Shenmue

Moderator: GM

Shenmue

Postprzez SALADYN » Wt cze 16, 15 10:11

Jeszcze parę lat temu chyba bym się rozpłakał gdyby oficjalnie zapowiedziano trzecią część przygód Ryo i Shenhua. Teraz jestem krok od trzydziestki i znacznie bardziej doświadczony a przez to cyniczny i nieufny. Pierwsze dwie części to dzisiaj antyki, co prawda niektóre z rozwiązań w dzisiejszych grach z otwartym światem mają swoje korzenie w Shenmue, ale raczej ciężko będzie dzisiejszemu przeciętnemu graczowi zabrać się za wcześniejsze odsłony. Trailer wygląda drętwo i widać że był robiony na szybko, pod kampanię na kickstarter więc nawet nie ma co go brać pod uwagę jako choćby przybliżony kształt gry. Jestem pełen obaw o to co z tej gry zrobią, nie ma wątpliwości że gra powstanie, ledwo wystartowali ze zbiórką a do realizacji projektu brakuje niecałe 300 tys. dolarów z potrzebnych 2 milionów. Pozostaje czekać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Shenmue

Postprzez Solidny » Wt cze 16, 15 11:07

Już brakuje im mniej niż 180 tysięcy. 2 mln to jednak budżetówka. Wygląda jednak na to, że zbiorą znacznie więcej, na co zwykle się liczy przy takich projektach.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Shenmue

Postprzez SALADYN » Wt cze 16, 15 12:57

No i dobili do dwóch baniek. Shenmue III stało się faktem.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Shenmue

Postprzez ArecaS » Wt cze 16, 15 13:02

Fajny byłby jeszcze przy tej okazji port 1 i 2 na jakieś nowsze systemy... Cóż, należy liczyć, że SEGA będzie chciała napchać sobie niewielkim kosztem kieszenie i skorzystać z hype'u przy okazji trójki. Steam czeka. ^^
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Shenmue

Postprzez Gillian » Wt cze 16, 15 13:29

Będzie film przybliżający wydarzenia z gier. Nie wiem jak to jest ze statusem prawnym Shenmue. Widzę, że Yu sobie może robić trójkę bez nadzoru Segi. A co z I i II?

Iga zebrał 5 baniek na gierkę 2D. Jeśli SM3 nie zbierze przynajmniej tyle samo, to ja nie nastawiałbym się na nic wielkiego. 15 lat temu te gry kosztowały 50 baniek.


Edit: A niech mają moje 5 dolarsów. Nie wspieram z reguły KS, ale to jest wyjątek :). Może po wypłacie dorzucę do wersji cyfrowej :]
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Shenmue

Postprzez Solidny » Wt cze 16, 15 13:36

Teraz technologia pozwala na łatwiejsze ich robienie, o leciutkiej optymalizacji przy tej grafice nie wspominając. No ale nie wiem jak się za to zabierają. Może być tak, że potrzebują dodatkowej kasy, a resztę od Segi czy tam Sony, jak zobaczą zainteresowanie.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Shenmue

Postprzez Zancudo » Śr cze 17, 15 00:16

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 18:07 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Shenmue

Postprzez Gillian » Śr cze 17, 15 08:02

Czyli jest szansa ze nie wyjdzie z tego budzetowka
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Shenmue

Postprzez SALADYN » Śr lip 08, 15 00:59

Gillian napisał(a):15 lat temu te gry kosztowały 50 baniek.

W internecie ostatnio sporo osób widzi w tym wadę. Pierwsze Shenmue ponoć kosztowało 70 milionów, jest jednak sporo niedopowiedzeń. Po pierwsze to były inne czasy i technologia, nie wiem czy to wpłynęło na koszty produkcji ale warto mieć w pamięci ten fakt. Po drugie pierwotnie Shenmue powstawało na Saturna, konsola zdążyła zdechnąć nim dokończono grę i projekt przeszedł na DC. Po trzecie obie części powstawały niemal jednocześnie więc kwotę tę trzeba rozdzielić lub stosować w odniesieniu do obu gier.
Tymczasem zbiórka dobija już do 4,5 miliona $, ostateczny cel to 10 baniek ale do tylu raczej nie dobije. Sony dorzuci swoje i zrobią z tego grę na miarę kosztów, bez rozdmuchanego budżetu na marketing i nowe technologie.
Bardziej powinniśmy się martwić tym że Shenmue III to precedens w crowdfundingu. Jak zauważył Mielu, Sony wykorzystało okazję i zainwestowało w pewniaka. Teraz może mieć miejsce sytuacja że wydawcy i developerzy zaczną wykorzystywać kickstarter do badania czy warto się brać za jakąś produkcję.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Shenmue

Postprzez uci » Śr lip 08, 15 04:16

why not?

Wiele starych dobrych serii leży bo firmy boją się zainwestować w coś co nowi gracze nie znają, a starzy niekoniecznie będą chcieli kupić. Ale jak za pomocą KS mieli by badać rynek i do życia przywrócić serie jak Legacy of kain, Parasite Eve czy choćby MDK to czemu nie.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Shenmue

Postprzez Gillian » Śr lip 08, 15 10:09

SALADYN napisał(a):Teraz może mieć miejsce sytuacja że wydawcy i developerzy zaczną wykorzystywać kickstarter do badania czy warto się brać za jakąś produkcję.

W sumie spoko. To samo było z Castlevanią. Konami nie chciało robić 2D, bo nie wierzyli, że będzie zainteresowanie. Kickstarter pokazał, że jest. To samo teraz z Shenmue. Ja tam nie mam nic przeciwko, aby duzi wydawcy pomagali sobie kickstarterem, o ile przełoży się to na dobre gry.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Shenmue

Postprzez SaladinAI » Wt sie 22, 17 17:02

Sentyment to jednak za mało

http://kotaku.com/shenmue-iiis-trailer- ... 1798292454

#plastikoweryje
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Shenmue

Postprzez Solidny » Wt sie 22, 17 20:11

Meh... Widziałeś jak wygląda Undertale? Dla mnie (i nie tylko) to była gra roku 2015.
Fajnie by było gdyby "słabe grafiksy" przestały być największym problemem w branży gier. Zwłaszcza że to niskobudżetówka. Trzymam kciuki.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Shenmue

Postprzez SaladinAI » Wt sie 22, 17 22:32

Niby tak ale gry nie sprzeda, nie? A S IIII to nie taka marka (przynajmniej wg oczekiwań, hype'u) żeby przyjąć perspektywę pierwszego lepszego indyka z boku.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Shenmue

Postprzez Solidny » Wt sie 22, 17 23:42

SaladinAI napisał(a):Niby tak ale gry nie sprzeda, nie? A S IIII to nie taka marka (przynajmniej wg oczekiwań, hype'u) żeby przyjąć perspektywę pierwszego lepszego indyka z boku.

W sumie to nie wiem jaka to marka. Zdawało mi się, że dla starych fanów i dla miłośników staroci, którzy nie mieli Dreamcasta (reflektor na mnie). Minecraft to też przykład, że grafika nie jest aż tak ważna jak co innego działa. Ale to porównanie nie pasuje. Zatem oby Shenmue 3 miało zajebiastą fabułę, bo to ją uratuje kiedy wszystko inne zawiedzie.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Shenmue

Postprzez Faja » Śr sie 23, 17 09:57

Na SIII czeka o wiele mniej osób niż każdemu się wydaję
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Shenmue

Postprzez SaladinAI » Śr sie 23, 17 15:57

W każdym razie rozgłos ma nawet jeśli styczność z serią miała niszowa grupa odbiorców a jakby to wyglądało gdyby nie nazwa, historia marki i jej widmowy kult? Z takim wyglądem, pierwszym wizerunkiem przeszłoby bez osiągnięcia wrażenia, oczekiwanego efektu. W sumie efekt teraz jest, tylko do bólu negatywny.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Shenmue

Postprzez SALADYN » Śr sie 23, 17 16:58

Ja np czekam na Shenmue 3. Chce po prostu poznać koniec tej historii, plastikowy ryj to ostatnia rzecz na którą zwrócę uwagę. Nie podziewam się jednak oszałamiającego sukcesu, kult pierwszych odsłon właściwie tylko zaszkodzi S3 bo ludzie jak zawsze będą oczekiwać cudów na kiju a dostaną to co widać.
Nawet fabuła tu niewiele pomoże bo zmierza ona do swojego kulminacyjnego momentu z rozwiązaniem zagadki pewnej przepowiedni. Jak wiadomo może wyjść z tego nijakie byle co albo komiczne fantasy.

Wieszczę wieczne limbo przecen w cyfrowej dystrybucji i jojczenie po oczekiwaniach z dupy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Shenmue

Postprzez SaladinAI » Śr sie 23, 17 20:17

Dobra, Yu Suzuki wyrzucił z siebie że jednak modele są tymczasowe i zastępcze tylko nie wyrobili się do tego zwiastuna. Coś musiał powiedzieć ale mogli dać sobie na wstrzymanie.

No ok, będzie łowienie ryb i jazda wózkiem widłowym. Będzie też wstęp dla osób nieznających poprzednich tytułów zaś samą rozgrywkę autor szacuje na 30h.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Shenmue

Postprzez SALADYN » So kwi 14, 18 10:40

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Shenmue

Postprzez SaladinAI » So kwi 14, 18 11:46

Ale wiesz co jest w tym dobre? Że Sega potrafi wykorzystać sytuacje uzupełniając projekt Suzukiego przez reaktywowanie reszty serii i dając tym samym graczom jej pełny obraz. Teraz spróbuj sobie coś takiego wyobrazić z Konami i Kojimą.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Shenmue

Postprzez SALADYN » So kwi 14, 18 12:04

Spokojna twoja rozczochrana konami jeszcze nie raz przeniesie kolekcje hd na kolejne generacje, co nie znaczy że należy im się za to szacunek, ot łatwa forsa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Shenmue

Postprzez Gillian » So kwi 14, 18 20:58

Shenmue to gry które stały w rozkroku generacyjnym. Obawiam się, ze dzisiaj będą już mało grywalne dla osób, które nie grały te +15 lat temu.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Shenmue

Postprzez SALADYN » N kwi 15, 18 11:09

One są raczej niegrywalne nawet dla tych którzy grali, sam pewnie będę musiał się zmuszać żeby skończyć porty.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Shenmue

Postprzez Gillian » Śr maja 23, 18 14:30

A trójeczka zalicza kolejną obsuwę. Strzelam, że wyjdzie (jeśli wyjdzie) największy Kickstarterowy zawód ever.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Shenmue

Postprzez Zancudo » Śr sty 16, 19 00:27

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 18:20 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Shenmue

Postprzez Gillian » Śr sty 16, 19 11:49

I jak ten remaster?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Shenmue

Postprzez kALWa888 » Śr sty 16, 19 22:06

Źle to wygląda, choć pewnie "ważniejsze" elementy wyglądają ładniej.

Kurde, nawet bym sprawdził, ale boję się że się odbiję, bo na pewno będzie trudno przełknąć jakiś mocno przestarzały gameplay.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Shenmue

Postprzez Zancudo » Cz sty 17, 19 01:00

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 18:21 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Shenmue

Postprzez kALWa888 » Cz sty 17, 19 17:53

Zancudo napisał(a):Letko się zakochałem i mówię to jako newcomer. Chociaż, jeszcze nie grałem na trzeźwo. Patrząc na te mordy z nadchodzącej trójki, taki stan ciała i umysłu może się okazać niezbędny do pozytywnego odbioru całości.

Przekonałeś mnie ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Następna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron