Silent Hill 6

Forum Zanzibar SH Community

Silent Hill 6

Postprzez SALADYN » Wt maja 25, 10 23:54

Nie wiem czy ktokolwiek z was słyszał tego newsa czy raczej plotkę ale ponoć już powstaje nowa pełnoprawna część serii za którą zabrali się nasi południowi sąsiedzi z studia Vatra Games.
Jeszcze nie dane mi było sprawdzić Shattered Memories a tu już nowa gra , ciekawe czy europejczycy spiszą się lepiej od amerykanów.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Śr maja 26, 10 01:41

Niechze już nie szargaja tej legendy. Moim zdaniem nowy SH jest zupełnie niepotrzebny...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez uci » Śr maja 26, 10 07:37

ciekawi mnie jedno, bo Vatra gł. zajmują się FPS, co zrobią z SH6
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Askel » Śr maja 26, 10 18:09

twilite kid napisał(a):Niechze już nie szargaja tej legendy. Moim zdaniem nowy SH jest zupełnie niepotrzebny...



Nic dodać, nic ująć. Ja bym najchętniej poprzestał na trzeciej, ewentualnie czwartej częsci. ;C
oh, and by the way? we're going to die.
Avatar użytkownika
Askel
Olga Gurlkovich
 
Posty: 255
Dołączył(a): N wrz 21, 08 11:43
Lokalizacja: GW/Pzn

Postprzez Coldman » Pn cze 07, 10 17:22

Przecież "Shattered Memories" to świetne odświeżenie formuły. Pewnie, że nie było doskonałe, ale bardzo dobre. Ja na miejscu Konami dałbym Climax'owi pełną swobodę i docelowo wrzucił grę na PS3. Niech chłopcy w końcu skorzystają z możliwości next-genów.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez uci » Pn cze 07, 10 20:34

dla mnie SM jest troche przynudzający, fajny chłodny klimat ale z drugiej strony aż błagało żeby zebrac gasrurkę z ziemi i powiwijać jak w pop. częściach. Liczę że jednak wróci to jako survival horror z akcją.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Coldman » Pn cze 07, 10 20:36

Jeśli tak, to model walki musi być zrobiony od zera. Nie ma szans na ten stary, bo "4" niewiele pod tym względem odbiegała od "1".
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez uci » Pn cze 07, 10 20:48

ten z piątki miał dość ciekawe założenia, myślę że jakby się o niego oprzeć wyszło by coś ciekawego. O ile nie zrobią z SH6 FPP, bo wtedy to będzie nowa gra.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Coldman » Pn cze 07, 10 21:01

To może tak; scenariusz a'la SH2, formuła SM, walki z "Homecoming" i nowy silnik graficzny. Myślę, że wyszłoby co najmniej dobrze.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Bizon » Wt cze 08, 10 17:35

Coldman napisał(a):walki z "Homecoming"

QTE i overpower? To ja wolę walkę z SH2...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez SALADYN » Cz cze 17, 10 18:01

http://www.youtube.com/watch?v=BS7xj78t4dk

Pierwszy trailer i niestety smutna wiadomość , Akira Yamaoka nie stworzy muzyki do nowego Silent'a.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Cz cze 17, 10 18:11

Za to muzykę robi koleś znany z muzyki do serialu Dexter, myślę że nie będzie tak źle.

No i jak na razie wątek fabułowy przypominający mi SH2 lub komiksy, człowiek w mieście i wewnętrzne koszmary które stają sie realne.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Faja » Cz cze 17, 10 19:30

Mam nadzieję, że potraktują tę część poważnie i zrobią to na PS3/X360, a nie kolejnego gniota na Wii/PS2
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez SALADYN » Pt cze 18, 10 10:12

Bez Akiry to jednak nie to samo , to jedna z tych niewielu osób które uważam za niezastąpione.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SALADYN » Pn lip 26, 10 20:15

http://gry.interia.pl/ps3/news/nowy-stary-silent-hill,1510994

Seria ma wrócić do korzeni , zwłaszcza fabuła która ma przypominać tą z SH1 i 2
Nie bardzo rozumiem co twórcy mają na myśli bo w końcu SH2 stał sobie całkiem z boku jeśli chodzi o fabułę i dopiero kolejne części po nim na siłę wciągnęły go w to bagno o przywoływaniu Samael'a.
Bardzo bym chciał aby SH8 (a nie jak wcześniej myślałem 6) poszedł w ślady właśnie drugiej części gdzie głównym bohaterem było miasto a rozgrywająca się historia nie miała większego znaczenia w kontekście wcześniejszych części.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SALADYN » N lut 13, 11 00:21

Wypłynęło trochę nowych informacji odnośnie nowej części cichego wzgórza.
Przede wszystkim gra w kwestii walki ma kontynuować patenty z Shattered Memories czyli przed przeciwnikami trzeba będzie uciekać ewentualnie raniąc/ogłuszając go dostępnym akurat pod ręka przedmiotem.
Fabularnie gra rezygnuje z motywu tajemniczego kultu Samael'a i ma sie skupiać na bohaterze , czyli można się spodziewać czegoś w stylu doskonałej dwójki.
Gra ma mieć podtytuł "Downpour" czyli "ulewa" a więc kolejne zagranie rodem z SH:SM gdzie gra rozgrywała sie podczas śnieżycy.
Największym szokerem ma być otwartość świata gry , nie wiadomo czy będzie to sandbox z krwi i kości czy tylko mamy doświadczyć większej swobody poruszania sie po mieście.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez mshm » Pt cze 03, 11 22:42

Z każdym kolejnym newsem na temat nowego Silent Hilla moje przerażenie rośnie, a zaufanie do nowo powstających gier maleje. Słysząc o otwartości świata krew mnie zalewa, o monotematyczności padającego deszczu aż zbiera się na wymioty (w SM było to może i fajne, ale takie nudne..), a wiecznych "powrotach do korzeni" już nie chcę słyszeć. Każda nowo powstająca część jest właśnie takim czymś, które nie idzie w parze z prawdziwym, tradycyjnym Silent Hillem (nie wliczając motywów przejścia do świata "snów" w SH4 czy choćby testów psychologicznych SM).
I tylko jedno mnie zastanawia - kiedy w końcu ludzie odpowiedzialni za gry dostrzegą, czym naprawde są survival horrory. Rozumiem wszelkie eksperymenty czy nowinki, ale te znane z choćby z Originsa czy nawet doczytane w newsach odnoście SH8 kompromitują same siebie.
A jeśli ma nie być Akiry Yamaoki to ja to %$#@%&@# :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mshm
Inkarnacja VR
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt maja 24, 11 22:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez uci » So cze 04, 11 00:11

W sumie taki origins tez był po części otwarty, koniec końców mieliśmy jakiś kawał miasta po którym można było spokojnie chodzić a z każdym kolejnym bossem otwierał się kolejny. Chyba że tutaj dadzą nam dowolność wykonywania "zadań".

Denerwuje mnie tylko to zapowiadanie braku walki, to już nie można w odmętach szaleństwa z nożem rzucić się na potwora?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » So cze 04, 11 19:54

http://www.youtube.com/watch?v=OLruIB8fZpY&feature=relmfu

Jakieś uwagi, pomijając fakt że słychać Hayter'a ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » So cze 04, 11 20:23

SALADYN napisał(a):Jakieś uwagi (...)?
No. Piszemy Haytera - bez apostrofu ; )

A poza tym wygląda SH6 spoko. Ale mam nadzieje że będzie crap. Bo zbankrutuję, tyle tych gier ciekawych ma wyjść...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » So cze 04, 11 20:35

Oj tam oj tam a tak poza tym nie kracz bo rzeczywiście gówienko jakieś wydadzą.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez ArecaS » So cze 04, 11 21:05

A jeszcze Book of Memories na horyzoncie. ;) Ja się muszę w końcu przekonać do serii. Myślicie, że Shattered Memories na PSP byłoby dobrym startem czy lepiej wdrążać się od czegoś na PS2?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Operator » So cze 04, 11 21:27

SILENT HILL 2, ARC. NO EXCEPTIONS.
Btw, grał ktoś w Shattered Memories? Na czymkolwiek? Nie mówię o PSP, chodzi mi o Wii i PS2, bo zastanawiam się nad kupnem wersji na PS2 i miło by było usłyszeć też waszą opinię.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez SALADYN » N cze 05, 11 00:32

Faja grał i gdzieś już o tym pisał, sam się wciąż przymierzam do tej części.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » N cze 05, 11 00:39

Tylko dalej jest niezrozumiale droga...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez ArecaS » N cze 05, 11 12:22

Na PS2? Wczoraj widziałem za niecałe 50 zł na Allegro.

http://allegro.pl/silent-hill-shattered ... 21914.html

Trochę chęci i za przyzwoite pieniądze pójdzie.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gillian » N cze 05, 11 18:32

No ale to używka. Mówię o nówkach, które trzymają się u nas w sklepach koło stówki a w UK ponad 15 funtów.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez uci » Pn cze 06, 11 10:08

ja słyszałem że downpur ma iśc pomysłami z SH:SM czyli poświęcenie walki na koszt uciekania z atakowaniem. Osobiście wolałbym powrót do walki jak z SH1 czy 2 ale cóz...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez mshm » Pn cze 06, 11 20:15

Ano, fakt, SM to kasa, po części też w błoto, choć sama część taka najgorsza nie jest. Przebolałem to i podelektowałem się na PS2 (nie wyobrażam sobie grać w to na PSP, brrrr).Jeżeli faktycznie mielibyśmy znowu uciekać z jakimiś racami czy innymi gówienkami przed potworkami, to... sam nie wiem. A może jednak ten otwarty świat nie będzie taki zły? Sam sobie to wmawiam, bo liczę po cichu na taki oto efekt - widzimy jakiś tam cień - uciekamy przed potworkami - nie możemy ich pokonać, z nimi walczyć, jedynie unikać - i w ponad połowie budynków w mieście znajdują się jakieś mutanty, dzięki czemu ta otwartość wydaje się prowizoryczna. Przez to chyba nie zatraciłaby na tyle klimatu, tak sądzę, a samo miasto zamieniłoby się w to znane (i jak dla mnie wielbione), "zamknięte" z poprzednich części.
Dodając jeszcze odczucia odnośnie trailerów - jak dla mnie nowy SH będzie obracał się w klimatach 2 i 3. Jeśli fabularnie będzie dościgał 2 czy 4, to kamień z serca. Troche przeraziły mnie też te... kobiety? które atakowały bohatera, ale, czort go tam wi co to jest...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mshm
Inkarnacja VR
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt maja 24, 11 22:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez SALADYN » Wt cze 07, 11 12:26

Najnowszy Silent ma mieć system walki tylko że taki na siłę realistyczny gdzie będziemy używać tego co mamy pod ręką np krzesła które połamane na głowie stworka da nam czas na ucieczkę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Następna strona

Powrót do Zanzibar SH Community

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron