Halo 2 na XP

Moderator: GM

Halo 2 na XP

Postprzez barth » Cz maja 17, 07 18:29

Rozmowa wywodzi sie z tego watku - http://www.metalgearsolid.us/forum/viewtopic.php?t=1117

Podobno jest już to pewne, ale będziesz musiał mieć wypasiony sprzęt, DirectX'a 10 i wogóle Halo na PC to nie to samo :D
Ostatnio edytowano Cz maja 17, 07 20:39 przez barth, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Gac666x » Cz maja 17, 07 18:58

Nie to samo, bo wygodniejsze sterowanie, lol. Barth jak się nie znasz to się nie wypowiadaj i nie wszczynaj wojny konsola vs PC, bo polecą Bany.

Nie patch do Halo, tylko Patch do XPka pozwalający:

1) Zainstalować DX10
2) Grać w gry Vista only

:) Programiści zawsze sobie poradzą hehehe.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez barth » Cz maja 17, 07 19:37

chyba jednak sie znam, szczególnie na Halo i na jego sterowaniu :D wojny nie wszczynam, tylko pisze jak jest, Halo jest gra stricte konsolową, co udowodniła konwersja Halo 1, nie dość, że jest kiepska to blacharze wolą swoje Quake'i i Counter-Strike'i(i niech im tak będzie, to też wspaniałe gry).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez uci » Cz maja 17, 07 21:06

ja grałem w Halo na PC i zakochalem sie w tej grze, jak dla mnie naprawde była czymś serio innym od własnie Q czy CSów... potem to tylko juz farcry mi sie podobał...

A co do Halo 2... cóz miałem nadzieje ze pogram ale jeżeli chodzi tylko o patch dotyczący visty i DX10 to i tak nie pociągne:(
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gac666x » Cz maja 17, 07 21:33

Ja zaś grałem w Halo na konsoli i na PCie i jakoś nie widze między nimi różnicy, no chyba, że na PC ma się większe możliwości konfifuracji i wygodniejszą grę za pomocą myszki.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez barth » Cz maja 17, 07 21:43

Kwestia gustu, ja tam wole grać na padzie, była drobna różnica w wersji PC i Xbox, ta na kompy chrupała i brakowało jej kilku efektów graficznych(kwestia pisania jej na dużą ilość konfiguracji systemowych). Jeżeli chodzi o możliwości konfiguracji samej gry to nie ma różnicy.

Ja też pierwszy raz w Halo grałem na pececie(nie miałem wtedy jeszcze X'a), strasznie sie na nią napaliłem po recenzji w PE, a koleś przynosił mi płytki miesiąc :D. Tak naprawdę to gra nie straciła wiele na konwersji, oprócz takiego ciężkiego do opisania feelingu.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez uci » Pt maja 18, 07 00:31

ważne że mogło poznać i zakochac się w niej więcej graczy...

szkoda ze H2 i 3 na nieosiągalnych dla mnie next genach i kompach z DX10
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » Pt maja 18, 07 00:33

uci napisał(a):ważne że mogło poznać i zakochac się w niej więcej graczy...
i to jest wielki plus konwersji, tylko że często minusem jest ich jakość :/
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez uci » Pt maja 18, 07 10:08

ale jak dla mnie wazna była grywalnosc niz te pare efektów graficznych ktore były na xie a nie na PC...
wazne ze gra była genialna :)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez barth » Pt maja 18, 07 11:03

Bo była, co widać po mnie, jestem jej kompletnym fanatykiem :D. Gry, książki(brakuje mi Ghosts of Onyx, ma ktoś załatwić tanio?), figurki, wymień, ja to prawdopodobnie mam :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez GameScanner » Cz cze 14, 07 14:09

Ja mam Halo na Xbox i PC. Lubie bardzo grac na obu. Snajperka jest fajniejsza na PC bo mam duza rozdzielczosc 1920 x 1200 to mozna sobie niezle zrobiz zoom (w moim przypadku). Jest tez mozliwosc podpiecia klawiatury i myszki do xbox. Best of both worlds.

Ale jak juz wspomnial wczesniej, najwazniejsza jest satysfakcja z gry, potem grafika. CS wyglada juz przedwojennie, a dalej wszyscy w to wala ostro. Source wyglada lepiej, ale gra tez chyba ta sama.
www.GameScanner.org - tysiące skanów o wysokiej rozdzielczości okładek i pudelek gier wideo. Projekt jednoosobowy.

www.NintendoPassion.com - allegro http://ja.gram.pl/NintendoPassion - blog
Avatar użytkownika
GameScanner
Ultra Box
 
Posty: 83
Dołączył(a): N kwi 22, 07 19:02
Lokalizacja: Chicago, USA

Postprzez Mr_Zombie » Cz cze 14, 07 14:36

A ja nie rozumiem.
Jak Microsoft może wydawać grę sprzed prawie 3 lat (Halo2 wyszło na Xa pod koniec 2004r) i wymagać od graczy, by żeby ją uruchomić, potrzebowali kompa, który może udźwignąć Vistę o_O. Przypuszczam, że poprawnie skonwertowane H2 miałoby mniejsze wymagania niż wymagania samej Visty (chodzi o wymagania, które umożliwiają poprawną pracę na tym systemie, a nie uruchomienie i gapienie się w pulpit, nie włączając żadnych efektów ani cięższych programów).

Nie mówiąc już o tym, że nawet, jeżeli dodadzą jakieś efekty DX10 only, to ta gra i tak będzie brzydsza niż większość obecnych fps'ów :/. Co zresztą mówili już ludzie, którzy ją testowali (na Gamespot chyba).

Dodatkowo, jako gra z serii "Games for Windows" gra ma umożliwiać grę na padzie od XO. A co za tym idzie, jeżeli ktoś będzie grał na padzie, będzie miał już zaimplementowanych kilka ułatwień (typu delikatne autocelowanie) by teoretycznie wyrównać szansę z tymi, którzy grają na myszy. I właśnie w w/w artykule autor narzekał, że to widać - czuć, kiedy ktoś gra na myszy, a kiedy na padzie.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gac666xx » Cz cze 14, 07 17:08

Taka chora marketindoda Microsoftu. Nie wiem czy czytałeś ale przecież oni znowu podnieśli ceny swoich produktów, bo za mało zarabiają. Zamiast ich obniżyć by więcej ludzi mogło je kupić =='.

Ja w Halo 2 będę grał na XP tylko poczekam miesiąc lub dwa :). Jeżeli wogóle bede w niego grał. Halo 1 mi się w miare podobał, ale w 3/4 gra mnie znudziła, to samo będzie z Halo2.

Jeśli chodzi o celowanie padem no to wiadomo, że wolniej będzie ktoś przymierzał. Zresztą ostatnio słyszałem świetny argument dlaczego fpsy są lepsze na konsoli:

"Bo celowanie nie zależy od skilla, tylko od szczęścia" no tu się zgodzę, jak kiedyś w Bonda na N64 grałem na split screenie, to był totalny chaos, bo wszyscy puszczali serie na farta.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Uzion » Cz cze 14, 07 18:41

Juz nie przesadzajmy z tym fartem w celowaniu na konsoli. Gralem w Halo 1 i 2. Na poczatku sie kaleczylem, ale po dluzszym czasie sie wyrobilem i intuicyjnie trafialem w Covenantow (i nie byl to auto-targeting). Oczywiscie to nie to samo co myszka, ktora jest szybsza i latwiejsza w opanowaniu, ale po swoich doswiadczeniach moge powiedziec ze celowanie galka od pada nie zalezy tylko od szczescia... Trening czyni mistrza ;-)
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez Gillian » Cz cze 14, 07 18:43

Ale to nie jest żaden argument. Do konsoli można równie dobrze podpiąc myszkę i klawiaturę jak do PC pada i grać tak w fpsy. Nie rozumiem ludzi, którzy mówią, że na konsolach źle się gra w fpsy przez sterowanie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Gac666xx » Cz cze 14, 07 21:29

Ja nie mówię, że nie można, jednak nikogo jeszcze nie widziałem tak grającego w tym rzecz.

Jak ostatnio grałem w Rogue Troopera to przez przypadek miałem włączony auto-aim, to bardziej przeszkadza niż pomaga szczerze mówiąc.

Jeśli chodzi o wprawę. To niestety tu liczy się prędkość, której nie osiągnie się padem. Dlatego z tego co widze to rozgrywka jest powolniejsza w FPSach, by dać szansę tym mniej wprawionym. Przynajmniej ja tak zauważyłem.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez barth » Cz cze 14, 07 21:43

każdego kto twierdzi że padem celować się nie da zapraszam na partyjke w H2 ze mną na zlocie(o ile pojade :D )
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Gac666xx » Cz cze 14, 07 22:11

Jakby się nie dało, to by grało się zupełnie do kitu. Chodzi tu jednak o to, że na myszce da się łatwiej.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez barth » Cz cze 14, 07 23:05

ja twierdze, że na padzie i że to pad wymaga więcej skilla, jakoś na pc headshoty waliłem bez specjalnego treningu, a na konsoli musiałem sie przysiąść i poćwiczyć na te 60% celności
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez GameScanner » Pt cze 15, 07 01:41

A widzeliscie taki bajer na PS2?

Obrazek

30.00 USD. Mialem to w rece, fajna zabawka, ale czy warto?
www.GameScanner.org - tysiące skanów o wysokiej rozdzielczości okładek i pudelek gier wideo. Projekt jednoosobowy.

www.NintendoPassion.com - allegro http://ja.gram.pl/NintendoPassion - blog
Avatar użytkownika
GameScanner
Ultra Box
 
Posty: 83
Dołączył(a): N kwi 22, 07 19:02
Lokalizacja: Chicago, USA

Postprzez Bizon » Pt cze 15, 07 13:42

Za 30$ to można by zakupić, ale jakoś mi to nie wygląda super.
Musiałbym spróbować chyba...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51


Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron