Jak popsuc dobry temat#2 wojny konsolowe

Moderator: GM

Postprzez wojnar » Pt wrz 28, 07 07:08

Grałem u kolegi na Wii i powiem, że to jest zabawka na kilka godzin :/ Następnego dnia już mi się w to nie chciało grać...

Wczoraj kupiłem sobie PS3 i co? Wypasik :D Nie trzeba płacić dodatkowo za Playstation Network, darmowe ściąganie wersji demonstracyjnych gier, trailerów, itp. A gry to wytwórnie miodu :) Można w nie grać dniami a i tak się nie znudzą :P
Teraz zbieram kase na GTA4 i MGS4 więc na nudę nie będę musiał narzekać ;]
Avatar użytkownika
wojnar
Vulcan Raven
 
Posty: 188
Dołączył(a): Pt sie 24, 07 18:55
Lokalizacja: z Macicy

Postprzez Gillian » Pt wrz 28, 07 11:31

Hehe, wczoraj kupiłeś, a gry są takie wypas, że można grać dniami : ).
A jakie to gry kupiłeś?

No i po jakich grach na Wii stwierdziłes, że to zabawka na kilka godzin?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Gac666xx » Pt wrz 28, 07 12:43

Buahahahaha OWNED.

Zagraj w Lair, napewno dużo miodu ;).

Zaś czytam Gamespy i widze kolejny dobry tytuł na PS3 (który juz na PC wyszedł) czyli DIRT i ma problem z multiplayerem i nie ma co nawet ruszać. Tak więc pomimo, że Online jest darmowe to nie znaczy, że będzie dobre :/. W kulki se lecą normalnie.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Gillian » Pt wrz 28, 07 13:26

Zaś czytam Gamespy i widze kolejny dobry tytuł na PS3 (który juz na PC wyszedł) czyli DIRT

Rozumiem, że chodzi Ci o Colina? Doszły mnie słuchy, że słabizna. Ponadto niby ma wyglądać gorzej na PS3 niżli na xO. Mi się tam marzy nextgenowa kontynuacja Richard Burns Rally, lub chociażby jakaś gra od tych ludzi - tym razem może być szosówka : ). Coś na kształt F355 Challenge od Yu Suzukiego. Ech... to była gra, dla niej [i dla Shenmue] kupiłem DeCeta : )



PS.
Propouję temat przemianować na coś w stylu 'luźne nextgenowe gadki', bo nie wszystko tu jest wojną : )
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez wojnar » Pt wrz 28, 07 18:21

Ja gram teraz praktycznie non stop w Motorstorma i Resistance po sieci a z tego co widzę to te gry się nie nudzą tak szybko, przynajmniej mi.

A co do gier na Wii to grałem w Wii Sports i jakoś szybko mnie to znudziło ;/ Do tego po dłuższej grze ręka się męczy
Avatar użytkownika
wojnar
Vulcan Raven
 
Posty: 188
Dołączył(a): Pt sie 24, 07 18:55
Lokalizacja: z Macicy

Postprzez Gillian » Pt wrz 28, 07 18:29

Non stop od wczoraj? No to dziwne jakby Ci sie juz znudzily : ).

I jak możesz po zagraniu w jedną grę na Wii stwierdzić, że cała konsola to zabawka na kilka godzin?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Lost » Pt wrz 28, 07 19:23

twilite_kid napisał(a):Non stop od wczoraj? No to dziwne jakby Ci sie juz znudzily : ).

Dokładnie ;)
twilite_kid napisał(a):I jak możesz po zagraniu w jedną grę na Wii stwierdzić, że cała konsola to zabawka na kilka godzin?

Hmmm...... patrząc na specyfikę konsoli można obcować przy takim stwierdzeniu, ponieważ jedynymi typowo poważnymi produkcjami są: Metroid Prime 3, Red Steel, Legend of Zelda, Resident Evil 4 i Scarface(ostatnie dwie to konwersje). Pozostałe gry są idealne, ale niestety na imprezki... Wii albo pokochasz od pierwszego zagrania, albo Cie odrzuci, taka jest jej specyfika.
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez kul2 » Pt wrz 28, 07 19:44

Tego co napisal Wojnar nawet nie bede komentowal bo po prostu nie warto.

Super Paper Mario, Trauma Center, Elebits, DBZ:BT2. BBA, Mercury Meltdown, Koronipa (pomijam golfy i konwersje typu Far Cry, Call of Duty, PoP, chociaz jemu jak zrobili sterowanie to o_O, czy nawet sportowe gry EA, ktora maja sterowanie zrobione pod Wii i naprawde machanie wiilotem zeby rzucic pilke w Maddenie jest wejsciem w gre) sa Twoim zdaniem Lost grami imprezowymi?
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Lost » Pt wrz 28, 07 20:01

kul napisał(a):Super Paper Mario, Trauma Center, Elebits, DBZ:BT2. BBA, Mercury Meltdown, Koronipa (pomijam golfy i konwersje typu Far Cry, Call of Duty, PoP, chociaz jemu jak zrobili sterowanie to o_O) sa Twoim zdaniem Lost grami imprezowymi?

Po raz kolejny udowodniłem, że co innego myślę, a co innego piszę, więc już staram się wyjaśnić moją poprzednią wypowiedź. Masz rację Kul, wymienione przez Ciebie nie są grami przeznaczonymi na imprezkę(w szczególności Trauma Center i Super Paper Mario - skleroza ;) Koronipa - nie znam, muszę się temu przyjżeć), lecz przykładowo Cooking Mama(i inne tego typu gry) nadaje się raczej na niedzielne popłudnie np. w towarzystwie mamy - przeznaczona na pół godzinną zabawę.
Innymi słowy Nintendo Wii jest przeznaczone głównie dla mas - Nintendo ma swoją unikalną politykę i za to jest głównie cenione. Zawsze podążało swoją unikalną ścieżką.
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez Pabian01 » Pt wrz 28, 07 20:19

Trauma Center, DBZ:BT3 (tryb online bedzie tu wymiatal :) ), Spiderman 3, Zelda - tutaj sterowanie jest niepowtarzalne. Choc nie gralem to itak zdaje sobie z tego sprawe ze te gry to kawal dobrej roboty.
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kotlet_schabowy » Pt wrz 28, 07 20:40

Gac666 napisał(a):Buahahahaha OWNED.

Zagraj w Lair, napewno dużo miodu ;).

Zaś czytam Gamespy i widze kolejny dobry tytuł na PS3 (który juz na PC wyszedł) czyli DIRT i ma problem z multiplayerem i nie ma co nawet ruszać. Tak więc pomimo, że Online jest darmowe to nie znaczy, że będzie dobre :/. W kulki se lecą normalnie.


Po prostu na to czekałem : czy to aż tak bolesne, że ktoś KUPIŁ i CIESZY SIĘ i SPRAWIA MU FRAJDĘ Playstation 3 ? No i do czego ten tekst o Lair ? Bo może inne konsole nie mają crapów, słabiaków czy średniaków ? W takim stylu mógłbym na post jakiegoś uradowanego świeżego posiadacza X360 napisać
"haha PWND, zagraj w Rumble Roses XX, czytam też, że Oblivion na PS3 chodzi lepiej niż na X360, lecą w kulki".
Hm.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Gillian » Pt wrz 28, 07 20:48

kotlet_schabowy napisał(a):Po prostu na to czekałem : czy to aż tak bolesne, że ktoś KUPIŁ i CIESZY SIĘ i SPRAWIA MU FRAJDĘ Playstation 3

Nie, ale to nie powód by besztać przy okazji Ninny.

Lost napisał(a):Innymi słowy Nintendo Wii jest przeznaczone głównie dla mas

Chyba znowu Ci nie wyszło coś z tym prezyzowaniem wypowiedzi :p. Nie powiedziałbym że Wii jest dla mas, Wii jest kierowane, jakby to delikatnie powiedzieć, 'specyficznego' odbiorcy. Dla mas prędzej jest taki X360 czy PS3, bo w końcu będą miały GTA4 : ).



PS. Też bym chciał PS3 :p.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Lost » Pt wrz 28, 07 21:06

twilite_kid napisał(a):Lost napisał/a:
Innymi słowy Nintendo Wii jest przeznaczone głównie dla mas

Chyba znowu Ci nie wyszło coś z tym prezyzowaniem wypowiedzi :p. Nie powiedziałbym że Wii jest dla mas, Wii jest kierowane, jakby to delikatnie powiedzieć, 'specyficznego' odbiorcy. Dla mas prędzej jest taki X360 czy PS3, bo w końcu będą miały GTA4 : ).

Muszę Cie zaskoczyć, ale tym razem wyszło mi prezentowanie mojej wypowiedzi.
"Masa" - studentki, dzieci i ich rodzice, często nawet ludzie starsi. Nontendo Wii właśnie w wielkiej mierze skierowane jest do tego typu odbiorców(oczywiście nie przesadzając w drugą stronę, fani konkretnego szpila też się tutaj odnajdą - nejlepszym tego przykładem jest Kul).
X360 - skierowane jest typowo dla hordcorowców.
PS3 - patrz X360, choć w bardzo niedługiim czasie się to zmieni(tasiemcowe Singstary, BUZZ itp.), czego życzyłbym także konsoli Microsoftu.

Twilite_kid - czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją, aby cała szkoła nastolatek męczyła GTA? Wiadomo, są przedstawicielki płci pięknej grające w takie gry, ale to są zapalone "graczki" tak jak ja, Ty. A Nintendo chce właśnie trafić do do tych niegrających w tego typu produkcje.
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez Bizon » Pt wrz 28, 07 21:21

Lost napisał(a):Nintendo chce właśnie trafić do do tych niegrających w tego typu produkcje.

Nintendo jest marką która chyba nigdy nie da się zgnoić.
Mam ps2 i kupiłem jest dla wielu świetnych gierek, ale nie mam do Sony takiego szacunku jak do Niny.
X360 i PS3 to konsola dla wszystkich, wypas graficzka, obraz HD, szlagierowe tytuły... ale tak naprawdę, to jest, to samo co ich poprzedniki, tylko, że w nowej oprawie.
Bo wiadomo, że skok między piątą, a szóstą generacją był większy, niż szóstki na siódmą.
To na ps2 i X-Boxie powstawały pierwsze wirtualne światy (np. GTA3 i następczynie, chociaż to do X'a nie należy), a ich nowe wersje, tylko rozwijają tą samą technikę, nie wnosząc praktycznie nic nowego.
Nintendo Wii to prawdziwy next-gen, przy którym pobawić się może każdy, a do tego, to co najbardziej lubię w Wii, to właśnie jej ciche zdobywanie fanów.
Wszędzie możemy zobaczyć spory - co jest lepsze X czy PS3? A gdzieś tam... Po cichutku Wii się sprzedaje i Nintendo znowu udowadnia, że potrafi...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Gillian » Pt wrz 28, 07 21:23

Lost napisał(a):Twilite_kid - czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją, aby cała szkoła nastolatek męczyła GTA? Wiadomo, są przedstawicielki płci pięknej grające w takie gry, ale to są zapalone "graczki" tak jak ja, Ty. A Nintendo chce właśnie trafić do do tych niegrających w tego typu produkcje.

Ja wiem?
Ale na pewno cała męska część klas podstawówkowych i gimnazjalnych z wywieszonym jęzorem czeka na kolejne gietea, na kolejnego enefesa i na kolejną fifkę. A takie gry właśnie zapewni im X czy PS3. Wii z kolei chyba bardziej trafia w ludzi, którzy albo chcą się pobawić i odstresowac przed konsolą godzinke tygodniowo po tygodniu roboty, albo szukają czegoś nowego, świeżości w grach.
Poza tym 'masy' nie można definiować przez wzgląd na przedstawicielki płci pięknej, bo 'graczki' wciąz stanowią mniejszość.

Growa 'masa' szuka raczej gier pokroju GTA - starych sprawdzonych hitów.

Przynajmniej tak mi się wydaje, nie prowadziłem żadnych badań społecznych : )
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Gac666xx » Pt wrz 28, 07 21:24

kotlet_schabowy napisał(a):
Gac666 napisał(a):Buahahahaha OWNED.

Zagraj w Lair, napewno dużo miodu ;).

Zaś czytam Gamespy i widze kolejny dobry tytuł na PS3 (który juz na PC wyszedł) czyli DIRT i ma problem z multiplayerem i nie ma co nawet ruszać. Tak więc pomimo, że Online jest darmowe to nie znaczy, że będzie dobre :/. W kulki se lecą normalnie.


Po prostu na to czekałem : czy to aż tak bolesne, że ktoś KUPIŁ i CIESZY SIĘ i SPRAWIA MU FRAJDĘ Playstation 3 ? No i do czego ten tekst o Lair ? Bo może inne konsole nie mają crapów, słabiaków czy średniaków ? W takim stylu mógłbym na post jakiegoś uradowanego świeżego posiadacza X360 napisać
"haha PWND, zagraj w Rumble Roses XX, czytam też, że Oblivion na PS3 chodzi lepiej niż na X360, lecą w kulki".
Hm.




NIE... I tylko czekałem, aż ktoś tak odpowie ;]. To było w sprawie tego jak Twilight zbeształ wojnara.

Zaś z Lairem to chodzi o to, że trzeba coś było dopisać, bo niby wszystkie gry są super i się nigdy nie nudzą po całym dniu grania i po całym dniu posiadania konsoli. Po prostu recenzja przedszkolaka.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez wojnar » Pt wrz 28, 07 21:26

Bizon napisał(a):To na ps2 i X-Boxie powstawały pierwsze wirtualne światy (np. GTA3 i następczynie, chociaż to do X'a nie należy), a ich nowe wersje, tylko rozwijają tą samą technikę, nie wnosząc praktycznie nic nowego.

Na PS3 wychodzi kilka "świerzych" gier, np. karcianka "The Eye of Judgment" lub gra o tworzeniu praktycznie wszystkiego co nam przyjdzie do głowy "Little Big Planet"...
Avatar użytkownika
wojnar
Vulcan Raven
 
Posty: 188
Dołączył(a): Pt sie 24, 07 18:55
Lokalizacja: z Macicy

Postprzez Lost » Pt wrz 28, 07 21:42

twilite_kid napisał(a):Ale na pewno cała męska część klas podstawówkowych i gimnazjalnych z wywieszonym jęzorem czeka na kolejne gietea, na kolejnego enefesa i na kolejną fifkę.

Święta prawda. Choć przecież EA z tego co mi wiadomo konsolę Nintendo będzie także zaopatrywała we Fifki.
twilite_kid napisał(a):Poza tym 'masy' nie można definiować przez wzgląd na przedstawicielki płci pięknej, bo 'graczki' wciąz stanowią mniejszość.

Dodaj jeszcze do tej mniejszosci dwie pozostale wymienione przeze mnie wcześniej i robi się z tego "średniość" :D
11 mln sprzedanych Nintendo Wii w zaokrągleniu na dzień dzisiejszy - wynik sprzedaży mówi sam za siebie.
twilite_kid napisał(a):Przynajmniej tak mi się wydaje, nie prowadziłem żadnych badań społecznych : )

xD
Ps.
A ja chciałbym wszystkie konsole(każda oferuje coś indywidualnego)
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez kotlet_schabowy » Pt wrz 28, 07 22:23

wojnar napisał(a):Grałem u kolegi na Wii i powiem, że to jest zabawka na kilka godzin :/ Następnego dnia już mi się w to nie chciało grać...
(...)


twilite_kid napisał(a):
kotlet_schabowy napisał(a):Po prostu na to czekałem : czy to aż tak bolesne, że ktoś KUPIŁ i CIESZY SIĘ i SPRAWIA MU FRAJDĘ Playstation 3

Nie, ale to nie powód by besztać przy okazji Ninny.

To naprawdę nie jest besztanie :), tylko wyrażanie tego, co odczuł i tyle.
Co do "masowości" Wii, to oczywiście, że trafia do mas i ludzi wcześniej niezainteresowanych konsolami i grami, ale jedna sprawa : nie w Polsce. Po prostu w takiej USA czy Europie zachodniej kupienie sprzętu za to 200 $/euro to nie jest aż takie święto, więc sobie eksperymentują, okazuje się super, powiedzą w pracy/w szkole i pójdzie w świat. U nas ? Zerowa kampania reklamowa, ze świecą szukać prezentacji (na przykład w hipermarketach, jak już to widuję wyłączone Wii albo bez wii lota) i wogóle o co chodzi. Lucas Toys ssało i ssie w tej kwestii.

Jak już pisałem, nie mam ani ochoty ani potrzeby na next gena, chociaż o ile w przypadku PS3 istnieje wizja MGS 4 i GTA 4 (tudzież kontynuacji), które "muszę" skończyć, tak na Xie poza GTA 4 nie ma czegoś takiego (może seria Halo, niech będzie, ale mówię z perspektywy osoby "może by mi się spodobało, bo mówią, że fajne", a nie napalonego Gracza). Tyle.

[ Dodano: Pią Wrz 28, 07 21:24 ]
wojnar napisał(a):Grałem u kolegi na Wii i powiem, że to jest zabawka na kilka godzin :/ Następnego dnia już mi się w to nie chciało grać...
(...)


twilite_kid napisał(a):
kotlet_schabowy napisał(a):Po prostu na to czekałem : czy to aż tak bolesne, że ktoś KUPIŁ i CIESZY SIĘ i SPRAWIA MU FRAJDĘ Playstation 3

Nie, ale to nie powód by besztać przy okazji Ninny.

To naprawdę nie jest besztanie :), tylko wyrażanie tego, co odczuł i tyle.
Co do "masowości" Wii, to oczywiście, że trafia do mas i ludzi wcześniej niezainteresowanych konsolami i grami, ale jedna sprawa : nie w Polsce. Po prostu w takiej USA czy Europie zachodniej kupienie sprzętu za to 200 $/euro to nie jest aż takie święto, więc sobie eksperymentują, okazuje się super, powiedzą w pracy/w szkole i pójdzie w świat. U nas ? Zerowa kampania reklamowa, ze świecą szukać prezentacji (na przykład w hipermarketach, jak już to widuję wyłączone Wii albo bez wii lota) i wogóle o co chodzi. Lucas Toys ssało i ssie w tej kwestii.

Jak już pisałem, nie mam ani ochoty ani potrzeby na next gena, chociaż o ile w przypadku PS3 istnieje wizja MGS 4 i GTA 4 (tudzież kontynuacji), które "muszę" skończyć, tak na Xie poza GTA 4 nie ma czegoś takiego (może seria Halo, niech będzie, ale mówię z perspektywy osoby "może by mi się spodobało, bo mówią, że fajne", a nie napalonego Gracza). Tyle.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Blady » Pt wrz 28, 07 23:25

W Polsce bardzo brakuje wypożyczalni gier, a to w przypadku konsoli Nintendo porządnie zmieniłoby moje podejście do konsoli, bowiem jak na dzień dzisiejszy DLA MNIE Wii to tylko jedna gra- Metroid Prime 3. Reszta to gry na 20 minut, góra 2 godziny ze znajomymi. Gdybym jednak po tych dwóch godzinach mógł wymienić Wii Sports na Wii Play- to byłoby zupełnie inaczej. No nie zupełnie, ale troche.

Kotlecie:

Mass Effect, Too Human, Halo 3, Banjo Three, Ace Combat 6, Banjo-Kazooie 3, PGR 4, Alan Wake, Splinter Cell Conviction, Cry On, Lost Odyssey, Red Ring Of Death, Eternal Sonata, Fable 2....warto czasem zajrzeć, co zmierza na Xzielońca.
The days of the car as a symbol of freedom are gone. The world wants us all in eco-boxes, wedged nose-to-tail with other eco-boxes. There are people who'd rather we took no pleasure from driving at all.
Avatar użytkownika
Blady
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:10

Postprzez Mr_Zombie » So wrz 29, 07 00:25

Blady napisał(a):Red Ring Of Death


O tak, ROD to zapewne "gra", na którą każdy X-boy czeka... xD

Lost napisał(a):Święta prawda. Choć przecież EA z tego co mi wiadomo konsolę Nintendo będzie także zaopatrywała we Fifki.


Zauważ jednak, że sam fakt, iż nie będziesz sterował tu padem, lecz machał wiilotem i gruszką, już całkowicie tą grę odmieni.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kotlet_schabowy » So wrz 29, 07 23:05

Blady napisał(a):Kotlecie:

Mass Effect, Too Human, Halo 3, Banjo Three, Ace Combat 6, Banjo-Kazooie 3, PGR 4, Alan Wake, Splinter Cell Conviction, Cry On, Lost Odyssey, Red Ring Of Death, Eternal Sonata, Fable 2....warto czasem zajrzeć, co zmierza na Xzielońca.


Wierz mi, jestem na bieżąco z prasą konsolową. Dlatego też nie użyłem sformułowania "na X360 nie ma/nie zmierzają dobre gry". Napisałem, że obecnie obydwa next geny mnie nie przekonują, ale PS3 ma ten argument w postaci MGS 4 i, niech będzie, Ratchet and Clank.
A swoją drogą, z wymienionych przez Ciebie gier skusiłbym się ewentualnie na Splinter Cella i nowego Banjo, chociaż fanem tych serii nie jestem. Tak to jest.
Będąc fair dodam jeszcze Bioshocka, którego baardzo chętnie bym skończył.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Blady » N wrz 30, 07 16:05

Tak sobie przetrawiłem po raz kolejny post Bizona, w którym to informuje o "cichym" wygrywaniu wojny przez Nintendo i zaczynam zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.

Tu nie chodzi o gry. Tu nie chodzi o sterowanie. Tu chodzi tylko o pieniądze.

Tak, możecie winić Billa Gatesa (sic!) za płatne Live, możecie winić Sony za cenę PS3, ale przyznacie, że zagrywka Nintendo jest żałosna, bowiem całkiem sumiennie i systematycznie LEKCEWAŻĄ graczy. Nie, nie klientów. Graczy, którzy wychowali się na ich konsolach. Kiedy inni grali w piłkę oni masterowali Contrę, Mario i szukali bossów w Zeldzie. Teraz zaś firma, na której się wychowali cały czas ich OLEWA. Tak, w erze N64 denerwował fakt, że N na siłę przyciągał młodych graczy do konsoli, ale fakt, że teraz do konsoli przyciąga się całe rodziny nie jest zły. Jest ŻAŁOSNY. Granie nie jest już hobby, to 10 minutowa rozrywka, takie jak włączenie radia do krzyżówki. Dlatego właśnie gry na Wii ograniczają się w WIĘKSZOŚCI do minigierek, które można wyłączyć po paru chwilach. Ktoś zaraz wymieni poważny i dorosły Resident Evil (kup sobie Wiizaper, będzie jeszcze klimatyczniej), Zelde (port z Gamecuba), jednak nie o to chodzi- nie wyobrażam sobie grania na Wii więcej niż 4 godziny, co mi się zdarzało z Gamecubem czy N64. Po prostu on WYMUSZA, swoimi "osiągami" tzw. casual games, a większe tytułu wrzucane są po to, aby zaspokoić zachodnie rynki, jednak dobrze wiemy, że Next Genowość ZAWSZE wyznaczała grafika. Jeśli Nintendo mówi, że Wii jest tym, czym miał być Gacek, oraz, że tu chodzi o odbiór gier a nie ich wygląd, to czemu po prostu nie dodać nowych kontrolerów do Gamecuba, który jak wiemy generował lepszą grafikę niż niejedna "next genowa" gra na Wii.

Kupiłbym Wii, gdyby kosztował 500zł, nie więcej. Jednak jeśli Xbox 360 Core z grą kosztuje tyle, co Wii...nie mam pytań, może i to fajna zabawka, ale ja się nie dam "naciąć". Na razie.
The days of the car as a symbol of freedom are gone. The world wants us all in eco-boxes, wedged nose-to-tail with other eco-boxes. There are people who'd rather we took no pleasure from driving at all.
Avatar użytkownika
Blady
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:10

Postprzez Gac666xx » So paź 06, 07 19:23

http://www.escapistmagazine.com/article ... le-Rundown

Dla znających dobrze angielski.

Jest to praktycznie to co ja myślę i to co Blady mówi.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Blady » So paź 06, 07 19:50

Yatzhee wymiata i ma sporo racji, na Xboxa potrzebne są jakieś gry pozbawione słoiczka testosteronu- bardzo brakuje mi platformówek, ciesze się, że Banjo znikąd pojawi się na zielońcu. Viva Pinata jest ok, ale jedna (dwie) gry wiosny nie czynią.

Denerwuje mnie także fakt tracenia przez M$ "pewnych" exclusivów- reedycja Ninja Gaiden na PS3, reedycja Riddick Escape From Butcher Bay (jedna z najlepszych gier w historii) pojawi się nie tylko odświeżony na X06, ale też na PS3, Gears of War - te gry trzeba było trzymać przy orderach, a nie skupiać się na Halo wyłącznie, które prędzej czy później (3 lata) eitak pojawi się na PC.

PS3, chce tego czy nie, zaczyna się rozkręcać- nie doganiać rywali, ale rok 2008 może wiele namieszać. W końcu zaczynają się pojawiać gry, jednak czy zdążą one powstać, zanim Sony utonie w niezliczonych wersjach PS3, których nikt nie kupuje?

Przy okazji- Sony może mieć grafikę, blu ray i cell, ale dla mnie "przyszłością" są możliwości online, a tych w Polsce nie miałbym na PS3 ŻADNYCH- a tak mogę ze znajomym Halo 3 przejść, Gears of War pokonać, wspólnie w Rainbole powymiatać, no i czekać trzymając kciuki za Army of Two, żeby durnawe EA nie zdupiło genialnego (jak zwykle) pomysłu. Mam nadzieję, że obecność Moora im pomoże. Albo i nie.
The days of the car as a symbol of freedom are gone. The world wants us all in eco-boxes, wedged nose-to-tail with other eco-boxes. There are people who'd rather we took no pleasure from driving at all.
Avatar użytkownika
Blady
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:10

Postprzez Mr_Zombie » So paź 06, 07 21:12

Swoją drogą, najzabawniejsze jest to, że zarówno na PS3 i XO jest najmniej typowo konsolowych gier (bijatyki, slashery, platformówki, jRPG) a najwięcej fps'ów o_O
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Blady » So paź 06, 07 21:45

I tutaj powiem STOP- HAMMER TIME

Nie wiem, skąd się wziął ten mit, jakoby większość DOBRYCH gier na Xboxa stanowiły FPSy- swego czasu widziałem diagram kołowy, na którym procentowo pokazana była liczba gier FPP i liczba gier ze średnią ocen wyższą niż 7 na xboxa- tylko 20% stanowiły FPSy.
The days of the car as a symbol of freedom are gone. The world wants us all in eco-boxes, wedged nose-to-tail with other eco-boxes. There are people who'd rather we took no pleasure from driving at all.
Avatar użytkownika
Blady
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:10

Postprzez kotlet_schabowy » So paź 06, 07 22:28

Blady napisał(a):Denerwuje mnie także fakt tracenia przez M$ "pewnych" exclusivów- reedycja Ninja Gaiden na PS3, reedycja Riddick Escape From Butcher Bay (jedna z najlepszych gier w historii) pojawi się nie tylko odświeżony na X06, ale też na PS3, Gears of War - te gry trzeba było trzymać przy orderach, a nie skupiać się na Halo wyłącznie, które prędzej czy później (3 lata) eitak pojawi się na PC.

Hm, mam wrażenie, że gdyby to "kibic" PS3 napisał tego typu słowa o braku ekskluzywności danych gier (DMC4, GTA4) kosztem X360, to zostałby pomówiony o fanbojstwo i brak widzenia sprawy z innej perspektywy. W końcu to zwiększa popularność i poszerza grono fanó danej serii.
Przy okazji- Sony może mieć grafikę, blu ray i cell, ale dla mnie "przyszłością" są możliwości online, a tych w Polsce nie miałbym na PS3 ŻADNYCH- a tak mogę ze znajomym Halo 3 przejść, Gears of War pokonać, wspólnie w Rainbole powymiatać, no i czekać trzymając kciuki za Army of Two, żeby durnawe EA nie zdupiło genialnego (jak zwykle) pomysłu. Mam nadzieję, że obecność Moora im pomoże. Albo i nie.

Właśnie o to chodzi, dla Ciebie to, a dla mnie co innego, taki już jest świat. Jednak nie widzę związku między różnicami między ofertą internetową PS3 a X360, a problemowością w uzyskaniu połączenia. Przecież w obu przypadkach wystarczy internet i router. Do mnie trafia bezpłatność i usługa Home na PS3.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Blady » So paź 06, 07 23:13

Chciałbym, żeby PS3 zaczął bronić ktoś, kto naprawdę tę konsolę posiada, a nie tylko gdyba, na jakim telewizorze będzie grał, gdy wyjdzie MGS4. Jeśli masz PS3- odwagi, opisz, jak działa PS Store, wszyscy posłuchamy, bowiem i mi przydałaby się relacja z pierwszej ręki.

Denerwuje mnie tracenie "exclusivow" bowiem jest to głupie tracenie- różnica, czy MGS4 będzie miał bazę 2 miliony konsol czy 11 jest spora i decyduje o tym, ilu fanów serii ją dosiądzie- a ponoć wielu przesiadło się na Xboxa po odłożeniu PS2 na półkę (tak jak ja) , a co innego, jak Riddick nie wiedzieć dlaczego postanawia uciec od Microsoftu i wskakuje na PS3. Chociaż..jeszcze parę lat temu nikt by nie uwierzył, że Sonic pojawi się na konsoli Nintendo, a teraz to występują razem w jednej grze...Taki Unisex też w sumie nie byłby zły- na samym starcie Xboxa, długo przed premierą PS3 Microsyf zaproponował Sony, żeby gry multiplatformowe dostosować do tworzenia serwerów wspólnych dla obu konsol- żeby gracze mogli grać razem. Był to tylko projekt i cicha propozycja, ale oczywiście nic z tego nie wyszło.
The days of the car as a symbol of freedom are gone. The world wants us all in eco-boxes, wedged nose-to-tail with other eco-boxes. There are people who'd rather we took no pleasure from driving at all.
Avatar użytkownika
Blady
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:10

Postprzez wojnar » N paź 07, 07 08:48

Ja nie mam zamiaru bronić PS3 bo znowu mnie każdy zjedzie że dopiero od tygodnia mam konsole i jeszcze mi się gry nie znudziły, itp. Każdy ma inny gust i chyba wie, w jaką konsolę zainwestować ;)


A co do PSS:
Krotko i zwięźle, odpowiedz Sony na Marketplace, czyli mozliwosc sciagnia trailerów filmów - gier, pełnych wersji gier z PSX, dodatkow do gier, tapet, muzyki, dem czy starych gier (jak np. Metal Slug) itp. badziewia
Czesc bedzie za free jak np. dema, trailery z gier czy filmów, za czesc bedziemy musieli zapłacic (stare gry, gry do PSX)

Tutaj macie filmik, jak działa: http://www.youtube.com/watch?v=oQbNMo6Z ... ed&search=
Avatar użytkownika
wojnar
Vulcan Raven
 
Posty: 188
Dołączył(a): Pt sie 24, 07 18:55
Lokalizacja: z Macicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron