Silent Hill 2

Forum Zanzibar SH Community

Silent Hill 2

Postprzez Johny Sasaki » So mar 24, 07 01:10

Witam.

Tutaj piszcie o wszystkich kwestiach fabularnych, nawiązaniach, inspiracjach, które Was ciekawią i o których chcecie porozmawiać, a wątek został pominięty na czatowych spotkaniach.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Teddy » So mar 24, 07 12:32

Jak wszyscy wiemy SH nie było by tym czym jest bez odpowiedniego mięsa armatniego.
Moim zdaniem w kreacji naszych przeciwników Konami przeszło samych siebie. W żadnej innej części nie osiągneli takiego poziomu co w SH2.
Autorzy najwidoczniej inspirowali się twórczością Hansa Belmera.
Obrazek
Czyż nie podobne? :)

Kolejną inspirację twórcy Konami czerpali z obrazów irlandzkiego artysty Francisa Bacon'a, które symbolizują najprawdopodobniej cierpienie i jego niemoc wydostania się na zewnątrz.
Obrazek
Obrazek
Poruszające czyż nie?

Kolejną ciekawostką jest postać pierwszego manekina, którego spotykamy na drodze. Ponoć pewnego dnia w ulewną pogodę, do biura Konami wszedł jeden z pracowników z kapturem na głowie i rękoma w kieszeni. Ciekawe po ilu gramach zioła była reszta towarzystwa, ale pogratulować wyobraźni :P
Obrazek

A tych pań to osobiście nie nawidzę. Ich ruchy i warkoty powodują u mnie palpitację serca..
Obrazek

Jak widać większosć potworów, które spotykany na swojej drodze maja kobiece kształty, są one wykreowane przez umysł James'a jako kobiety, które mają mu przypominać jego żonę.
No, oczywiście są wyjątki :D

I tutaj prawdziwa wisienka na torcie.
Największy wróg i osobisty sędzia James'a - Pyramid Head :)
Sama jego postać nawiązuje do katów z wojny secesyjnej. Nosili Oni nakrycia głowy w kształce piramidy, a ich ofiary miały możliwość wyboru egzekucji - ścięcie głowy lub nabicie na pal.
Obrazek
"Sąd Ostateczny"
Obrazek
Wiem jak pasować do siebie mają części..
Avatar użytkownika
Teddy
Half Empty
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 12:04
Lokalizacja: Chełm Silesia

Postprzez solid_stolec » Wt kwi 03, 07 13:39

http://www.psxzone.opalnet.pl/Podstrony ... dex-a.html
wszystko co napisał teddy znajduje się tutaj. :P
chainsaw gutsfuck.
Avatar użytkownika
solid_stolec
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz lis 23, 06 02:07
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Johny Sasaki » Wt kwi 03, 07 14:14

Stolec, ale wiesz, ze na SHP (ktore zrobili moi koledzy z Warszawy, ktorego forum kiedys moderowalem i do teraz uwazam, ze na tej stronie jest najwiecej glupot o SH ever) jest duzo pierdolowatych wiadomosci w stylu "Samael jest w SH" ktore wprowadzaja w blad ludzi, ktorzy nie czytali np "Lost Memories" ktore swoja droga ukazalo sie tylko w japonii?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez solid_stolec » Śr kwi 04, 07 19:59

żaden ze mnie znawca sh, więc sorry jeśli zarzuciłem wam jakiś chłam. :wink:
chainsaw gutsfuck.
Avatar użytkownika
solid_stolec
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz lis 23, 06 02:07
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Johny Sasaki » Śr kwi 04, 07 20:20

Chlam to nie, jest duzo ciekawych rzeczy na tej stronie (a dokladniej w/w nawiazania + solucje, tutaj ciekawe rzeczy sie koncza), ale wiekszosc to glupoty:) Coz, Lukasz jest muzykiem a Karol fotografem i nie ma ktos sie strona zajac.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez KoRnol » Wt maja 15, 07 13:21

Siemka. Mnie zawsze interesowala ispiracja konami postacia jakze ukochana i oszolamiajajaco przyjemna a oczywiscie chodzi mi tu o piramidoglowego. Czytalem tu i tam ale kiedys natknolem sie zupelnie przypadkiem na informacje ze podczas pewnej wojny kupe lat temu byli kaci ktorzy nieco a nawet bardzo przypominali mi piramidoglowego. Scinali glowy zdrajca, jenca i dezertera duzym tempym mieczem. Mieli duze kaptuty w ksztalcie piramidy i biale fartuchy. Niestety moja pamiec jest tepa jak ten miecz i nie pamietam co to za wojna juz byla ale dawno daaawno temu :P
KoRnol
Inkarnacja VR
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz kwi 12, 07 23:16
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Johny Sasaki » Wt maja 15, 07 13:41

Zapewne czytasz NEO+ w ktorym moj znajomy Qoora psize czasem nieziemskie glupoty o Silent Hillu:) W kazdym badz razie byli to kaci konfederatow, ktorzy zdrajcow mordowali na 3 sposoby:

- powieszenie (scena w wiezieniu)
- przebicie wlocznia (PH)
- dekapitacja mieczem (PH)

Co ciekawe - secesja = odlaczenie, wojna secesyjna = wojna wywolana przez rozlaczenie ziem. Jak James ma na nazwisko? Sunderland. A co to znaczy po niemiecku? Oddzielone ziemie (nie jestem pewny czy dokladnie tak, Kul by lepiej wiedzial, ale wydaje mi sie, ze sens zachowalem).
Ostatnio edytowano Wt maja 15, 07 14:31 przez Johny Sasaki, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez KoRnol » Wt maja 15, 07 13:59

To mam teraz zdezo bo nie czytam pism o psxsie ani nic mialem ksiazke chistoryczna w reku u kumpla... nie pisalo tam o przebijaniu wlucznia ani nic tylko o tempym mieczu i byl szkic goscia ktory nieco odpowiadal opisowi piramidoglowego
KoRnol
Inkarnacja VR
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz kwi 12, 07 23:16
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Johny Sasaki » Wt maja 15, 07 14:29

No a ja Ci mowie, ze przebijali jeszcze wlocznia i wieszali. Z ta roznica, ze oni mieli czerwone kaptury, a PH nie. Chociaz Jimmi "Red Devil" Stone, mial tez czerwony kaptur.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Uzion » N sie 29, 10 18:37

Przechodze wlasnie dwojke.
Nie sadzilem ze SH 2 ma tak swietna sciezke dzwiekowa.
Jak tylko ja uslyszalem, zdecydowalem nauczyc sie paru utworow Akiry na pianinie.

Enjoy:
http://www.youtube.com/watch?v=GXaDOmdZwHI

Z dedykacja dla Bizona, ktory umieszczal niektore soundtracki z gry w swoim filmie, thrillerze-psychologicznym o ile sie nie myle.
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez Snake. » N sie 29, 10 18:50

Dla mnie, dla mnie. Zagraj dla mnie!
Wlazł kropek na płotek, zagraj!
*
A True w Twoim wykonaniu brzmi świetnie. Moja wrażliwa dusza jest zauroczona.
Popraw tytuł z "Akiro" na "AkirA".
[center]Nie pieprz,
[/center]
[center] CZATUJ![/center]
Avatar użytkownika
Snake.
The Fury
 
Posty: 586
Dołączył(a): Śr mar 26, 08 22:01
Lokalizacja: Z Raju Niemych Żądz

Postprzez Uzion » N sie 29, 10 19:45

Ajaj. Dzieki. Zastanawialem sie wlasnie nad tym czy dobrze napisalem imie.
Jesli lubujesz sie w sluchaniu tego typu muzyki, to mysle ze zaslugujesz na cos bardziej ambitnego ;-)
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04


Powrót do Zanzibar SH Community

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron