Muzyka GITS

Forum grupy Ghost in the Shell.

Moderatorzy: Sage, GM

Muzyka GITS

Postprzez Snake_VR5 » Pn maja 03, 10 22:11

Muzyka z filmowego Ghost in The Shell Mamoru Oshiiego to połączenie japońskich chórów śpiewających fragmenty modlitwy Shintō oraz japońskie bębny taiko. Soundtrack w całości liczy 11 utworów, w większości instrumentalnych. Chciałem zapytać jak wam się podoba muzyka stworzona przez Kenji Kawai i jakie utwory z soundtracku uważacie za najlepsze i dlaczego ?
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » Pn cze 07, 10 17:12

Osobiście mam ukochane po jednym rodzynku z każdej części. Ha! Ale jakie to utwory.

- z "1" 'Making of Cyborg' - coś wspaniałego. Ilustracja dla openingu, a później podczas rejsu przez miasto daje konkretnego emocjonalnego kopa. Kiedy zabierałem się za "2" pomyślałem, żeby chociaż otarła się o geniusz "1", a główny motyw był choć w połowie tak piękny jak ten. Włączyłem "2", a tutaj...

- 'Kugutsuuta ura mite chiru', czyli powiedzmy 'Main Theme'. Po prostu petarda. Rozdziera umysł i duszę. Scenę przylotu do SOLUS z tą muzyką oglądałem chyba przez tydzień, po kilkanaście razy dziennie. Jeden z najpiękniejszych utworów, jaki było mi dane w życiu słyszeć.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » Pn cze 07, 10 17:26

Nareszcie ktoś wypowiedział się w tym temacie !!! A już sądziłem że się nie doczekam :D
Osobiście najbardziej cenie takie utwory jak ''Floating Museum'' ,''Nightstalker'' i oczywiście ''Making of Cyborg''
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » Pn cze 07, 10 17:41

Jeśli lubisz muzykę Kenji Kawai, to polecam soundtrack do anime"Higurashi no naku koro ni" i "Higurashi no naku koro ni Kai". Z polskiego "Gdy zapłaczą cykady". Tu masz przykładowy utwór:

http://www.youtube.com/watch?v=UuofG8a7EEk

Gorąco polecam.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Coldman » Śr cze 09, 10 00:28

Jakbyś czaił jakieś utwory Kawai, gdzie występują chóry i chórki, obojętnie jakie, to daj mi tu znać, ok?
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » Śr cze 09, 10 01:38

Ok ale zamiast wrzucać te pytanie tutaj mogłeś zrobić to na PW ;)
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » Śr cze 09, 10 02:21

Faktycznie. Tylko miałem gwarancję, że zaglądniesz w tę naszą niszę tutaj ;)
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Gillian » Śr cze 09, 10 12:02

Raiden napisał(a):Ok ale zamiast wrzucać te pytanie tutaj mogłeś zrobić to na PW
Mogłeś mu zwrócić uwagę, ale na PW.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Coldman » Pt paź 01, 10 15:49

Ależ jaja! Byłem pewien po obejrzeniu filmu, że ostatni utwór na płycie do "GitS 2", to raz jeszcze 3,5 minuty motywu głównego. Tymczasem "Kugutsuuta kagirohi ha yomi ni mata muto" to 10 minut, w którym między bębnami aż 4 razy pojawie się motyw główny, z różnymi bajerami, jak elektronika czy podkręcone chóry. Utwór po prostu masakruje. Polecam szczególnie, bo dla mnie to najlepszy kawałek z całego uniwersum muzyki z "GitS."

Kugutsuuta kagirohi ha yomi ni mata muto - wie ktoś może, co to znaczy?
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03


Powrót do GITS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron