Którą część najbardziej cenicie??

Forum Zanzibar SH Community

Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez KoRnol » Wt maja 15, 07 13:49

Witam. Ja osobiscie najbardziej chyba lubie 2 chociaz wszystkie sa niesamowite. Jednak to 2 ma cos co mnie urzeklo. Koncowe filmiki sa genialne kiedy to moge juz spokojnie rozsiasc sie na fotelu oddac ostatni strzal do lezacej juz zony (podobnie jak Big Bossowi w mgs3) odpalic fajke zwyciestwa i ogladac filmiki potem napisy ze swietna muza i wtedy wiem ze przeszedlem, wiem ze to juz koniec. I to lubie! W 3 i 4 filmiki sa moim zdaniem za krotkie i lekko ubogie. No w 3 gryps "I'm just a yoke!" i koniec ufo z ta odjechana muzyka wymiata :)
KoRnol
Inkarnacja VR
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz kwi 12, 07 23:16
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Johny Sasaki » Wt maja 15, 07 14:33

Najbardziej cenie (jakiz ja oryginalny bede;]) SH2, co nie zmienia faktu, ze kazda czesc znakomicie sie uzupelnia (szkoda tylko, ze Play Novel opowiadajace o losach Cybil Benett wyszla jedynie w japonii na GameBoy'a:/ )
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Gillian » Wt maja 15, 07 14:52

Jedynka jednak. W 3 i 4 nie grałem, nie stać mnie, więc nie mam porównania ;].

Ale 1 w porównaniu do 2 to jak dla mnie zupełnie inny klimat. Wogóle to była pierwsza, wobec 2 miało się jakieś oczekiwania i w dużej mierze patrzyło się przez pryzmat 1. Generalnie bardziej do gustu mi przypadła historia opowiedziana w jedynce. Poza tym klimat gry był bardziej chory i zakręcony. Jakkolwiek SH2 również jest niesamowity, ale jak wspomniałem jedynka mnie zszokowała, dwójka już mniej.

EDIT by DżejEs:
Jestem dzis laskawy wiec nie wywale posta i nie dam ostrzezenia za nieprzeczytanie przyklejonego temata a jedynie link:

http://www.metalgearsolid.us/forum/viewtopic.php?t=996



EDIT twilite:

W temacie przyklejonym nie było wielkiego "Przeczytaj zanim cokowiek napiszesz", a że nie mam obowiązku czytania każdego tematu na forum, czuję się niewinny.
Ale w grupie już jestem :)
Ostatnio edytowano Wt maja 15, 07 15:42 przez Gillian, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez plastus » N sie 12, 07 09:35

SH1.bo to pierwszy,w którego grałem i najbardziej mnie przestraszył,w innych po prostu wiedziałem co może mnie spotkać :)
Whosever takes up this blade shall wield power eternal.Just as the blade rends flesh, so must power scar the spirit. (Frostmourne madafaka)
Avatar użytkownika
plastus
Psycho Mantis
 
Posty: 200
Dołączył(a): Pt gru 08, 06 19:02

Postprzez box » Śr wrz 29, 10 11:06

SH I ponieważ gdy pierwszy raz w nią zagrałam spotkałam się z momentami które mnie na serio przestraszyły kolejne części już nie budzą we mnie przerażenia mogę jeszcze dodać że SH 2 jest jeden moment który mnie zawsze przeraża i zaczynam panikować w grze kiedy nasz bohater chodzi po kanałach z na nami chodzi piramidogłowy nigdy wtedy nie wiem gdzie mam uciekać. Pomimo tego momentu z SH2 najbardziej cenie jedynkę. Reszta serii nie wzbudza we mnie większych emocji
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Postprzez Faja » Śr wrz 29, 10 12:29

Jedynka za zupełnie nowy wymiar strachu.
Dwójka za zupełnie nowe podejście do historii.
Trójka za rozwinięcie wątków z jedynki.
Czwórka za mowtywy z duchami oraz historię zabójstw.
Piątka za nic.
Origins za całkiem nie głupią historyjkę.
Shattered Memories za zupełne inne podejście do tematu SH.

Każda część przócz piątej ma coś ciekawego do zaoferowania.

Jednak gdybym miał wybrać tą, którą cenię najbardziej to musiałbym postawić jednoznacznie na 1,2 i 3. Sorry gregory.
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Coldman » Pt paź 08, 10 22:45

"Shattered Memories" niszczy świetną konstrukcją scenariusza, najlepszą w serii muzyką, niepowtarzalnym zimowym klimatem oraz nową, lepszą mechaniką zabawy. Dla mnie część najlepsza. Następnie SH2, czyli kapitalna podróż w głąb własnego sumienia, a przy tym gra, w którą boję się grać w słuchawkach. Obie te części mają ode mnie po 10.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Faja » N gru 23, 12 19:33

Szybka ankieta Kalwa - SH1, SH2, SH3 czy SH4?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Gillian » N gru 23, 12 19:49

Powinno byc SH1 vs SH2, bo reszta poza konkurencja:)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez kALWa888 » N gru 23, 12 21:19

Zdecydowanie SH2, bo bardziej trafia do mnie historią, a to się dla mnie najbardziej liczy. SH1 jest ciut za dwójką, bo zabija klimatem i potężną dawką strachu za sprawą psychodelicznej muzyki. W czwórkę, Homecoming i Shattered Memories nie grałem. Trójka jest bardzo dobra, ale trochę żeruje na sukcesie jedynki, bo to prawie to samo tylko lepiej wygląda - gorzej brzmi. Origins jest świetny, ale niczym szczególnie nie zaskakuje, chyba że mówimy o przecudnym soundtracku, który jest dla mnie niemal tak dobry jak ten do dwójki.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Faja » Pn gru 24, 12 12:25

EEeeeee wrong answer, SH3 jest najlepsze, SH2 jest mocno przereklamowane, SH1 jest zajebiste, ale tylko zajebiste. SH4 jest bardzo dobre, jest inne nie jest gorsze tylko inne.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Solidny » Pn gru 24, 12 13:11

Faja napisał(a):EEeeeee wrong answer, SH3 jest najlepsze, SH2 jest mocno przereklamowane, SH1 jest zajebiste, ale tylko zajebiste. SH4 jest bardzo dobre, jest inne nie jest gorsze tylko inne.

Oto słowo boże... Nie chcę być jakiś przesadnie liberalny, ale pozwól ludziom mieć własny ranking ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Coldman_9 » Pn gru 24, 12 14:48

SH2 jest mocno przereklamowane


Oj Faja, kto i czego do karpia Ci dosypał? :)
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Gillian » Pn gru 24, 12 15:20

Ojezu Faja, co za fail! Co jest fajnego w trojce poza grafika? Fabula slaba, rozgrywka nastawiona bardziej na akcje = slaba. SH2 nie zrozumiales moze :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Coldman_9 » Pn gru 24, 12 15:31

A tak w ogóle, to jest tak: SH2 > Shattered Memories > SH1 .......... > Origins > SH3 > SH4 > Downpour > Homecoming
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez SALADYN » Pn gru 24, 12 17:41

Mnie zawsze najbardziej ciekawiło Shattered Memories, może w końcu wydadzą jakąś kolekcje HD z obsługą Move'a
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez kALWa888 » Pn gru 24, 12 17:49

SALADYN napisał(a):Mnie zawsze najbardziej ciekawiło Shattered Memories, może w końcu wydadzą jakąś kolekcje HD z obsługą Move'a

Byłoby bardzo dobrze.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Gillian » Pn gru 24, 12 18:04

Problem z SH SM jest taki ze drogie cholerstwo. Ja to sobie na pewno sprawie, ale po okazji.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez kALWa888 » Wt gru 25, 12 11:31

I drugi problem to zepsuta sprawa z potworami. Ciekawy pomysł, bo zabrali walki i zamiast ich mamy ucieczki, chowanie się itp. Ale po co to, skoro niczym Snake chowamy się do szafy i potwór przychodzi i nas z niej wyciąga :). Najciekawsze co wydaje mi się w SHSM to to jak docieramy do różnych zakończeń. Tyle, że to remake jedynki, który poszedł bardziej w restart serii i klimaty, scenerie, które mi nie odpowiadają.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Coldman_9 » Wt gru 25, 12 14:14

Shattered Memories wyrwało serię z jarzma archaizmów, a przy tym opowiada najlepszą (po SH2 oczywiście) historię.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Faja » Wt gru 25, 12 14:25

Tłajlajt SH2 przeszedłem chyba 6 razy i zrozumiałem tam wszystko co było do zrozumienia, ale imho historia wyssana z palca o żonce, jest gorsza niż trzymająca się kupy historia z trójeczki o córeczce.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zaliczone tytuły

Postprzez Faja » Wt gru 25, 12 14:27

trololololololo
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Coldman_9 » Wt gru 25, 12 14:31

Jak można poruszającą historię o podróży w głąb własnego sumienia w ogóle zestawiać z krwawą jatką z The Order w roli głównej? Nie pojmuję.
Ostatnio edytowano Wt gru 25, 12 14:32 przez Coldman_9, łącznie edytowano 1 raz
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Gillian » Wt gru 25, 12 14:32

Ale ta historyjka z trójki jest płaska jak dziesięciolatka. A fabuła z dwójki nabiera za każdym przejściem i z każdym zakończeniem innego charakteru, można ją odkrywać i odkrywać, interpretować na różne sposoby. Najwspanialsze jest to, że ona nie ma jednego klucza do rozwiązania.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Faja » Wt gru 25, 12 14:33

Grafomania całą gębą jak saga o Wiedźminie.
Poza tym Volatile jest sto pińdziesiąt razy lepszy niż okapowy łebek.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Gillian » Wt gru 25, 12 14:33

Grafomania... faja weź wytrzeźwiej :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Coldman_9 » Wt gru 25, 12 14:35

Faja napisał(a):Grafomania całą gębą jak saga o Wiedźminie.


Masz tupet, żeby scenariusz do SH2 nazywać grafomańskim. A może SH2 pomyliło Ci się (o zgrozo) z Heavy Rain? :) Wtedy zgadzam się z Tobą w stu procentach.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Faja » Wt gru 25, 12 14:37

ciężko bo Wigilia się przeciągnęła w knajpie do 6 rano, ale obiad kasuje wszystko. Poważnie dla mnie SH2 to grafomania.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Gillian » Wt gru 25, 12 14:38

Cóż faja, Twoje prawo. Jesteś w mniejszości, minimalnej mniejszości, ale jak tam wolisz :D.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Którą część najbardziej cenicie??

Postprzez Coldman_9 » Wt gru 25, 12 14:39

Faja, bardzo chcielibyśmy przeczytać jakieś argumenty :)
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Następna strona

Powrót do Zanzibar SH Community

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron