Film Metal Gear Solid.

Informacje o filmie

Moderator: GM

Postprzez Mr_Zombie » Pn sie 21, 06 02:25

Hmm...
Jak do wszystkich, to w ostateczno?ci b?dzie do nikogo...

B?dzie pewnie podobna sytuacja, jak z filmem Silent Hill. Gans równie? chcia? zrobi? film dla wszystkich: tak dla fanów, jak i dla osób, które zestawienie s?ów "silent" i "hill" kojarz? jedynie z pokrytym zieleni? wzgórzem na tle b??kitnego nieba ;).

W efekcie wyszed? film wprawdzie dobry, jednak?e nie zadawalaj?cy w pe?ni ani fanów, ani tym bardziej ludzi, którzy w gry nie grali: mitologia SH zosta?a ca?kowicie usuni?ta, fabu?a maksymalnie uproszczona, wrzucone zosta?y w?tki/najfajniesze potwory z ró?nych cz??ci, a fabu?a zosta?a w ostateczno?ci (monolog Alessy) podana jak na tacy, a mimo to i tak wiele osób w ogóle nie potrafi?o skuma? ani motywu miasteczka, ani fabu?y ogólnie.
No, a fani w du?ej mierze narzekali w?asnie na te urposzczenia/zmiany w fabule ;).


A patrz?c na to, ?e seria MGS ma jeszcze bardziej zakr?conych bohaterów i fabu?? ni? Silent Hill (oczywi?cie bior?c pod uwag? fakt, ?e SH to psychodeliczny horror, w którym wszystko jest mo?liwe, a MGS to g?ównie political science-fiction), trudno mi sobie wyobrazi? film, który trafi?by tak do nie-graczy, jak i graczy.
No, ale zobaczymy :)
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez uci » Pn sie 21, 06 09:47

Ja nie licze ?e film MGS b?dzie hitem, sama nazwa made in holywood sprawia ?e nie licze na jakie? genialne dzie?o, mam nadzieje ?e poprostu film nie sko?czy jak drugi resident.
Poupychane ma si?y wszystkie postci serii, masa pojedynków wliczajac rexa czy innego MG.

No i oczywiscie poprawno?? Holywood, czyli gor?cy romans miedzy Snakiem a Meryl i inne tym podobne bzdety które musz? by? w ameryka?skim filmie zeby mo?na by?o go zaliczy? pod Mega hit.

Przejde si? tylko
dla Snake`a, efektów i nadzieji ?e stanie si? cud i film bedzie cudowny.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Odp: Film Metal Gear Solid.

Postprzez Frank_Hunter » N wrz 24, 06 18:13

DanteTDH napisał(a):
Poza tym widzia?em wywiad z Davidem i za choler? jego g?os nie by? snejkowaty - wida?, facet moduluje go na potrzeby gry i wychodzi mu to zajebi?cie.


Widzia?e? mo?e film Guyver:Dark Hero? Hayter gra? g?ówn? rol? i mimo, ?e wyst?puj?c by? m?ody s?ycha? by?o jego charakterystyczny g?os, w wielu przypadkach cz?sto snake'owaty

Mnie tam dziwi fakt (mo?e plotka), ?e Hideo niby widzia?bym Viggo Mortensena w roli Snake'a. Czy ja wiem czy Aragorn pasuje do tej roli :)[/url]
Frank_Hunter
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 16:56

Postprzez solidus grabczas » N wrz 24, 06 20:05

ja bym go objerza? tylko po to ?e jak b?dzie do dupy i b?d? chcia? to u?wiadomic kolegom to chc? to poprze? tym ?e ogl?da?em go i wiem ocb ;]
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Odp: Film Metal Gear Solid.

Postprzez kul2 » N wrz 24, 06 20:19

Frank_Hunter napisał(a):
Widzia?e? mo?e film Guyver:Dark Hero? Hayter gra? g?ówn? rol? i mimo, ?e wyst?puj?c by? m?ody s?ycha? by?o jego charakterystyczny g?os, w wielu przypadkach cz?sto snake'owaty

Mnie tam dziwi fakt (mo?e plotka), ?e Hideo niby widzia?bym Viggo Mortensena w roli Snake'a. Czy ja wiem czy Aragorn pasuje do tej roli :)[/url]


A czytales jakis wywiad z Hayter'em? On sam sie przyznaje ze glos moduluje specjalnie dla tej postaci.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Hal » Pn wrz 25, 06 01:15

A ja tam nie chc? ?adnego filmu! Niech nikt si? za to nie bierze, czy Hoolywood, czy Boolywood, czy cho?by sam Lynch :D Nie, nie i nie! Koniec kropka, ja tak mówi? i tak ma by? :lol: A jak pójd? do kina i co? troszk? mi si? nie spodoba...to...to niech si? Hideo nawet nie wa?y pokaza? w województwie opolskim(a wiem, ?e bywa) :D Przecie? ja sobie nie jestem nawet w stanie wyobrazi? obsady do tego filmu, a na kinie znam si? ca?kiem, ca?kiem :roll: Bo?e, a co ze scenariuszem? Przecie? wymaga?o by si? by ekranizacja mia?a duuu?o dialogów, du?o scen prezentuj?cych bohaterów, emocje w których nie ma kiczowatego, ameryka?skiego patosu. Nie, to nie mo?e si? uda? i si? nie uda. Nie chc? na to patrze?. Semper fi
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez Mr_Zombie » Pn wrz 25, 06 22:55

Nie to ?ebym si? czepia?, ale w MGS'ach równie? zalatuje mocno kiczem, patosem i umoralnianiem, znanym z filmów ameryka?skich ;).
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Uzion » Pn wrz 25, 06 23:01

Ja tam pojde na film jesli wyjdzie, ALE jesli bedzie kiczowaty i nie bedzie zaliczony do jednych z najlepszych to mnie chyba szlag trafi i sam zostane rezyserem i pokaze palantom jak sie robi filmy.
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez Gac666x » Pn wrz 25, 06 23:44

Aha powodzenia.

Zosta? re?yserem to jedno, to wcale nie problem.
Mie? pieni?dze by stworzy? to co si? chce to drugie (masz 8 mln dolarów na zbyciu?).
Trzecia rzecz to scenariusz, który zwykle jest zatwierdzany przez producenta, który potem wyk?ada te 8mln + dolarów.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Mr_Zombie » Wt wrz 26, 06 00:03

Spokojna g?owa, Pmoss w Gaziecie Wyborczej i tak wystawi mu jedn? gwiazdk?, nie sil?c si? na ?adne t?umaczenia czemu - ot chocia?by tylko za to, ?e to film na podstawie gry :>
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez solidus grabczas » Wt wrz 26, 06 14:43

we?cie se zakupcie najnowszy TELE ?WIAT jest tam info o filme DEAD OR ALIVE jak kto? zagrywa? si? w to nocami jak ja w bloody roar niech powie czy warto rzyga? po filmie czy lepiej zachowa? obiad ;) (hoolywodzkie to jest i boj? si? ?e z MGSem odwal? ten nuymer dlatego ten OFFTOP)
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Postprzez FOX HUND » Wt wrz 26, 06 14:52

Je?eli maja robi? ten film to nie mo?e on wygl?da? bele jak, tylko musi to by? perfekcyjna robota, która bedzie wykonywana przez zawodowców. :)
Kojima nie pozwoli aby film "MGS" wyszed? beznadziejnie tylko super. :) Bezie czuwa? nad prac?. nie ma obaw. :)
Tylko umarli znają koniec wojny......Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny.....
Sic vi pacem para bellum.
Avatar użytkownika
FOX HUND
The Patriot
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt lut 21, 06 22:54
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Sage » Wt wrz 26, 06 15:26

Chc? w to wierzy?. Po przej?ciu mgs3 pewno?? mnie opu?ci?a, ca?kiem mo?liwe, ze Kojima im na to pozwoli. mgs kiepsko si? sprzedaje na japo?skim rynku, nie oszukujmy si?, wi?c b?dzie do?? ameryka?ski - w??czaj?c w to blondw?os? meryl z miseczk? D, wolf która pewnie b?dzie chodzi? w samym biustonoszu, bardziej zaro?ni?tego sneja zgrywaj?cego ju? totalnego twardziela, ogromny romans mi?dzy snejkiem i meryl, etc, etc... ja si? boj? tego filmu, to wcale mo?e dobrze nie wyj??. Mgs3 ju? mia? w sobie tyle patosu, ?e miejscami zwczyjanie bra? mnie ?miech (ach ta scena po?egnania przed walk? z the boss, ta scena z wigiem...). Tutaj pewnie bedzie to samo.
Ostatnio edytowano Cz wrz 28, 06 19:50 przez Sage, łącznie edytowano 1 raz
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Postprzez Hal » Cz wrz 28, 06 14:29

W filmie, który mówi?by o istotnych wydarzeniach, odrobina patosu jest nawet wskazana. Jednak?e tak jak mówisz Sage, Holywood ca?kowicie "przemieli?oby" histori? na swój sposób. Normalnie strach si? ba?. Ju? widz? t? ostatni? scen? filmu w której Snake tuli si? do b?d?cej z nim ci??y Meryl, a w tle wida? majestatycznie powiewaj?c?, ameryka?sk? flag? :D A wiecie kogo ja widz? jako odpowiedniego re?ysera na MGS movie? Petera Jacksona, autora filmowej wersji "W?adcy Pier?cieni". Dysponuje on du?ymi ?rodkami, a i jego filmy dalekie s? od ameryka?skiej papki.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez FOX HUND » Cz wrz 28, 06 14:55

A czy wiadomo dok?adnie jak? cze?c MGS bed? kr?ci??
No chyba ?e zrobi? kilka cz??ci.
Tylko umarli znają koniec wojny......Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny.....
Sic vi pacem para bellum.
Avatar użytkownika
FOX HUND
The Patriot
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt lut 21, 06 22:54
Lokalizacja: Katowice

Postprzez SaladinAI » Cz wrz 28, 06 14:59

Kojima przeb?kiwa? co? o akcji na Alasce wi?c....
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Hal » Cz wrz 28, 06 15:27

Ja my?l?, ?e je?eli powstanie ekranizacja MGSa, to b?dzie ona ??czy?a elementy ka?dej z cz??ci serii. Utworzony zostanie taki misz masz, jak w wypadku filmu Silent Hill, w którym nawi?zano do ka?dej cz??ci tej gry. Tego najbardziej si? obawiam, bo taka mieszanka mo?e okaza? si? wybuchowa i to niekoniecznie w pozytywnym wzgl?dzie. Z drugiej jednak strony, ekranizacja ka?dej kolejnej cz??ci te? by?aby wyzwaniem, bo kto jest w stanie wyobrazi? sobie ekranizacj? "Sons of Liberty"?
Ostatnio edytowano Cz wrz 28, 06 15:32 przez Hal, łącznie edytowano 1 raz
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez FOX HUND » Cz wrz 28, 06 15:30

Dok?adnie. Najlepiej gdyby stworzono odr?bne cze?ci-MGS,2,3,4.
Bo wpychanie wszystkiego do jednego filmu jest z?ym pomys?em.
Tylko umarli znają koniec wojny......Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny.....
Sic vi pacem para bellum.
Avatar użytkownika
FOX HUND
The Patriot
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt lut 21, 06 22:54
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gac666x » Cz wrz 28, 06 16:19

Ogl?dali?cie DOOM'a? No to ju? wiecie jak hollywood potrafi schrzani? ekranizacj?. Fina?owa walka na pi??ci, brak piek?a tylko jaka? mutacja. Nudy i totalny debilizm do trzeciej.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Frank_Hunter » Cz wrz 28, 06 18:14

ale jak zrobi? ekranizacje pierwszego MGSa i posypi? si? imiona, nicki, nazwy (Outer Heaven, Zanzibar, Gray Fox, Big Boss itp.) to osoba nie znaj?ca serii zg?upieje. Fanów MGS jest sporo ale to nie do nas tylko b?dzie skierowany film. Nie b?dzie mo?na normalnie wyja?ni? sk?d w ogóle wzi?? si? Rex na Shadow Moses. Trzeba si? zabra? wpierw do pierwszego MG a pó?niej robi? ekranizacje kolejnych cz??ci uwzgl?dniaj?c za i przeciw. No chyba, ?e historia z Outer Heaven i Zanzibaru zostanie przedstawiona w formie anime, czyli co? w stylu prequlu Van Helsinga
Frank_Hunter
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 16:56

Postprzez kul2 » Cz wrz 28, 06 20:44

Skad sie wzial Rex na SM to wyjasnia bez problemu ;)
Ja w ogole nie rozumiem problemu o ktorym mowisz, przeciez w MGS1 jest praktycznie wszystko wyjasnione. Ta gra nie sprzedalaby sie w takich ilosciach, gdyby nie bylo.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez solidus grabczas » Cz wrz 28, 06 21:16

ja nigdy nie widzia?em ani MG ani MG2 SS
i jako? po przej?ciu MGSa wiem ocb :P
ale przer?bana sprawa z tym filmem bo dooma ogl?da?em nie graj?c i wol? nauczy? si? matrixa na pami?c bo jak da? komu? obejrze? po raz pierwszy dooma i matrixa i zapyta? co lepsze to jak porównywac gówno i czekolad? (dla odmiany gry matrixa to sfy xD :P )
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Mr_Zombie » Pt wrz 29, 06 18:10

Frank_Hunter napisał(a):ale jak zrobi? ekranizacje pierwszego MGSa i posypi? si? imiona, nicki, nazwy (Outer Heaven, Zanzibar, Gray Fox, Big Boss itp.) to osoba nie znaj?ca serii zg?upieje.


Wrong.
Tak mo?na my?le?, je?eli ma si? widza za idiot?, któremu trzeba wszystko wy?o?y? przed nos, bo inaczej si? pogubi.
Graj?c w MGS nie widzia?em jeszcze na oczy ani MG1, ani MG2, a nazwy BigBoss, Frank Jagger, Outer Heaven - dla mnie by?y to po prostu nazwy, które odnosi?y si? do pewnych wydarze?/postaci z przesz?o?ci, a które zosta?y przytoczone i odpowiednio wyja?nione w grze, wi?c nie by?o ?adnego problemu.
Podobnie by?o u mnie z Silent Hill'em - zaczyna?em od cz??ci drugiej i w ogóle nie potrzebowa?em wyt?umaczenia: sk?d to miasteczko, czemu tu s? potwory itp itd. Po prostu - przyj??em to jako fakt i ch?on??em sam? fabu?? i rozgrywk? z SH2.
Je?eli kto? nie potrafi wej?? w histori?, samemu sobie dopowiedzie? niektórych rzeczy, skojarzy? faktów itp. itd. - jego problem.

Poza tym, je?eli dobrze pami?tam, to Kojima powiedzia?, ?e film nie b?dzie oparty na ?adnej z cz??ci MG(S)'a, tylko b?dzie to nowa historia. Czyli przypuszczam, ?e powstanie co? w stylu Ac!d lub Ghost Babel - gry, które nie maj? ?adnego powi?zania z tymi w?a?ciwymi, numerkowanymi cz??ciami.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Hal » Pt wrz 29, 06 18:16

I tak w zasadzie by?oby najlepiej. Jak ju? wcze?niej wspomnia?em, ekranizacja ka?dej kolejnej cz??ci z osobna, by?aby zadaniem karko?omnym. Z drugiej jednak strony, takie "olanie" w?a?ciwych cz??ci sagi, wymaga?oby wprowadzenie nowych bohaterów, jak i rozpocz?cie ?wie?ych zupe?nie w?tków. My?l?, ?e nie ka?dy fan serii,by?by z tego faktu zadowolony...chocia?, gdyby zrobiono to sprawnie...
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez Solidny » N paź 29, 06 14:13

http://www.filmweb.pl/Film?id=339458

:twisted: nadchodzi? :twisted:
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez Bizon » N paź 29, 06 14:19

To ju? tam jest od d?u?szego czasu, ale nic si? na tej stronie nie zmienia, pewnie to tylko jakie? domys?y... :?
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez kul2 » N paź 29, 06 14:23

http://imdb.com/title/tt0808372/

Tu tez jest, ale to o niczym nie swiadczy przeciez.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Solidny » N paź 29, 06 14:31

Mimo wszystko jest rok i gatunek :roll:

Czy to tylko plotka, ?e film ma podejmowa? w?tek mi?dzy MGS2 i MGS4? Bo nie pami?tam oficjalnego og?oszenia, a Kojima mówi? co? o Alasce jako dobrym plenerze...
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez kul2 » N paź 29, 06 14:35

Gatunek to mozna wywnioskowac po przejsciu obojetnie ktorej czesci ;)
Rok kazdy moze sobie wymyslic.
Te strony powstaly po potwierdzeniu przez Kojima na HIDECHAN informacji o filmie, nie ma sie czym ekscytowac.
Tak to plotka, tak jak i wszystko inne dotyczace tegoz filmu.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Kazuun » Pn paź 30, 06 23:42

Je?li mia?by powsta? film MGS (czego wi?kszo?? z nas chyba tak naprawd? nie chce :P), to nie ma innego wyj?cia ni? takie, ?e za scenariusz i rezyseri? by?by odpowiedzialny sam Hideo Kojima. Czy? nie chcia? by? kiedy? re?yserem, a gry jakie robi robi w?asnie troch? w spodób "filmowy" ?

Poza tym, film takie pewnie nie by?by tani. A je?li nawet to kasa si? musi conajmniej zwróci?. To w?a?nie to jest powodem tego, ?e film pewnie b?dzie hollywoodzki, a nie wymierzony jedynie w graczy.




(kurna, jeszcze nam w roli Snake'a podaruj? Leonardo Di Caprio, czy innego 'bohatera' xD)
Avatar użytkownika
Kazuun
The End
 
Posty: 528
Dołączył(a): N cze 25, 06 23:59
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid Movie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron