Film Metal Gear Solid.

Informacje o filmie

Moderator: GM

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez SaladinAI » Pt sie 31, 12 19:46

No w pierwszym Batmanie to nic nie widać przez te zbliżenia
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Solidny » Pt sie 31, 12 23:24

Ale to był pierwszy, imo nauczył się sporo, bo ostatni pod tym względem w ogóle mnie nie zawiódł. Jedyną wadą TDKR (moim zdaniem oczywiście) są błędy logiczne, czy raczej zwykłe naciąganie. Mnie to tak nie razi jak niektórych, bo to jednak komiks, człowiek w stroju nietoperza walczy z łysym z głośnikiem na ustach :).
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » So wrz 01, 12 06:54

własnie Dark Knight pokazał kilka dobrych scen akcji, ale B begins wypadał średnio, a w TDKR też właśnie szału nie było - walki w pojazdach i pościgi były super, ale walki wręcz wypadły blado.
pierwsza walka Bane'a z batmanem wyglądała tak jakby 2 cosplayowców w niewygodnych kostiumach lało się ze sobą nie robiąc sobie krzywdy, a walka z policją na końcu była OK, tylko czemu uzbrojeni po zęby przestępcy kiedy zaczęli strzelać do policji trafiali co najwyżej w ulicę tuż przed nimi:P
W incepcji też mi się przysypiało na strzelanych scenach - zrobione były jakoś bez polotu.
I jak sobie myślę to Nolan potrafiłby pokazać "Tactical" i "Espionage" ale miałby problemy z częścią "Action"
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez SaladinAI » So wrz 01, 12 10:34

Może taki ma styl, stawia na minimalizm i stonowany mesmeryzm (?) bo Michale Bay to przecież nie jest. Nolan to wszak Memento a nie Armagedon.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » So wrz 01, 12 14:34

ale minimalizm to jedno, a kiepski sceny pojedynków to drugie.
Ale z drugiej strony widząc co można dostać zamiast Nolana (np. Bay i jego żółwie ninja) to Nolan jest najlepszym wyborem.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Solidny » N wrz 02, 12 22:59

Ja tam bym go nie widział w roli reżysera tutaj, raczej przyjęcie jego stylu jako sposób przerzucenia MGS na język kina.

A pierwsza walka z Bane'em bardzo mi się podobała :). Może ze względu na klimat, brak muzyki... Nie wiem, powiedzmy, że technicznie pojedynki były "w pytę". Nie odczuwałem tego "nie robienia krzywdy". Może za bardzo się wczułem :).
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » Pn wrz 03, 12 07:34

mnie właśnie pierwsza walka Bane'a z batmanem raziła potwornie, ładnie techniczna ale nie było czuć poweru i klimatu walki
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Coldman_9 » Pt wrz 14, 12 18:33

MGS to wybitnie ciężki materiał do przełożenia na poletko filmu aktorskiego. Osobiście skłaniałbym się ku animacji w jej tradycyjnej formie. A najlepiej zostawić MGS w medium, w którym tak sprawnie funkcjonuje.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez kALWa888 » N wrz 16, 12 11:52

Johan napisał(a):MGS to wybitnie ciężki materiał do przełożenia na poletko filmu aktorskiego. Osobiście skłaniałbym się ku animacji w jej tradycyjnej formie. A najlepiej zostawić MGS w medium, w którym tak sprawnie funkcjonuje.

Popieram. Albo animacja, CG albo niech zostanie w serii. Mnie zadowoliłoby coś w stylu Advent Children (FF7).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » N wrz 16, 12 12:07

Tak się tylko zapytam - czemu animacja?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez kALWa888 » N wrz 16, 12 12:31

Bo animacja pozwoli na pokazanie rzeczy, których aktorzy nie będą mogli odegrać. Wystarczy popatrzeć na AC gdzie Cloud wisi w powietrzu i uderza ciągle swoim ogromnym mieczem, w końcu ląduje na cienkiej gałęzi, odwraca się jednocześnie odbijając dwie kulki od drugiego przeciwnika i itd. Tam to wszystko wyglądało naturalnie, w filmie nie da się za chiny tego osiągnąć. Przynajmniej z tego co widziałem w kinie.
http://www.youtube.com/watch?v=5SEqOh_un5g 1m20s
Nawet na ten przykład
http://www.youtube.com/watch?v=9xtFfCkYLVY
1m5s scenka kiedy Cloud kroi motór na pół.

Wydaje mi się że w filmie to nigdy nie bedzie tak dobrze wyglądać jak w animacji. Choć wiadomo że filmy teraz jeśli chodzi o efekty specjalne niemal opierają się na CG.

(i czemu na YT nie ma normalnych scen z oryginalnym dźwiękiem tylko jakieś zafajdane MV)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » N wrz 16, 12 12:46

bo prawa autorskie i banują:)

A co do magicznych scen pojedynku
1 - zobacz sobie wszelkie Przyczajone Smoki czy inne domy latających sztyletów - to niemalże Advent Children w wersji aktorskiej
2 - MGS pomijając ninję z TTSa oszczędza nam takich pojedynków:)

Animacje CG mają to do siebie co gry - starzeją się niemiłosiernie i za 2-3 lata będzie już wygladało słabo - jak np. orginalny Advent children czy Spirit Within. Za to Animacja rysunkowa ma w sobie dusze, ale nie wszystko da się dobrze pokazać animacją.

Zresztą wystarczy zobaczyć sobie nowe Bondy czy Batmany. Gre się da dobrze zekranizować, po prostu nikt jeszcze nie wymyślił tego jak to zrobić by zadowolić fanów i zarobić wśród zwykłych widzów.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Coldman_9 » N wrz 16, 12 12:51

Animacje CG mają to do siebie co gry - starzeją się niemiłosiernie i za 2-3 lata będzie już wygladało słabo


Dlatego napisałem, że najlepsza byłaby animacja tradycyjna.

Zresztą wystarczy zobaczyć sobie nowe Bondy czy Batmany.


Batmany Nolana są ok, ale nie da się ukryć, że wpadły w kilka pułapek przyjętej konwencji, dlatego takiemu MGS-owi mówię stanowcze nie.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez kALWa888 » N wrz 16, 12 13:16

No tak, też jestem bardziej za animacją tradycyjną, mimo iż ona też się starzeje (jak wszystko zresztą). Podałem jako przykład Advent Children bo on jest wg mnie całkiem niedaleko od mojego filmowego wyobrażenia MGSa. Poza TTSem podobne sceny mamy też w MGS4 i w o wiele mniejszej ilości w pierwszym MGSie (unikanie pocisku od Ravena czy walka z Rexem). Poza tym wciąż pozostaje kwestia aktora, który przypominałby w dużym stopniu Sneja i miał jego głos. A animacja (czy to klasyczna czy komputerowa) pozwoliłaby na nadanie każdego wyglądu i głosu.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Faja » N wrz 16, 12 13:42

Aktora podobnego można wyhaczyć bez problemu, a głos zawsze H8R może podłożyć
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez kALWa888 » N wrz 16, 12 13:54

No nic, jak film pojawi się na ekranach to jak najbardziej obejrzę. Byłoby to ciekawe wydarzenie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » N wrz 16, 12 15:50

jak dobrze rozumuje informacje z IMDB to przed MGSem ma wyskoczyć Mass Effect - jeśli chodzi o filmy do których licencję ma ten cały Avi i wydaje mi się że względem tej produkcji będziemy mogli wiedzieć czego spodziewać się po MGSie filmowym.

Wracając do zagadnienia typowo kinowego - problem z animacja w jakiejkolwiek formie jest taki że animacji nikt nie bierze na poważnie, to jest jej największy problem. Weźcie takiego Ghost in the Shell i puśćcie komukolwiek nie będącego w klimacie a zleje ten film z góry na dół.
Tu nie chodzi o medium tylko o to by ktoś tego nie zepsuł. Bo z cienkim scenariuszem/pomysłem/budżetem to i animacje/CG można spaprać na całej długości (Anime DMC).

A co do samego filmu osobiście mnie ciekawi czy pójdą po najmniejszej lini oporu i zrobią Solid vs. Liquid na Shadow Moses, czy może jednak Outer heaven i Solid vs. BB
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Curtis » Pn lis 05, 12 19:32

Pytanie czy jakikolwiek film w uniwersum Metal Gear da się zamknąć w 120-150 minutach dostarczając widzom to co w MGS się liczy. Jeśli założymy że tak no to kwestię MEMów mamy z głowy bo tego nie zamkniesz w takim przedziale czasowym(Mając na uwadze fakt że musi być miejsce dla akcji) Moim zdaniem najbardziej przyjaznym dla kina MGS'em jest Snake Eater i jego w maksymalnie 3 godzinach filmu zamknąć się da. Problem w tym czy nie trzeba wówczas wyciąć fragmentu fabuły tyczącej się Patriotów ?
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Gillian » Pn lis 05, 12 20:56

O, cześć Curtis :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » Pn lis 05, 12 21:25

władce zamknęli w 3 godziny to i MGSa zamkną w 2
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez SALADYN » Pn lis 05, 12 21:35

Poza tym to już chyba potwierdzone że film ma być oparty na wydarzeniach z Shadow Moses.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Curtis » Pn lis 05, 12 22:59

twilite kid napisał(a):O, cześć Curtis :)



A witam :)

Może i "Władcę..." zamknęli ale Ci co czytali pierwowzór wiedzą że dzieło filmowe a czytane to dwa różne światy.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » Pn lis 05, 12 23:22

myślisz że tutaj będzie inaczej?
Przecież to nie będzie idealne odwzorowanie gry a wariacja na temat fabuły z gry w filmowej wersji

Ważne żeby nie zrobili z tego luźnej interpretacji na poziomie Prince of persia/Wolverine Origins.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez ArecaS » Wt lis 06, 12 00:03

Ważne, żeby to w ogóle było lepsze od PoP. Tamten film poza kilkoma scenkami lichy jest i holiłódzką tandetą zajeżdża mocno. :/
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Coldman_9 » Wt lis 06, 12 01:06

Sorry, ale ja już Wam mówię, że ten film to będzie szambo :/ Nie to medium, nie ten reżyser do tak specyficznego materiału.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » Wt lis 06, 12 01:14

a kto ma reżyserować?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Coldman_9 » Wt lis 06, 12 01:26

No właśnie nikt, bo te gry są wbrew pozorom piekielnie trudne do przełożenia na język filmu. Poza tym w ogóle nie wiem, po co ten film ma powstać. Historię na Shadow Moses opowiedzieli już Kojima, Kitamura i Ashley Wood.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez uci » Wt lis 06, 12 01:32

Kasa...to przecież oczywiste
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Curtis » Wt lis 06, 12 02:13

Ja osobiście tez jestem przeciwnikiem ekranizacji MGSa :> Mało wam go na PS i PC ? Raymond Benson napisał świtną nowelizację :>
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Film Metal Gear Solid.

Postprzez ArecaS » Wt lis 06, 12 19:38

Ale film to film. Najwięcej kasy i największa potencjalna publika
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid Movie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron