Wiedzmin

Moderator: GM

Wiedzmin

Postprzez Uzion » N lis 25, 07 12:51

Gra mnie porazila. Myslalem, ze jest to jakis sredni produkt wydany przez CD Projekt do ktorego nie mama zaufania, a ponadto nie sadzilem ze Polska produkcja moze byc az tak udana. Swietne nawiazanie do opowiadania Andrzeja Sapkowskiego. Grafika, postacie, system walki, lokacje... Zaluje, ze nie mam okazji, aby glebiej zaznajomic sie z ta gra.
Pojawia mi sie usmiech na twarzy, gdy wyobrazam sobie Amerykanina patrzacego na pudelko z gra i zastanawiajacego sie gdzie lezy Polska ;-) Nareszcie mamy sie czym pochwalic na miedzynarodowym rynku. A jak tam wasze wrazenia? Gral juz ktos? Co myslicie o grze?
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez wojnar » N lis 25, 07 13:43

Gra jak na grę robioną przez Polaków jest bardzo dobra :]
Wciągnęła mnie wiele godzin :P
Jest dłuuuga, nieźle się też spisuje system dialogów.
Podoba mi się motyw ze zbieraniem kart "zaliczonych" kobiet xD

Do tego 3 zakończenia (ja obejrzałem jedno bo nie chciało mi się znowu tego przechodzić :P).

Nic tylko brać i grać ;]
Avatar użytkownika
wojnar
Vulcan Raven
 
Posty: 188
Dołączył(a): Pt sie 24, 07 18:55
Lokalizacja: z Macicy

Postprzez uci » N lis 25, 07 13:57

no ja właczyłem u kumpla na kompie gdzies w południe i nagle odkryłem ze juz 22 w nocy...
Tez przyznaje zaskocznie - że polska gra może posiadać taki poziom. Szczegolnie system walk, taki prosty a diablo grywalny. Sam klimat i dialogi, no coś genialnego...
Żałuje ze grałem tak mało, a mi nie ruszy drań:(
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gac666xx » N lis 25, 07 14:40

Ja już się w moim temacie wypowiadałem ale tutaj dodam.

Wiedźmin to już gra ze statusem kultu.

Fallout
Planescape Torment
Baldurs Gate 2
Wiedźmin

Za cRPG średnio przepadam, ale te cztery tytuły to jest po prostu arcydzieło.

Wiedźmin ma dużo wad, ale są na tyle mało istotne (i zapewne część z nich poprawią) iż nie zwraca się na nie tak uwagi, ponieważ plusów jest jeszcze więcej.
Dynamiczne walki, dialogi, zadania, fabuła, postacie, głosy ("A dlaczego kuśka wchodzi w piczkę?" i "ale ten deszcz napier**la" rządzą ;) ), grafika, klimat ciężkiej i mrocznej rzeczywistości, alkohol, prostytucja, obijanie się po mordach, wszystko jest tak jak sobie wyobrażałem i tak jak twórcy obiecywali.

Jedyny zarzut jaki mam to krótka pamięć NPCów, ale bez tego nie dałoby się skończyć fabuły.

Osobiście jestem dopiero na początku trzeciego aktu i przechodzę wszystkie możliwe questy. Grałem już jakies 30 godzin, z czego piętnaście spędziłem w drugim akcie nie nudząć się ani chwili i to się chwali.

Niestety dalej kontynuować nie mogę z powodu awarii karty graficznej. Ale to dobrze tym większą ochotę będę miał na kontynuację :).

Nad grą pracował mój kumpel i nawet wywiadu udziela (Mateusz "TnZ" Kanik), trafił do CDP Red pod sam koniec tworzenia (w lutym tego roku) ale był odpowiedzialny za bardzo istotny aspekt gry :).

Osobiście wystawiam grze 8/10 ale dodam może nawet i dwa punkty jak wyjdą nowe patche.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez uci » N lis 25, 07 15:20

no powiem ze wiedzmi ma w sobie elemty ktore sa dla nie juz na obecną chwile genialne.
Alchemia, ktora jak dla mnie miażdży nawet tę z Morrowinda.
Brak kieszeni w której mozna nosic 4 zbroje płytowe , 3 miecze i dzide, tylko nosimy to co mamy na sobie i kazdy nadmiar musimy wyrzucić.
A co do dialogów...

"jakiś Sukin*** zaje*** mi spodnie, jak dorwe to mu łeb urwe"
" jakby mój stary się dowiedział to by mi wszytskie zęby powybijał"
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Loc » Pn lis 26, 07 15:27

no coz, skro bylo o tej grze glosno, zagraniczna prasa dawala srednie oceny 8, i do tego ze to rodzima produkcja, to mysle sobie - jak bym byl 6 lat starszy, to bym se kupil... wlasnie dlatego zazdroszcze wszystkim doroslym ludziom... ja mam nadzieje ze wydadza latke cenzurujaca pewne dialogi, sytuacje itp. :)
Avatar użytkownika
Loc
Red Blaster
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr lis 07, 07 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Gram: O cholera xDDD
Czytam: RationalWiki

Postprzez Gac666xx » Pn lis 26, 07 15:33

Raczej bym na to nie liczył. To jest Sapkowski.

Ale jak bedziesz tak 4 lata starszy to myślę, że już spokojnie możesz zacząć czytać książki ;].
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez SALADYN » Pn gru 22, 08 23:07

Całkiem niedawno postanowiłem sprawdzić czym to tak ludzie sie zachwycają grając w Wiedźmina.
Po upewnieniu się że mój komputer pociągnie grę (srututu majtki z drutu) zakupiłem nowy egzemplarz Wiedźmina (a że ze mnie kozak jest więc od razu w moje łapki trafiła edycja kolekcjonerska).
Przede wszystkim trzeba wspomnieć o rzeczy która swego czasu zaważyła na tym że obecnie za sprzęt do grania uznaje wyłącznie konsole , rzeczą tą są wymagania sprzętowe.
Komputer który aktualnie stoi na moim biurku zgodnie z tym co na pudełku napisali wydawcy spełnia wymagania systemowe przynajmniej w stopniu średnim , tymczasem kłopoty które wynikły po instalacji doprowadzały mnie do białej gorączki i omal nie spowodowały zaprzestania prób zagrania , na całe szczęście już mogę grać co prawda na najniższych ustawieniach (cholernie wiele przez to tracę z wizualnej strony tytułu) , dość często z frameratem lecącym na pysk ale zawsze. Na koniec żeby było śmiesznie pojawił się problem z instalacją patcha , ponoć źle zainstalowałem grę chociaż ona praktycznie sama się instaluje.
Tu wielkie dzięksy lecą w stronę Gaca który w potrzebie nie odmówił mi pomocy.

Przechodząc jednak do wrażeń , przez te wszystkie lata grania na konsolach mam już wyrobiony gust co do gier i gdyby ten tytuł nie był oparty na prozie A. Sapkowskiego to olał bym go ciepłym moczem jak wszystkie inne czysto PCtowe gry.
Co prawda jest tu sporo innowacji jednak jako że nie miałem styczności z innymi grami tego typu także nie mnie jest osądzać jak gra się prezentuje na tle innych CRPG ostatnich lat.
Za to wrażenia mam jak najbardziej pozytywne , wygodne sterowanie i prosty w opanowaniu interfejs , efektowne walki plus konieczność kombinowania zamiast tępego nawalania wroga , fabuła z początku trochę zasysa ale już się świetnie rozwija a jestem dopiero przed końcem pierwszego aktu.
Do tego swojskie teksty ("Twoja stara puściła się z krasnoludem" , czy hardcorowe "Zabije się K....") , alchemia , dorosły klimat i świetna ścieżka dźwiękowa Adama Skorupy która zachwyciła mnie na długo przed zagraniem.

Więcej postaram się napisać gdy grę ukończę ale za jej jakoś niech świadczy fakt że oderwała mnie ona od wszystkich innych zainteresowań i ciężko mi jest wyłączyć komputer.
Jakby jeszcze było mało to dzięki Wiedźminowi mam ochotę ponownie zagłębić sie w twórczość Sapkowskiego z którą ostatnim razem miałem do czynienia z marnym skutkiem mając 14 lat.

Pozostaje mi tylko mieć nadzieję że konsolowy Rise of The White Wolf nie zawiedzie i przyciągnie mnie z równie wielką siłą , w szczególności że gra na konsoli będzie musiała przejść wiele zmian.

PS.
Widzieliście już ten filmik ???
http://pl.youtube.com/watch?v=JR5CjuQtaeo

PS.2
Kiedy w grze mam możliwość zakupu lub zdobycia srebrnego miecza ???
Jestem już w kryjówce salamandry w akcie pierwszym i wciąż go nie mam.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666xx » Pn gru 22, 08 23:22

Podaj jeszcze raz dokładne specyfikacje sprzętowe, bo jestem w 90% pewny, że masz po prostu kiepskie sterowniki do płyty głównej lub przydałby Ci się update biosu.


Wiedźmin na średnich detalach dobrze chodzi na GF 6800, 1gb Ram 400mhz i procesorze AMD 64 3000+
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Infernal Warrior » Pn gru 22, 08 23:32

Wiedźmin na średnich detalach dobrze chodzi na GF 6800, 1gb Ram 400mhz i procesorze AMD 64 3000+


Nic dodać, nic ująć. Ja mam GF 6600, reszte tak jak podał Gacu i śmigam na średnich detalach.

Co do filmiku - tytuł nie ma absolutnie nic wspólnego z tym co jest zawartością filmu.

A co do miecza... hm, szczerze to nie mam pojęcia jak go zdobyć, po prostu nie pamiętam. Przed końcem tego aktu powinieneś go jeszcze dostać lub znaleźć (sprawdź kryptę na wszelki wypadek)
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez SALADYN » Pn gru 22, 08 23:43

Karta - ASUS X1050 Series AMD Athlon 64 X2 DUAL CORE PROCESSOR 3800+2.00GHz , 1,00GB Ram

Jeżeli mam złe sterowniki to naprowadźcie mnie na dobre , plissssss.

Co do filmiku - tytuł nie ma absolutnie nic wspólnego z tym co jest zawartością filmu.


No racja ale fajnie wiedzieć że poszło już milion wiedźminów , poza tym można obejrzeć gameplay z Rise of The White Wolf (tak myśle).
No i nie kieruj się tym tytułem bo filmik ten został wypuszczony z okazji sprzedaży miliona kopii gry , takie podziękowanie dla graczy a gość myśli że będzie miał kupę wyświetleń jak wrzuci taki tytuł.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666xx » Wt gru 23, 08 00:48

Jeszcze płyty głównej nie podałeś.


Ach... ale już widze w czym problem... Nie wiedziałem, że masz Ati X1050... to jest tragiczna karta :/.

Dla porównania moja stara grafa:

NVIDIA GeForce 6800 LE ( 99 - 139 )

vs twoja:

ATI Radeon X1050 ( 20 )


Nie wiem kiedy kompa kupowałeś, ale ta grafa ma jakieś 4 lata ponad. Za mniej niż 300zł kupisz Geforce 7600GS i bedziesz miał:

NVIDIA GeForce 7600 GS 256MB AGP DDR3 (Non over clocked) ( 131 )

Łatwo dostępne karty jeszcze są. Nie dziwię się, że wiedźmin się tnie. Procek masz super, ram wystarczający, ale grafa totalnie do bani :/ i po prostu nie nadąża za resztą sprzętu. Jeśli masz płyte główną na PCI-Express to tym łatwiej grafe na cokolwiek ci wymienić się da. Tak to jest jak sprzęt nie dobiera specjalista.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez SALADYN » Wt gru 23, 08 02:04

Właśnie dlatego nie gram na PC , pewnikiem zanim się weźmie za podrasowanie kompa to już Wiedźmin na konsolach wyjdzie , eh mówi się ciężko i żyje się dalej.
Dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666xx » Wt gru 23, 08 02:26

Po prostu komputer trzeba składać tak by wykorzystywać go w 100%, ty może 20% mocy procesora w tym momencie wykorzystujesz.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Gillian » Wt gru 23, 08 12:02

Gac666 napisał(a):ty może 20% mocy procesora w tym momencie wykorzystujesz.

Może podczas gry ; ). A komputerów nie składa się tylko do gier.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Operator » Wt gru 23, 08 17:33

SALADYN napisał(a):Kiedy w grze mam możliwość zakupu lub zdobycia srebrnego miecza ???

Dostaniesz go "fabularnie" przed jedną misją. (nie chcę pisać którą, żeby spoilerów nie było ;) )
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez SALADYN » Wt gru 23, 08 19:34

Operator napisał(a):
SALADYN napisał(a):Kiedy w grze mam możliwość zakupu lub zdobycia srebrnego miecza ???

Dostaniesz go "fabularnie" przed jedną misją. (nie chcę pisać którą, żeby spoilerów nie było ;) )


Już go mam , ten miecz dostaje się zaraz na początku aktu drugiego.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SincoderFX » Wt gru 23, 08 20:17

Kurde a ja zaktualizować nie mogę, bo serwery przeciążone;/

Czym się różni podstawowy Wiedźmin od extended? Poza szybszym ładowaniem leweli i ruchami postaci w dialogach?
SincoderFX
Pyro Bison
 
Posty: 138
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 00:36

Postprzez Gac666xx » Wt gru 23, 08 21:30

twilite kid napisał(a):
Gac666 napisał(a):ty może 20% mocy procesora w tym momencie wykorzystujesz.

Może podczas gry ; ). A komputerów nie składa się tylko do gier.



... Nie załamuj mnie twilite ok? No przecież, że w Wordzie też tylko 20% wykorzystuje!!!!!!one11n1on1oen1o1
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Gillian » Wt gru 23, 08 23:33

Czyli komputery służą do grania i pracy w Wordzie? Odniosłeś się do tego, że Saladyn ma słabą kartę graficzną, a grafika chyba nie spowolni procesora i nie utnie połowy RAMu...

A właściwie to nawet nie wiem, w jakim kontekście cie "załamałem"...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Operator » Śr gru 24, 08 13:58

Zapomnieliście o najważniejszej i najlepszej zabawce w Windowsie o "Paine" ;)
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez ArecaS » So gru 27, 08 20:52

Gac666 napisał(a):
twilite kid napisał(a):
Gac666 napisał(a):ty może 20% mocy procesora w tym momencie wykorzystujesz.

Może podczas gry ; ). A komputerów nie składa się tylko do gier.



... Nie załamuj mnie twilite ok? No przecież, że w Wordzie też tylko 20% wykorzystuje!!!!!!one11n1on1oen1o1

Za to w programach graficznych trzeba mieć już względnie dobrego kompa. Głównie tyczy się to grafiki 3D, ale taki GIMP też jest pamięciożerny. :P Ogólnie to prawie każdy specjalistyczny program wymaga dość sporych nakładów sprzętowych.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Infernal Warrior » So gru 27, 08 22:25

Ja tylko przypomnę, że tytuł tego tematu to "Wiedźmin" i znajduje się on w dziale "Gry i Konsole".
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez SALADYN » N wrz 05, 10 00:04

Drugi Wiedźmin zapowiada się bardzo obiecująco , nie przypominałbym wam jednak tej gry bez większego powodu , otóż bardzo spodobała mi się ta wypowiedź twórców.

"uczciwi gracze powinni być nagradzani, a nie karani".


Chodzi tu o popularne ostatnio zabezpieczenia antypirackie które w praktyce tylko utrudniały życie graczom , w Zabójcy Królów ma ich najzwyczajniej w świecie nie być.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Infernal Warrior » N wrz 05, 10 08:41

Ciekawe tylko czy, mając w pamięci sukces pierwszej części, dowalą teraz jakąś kosmiczną cenę...
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez SALADYN » N wrz 05, 10 14:43

Wątpię , skoro pierwsza część sprzedała się rewelacyjnie na całym świecie to teraz raczej nie będą sobie sukcesu blokować z powodu paru złotych ekstra , spodziewam się standardu 99-120zł na PC i 199 na konsolach.
Może polska wersja będzie tańsza bo nie potrzebują wydawcy skoro sami są najwięksi w naszym kraju.

Za to bardzo mnie ciekawi ewentualna edycja kolekcjonerska , ta z pierwszej była super wypaśna i z chęcią dorwałbym podobny zestaw przy okazji drugiej części.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » N wrz 05, 10 16:40

Na zachodzie są preordery za standardowe 30 funtów / 40 euro / 50 dolarów ; )
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Gac666 » N wrz 05, 10 19:07

Ja zaś mam problem z wiedźmakiem. Gra mi sie wywala za każdym razem jak zabijam jednego, konkretnego Salamandra pod koniec 3ciego aktu :/.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Infernal Warrior » N wrz 05, 10 19:34

Hm, wcześniej chyba tak nie miałeś bo byś się skarżył już dawno. Co żeś zepsuł?!
Zmieniłeś coś znacznie? System operacyjny może? Zastanów się nad tym może i poszukaj.

Ehh Ci wandale ze Stalowej Woli...
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez Operator » N wrz 05, 10 19:59

Patche spróbuj.
Miałem kiedyś podobny problem, ale wywalało mi grę w randomowym (okropne słowo; za dużo 4chana)[to IW poda słowo dla zwykłych ludzi - "losowym" ;d] momencie.
Teraz jest okej...
Ostatnio edytowano N wrz 05, 10 20:30 przez Operator, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Następna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron