Silent Hill HD Collection

Forum Zanzibar SH Community

Silent Hill HD Collection

Postprzez Gillian » Cz sie 18, 11 18:51

Otwieram nowy temat i od razu chcę ponarzekać.

Otóż właśnie dotarło do mnie info, że Konami ma jakieś niezamknięte sprawy z odtwórcą roli Jamesa i wygląda na to, że nagrają od nowa cały dubbing do gry. Mają się pojawić nowi i starzy aktorzy.

No niestety ale w takiej sytuacji to ja chyba podziękuję...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » So sie 20, 11 16:24

A widziałeś Silent Hill na PS Vita ?
Zmiana aktora przy takim czymś to pikuś.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez ArecaS » So sie 20, 11 16:28

Ale SH na PSV może być jeszcze ciekawą odskocznią, o ile ładnie rozwiążą to fabularnie (a tu jest potencjał). W każdym razie może być lepiej niż w tej multiplayerowej Castlevanii. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez SALADYN » So sie 20, 11 16:34

A tam odskocznia, jak dotąd Silent Hill kojarzył sie z horrorem i psychodelicznym ciężkim klimatem a teraz z czym się będzie miedzy innymi kojarzyć, z diablo ?

Daj pan spokój, całe szczęście że Downpour dobrze się zapowiada.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » So sie 20, 11 17:52

Do tego OST ponoć mają od nowa nagrać do tej kolekcji. Pewnie ma to związek z odejściem Yamaoki. To juz nie jest pikus ; )
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » So sie 20, 11 20:35

twilite kid napisał(a):Do tego OST ponoć mają od nowa nagrać do tej kolekcji. Pewnie ma to związek z odejściem Yamaoki. To juz nie jest pikus ; )


I to jest powód do narzekań, chociaż może po prostu chcą uzyskać lepszą jakość dźwięku czy cuś.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » So sie 20, 11 21:07

SALADYN napisał(a):chociaż może po prostu chcą uzyskać lepszą jakość dźwięku czy cuś
No bez przesady, w jakiś lossless nie wierzę, a na PS2 to wszystko dobrze brzmiało. A nawet jeśli to kompozycje mogłyby pozostać, wystarczyłby jakiś remastering i remiks ścieżki dźwiękowej. A skoro nagrywają (podobno) od nowa to czai się grubsza sprawa.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Silent Hill HD Collection

Postprzez Coldman_9 » N gru 16, 12 20:28

Kupiłem i ograłem dla SH 2. Sama gra to oczywiście fabularny majstersztyk, a patch (60 MB) naprawił większość z niedoróbek, choć kilka pozostało. Animacja podczas biegu we mgle lubi chrupnąć, ale problemy z głośnością wystąpiły może w trzech momentach. Walka po ponad dekadzie wypada fatalnie, za to rozgrywka sama w sobie jest git, ale zalecam krótsze sesje. Po prostu, bieganie non stop za kluczem do kłódki, którą powinniśmy przełamać byle narzędziem, potrafi nieraz zirytować. Muza Yamaoki i Piramidogłowy wciąż robią wielkie wrażenie. Po ograniu jeszcze dodatkowego scenariusza z Marią opyliłem, bo SH 3 mnie nie interesuje.

Aha, jeśli ktoś chciałby wbić platynę, to życzę powodzenia :)
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Silent Hill HD Collection

Postprzez kALWa888 » N gru 16, 12 22:18

Wbicie platyny to pestka.

Sama kolekcja powinna zwać się ShitCollection, choć teraz tak tragicznie nie jest. Ale kwadratowa mgła i nowe głosy (w SH3 nie da się zmienić) zabijają.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Silent Hill HD Collection

Postprzez Gillian » N gru 16, 12 22:21

A jak z tym dubbingiem w końcu jest?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Silent Hill HD Collection

Postprzez kALWa888 » N gru 16, 12 22:53

W Sh2 masz wybór: albo oryginalne głosy albo zmienione. Mi osobiście bardzo się nie podobają, zmienione głosy są dość niedopasowane. W Sh3 jest tylko nowy dubbing, oryginalnego póki co nie można uruchomić. Ale brzmi lepiej niż ten zmieniony do Sh2.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Silent Hill HD Collection

Postprzez Faja » N gru 16, 12 23:22

SH3 jest o wiele lepsza niż SH2 wg mnie :] a do platynki w SH2 powinno być trofeum za zobaczenie wszystkich zakończeń hehe
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Silent Hill HD Collection

Postprzez kALWa888 » Pn gru 17, 12 01:02

Jest. Trzeba zobaczyć wszystkie zakończenia żeby uzyskać platynkę. Ale za każde zakończenie dostajemy osobne trofeum.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Silent Hill HD Collection

Postprzez Faja » Pn gru 17, 12 07:05

No to raczej wbicie platyny nie jest takie łatwe, skoro trzeba wszystkie zakończenia odkryć.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Silent Hill HD Collection

Postprzez kALWa888 » Pn gru 17, 12 15:29

Tylko, że zobaczenie wszystkich zakończeń nie jest trudne. Najtrudniejsze co tam może być to ukończenie gry z maks dwoma zapisami, czy poniżej 2,5h. Albo zdobycie hyper sprayu. Ja już na wersji ps2 dawno zrobiłem te rzeczy i tylko miałem problem ze sprayem, bo dostaje się go za najlepszy ranking. Ale w dwójce jest o wiele łatwiej to zrobić niż w części pierwszej.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28


Powrót do Zanzibar SH Community

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron