Mass Effect

Moderator: GM

Re: Mass Effect

Postprzez Gillian » Pn maja 12, 14 23:05

Dla mnie jedynka wciąż pozostaje najlepszym otwarciem uniwersum SF stworzonego na potrzeby gry. Szkoda tylko, że z kolejnymi odsłonami to uniwersum zostało nieco zaniedbane (choć ciemna strona w ME2 to było coś) a ostatecznie zepsute w trójce.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Mass Effect

Postprzez ArecaS » Pn maja 12, 14 23:18

No ja uwielbiam ten klimat prawdziwej space opery w jedynce. Uwielbiam tę konwencję i szkoda, że zostało to zaprzepaszczone w części drugiej. Ta zależność "mroczniejsze = lepsze", którą twórcy gier lubią stosować (inną ofiarą jest Piaskowa Trylogia) akurat mnie boli. No i nie ukrywam, że liczyłem na więcej RPG, eksploracji i epickości w pozostałych dwóch częściach ME. Mówcie co chcecie: końcówka jedynki to może i był kicz, ale idealnie pasował do konwencji. Człowiek naprawdę czuł się jak Commander Shepard, Hero of the Galaxy.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Mass Effect

Postprzez Gac666 » Wt maja 13, 14 07:20

https://www.youtube.com/watch?v=HiRDJLcYua0

Osobiście najbardziej lubię 1nkę. Właśnie to, że był tam lepiej rozwinięty RPG spowodowało, że tak mnie gra wciągała. ME2 przerwałem w połowie z tego powodu i ledwie się zmusiłem do ukończenia jakiś czas później. Ot taka zwykła strzelanka z jakimiś wyborami moralnymi. Trójki w sumie nigdy nie ruszyłem, może dam jej kiedyś szansę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Mass Effect

Postprzez SaladinAI » Pn cze 09, 14 23:03

Czwarty Mass Effect idzie w otwarty świat i przygodę, która odkrywasz samemu w interaktywnej narracji...gdzie ja to słyszałem?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Mass Effect

Postprzez uci » Wt cze 10, 14 00:00

pewnie dokonane przez nas wybory wpłyną znacząco na kolejne częsci;)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Mass Effect

Postprzez SaladinAI » N lip 27, 14 11:48

Trochę musztarda po wieloletnim trupie - kolejny ME będzie taki jak chciałem żeby był od początku. Swobodna eksploracja planet w otwartym środowisku. Będzie Mako czyli element, który nadał charakter jedynce, a którego wyrugowanie z serii uczyniło zeń liniową przygodówkę bez koncepcji.

Obrazek

Obrazek
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Mass Effect

Postprzez ArecaS » N lip 27, 14 11:51

Miło, że chociaż teraz to naprawia. O ile to naprawia.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Mass Effect

Postprzez SaladinAI » N lip 27, 14 11:59

To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Mass Effect

Postprzez uci » N lip 27, 14 17:22

o ile to nie będzie jedna planeta na krzyż :P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Mass Effect

Postprzez Solidny » N lip 27, 14 17:57

Nie liczyłbym na 20 otwartych planet, chyba że tak jak w ME, z masą pustego terenu.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Mass Effect

Postprzez uci » N lip 27, 14 18:21

lepsze to niż korytarze z ME2
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Mass Effect

Postprzez Solidny » N lip 27, 14 18:47

Ja tutaj nie jadę po jedynce, bo to moja ulubiona część właśnie przez tą eksplorację, ale nie nastawiałbym się na jakieś zbawienie w postaci otwartej galaktyki z niewiadomo jakimi detalami :). Oczywiście oczekuję czegoś lepszego niż to co było w jedynce, ale nie chcę sobie robić zbyt dużych nadziei.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Mass Effect

Postprzez Gillian » N lip 27, 14 18:52

uci napisał(a):lepsze to niż korytarze z ME2

Dokładnie.

Ja tam nie wiem, co myśleć o nowym ME, bo robi go jakiś team B (bodajże od multi w trójce), a zespół od poprzednich ME grzebie przy nowym IP. Choć może to i dobrze dla serii, że weźmie się za nią ktoś inny, jeśli przypomnieć sobie degenerację serii i samą trójkę... I czy w ogóle można jeszcze wierzyć w Bioware pod skrzydłami EA, bez Karpyshyna (który właściwie stworzył uniwersum ME, które potem Walters zepsuł) oraz panów doktorów Muzyki i Zeschuka...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Mass Effect

Postprzez Tidus93x » Pn lip 28, 14 07:01

Mnie w jedynce eksploracja z Mako nudziła jak cholera, więc nieźle musieliby to dopracować i zróżnicować.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Mass Effect

Postprzez Gac666 » Pn lip 28, 14 15:54

Mi zaś Mako bardzo brakowało, miła odskocznia, która służyła mi jako relaks.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Mass Effect

Postprzez ArecaS » Pn lip 28, 14 16:16

No właśnie ta eksploracja Mako mocno budowała klimat space opery. To był jeden z czynników, który spłycił kolejne części do zykłego sci-fi shootera.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Mass Effect

Postprzez Faja » Pn lip 28, 14 21:55

Dla mnie to było akurat zbędne
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Mass Effect

Postprzez SALADYN » Wt lip 29, 14 06:54

W takiej formie jak w pierwszej części jak najbardziej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Mass Effect

Postprzez macio2000 » Pt sie 01, 14 23:16

Mass Effect 2 to dla mnie taka płatna gra freetoplay,jeśli nie wyciągniesz kasy to nie ma ciekawych broni w grze.Mam wydać kase na jakiś nowy panczerz czy broń?No Way!Mass effect 3 zamówiłem w preorderze i co,zawiodłem się,gra akcji z elementami RPG brakiem antagonisty jako takiego(choćby ten człowiek iluzja lub zwiastun no kurde ktokolwiek!) brak porządnej walki z bossem na koniec.No i jeszcze to zakończenie!Boże,(SPOILER ALERT!!!)to dziecko wybuchy kolorowe,brak wyjaśnien na koniec gry!Straciłem szacunek do Bioware ME4 kupie ale na pewno nie na premiere.No ale cóż jeśli chodzi o bycie grą akcji to ME3 robił to dobrze i gdyby poprzednie części nie były RPG,nie było by tego krzyku.
MGSV Masterpiece#€=€÷€!(*(*××€*_''&=\
Avatar użytkownika
macio2000
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lip 30, 14 17:51
Lokalizacja: Tselinorysk
Gram: WSZYSTKIE MGSy
Czytam: Książki to zuo

Re: Mass Effect

Postprzez Simon » Pt sie 01, 14 23:30

macio2000 napisał(a):No i jeszcze to zakończenie!Boże,
Spoiler:


Stary, ukrywaj spoilery komendą...'spoiler' w pełnym edytorze!
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Mass Effect

Postprzez SALADYN » So sie 02, 14 06:35

macio2000 napisał(a):Mass Effect 2 to dla mnie taka płatna gra freetoplay,jeśli nie wyciągniesz kasy to nie ma ciekawych broni w grze.Mam wydać kase na jakiś nowy panczerz czy broń?No Way!

Że jak ? Masz pretensje jakby ME2 miał być rasowym FPS'em. Co jakiś czas, wraz z progresem wpadała jakaś lepsza wersja poprzedniej pukawki więc dostaliśmy standardowy strzelankowy przekrój uzbrojenia, tylko tyle i aż tyle.

macio2000 napisał(a):brak wyjaśnien na koniec gry!

Wyjaśnień było aż nadto o ile się ściągnęło darmowe rozszerzenie i było dość dociekliwym. Problem w tym że to karygodny błąd kończyć historie takim z dupy podsumowaniem podanym na tacy. A kolory tylko akcentowały twój wybór.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Mass Effect

Postprzez uci » So sie 02, 14 07:48

szkoda ze poszli tylko w kolory, przecież w każdej poprzedniej grze biowaru można było zrobić dobre i złe zakończenie, a tu? lipnie troche
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Mass Effect

Postprzez Gillian » So sie 02, 14 09:26

LOL. Narzekania na ME2 ze malo broni, a potem narzekanie na ME3 ze za malo rpg...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Mass Effect

Postprzez macio2000 » So sie 02, 14 15:17

Gillian napisał(a):LOL. Narzekania na ME2 ze malo broni, a potem narzekanie na ME3 ze za malo rpg...

Oj,troche glupio zrobilem.Ale to tak jagby w ggothicu bylo malo broni.
MGSV Masterpiece#€=€÷€!(*(*××€*_''&=\
Avatar użytkownika
macio2000
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lip 30, 14 17:51
Lokalizacja: Tselinorysk
Gram: WSZYSTKIE MGSy
Czytam: Książki to zuo

Re: Mass Effect

Postprzez Zancudo » Pt lis 07, 14 22:12

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 15:55 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Mass Effect

Postprzez Zancudo » Pt lis 07, 14 22:45

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 15:55 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Mass Effect

Postprzez Tidus93x » N lis 23, 14 23:53

Przyznaję. Długo się zbierałem, żeby coś napisać. Pod koniec lipca ukończyłem Mass Effect 2. Na początku września skończyłem Mass Effect 3. Chyba czas najwyższy na przemyślenia z tego, zaznaczam, drugiego podejścia.
Od razu lojalnie ostrzegam – W TEKŚCIE ZNAJDĄ SIĘ SPOILERY – kto nie grał niech omija szerokim łukiem. Resztę zapraszam do lektury.

Najpierw słówko o technicznej stronie tych gier. Krótko, w punktach:
1) MUZYKA Z JEDYNKI WYMIATA
2) Skok graficzny z 1 na 2 robi wrażenie
3) DLCki w 2ce spoko, szczególnie Overlord i misja lojalnościowa Kasumi, nie mówiąc o Shadow Brokerze (Liara! <3)
4) DLCkie w 3ce jeszcze lepsze, Javik mega ciekawa postać, zupełnie nie tak wyobrażałem sobie Prothean; Leviathan dał lepszy wgląd w Ghost Child, Omega i Aria pozamiatały, a Citadel to absolutne LOVE FOREVER, fan service i przecudowna misja. Wrex ftw.

Zanim zaczniemy o moich fabularnych poczynaniach, krótki reminder jak losy Komandora Bartosza Sheparda potoczyły się za pierwszym razem. Po pierwsze, zaczęły się od dwójki. Po drugie, bez DLC. Po trzecie wszyscy przeżyli Suicide Mission, ale Miranda nie była lojalna, gdyż nie miałem wystarczająco paragona, żeby rozwiązać jej konflikt z Jack. Niemniej nikt nie kipnął. Legion i Grunt oczywiście aktywowani. Po czwarte, w dwójce romansowałem z Tali, w 3ce z Liarą. Po piąte, w trójce ostateczną decyzją jest Synteza. Głównie dlatego, że wydawała mi się wtedy najsłuszniejszym rozwiązaniem, nie chciałem uśmiercać gethów i EDI. Chciałem pokoju dla wszystkich istnień.

Losy nowego Komandora Bartosza Sheparda zaczęły się prawidłowo od jedynki i były nastawione na Paragon only. Wszystkie decyzje podejmowałem tak, aby być jak najlepszym człowiekiem. Uratowałem Rachni Queen. Uratowałem Asari pod kontrolą Thoriana. Nie zabiłem Wrexa. Ocaliłem Ashley, zamiast Kaidana (moje miękkie serce, nie mogłem pozwolić kobiecie zginąć, przez co cierpiałem całą trylogię, bo wybitnie jej nie lubię – jest rasistką i cholernie wkurzająca). W dwójeczce wszyscy byli lojalni i wszyscy przeżyli Suicide Mission. Do tego poznałem Zaeeda i Kasumi. Overlord zrobił na mnie dobre wrażenie, choć dopiero co oglądałem Outlast, gdzie był podobny motyw. W trójeczce nadal trzymałem się drogą Paragona, wyleczyłem Genofage, zawiązałem pokój między Gethami a Quarianami. Poznałem Javika. Wyruszyłem na Ziemię z pełną gotowością. Po tym wszystkim co przeżyłem w tej części, po tych teoriach spiskowych w postaci Indoctrination Theory, i tak wybrałem Syntezę. Dlaczego? Spróbuję to wyjaśnić.

Po pierwsze, nie wierzę w teorię Indoktrynacji. Za wiele argumentów nie ma sensu, nie sądzę żeby Bioware było stać na taki numer, poza tym to jest takie na siłę doszukiwanie się drugiego dna, byleby utrzymać ME3 na zrujnowanym piedestale.
Po drugie, rzućmy okiem na pozostałe opcje. Kontrola nie wchodzi w grę, bo to jest dokładnie to, czego chciał Illusive, a poza tym nie doprowadziłoby to do niczego nowego. Zniszczenie – cóż, oznacza ono nie tylko absolutną anihilację Żniwiarzy, ale i Gethów, EDI, wszystkich syntetyków. Nie po to tworzyłem świat pokoju, ratowałem Gethy, pchałem Jokera ku EDI, żeby to wszystko zaprzepaścić. Synteza wydaje się jedynym rozwiązaniem, które może zapewnić pokój i szczęście wszystkim istotom w galaktyce. Jest to oczywiście mit, jakieś konflikty na pewno narosną, ale sprawę organicy vs syntetycy mamy z głowy. Tak jak Javik powiedział, syntetycy nie rozumują tak jak my, nie rozumieją śmiertelności. Przy Syntezie nie będzie już tego podziału. Tak jak mówi EDI – ona żyje i nie jest już sama.

Oczywiście krytycy sypią, że Synteza to zmuszenie istot bez ich woli do przejścia przemiany, której wielu nie chce. I właśnie na tym polega ewolucja. Nikt się nie prosił, żebyśmy z małp przerodzili się w homo sapiens. To po prostu następny krok w ewolucji. My, jako komandor Shepard, dostajemy do decyzji losy całego wszechświata. My prowadzimy istoty ku nowej przyszłości. Podajemy nowe rozwiązanie, gdyż stare, używane przez Inteligencję, było już nieadekwatne. Taka jest przyszłość. Dlatego synteza.

Niektórzy też piszą, że w Zniszczeniu Shepard przeżył i że to jest najlepsze rozwiązanie. Naprawdę? Życie Sheparda vs życia Gethów, EDI? Mój Shepard był gotowy do takiego poświęcenia. Wiedział, na co się pisze – że prawdopodobnie nie wróci z tej misji. W ostatniej chwili odwołał Liarę i Garrusa, a sam ruszył dalej. Nie uległ Illusive Manowi. Udowodnił, że jest wyjątkowym człowiekiem, wyjątkową istotą. Że jego dotychczasowe decyzje nie były przypadkiem.

Komandor Bartosz Shepard był bohaterem. A teraz, dzięki niemu, na świecie nastał pokój. Istoty żywe i maszyny współpracują, by odbudować zniszczoną, strawioną wojną galaktykę.

Po mojej wyprawie w głąb świata Mass Effect zostają mi wspomnienia, moja własna interpretacja tego wszystkiego, co zaszło, mój unikalny Shepard. I zdjęcie – zrobione swego czasu w apartamencie Andersona na Cytadeli. Gdzie wszyscy mogliśmy być razem, zanim nastąpił koniec.

Czy czuję niedosyt? Tak. Mimo wszystko nadal za mało gra dała mi odczuć konsekwencje moich wyborów. Dlatego błogosławię moją wyobraźnię, która dopowiedziała wszystko to, czego mi zabrakło.

Z przyjemnością więc wrócę do uniwersum przy ME4. Historia Sheparda została zamknięta, ale jak wiele innych czeka na swoją kolej…
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Mass Effect

Postprzez Solidny » Pn lis 24, 14 00:20

:salute:


Spoiler:
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Mass Effect

Postprzez Tidus93x » Pn lis 24, 14 00:23

Spoiler:
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Mass Effect

Postprzez SALADYN » Pn lis 24, 14 01:56

Rozszerzone my ass. Dwie scenki pokazujące jak ktoś inny zrobił to do czego Shepard nie miał jaj a to wypytywanie dzieciaka na kilometr waliło plastikiem. Ja wybrałem zniszczenie, przez całą grę żniwiarze robią za wrogów bawiących się w boga którzy zniszczyli niezliczoną ilość cywilizacji i miałbym im od tak odpuścić ?
Nie żal mi gethów czy EDI, głównie dlatego że ich zagłada nie została jakoś sensownie pokazana.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron