Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Informacje o filmie

Moderator: GM

Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez SALADYN » Cz kwi 02, 15 14:11

Jay Basu, nikomu nieznany z wątpliwej jakości dorobkiem na koncie. Fani drżą z przerażenia co może wyjść spod pióra tego autora. Ostatnia produkcja do której Basu stworzył scenariusz nazywa się...


http://metalgearsolid.pl/2015/04/02/film-metal-gear-solid-ma-scenarzyste/

https://www.youtube.com/watch?v=8cadxeA__v4

Widział ktoś ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez shalashaska » Cz kwi 02, 15 17:15

Jak nie będzie Shadow Moses to będzie kicha.
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez uci » Cz kwi 02, 15 19:08

Monsters 1 - genialny w swojej prostocie film drogi z potworami w tle, osobiście bardzo mi się podobał. niestety dwójki jeszcze nie widziałem nie widziałem, ale recki w sieci nie nastrajają pozytywnie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez RutaL » Pn cze 06, 16 13:40

Reżyser tez ponoć wybrany, Jordan Vogt-Roberts.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Herbaciarz » Wt cze 07, 16 11:48

Nie wiem czy się martwić... - kompletnie nie znam tych filmów ale średnia ich to około ~6/10. I po samych tytułach sądząc nie jest to zbyt ambitne kino. No dobra jeśli tak, to się martwię.
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Gillian » Wt cze 07, 16 11:58

Przecież MGS też nie będzie ambitnym kinem, która growa ekranizacja była? :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Osvelot » Wt cze 07, 16 14:58

Nie ma czym się martwić, premierę filmu z dowolnej gry można w najlepszym przypadku przeczekać i udawać, że nie istniała.

Ewentualnym szczytem zadowolenia z egranizacji jest "miłe zaskoczenie", jeśli ktoś się zupełnie na nic nie nastawia.

Zapytam się w następnym tygodniu fanów Warcrafta, jak oceniają film, bo jest spory rozstrzał między krytykami a fanami na metacritic. Jak go zjadą, to się okaże że nadal niezmiennie jedyną całkiem dobrą* egranizacją do dziś jest pierwszy Mortal Kombat. A to i tak był dość średni film, jeśli chodzi o jakość kinematografii.

* - a w sumie to "rather OK", ale to i tak najwyższa nota spośród ekranizacji gier mimo wszystko


A jak sobie przypomnę oba filmy z Hitmanem, to aż mi się piła łańcuchowa w kieszeni otwiera.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez SALADYN » Wt cze 07, 16 15:09

Metacritic nie może już być uznawane za dobre źródło informacji o jakości produkcji. Tamtejsi krytycy to jakieś zblazowane dziwaki rodem z początków neostrady.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Osvelot » Wt cze 07, 16 17:30

ale chodzi ci o krytyków-krytyków, czy userów? krytycy jadą po filmie jak po burej suce, a fanom się nawet podoba i oceny oscylują ok. 80%
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez SALADYN » Wt cze 07, 16 17:56

Chodzi mi o oba obozy. Krytycy filmy oceniają przez jakieś nierealne ramy a userzy to już w ogóle huśtawka nastrojów jak u kobiety w ciąży.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez RutaL » Śr cze 08, 16 12:31

No z ekranizacjami gier faktycznie słabo. Najgorsze co widziałem to chyba "Tekken", po którym oślepłem na dwa tygodnie. To, że ekranizacje gier nie były filmami ambitnymi to się rozumie no bo jak....ambitny "Doom" opowiadający o jakich ludzkich rozterkach i problemach? Już nie mówię o wynalazkach typu "Need for speed", bo...eh. Ale jak chcą robić film o przygodach emotki to już wszystko zekranizują.
MGS ze swoimi historiami odpowiednio przedstawionymi mógłby być filmem może nie ambitnym, ale poważniejszym już na pewno. Kwestia podejścia do tematu. Jeśli będą to w końcu robić to pewnie jakieś duże studio, które nastawi się tylko na zysk. Większy zysk to dużo ludzi w kinie. Dużo ludzi w kinie to niższe kategorie wiekowe. Niższe kategorie wiekowe to właściwie jak dla mnie zabójstwo dla filmu. Celować pewnie będą w jak największa publikę, również taką, która nie grała w MGSy i to może nawet na nich bardziej będzie zależeć twórcom, co z kolei dla grupy grających odbiorców może skończyć się wylewem. Nie wiem jaka grupa ludzi stanowi największy odsetek fanów gry, ale wątpię by chcieli ją najbardziej zadowolić. Na razie podane nazwiska nie zachwycają, ale może to będą tylko figuranci. Ten coś napisze a studio wnieście dżylion poprawek do tekstu. Ten nakręci a studio zrobi 500 dokrętek łagodzących film. Swoją drogą co pokazać? Całej historii się nie da, wiadomo. Zekranizowanie historii z jednej gry będzie mega ciężkie. Tam musi usiąść jakiś kozak żeby to napisać. Na pewno się da, ale czy ten Basu da rade, hmmm...
I popieram, "Mortal Kombat" z Lambertem jest póki co najlepszą ekranizacją gry. A film ma chyba z 20 lat...czyli od prawie ćwierćwiecza nikt sensownie nie ogarnął kwestii. Strach się bać bo z obecną przesadną poprawnością polityczną w holiłud, to Snake będzie albo kobietą, albo będzie gejem, albo będzie czarny, albo będzie latynosem, albo żeby okazać wsparcie moralne dla uciśnionych przez reżim Bashara al'Asada (czy jakoś) będzie Syryjczykiem/syryjskim uchodźcom/syryjską sierotą etc.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez uci » Śr cze 08, 16 13:18

bo w filmie MK nikt na siłę nie próbował kombinować z ideą filmu (pomijając scorpiona i sub-zero) - turniej, 10 walk, ostatnia szansa ludzości i przemiana bohaterów - a po nim? Doom bez piekła? Mario z dinozaurami? Prince of persia bez wezyra?
Zobaczymy Warcrafta i Asasyna (który znów wygląda na przekombinowanego) czy egranizacje poszły krok w przód
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez SALADYN » Śr cze 08, 16 14:35

Tak swoja drogą to news jest sprzed roku i jak dotąd nic nowego nie zostało ogłoszone, Konami najprawdopodobniej ukręciło sprawie łeb już jakiś czas temu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Herbaciarz » Śr cze 08, 16 19:41

Odnosząc się do przedmówców - fakt ekranizacje gier są na marnym poziomie. Kompletnie nie rozumiem idei zmieniania istotnych bądź mniej istotnych rzeczy w adaptacjach.

Tekken, och jezusie co to było za kino - już po tym jak zobaczyłem, że ze Stevego Foxa zrobili łysego gościa który bije ludzi metalową rurką (naprawdę? pewnie zawodowy bokser zamiast bić ludzi pięściami będzie okładał ich metalową rurką "fuckinlogic").

Dragon Ball Evolution Z ? Filmu nie widziałem całego już pierwsze minuty filmu kazały mi siebie dalej nie męczyć.... Ale też cyrki, że co Piccolo ma władzę nad Goku bo to byli jego słudzy? - Tylko o tym słyszałem, bo mogłem przekręcić, ale po kiego zmieniać takie rzeczy?

I tak dalej mógłbym wymieniać, najlepsze rzeczy w tych ekranizacjach które widziałem to:
* wybranie Lateefa Crowdera do roli Eddiego w Tekkenie :P Fakt był tam chyba 30 sekund, ale zawsze.
* Stacja Roscoe Street w Max Payne i parę innych plenerów.

I w sumie to wszystko...

Super by było, jakby jakaś filmowa adaptacja gry, wyrzuciła to na wyższy poziom. Gdzie odwzorowanie byłoby idealne, fani to rozumieją i powstają naprawdę świetne fanowskie produkcje np polecam :

Mario Warfare
https://www.youtube.com/watch?v=7AHfj0u ... OF6-_9eTrl

Powstała też ciekawa seria - Moder Warfare 2 meets MGS:

https://www.youtube.com/watch?v=pMrwNz24j_g

Czy tego typu rzeczy:

https://www.youtube.com/watch?v=opji5DgE_nQ

Oczywiście można zarzucić w tego typu filmach: słabe aktorstwo, czy efekty. Ale myślę, że tego typu rzeczy są bliżej tym czym powinny być adaptacje filmowe gier, niż te produkowane w hollywood.

Swoją drogą pamiętacie ten trailer MK nakręconego przez jakiegoś fana:

https://www.youtube.com/watch?v=XGnVhqhmip8

Gdzie pomimo zmiany genezy głównych bohaterów jakoś miało to swój klimacik. Potem chyba powstał z tego miniserial, ale ponoć był przeciętny. Ktoś oglądał by potwierdzić?


Właśnie myślę, że MGS mógłby pójść w formę serialu 13 epizodów na daną część, nie trzeba byłoby skracać wątków zbytnio, budżet na serial też zawsze jest mniejszy, można wtedy też przymknąć oko na efekty specjalne etc. To takie małe moje marzenie którego pewnie nigdy się nie doczekam :P
Ostatnio edytowano Śr cze 08, 16 21:56 przez Herbaciarz, łącznie edytowano 1 raz
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Ziomaletto » Śr cze 08, 16 21:52

Herbaciarz napisał(a):Powstała też ciekawa seria - Moder Warfare 2 meets MGS:

https://www.youtube.com/watch?v=pMrwNz24j_g


Fajne to. Trochę przypomina mi to dzisiejsze filmy Critica (tylko na razie bez efektów). :)
Ostatnio edytowano Cz cze 09, 16 20:50 przez Ziomaletto, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Osvelot » Cz cze 09, 16 20:34

A, te filmiki ostatnie z MK były całkiem spoczko. To nawet nie był fan, tylko po prostu mniej znany reżyser. Kevin Tancharoen... czy jakoś tak. Tylko że ich problem polegał na tym, że były okrutnie krótkie jak na pojedyncze historyjki. Dziesięć epizodów byłoby OK, gdyby prowadziły dany wątek od początku do końca. A tak to maksymalnie 2-3 postacie miały po maksymalnie 1-2 odcinki. Więc nie za bardzo da się to oceniać jako film, to w sumie seria wprowadzeń dla danych postaci. Klimatyczne, ale nikt się nigdy nie doczekał, żeby się w nich w końcu cokolwiek działo.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez RutaL » Pt cze 10, 16 11:49

Dokładnie, sporo ciekawych rzeczy się rozpoczyna ostatnio i nie kończy.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Pandora » Pt sie 19, 16 20:58

Słyszałam że Uwe Boll chciał ekranizować grę :D
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez RutaL » Pt sie 19, 16 21:13

Boll chciał reżyserować chyba każdą grę.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Pandora » Pt sie 19, 16 21:39

Prawie każdą wyreżyserował:D
Co tam było.... Postal, Bloodrayne, Far Cry, House of the Dead?
Kto wie może Metal Gear by mu się udał :D
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez RutaL » Pt sie 19, 16 21:59

Jeszcze ciachnął "Alone in the dark" :)

Co to MG to ciężko mi wpaść na kandydata, który mógłby dobrze ogarnąć kwestię ekranizacji :)
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Pandora » Pt sie 19, 16 22:43

A no tak, z wybitną Tyrą Reid czy jak jej tam te Alone in the Dark:P

Hideo Kojima to dobry kandydat, nie sądzisz?:P
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez RutaL » Pt sie 19, 16 23:08

Hmmm....widziałbym chyba kogoś już obytego z tematem. Język filmowy to inna bajka i to co wychodzi dobrze Kojimie w grach nie koniecznie mogłoby się sprawdzić na ekranie filmowym. Na pewno dobrym rozwiązaniem byłoby gdyby pracował przy ewentualnym filmie w jakimś tam charakterze bo w końcu kto jak nie on najlepiej rozumie co i jak, ale stanowisko reżysera to już nie wiem. Chyba, że by nakręcił jakąś rozbiegówkę w postaci innego filmu i pokazał, że coś tam jest w stanie zrobić.

MG ma ewidentnie wydźwięk antywojenny a w takim tonie dobre filmy kręcił Oliver Stone, niestety on się skończył jakiś czas temu i teraz kręci jakieś średniaki. Kompletnie bez formy. Może jeszcze Denis Villeneuve. Bardzo zróżnicowana filmografia i w zasadzie zawsze się odnajduje w gatunku w jakim aktualne tworzy. Myślę, że jego "Sicario" byłoby niezłym kierunkiem w jakim wg mnie mógłby pójść ewentualny filmowy MG.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez uci » So sie 20, 16 07:58

Albo widząc to co się dzieje w Tv to może serial - jak te sezonówki od netflixa - zamknąć całość w 6-8 odcinków, było by miejsce na rozwinięcie postaci z Codeca, akcję, fabułę bez przycinania jej żeby ogarnął ją typowy hamburger, dobranie lepszych aktorów i bez obawy że zepsują wszystko bo film musi się sprzedać jako popcornowy blockbuster z PG13.

A przynajmniej po ogarnieciu kilku ostatnich seriali jak Mr. Robot, Strain, Stranger Things, Daredevil czy nawet Evil Dead
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez RutaL » So sie 20, 16 09:13

Optował bym przy jednym filmie sensownym, choć faktycznie, takie PG 13 czy gorzej nawet może zabić ten film i serial mógłby być dobrym rozwiązaniem. No i jest wtedy gdzie rozwinąć wątki. A budżety tych nowych seriali to są już chyba porównywalne z tymi filmowymi to też pewnie by dobrze wyglądał taki serial. Tylko nir na 10 sezonów, faktycznie 6-8 kawałków i szlus.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Pandora » So sie 20, 16 09:43

Czy ja wiem, znaczy kocham seriale ale Metal Gear ma jednak hollywoodzki potencjał.
Gdyby tylko ktoś kto rozumie czym seria jest się za niego zabrał...
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Ziomaletto » So sie 20, 16 10:02

Serial TV byłby całkiem dobrym pomysłem. Oglądałbym. :')
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez RutaL » So sie 20, 16 10:43

Pandora napisał(a): Metal Gear ma jednak hollywoodzki potencjał.


Zdecydowanie ma, ale problem w tym, że stamtąd nie wyszedłby raczej film jakiego oczekujemy, tylko stało by się pewnie to o czym pisze Uci, film dostałby PG13 i zrobili by z tego jakiś kibel.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez Gillian » So sie 20, 16 11:26

Oj tak, serial od Netflixa to bylby strzal w 10. Mozna by spokojnie rozwinac kilka watkow i postawic na bardziej emocjonalny vibe :). Wiadomo film kinowy musi byc pelny akcji i innych durnot, zeby sie Seba w kinie nie nudzil zajadajac popkorn, zapijajac kolka i popierdujac w fotel. W rezultacie brakuje czasu na dobrze poprowadzona intryge ;) a serial to co innego, zwlaszcza w modelu netfliksowskim kiedy mozna zaliczyc caly sezon za jednym posiedzeniem w dniu premiery :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Film Metal Gear Solid ma scenarzystę

Postprzez uci » So sie 20, 16 13:06

Przy kinówce (zależy od budżetu) ja ciągle mam wizję ze to będzie Kapitan Solid: Zimowy Liquid, tylko zmienią imiona bohaterów i zostawią wybuchy.

Serial daje wiekszy potencjał, szczególnie że mogli by też wpleść w fabułę MG1/2 i dzięki temu Grey Fox czy BB nie byli by tylko imionami kolejnych postaci
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid Movie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron