą resztę przedstawiłeś w ten sam sposób.


Absurd. Zobacz sobie tamten wątek, który ciągnął się przez kilka stron. Ale nieważne, ważne jest Silent Hill.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Gillian » So gru 29, 12 14:38

ArecaS napisał(a):Dla mnie czar pryska, bo gameplay jest monotonny. :/ A szkoda, bo kupiłem i w sumie już w rezydencji wymiękłem. :/

Ja zagrałem pierwszy raz krótko po premierze na PC i za bardzo nie zrozumiałem gry, choć ograłem ze 3 razy. Później dopiero w 2008 na PS2 i nie poczułem zeby ten gameplay był jakiś słaby. Od jakiegoś czasu chce sobie znów dwójeczkę odświeżyć i w sumie trochę się boję, że ów czar pryśnie. Ale do czego zmierzam: pierwszą pięcioletnią próbę czasu gra u mnie przetrwała ;).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez uci » N gru 30, 12 09:53

w sumie w SH2 najważniejsze było to że gierka otworzyła drzwi do wszelkich sequeli/komiksów i innych pierdół fabularnych z bohaterami niezwiązanymi z SH1 (czyli mamy kolesia/babkę z problami - przyjeżdża do SH tam problemy się materializują i mamy horror). Stąd mimo że lubię SH2 bo jest naprawdę niezłe to osobiście ze względów na główny wątek fabularny lubię trylogię podstawową Origins = SH1 = SH3
W sumie jak skończe KH i ACX2 to mam zamiar zabrać się za Shattered Memories bo tani jak barszcz
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Poprzednia strona

Powrót do Zanzibar SH Community

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron