Wiedzmin

Moderator: GM

Re: Wiedzmin

Postprzez Pabian01 » Wt cze 28, 16 20:13

SALADYN napisał(a):Powiedzta chłopy, jak bardzo jest potrzebna znajomość dwóch pierwszych części serii Wiedźmin przed zagraniem w trzecią ? Kusi mnie niemiłosiernie żeby olać poprzednie odsłony i brać się za Dziki Gon skoro mam już ku temu sposobność.

Pewnie 1 odepchałaby Cię mechaniką i pewnymi ograniczeniami za to 2 już gorąco polecam. Zwłaszcza, że jest stosunkowo krótka. Raczej nic większego się nie traci. Ewentualnie przeróżne smaczki nawiązujące do poprzednich części.
I tak jak już zostało tu napisane - jest ten symulator wyborów, ale ja zrobiłem tak jak trzeba i transferowałem savy ;)

Aktualnie ponad 50h i właśnie przybyłem do Skellige :)
Książkę Ostatnie życzenie też zakupiłem :P
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiedzmin

Postprzez Gillian » Wt cze 28, 16 21:10

Dla mnie 1 > 2 ale <<<< 3. Jak mowiem - bierz 3 i sie nie zastanawiaj. Na nadrabianie krapikow zawsze bedzie czas, a Wieska trzeba kuc poki goracy. Dawno nie mialem takiej gry, ktora wciaz chcialoby mi sie ciorac po roku. Ostatnio to pewnie Skyrim, w ktorego gralem z przerwami ze 2 lata. Tu pewnie bedzie podobnie, bo Krew i Wino razi ogromem rzeczy do zrobienia, a przy okazji wciaz znajduje rzeczy z podstawki.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » Wt cze 28, 16 22:03

Panowie ja nie potrzebuje rekomendacji czy się brać za trzeciego wieśka, to jest pewniak który czeka tylko na odpowiednią porcje wolnego czasu. Dzięki za odpowiedzi ale już wiem co chciałem wiedzieć.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » Pn lis 14, 16 12:41

Dziki Gon skończony. Nie bardzo wiem co mam tutaj napisać o tej grze bo to kolejny przypadek tytułu o którym powiedziano już wszystko i o którym ciężko pisać nie powtarzając zachwytów z recenzji i opinii graczy.
Moje pierwsze wrażenie to zaskakująco duże podobieństwo do pierwszego wieśka, jest to jedyna część w którą jak dotąd grałem i tylko system walki i małe różnice gameplayowe od razu rzucały się w oczy jako wyróżnik trzeciej odsłony. Wygląda na to to że gatunek RPG raczej już nie będzie ewoluował mechanicznie skoro gra z 2002 roku jest tak bardzo podobna do jej kolejnej odsłony trzynaście lat później. Żadna to wada ale seryjnie zostałem zaskoczony, na szczęście cała reszta gry sprawiła że wsiąknąłem w ten świat do tego stopnia że mam zamiar wrócić do książek czytanych lata temu i nadrobić starsze odsłony. Ostatnio taki szał miałem po ograniu MGS3.

Z minusów na pewno mogę wymienić system rozdawania questów. Po trafieniu do Velen gracz jest zalewany całą masą zadań głównych, pobocznych, poszukiwań, zleceń itp itd. Wkurzał mnie potem trochę taki wiszący quest za który nie mogę się zabrać bo wymaga wyższego poziomu postaci. Z drugiej strony trafiały się pominięte wcześniej questy które były zbyt łatwe bo już mi Geralt uciekł z doświadczeniem. Mogli udostępniać wszystko stopniowo w miarę levelowania lub równać je z poziomem postaci, w ten sposób bardziej skupiłbym się na głównym wątku a dopiero potem na nic nie wnoszących pierdółkach albo robił wszystko bardziej na bieżąco. Niby jest opcja w grze równająca poziom przeciwników z naszym ale to dotyczy również wkurzających na dłuższą metę przeszkadzajek które stają nam na drodze. Próbowałem więc robić wszystko zgodnie z sugestią twórców ale i tak wybiegłem daleko przed główny wątek a nawet pierwsze DLC.
Nie za bardzo udał się też CDPR post game w którym brakuje konsekwencji a zwłaszcza tego pieczołowitego dbania o szczegóły z połowy gry. Jeśli ktoś przed finałem zrobił wszystko co miał do zrobienia to nagle budził się w pustym świecie z którego poznikały postacie które, w zależności od naszych poczynań, powinny być obecne i mieć coś jeszcze do powiedzenia, choćby jakiś krótki dialog, komentarz czy też pożegnanie, bez szaleństw ale jednak. Tymczasem śmierć ojca jednej z pobocznych postaci w finale gry nie jest w ogóle uwzględniona, stoi ona w swoim zamku i cały czas tylko gada to samo, takich przypadków jest więcej. Razi to w oczy bo jeszcze kilka godzin wcześniej jak ktoś został skazany na śmierć to można było znaleźć jego miejsce kaźni a strażnik w zamku czy chłop na polu komentował to gdy koło niego przechodziliśmy.

Te dwa zgrzyty jednak nie są w stanie mi zepsuć całego obrazu gry z którego przed szereg wybija się scenariusz tych mniejszych historii na które się składa kilka zadań. Krwawy Baron czy Pan Lusterko z DLC to dwa najlepsze przykłady które też pokazują gdzie leży siła tego uniwersum, w krótkich opowiadaniach zbudowanych wokół lore świata, jak w książkowych początkach Geralta. Kolejna odsłona w formie epizodycznej na silniku trzeciej części ? Łykam bez popity.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Wiedzmin

Postprzez Gillian » Pn lis 14, 16 13:08

Wiedźmin 1 jest z 2007
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » Pn lis 14, 16 13:19

Lol, z serialem mi się pokiełbasiło. Tak, nawet ten wytwór zyskał plus po zagraniu w W3.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Wiedzmin

Postprzez Pabian01 » Wt lis 15, 16 00:06

Ile Ci zajęło przejście?
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » Wt lis 15, 16 11:06

Nie wiem, nie liczyłem czasu. Zerknę potem na save'y to się przekonam.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Wiedzmin

Postprzez Gillian » Wt lis 15, 16 11:10

Na PS4? Ten liczyć się wysypywał, więc może różnie pokazywać :). Mi się kilka razy wyzerował.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » N gru 11, 16 15:30

Pabian01 napisał(a):Ile Ci zajęło przejście?

Aktualnie na liczniku brakuje dwóch godzin do równych dwóch setek. Wszystko już skończone więc więcej już raczej nie będzie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Wiedzmin

Postprzez Gillian » N gru 11, 16 17:36

Jestes pewien ze to rzeczywisty czas? Temu licznikowi wierzyc nie mozna ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » N gru 11, 16 20:37

Skąd mam to wiedzieć, gram w to od października bodajże i wydaje mi się że licznik się nie myli.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Wiedzmin

Postprzez Faja » Pn gru 12, 16 11:19

ja z 2 dodatkami mam na liczniku nie całe 150 godzin, także chyba przespałeś trochę czasu w grze
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » Pn gru 12, 16 12:27

No racja, ja często w takich grach potrafię się zatrzymać w menu ekwipunku i pogrzebać sobie lub poszwendać po mapie żeby sprawdzić co to za nieoznaczony budynek gdzieś na uboczu, zdarza się że siedząc w menu postaci wychodzę do sklepu lub toalety. Poza tym naprawdę sporo grałem w gwinta nawet po tym jak już zdobyłem wszystkie karty i nie było potrzeby dalej grać.

Wczoraj zrobiłem drugie zakończenie do "Krew i Wino" które wymagało wykonania zgoła odmiennego zestawu questów, został jeszcze jeden finał ale tu musiałbym tylko pominąć pierdołę robiąc już znane mi zadania. Zostawię to sobie na drugie podejście na wyższym poziomie trudności ale już raczej bez robienia wszystkiego, wątek główny plus może coś po drodze. Najpierw jednak wrócę do książek, potem pierwsze dwie części i dopiero wtedy się zobaczy co i jak.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » Pn wrz 04, 17 11:19

Widzieli to ? Sporo ludzi twierdziło że "Krew i Wino" powinno się skończyć właśnie w taki sposób.

https://www.youtube.com/watch?v=pDluLBUwvVo
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Wiedzmin

Postprzez Gillian » Cz wrz 14, 17 14:00

Trochę się tak kończyło. Może nie imprezką, ale jasnym i wyraźnym "to już jest koniec" :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Wiedzmin

Postprzez SALADYN » Cz wrz 14, 17 22:33

Ale bez przesady z takim happy end, w prozie Sapkowskiego nigdy czegoś takiego nie było. Sama rozmowa z Regisem i końcowa scena zależna od zakończenia podstawki to było mistrzostwo, dobrze więc że to tylko takie oczko dla fanów przy okazji rocznicy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron