Aktualnie grane.

Moderator: GM

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » Śr mar 29, 17 06:49

gdyby coś to odpalasz z początku gry na okarynie zwolnienie czasu i dostajesz 2x na eksplorację niż jest normalnie i już gra się jakoś spokojniej.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gac666 » Śr mar 29, 17 13:08

Ja od czasu premiery gram w Zelde: BOTW na switchu. Nie będę się rozpisywał, bo wiele już było powiedziane. Ale mam 100h na koncie i gra mi się ani trochę nie znudziła, a jeszcze conajmniej 50h przede mną. Zelda ma wszystko to czego zawsze pragnąłem w grze, swoboda, crafting, eksploracja, poziom trudności i arcyciekawe zagadki :). Polecam z całego serca.

Co do samego Switcha? Świetna zabawka, bardzo przyjemna konsolka, którą zabieram na kibel, do metra, do łóżka czy gdziekolwiek tylko chce. Może bateria nie wytrzymuje jakoś super długo, ale od czego jest Powerbank :D. Same joycony to jedne z najwygodniejszych kontrolerów jakie miałem okazje mieć w rękach, ale ostrzegam ja mam małe dłonie więc mi bardzo pasują, osobom o większych dłoniach może sprawiać problem. Konsolka jest cichutka, nie ma żadnych zgrzytów jeśli chodzi o podłączenie do monitora/TV, wszystko ładnie śmiga.
Oprócz zeldy mam jeszcze 1 2 switch, Snipperclips i Blaster Master 0.
1 2 switch to bardzo casualowa ale przyjemna gra, miałem okazję popykać we dwoje i bardzo mi się podoba koncept patrzenia sobie w oczy zamiast na ekran. Ekran służy tylko w celach podsumowania i dawania instrukcji. Same Joycony są bardzo precyzyjne i to co ludzie się zachwycają na YT czy w innych źródłach nie jest wcale przesadzone :). Wrażenia są niesamowite i nie mogę się doczekać innych gier, które to wykorzystają.

Jedyny minus switcha w tym momencie? Absolutny brak gier... ale mam nadzieje, że to się zmieni :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » Cz kwi 13, 17 18:43

GBA SP i w komplecie trafił mi się Shining Force więc turowo/RPGowo ratuje świat kiedy dostaje nerwówki na uciekający czas w Masce Majory
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Herbaciarz » Śr kwi 19, 17 11:48

Tearaway na Vitę, a co :P
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Wt kwi 25, 17 17:18

The Last Guardian

Mam nadzieję, że ten zawszony sierściuch na końcu zdycha

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Rubi7231 » Wt kwi 25, 17 18:51

Nioh

Jako kompletny nowicjusz souls-like wciągłem się w tą gre, głównie przez świetny system walki i rozwoju, niezły Onimushowy klimat, przyjemne filmiki. Po drugiej stronie grind (przynajmniej na początku, później jakby mniej), kompletny recykling przeciwników i lokacji,
Avatar użytkownika
Rubi7231
Coward Duck
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr kwi 01, 09 16:19

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Wt kwi 25, 17 22:03

Faja napisał(a):The Last Guardian

Mam nadzieję, że ten zawszony sierściuch na końcu zdycha


Woooow, widzę że początek ci się nie spodobał, inni by najchętniej adoptowali tego sierściucha.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Wt kwi 25, 17 22:23

Już poza połową jestem :D

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » N kwi 30, 17 18:47

Maska Majory po 2 z 4 świątyń - system 3 dni i kontroli czasu ogarnięty, tak po prawdzie to główna fabuła z poszukiwaniem maski majory, ratowaniem świata i powstrzymaniem księżyca to przy tej grze tło dla życia i problemów mieszkańców wioski i okolic na rozwiązanie których mamy 3 dni. W zamian zgarniamy sercowe kontenerki i różne użyteczne maski. Tak samo granie z zamysłem że cofając się w czasie tracimy przedmioty ale doświadczenie zostaje sprawia po jakimś czasie podchodzimy do gry taktycznie, ustalając jakie wydarzenia robimy w dane 3 dni nim znów zrobimy reset i zaczniemy od zera.

Swoją drogą ten system zobaczyłbym chętnie w jakieś gierce souls'like z opcją że jak już namieszamy zabijając kogo nie trzeba to cofamy się w czasie i próbujemy jeszcze raz bez potrzeby ogrywania NG+
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Wt maja 02, 17 11:22

Ja grać w Far Cry Primal, gra mi się ogólnie podobać bo to pomysł być oryginalny żeby biegać jako dzikus z dzidą. Ale jednak woleć mieć spluwy zamiast maczug i kijów bo się z tego skradanka zrobić i nie mieć większy wybór czy siać śmierć czy się czaić, teraz trza się czaić albo biegać jak poparzony z kijami i kamieniami. Fajny być pomysł z zwierzętami ale głaskanie szybko się znudzić a w skradaniu sierściuch przeszkadzać. Wkurzać też mnie straszny chaos w świecie. Dzikusy biegać wte i nazad, lwy i tygrysy też, wilki jakieś i to jeszcze wszystko stadami. Jak tu ratować braci gdy go tratują trzy Nosorożce a ja spieprzać przed strzałami i wilkami ?
Kto nie grać w poprzedniego Far Cry może spróbować dla samego pomysłu z prehistorią, kogo nie to nie grzać albo cierpieć na gorączkę ubigame ten lepiej pomyśleć o Horizon bo to w sumie to samo ale TPP, postapo i z robo-dinozaurami, no i fabuła ciekawsza.

PS: Ciekawe ilu z was doczytało do końca ? Jeśli irytuje was takie gadanie to gry nawet nie tykajcie, co prawda poslka wersja jest kinowa ale może to z czasem irytować.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Pandora » Śr maja 03, 17 10:59

Hej, aktualnie gram w Fallouta 4, nie widzę też sensu w zakładaniu tematu więc poza opisaniem odczuć zapytam też o pomoc, (może akurat ktoś grał i był na tyle cierpliwy by przechodzić grę z Minutemanami jak ja). Tak więc gra jako gra jest bardzo sympatyczna, wessała mnie i nie chce wypuścić, oczywiście widać lekki spadek w doł jeśli chodzi o przebieg fabularny, zaczyna się bardzo dobrze, intryguje i się podoba by później zniknąć i jakoś tak zmarnieć. Tak czy inaczej po zapoznaniu się z wszystkimi frakcjami, zdecydowałam że Minutemani są najbardziej ok, znaczy nie są dupkami jak Bractwo, nie są też źli jak Instytut. Drugą opcją było Railroad ale zostane przy Minutemanach, mimo że ich misje to non stop to samo... wracając do pomocy, aktualnie jestem już po zebraniu danych z terminala Instytutu i oddaniu go Struglesowi, a z normalnych misji właśnie zbudowałam artylerie na zamku, i non stop dostaje obrony jakiś wieśniaków, kiedy wreszcie fabuła ruszy? wie ktoś? z Instytutem jestem na neutralnych stosunkach, klikałam ciągle opcje "nie wiem". Można odpowiadać na PW :P
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Śr cze 07, 17 10:38

Borderlands 2
Z jednej strony straszne gówno bo przecież w zasadzie nic w stosunku do jedynki się nie zmieniło, ale z drugiej strony tak fajnie się w to gra, że grać się chce nadal.

PS. Jakby ktoś chciał co-opa na PS4 to walić na PSN: fajans82
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Wombat » Cz cze 08, 17 22:01

Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

4 godziny już za mną, dotarłem do Bolshaya Past South. Fajnie zagrać znowu w Snake Eater'a, zwłaszcza, że ten na 3DSa ma kilka nowych rzeczy. Chodzenie w kuckach, strzelanie strzelanie w trybie TPP, możliwość poruszania się w trybie FPS, czołganie się na boki znane z czwartej części. Te kilka nowości świetnie uzupełniają model zabawy znany i lubiany z PS2. Ból trochę brak AP Sensora( brak wibracji w 3DSie).

Na małym ekranie 3DSa gra się inaczej niz na tv: teraz dostrzeżenie przeciwnika staje się problemem, a gracz podobnie jak strażnicy nie widzi przeciwnika z kilku metrów ;) Z pomocą przychodzą chociażby gogle termowizyjne, ale nie można mówić o sielance. Jednym nie będzie pasowało granie na mniejszym ekranie, mnie-powiem szczerze- mocno przypadło do gustu takie uczucie niepewności, gdzie trzeba rozważyć każdy, nawet najmniejszy krok. Dodam, że gram na poziomie trudnym.

Przejdę do kamery, bo ta nie jest mocną stroną gry. Umieszczenie ruchu kamery pod przyciskami A, B, X, Y nie jest wygodne i potrafi czasami sprawić, że pod nosem lekko się zaklnie. Najgorzej jest podczas celowania, gdy zamierzamy trafić przeciwnika w głowę. Namierzenie sołdata i strzelenie mu w głowę to ciężki orzech do zgryzienia i też potrafi wywołać grymas na twarzy, zwłaszcza gdy staramy się już któryś raz z rzędu. Samo kierowanie kamerą może nie jest jakoś mega frustrujące( zmiana szybkości kamery też pomaga, niewielkie przyśpieszenie reakcji kamery jest pomocne), ale zakup Circle pada to będzie mus.

Dużym plusem jest drugi ekran, który wyświetla wszystkie ważne informacje jak camo index, mapę, energię Snejka. Dzięki temu ekran górny jest czysty i przejrzysty. Do tego za pomocą palca lub rysika możemy błyskawicznie zmienić kamuflaż, wybrać broń czy porozmawiać z ekipą.

Grafika stoi na dobrym poziomie, chociaż nie jest to poziom znany z PS2. Jak na 3DSa jest ok, ale bez jakiegoś szału. Jest po prostu ładnie. Wkurzać może doczytywanie się obiektów i spadki animacji. Efekt 3D działa dobrze, chociaż używam go przeważnie przy filmikach.

No nic, idę grać dalej. Niedługo Ocelot i Tej Pain więc okaże się jak będzie wyglądać walka z tą kamerą.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Pn cze 19, 17 10:29

Horizon: Zero Dawn
Nie mogę się od tej gry oderwać, jestem wręcz oczarowany. Porównania do crapów od Ubi są wielce nie na miejscu, ja bym powiedział, że ta gra bierze to co najlepsze z Wieśka trzeciego, tylko bez całej otoczki RPG. Murowany kandydat do GOTY jak nic.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Pn cze 19, 17 12:34

Faja napisał(a):Horizon: Zero Dawn
... Porównania do crapów od Ubi są wielce nie na miejscu...

Nie na miejscu ale trafne mimo to.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Pn cze 19, 17 12:46

SALADYN napisał(a):
Faja napisał(a):Horizon: Zero Dawn
... Porównania do crapów od Ubi są wielce nie na miejscu...

Nie na miejscu ale trafne mimo to.


Horizon po prostu robi te rzeczy o wiele lepiej i nie w takiej ilości
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Pn cze 19, 17 13:12

Zgadzam się, w Horizon w sumie jest bardzo mało popsutych elementów które zapamiętałem do teraz, lip sync i animacje twarzy a raczej zakres pokazywanych na nich emocji poza scenkami (zwłaszcza głównej bohaterki) i w sumie tyle. Na upartego mógłbym się przyczepić do zapchanego maszynami świata ale to akurat pomagało w zabawie w późniejszych etapach gdy nasyłałem je na siebie i jednocześnie brałem udział w takiej jatce.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Pn cze 19, 17 13:29

Mnie jedynie wkurza losowość dropów, kurna nawet nie chcę myśleć ile lisów zabiłem zanim 2 kości wypadły :D
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Wt cze 20, 17 19:20

Podobno Horizon warto zagrac na Pro z HDR bo grafika to najwieksza zaleta tej gry?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Wt cze 20, 17 19:27

Najwieksza zaleta tej gry to fabula, gejplej jest zara ba drugim miejscu

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Wt cze 20, 17 20:02

Nie widziałem tej gry na PRO i z HDR (dopiero co przeskoczyłem z HD Ready na full HD i nie w głowie mi kolejne przesiadki) ale gra wygląda świetnie nawet na zwykłym PS4 i tv bez bajerów.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SaladinAI » Śr lip 26, 17 13:40

Aloy nie zostawia śladów w śniegu...
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » Cz lip 27, 17 20:43

Transformers : fall of cybertron

Z różnych powodów omijałem tą produkcję, bo zawsze coś itd. Ale w końcu pomyślałem ze czas się za nią zabrać (i już czuje że pozostałe 2 części też będę musiał dorwać).
Tak w telegraficznym skrócie dostajemy gearsy z Transformersami za czasów wojny na ich rodzimej planecie i w sumie jako taki wstępniak fabularny do 1 kinowego filmu (ale bardziej do serialu TF:prime).
Fabularnie co rozdział ogrywamy misję innym bohaterem (różnią się umiejętnością specjalna, stylem gry i trybem pojazdu) zmiennie oglądając fabułę i ostatnie dni Cybertronu z punktu widzenia Autobotów i Decepticonów.
Gierka ogólnie na duży plus, misje starają się od siebie różnić, areny do walk są wielopoziomowe i rozbudowane, muzyka i głowy uzupełniają pięknie całość. Mnie tylko męczy kolorowa szata graficzna bo czasami ciężko cokolwiek zobaczyć od natłoku światełek, wybuchów i kolorowych fajerwerków.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Pt lip 28, 17 22:12

The Witness
Na promocji było więc z ciekawości wziąłem i wiecie co?

Wolałbym kupić najgorszą wódkę niż jeszcze raz zapłacić za to gówno

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SaladinAI » Śr sie 23, 17 21:48

SaladinAI napisał(a):Aloy nie zostawia śladów w śniegu...


Moja krótka obserwacyjna dygresja przeszła bez echa (huh, tak jak całe forum) ale to już takie małe zboczenie żeby przyglądać się takim detalom, czy deweloperzy podczas powoływania do życia ogromnych światów pamiętali o podstawowych szczegółach. No i często nie pamiętają choć dopiero potem zauważyłem że bohaterka Horizona coś tam w ziemi odciska ale nie zawsze, może po prostu tak mało waży, może jest tak dobrą łowczynią i nie zostawia śladów, może kod gry akurat się zapomniał. W Andromedzie od razu to sprawdziłem - no i proszę, stopy Rydera pięknie grzęzną w ziemi. Tylko taką kompletną plagą tej generacji są odbicia czy też ich brak w lustrach. Taka cyfrowa patologia i nikt z tym nic nie robi. Raiden obracał się lustrze przepięknie a to było wieki temu. Wodę w wirtualnym kiblu spuścisz siebie za cholery nie zobaczysz w odbiciu.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Śr sie 23, 17 22:45

To tam były jakieś lustra ? Ja tam ubijałem robo-dinozaury i nie szukałem dziury w całym gdy gra miała tyle do zaoferowania.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SaladinAI » Cz sie 24, 17 04:58

Pisałem ogólnie o stanie luster w grach....
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » Cz sie 24, 17 16:41

Lustra w grach odbijają odbicie tylko jak to potrzebne fabularnie ;)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Osvelot » Pt wrz 08, 17 01:33

Lustra w Duke Nukem Forever działały należycie.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » N wrz 10, 17 00:23

W Mafii 3 nie działały prawie wcale, z kolei w takim Deus Ex Human Revolution wykręcili się awersją głównego bohatera do własnego odbicia. Co za czasy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron