Aktorski GITS

Forum grupy Ghost in the Shell.

Moderatorzy: Sage, GM

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » Pt kwi 15, 16 17:26

Po sieci już krążą pierwsze fotki Scarlet Johanson jako Motoko, wszyscy nadal mają negatywne nastawienie co do tego filmu ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez ArecaS » Pt kwi 15, 16 20:19

Czytając komentarze w necie mam wrażenie, że tak. Mnie tam się podoba.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » So kwi 16, 16 10:11

Ja tam jak zawsze nie spodziewam się cudów na kiju. Do animacji film nie będzie miał startu, to jest więcej jak pewne ale jak zostanie dobrze zrobiony to może więcej osób zainteresuje się oryginałem i doceni jego wkład w popularyzacje anime i cyberpunku.

Wujek dobra rada mówi wam, kupujcie sobie filmy i seriale na płytkach bo po filmie cena może skoczyć.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez uci » So kwi 23, 16 08:51

mnie ta scarlett jakoś nie pasuje w tej charakteryzacji, sam nie wiem co ale po prostu patrze i nie widzę Motoko
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » So wrz 24, 16 10:08

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez ArecaS » So wrz 24, 16 10:31

Wygląda dobrze.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » So wrz 24, 16 10:45

Raczej sztucznie, jakby to były ujęcia bez obróbki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez ArecaS » So wrz 24, 16 11:56

Przez co wyglądają bardziej surowo. Myślę, że to akurat może być zamierzony efekt.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » So wrz 24, 16 13:27

Nah, wtedy postarali by się bardziej z scenografią żeby nie było tej surowości. Jeśli to jakiś wymysł reżysera to cóż, wypada życzyć powodzenia.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez ArecaS » So wrz 24, 16 14:52

No bo cyberpunk powinien być surowy
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » So wrz 24, 16 15:45

Nie nie nie, cyberpunk powinien przede wszystkim umiejętnie pokazywać kontrasty. Z jednej strony wnętrze pałacu jakiegoś bogacza a zaraz obok zapyziała melina, dzielnica z poukładanymi domkami na przedmieściach a zaraz obok slumsy, centrum miasta z uśmiechniętymi modelkami na bilboardach a pod nimi snujące się ćpuny okładane przez opresyjne służby porządkowe.
Sceny w tym teaserze na razie wyglądają jakby pochodziły z sztuki teatralnej, sterylne i surowe.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez uci » So wrz 24, 16 17:00

dla mnie to wygląda na razie słabo, słabo wygląda scarlett, dziwny amaraki, CGI w scenie z oknem nie ma nawet procentu klimatu budzenia się motoko w orginale, mnisi podpięci do sieci - chyba jedyna ciekawa rzecz, ale znów rodzi to pytanie, skoro mają opierać się fabularnie o pierwszy film to co oni tam robią? Boję się że znów przekombinują z fabułą :(

Poczekam do trailera ale jestem na nie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » Pn lis 14, 16 13:32

https://www.youtube.com/watch?v=G4VmJcZR0Yg&feature=share

No fajnie wygląda. Trochę się martwię że te kultowe sceny żywcem przeniesione z oryginału nic tu nie dadzą. Drugi Resident Evil Andersona też kopiował sceny z gier a crap wyszedł z tego tak czy siak. Nie mniej trzymam kciuki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » Śr lis 16, 16 00:52

https://www.youtube.com/watch?v=F5amv-vqUFo

Intro z filmu. Sporo scen przeniesiono w stosunku 1:1 a w każdym razi sporo na to wskazuje.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez Pandora » Śr lis 16, 16 18:45

Chyba czas spobie przypomniec film z 1995, oglądałam go ostatnio w wieku 9-10 lat.. niby dawno ale scene z tym wpierdzielem w tej wodzie czy co to tam było, rozmowe na łódce po nurkowaniu chyba i końcówke , chyba walka z mechem to pamietam.
Zapowiedz mi troche przypomniała nawet , tylko wydaje mi się że nie jest to taka dokładna kalka 1 do 1.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Aktorski GITS

Postprzez Osvelot » Cz lis 17, 16 14:30

Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Aktorski GITS

Postprzez uci » Pt lis 25, 16 07:13

ja się przestawiłem jednak na tak, cudów nie oczekuje, ale może być z tego fajny film akcji na poziomie 1 matrixa (efekty, walka, maszyny)

Zwiastun spoiluje że fabułą może być wątek z drugiego sezonu GITS SAC, zresztą robo gejsze też są wrzucone z serialu.
Wiem też że to zbyt ambitne na amerykańskie kino blockbusterowe, ale w zwiastunie Major wspomina że coś źle zrobili odbudowując ją - może więc jednak Motoko jest azjatką, ale po odbudowie zrobili z niej Scarlet?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktorski GITS

Postprzez SaladinAI » Pt lis 25, 16 23:30

Raczej dali jej uczucia co nie jest tak oczywiste dla Motoko.

Ogólnie SAL zajechał kobyłę z tym porównaniem do filmowych Residentów - co naprowadza na dziwną konstatację, że jednak filmowy obraz będzie się trzymał wizualnie kanonicznych scen anime jak walka w wodzie, prowadząc zupełnie odrębną fabułę. To podpowiada dysonans między obrazami. Graficzna kopia kultowych scen z oryginału a jednak historia zupełnie różna. Za pomocą tych samych obrazów-klisz skopiowanych 1:1 w aktorskim filmie zostanie przekazana zupełnie różna narracja, przez co widz zapoznany z punktem wyjścia kultowego filmu z każdą klatką będzie zmuszany do oglądania czegoś zupełnie innego, czegoś co podszywa się tylko pod rozpoznawaną scenerię w rezultacie przedstawiając kompletnie różny wynik. To będzie rodzić problemy dla osób spodziewających się tego samego obrazu w poza-animacyjnych warunkach, lecz może być też punktem do obrania innej interpretacji tej samej historii co zależy o tego jak wypadnie sam film w całokształcie a nie w jego składowych (odwołujących się do pamięci widza) elementach.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » Pt lis 25, 16 23:51

Nie widzę mimo wszystko w tym nic złego. Posługując się znowu przykładem Residenta od Andersona, pierwsza część wypadła najlepiej bo była bardziej interpretacją pierwszej odsłony serii aniżeli adaptacją, aktorski GITS zapowiada się podobnie, popkulturowy film mający zadowolić fanów scenami podpadającymi pod fanserwis ale jednocześnie nie próbujący zrobić sieczki z mózgu zjadaczowi popcornu, od tego jest oryginał.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » Śr lut 08, 17 21:29

https://www.youtube.com/watch?v=IIW1CsLuuNM

Początek to kilka nowych scen.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » Cz mar 23, 17 14:15

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez uci » Wt mar 28, 17 07:32

Demko które oferowało CinemaCity to pierwsze 10 minut film, scena budowy Pani Major + to co wrzucił u góry Sal (plus kilka sekund dalej) zakończone ostatnim trailerem. Więc dużo dodać nie mogę prócz tego co już było widziane, wrażenia z kina to głównie rozmach, efekty i piękne detale (pozszywani jak frankenstien gangsterzy, czy bogacze z ładnymi wszczepami etc.) wygląda na to że mają na film jakiś pomysł i wizję
Spoiler:
. Chętnie czekam na premierę, nie wiem czy będzie to jakieś genialne kino, ale zapowiada się porządny cyberpunkowy akcyjniak.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktorski GITS

Postprzez Pandora » Cz mar 30, 17 00:29

Pokaz prasowy - ocena 9,5/10
Jeden z najlepszych filmów roku, ciekawie przedstawiony świat, dobrze zagrane dające się lubić postacie (z jednym wyjątkiem), super efekty specjalne, musicie zobaczyć to w IMAX lub chociaż 3D.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Aktorski GITS

Postprzez Faja » Cz mar 30, 17 06:58

ocena od ziomka z innego serwisu
Kod: Zaznacz cały
Aktorski GitS takie 2/10. Nic ciekawego, płytkie, nudne, brak tajemnicy. Same efekciarskie sceny powyciągane 1 do 1 z filmu i serialu anime - ładne ale niezbyt ambitny fanservice - połączone oklepaną historyjką RoboCopa całkowicie skupioną na przeszłości Major i zemście na złej korporacji. Jedyne co się broni to fajne klimatyczne widoczki cyberpunkowego miasta.
Dla normalnych ludzi nie znających animek to może być taki blockbuster 4-5/10 - słabe tempo, którego nie ratuje ani fabułka ani akcja.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » Pt mar 31, 17 10:12

Kwestia podejścia do tego filmu. Ten gościu z innego serwisu jak widzę spodziewał się po holywoodzkiej produkcji takiego samego ambitnego poziomu jak w oryginale więc przejechał się i teraz zostało mu krytykowanie filmu którego nie chciał obejrzeć. Nawet w najśmielszych marzeniach nie przewidywałem że to będzie coś więcej poza festiwalem fanserwisu z masą scen akcji, na taki film właśnie idę do kina.
Mam tylko nadzieje że znajdą się osoby którym film spodoba się na tyle że sięgną po materiał źródłowy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez Faja » Pt mar 31, 17 10:42

to po co tracić czas na szmirę, tym bardziej że się wie że jest szmirą
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktorski GITS

Postprzez SALADYN » Pt mar 31, 17 12:49

Bo jak się ogląda tylko filmy ambitnego kina bułgarskiego to człowiek potem zostaje buldupiącym krytykiem szukającym dziury w całym, a poza tym żeby coś ocenić trzeba obejrzeć.
Po prostu idę popatrzeć na fajne, cyberpunkowe plenery, dobre CGI, sceny akcji i Scarlett w obcisłym kombinezonie maskującym i nic poza tym. Może mnie przy okazji znowu najdzie ochota na obejrzenie anime.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktorski GITS

Postprzez ArecaS » N kwi 02, 17 00:03

SALADYN napisał(a):Bo jak się ogląda tylko filmy ambitnego kina bułgarskiego to człowiek potem zostaje buldupiącym krytykiem szukającym dziury w całym, a poza tym żeby coś ocenić trzeba obejrzeć.
Po prostu idę popatrzeć na fajne, cyberpunkowe plenery, dobre CGI, sceny akcji i Scarlett w obcisłym kombinezonie maskującym i nic poza tym. Może mnie przy okazji znowu najdzie ochota na obejrzenie anime.

To gdzie jest przycisk by zostawić milJony lajków pod postem?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktorski GITS

Postprzez uci » Pn kwi 03, 17 22:05

Z racji że kolejny weekend mam roboczy a nie chciałem przeciągać Zanzibarowego wypadu na GITSa na 15 kwietnia, zebrałem się do kina by sobie spokojnie zobaczyć co z tego wyszło. I pomimo całego mojego osobistego optymizmu to uważam że wyszło po prostu średnio, średni film z średnią grą aktorską o średnim scenariuszu który zabija anime tak jak aktorska Księga Dżungli zabija animowany oryginał.

Na plus dodam piękne efekty, lokację, klimat miejscówek (brudne slumsy maskujące się kolorami hologramów), nocne kluby, puste mieszkania, zapuszczone dzielnice etc. wizualny majstersztyk, można by tylko z obrazów czerpać cyberpunk garściami. Z stroną muzyczną też nie ma źle, zalatywało mi utworami z Deus Exa.

W sumie więcej ciężko mi dodać, pewnie obejrzę jeszcze z raz czy dwa żeby przetrawić ten film, na razie to tak sobie. Na sequel bym się nie wybrał, ale z tego co czytałem to nie ma się co go nawet spodziewać.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktorski GITS

Postprzez ArecaS » Pn kwi 03, 17 22:34

No cóż, z SALem też w końcu poszliśmy sami. Wrzucę tutaj po prostu moje przemyślenia z FB:
- Klimat cyberpunku niszczy, choć bardziej przypomina Deus Ex niż GitS.
- Fabuła nie jest zła, choć faktycznie płytka i sztampowa.
- Postacie względem oryginału oddane słabo. Bardzo słabo. Chlubny wyjątek to Batou, który wymiata.
- Świetne sceny walki.
- Sceny z oryginału przeniesione świetnie, ale gryzą się z resztą filmu tak, że aż boli.
- Utwór podczas creditsów to policzek dla fanów. Po chóralnym "no nie" dochodzącym z sali wnioskuję, że nie tylko ja tak uważam.
- Czemu tak mało jest cyberpunkowych horrorów?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GITS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron