Aktualnie grane.

Moderator: GM

Re: Aktualnie grane.

Postprzez kALWa888 » Śr sty 11, 17 04:10

SALADYN napisał(a):
kALWa888 napisał(a):... no i świetny klimat.

Polecam grać z rosyjskim dubbingiem, dodaje on oczko do i tak już świetnego klimatu.

Z takim właśnie grałem i potwierdzam. Angielska wersja jest w tej sytuacji niemal nie do zniesienia ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Śr mar 01, 17 23:43

Horizon: Zero Dawn

Jestem już po ładnych kilku godzinach gry i jest tak jak się spodziewałem. Gra jest bardzo "bezpiecznie" zrobiona, poskładana z elementów które nie mogły zawieźć i przez które skojarzenia z innymi grami nasuwają się same. Taki design maszyn aż bije serią Killzone, nie wiem kto tam tworzy takie mechaniczne dzieła ale z pewnością za mało mu płacą, normalnie europejski Shinkawa. Setting świata z kolei widziałem już w takim Enslaved ale poza tą grą to nie kojarzę tak "łagodnej" apokalipsy, więc pokazanie wydarzeń lata po upadku ludzkości a nie w jego trakcie można uznać za spory plus. Gameplay z kolei to mieszanina Far Cry Primal, ostatnich części Tomb Raidera i RPG'ów od Bioware. Mamy więc niby zrzynkę z wszystkiego co się dało i sprzedało ale to nadal strasznie mi się podoba. W końcu jeśli się wzorować to tylko na najlepszych.
Spore zastrzeżenia jednak mam do polskiego dubbingu. Synchronizacja ust z wypowiadanymi kwestiami ssie po całości a mimo to dialogi rozmijają się z napisami. Skoro olali synchro to czemu pozwolili aktorom na taką samowolkę ? To norma w grach ale zazwyczaj robi się po to żeby postacie nie gadały z zamkniętymi ustami lub z otwartymi milczeli !
Do angielskiej muszę się jeszcze przyzwyczaić ale też czuje tu sporo sztucznej gry aktorskiej zwłaszcza w dialogach ala Mass Effect gdzie czasami rozmowa zwyczajnie się nie klei przez możliwość wybierania kwestii.

Za dużo grania przede mną żeby od razu sądzić wyroki ale już teraz widać że dostałem solidne nowe IP bez świeżego pomysłu na gameplay ale za to nadal wciągający.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Solidny » Cz mar 02, 17 14:38

SALADYN napisał(a):Spore zastrzeżenia jednak mam do polskiego dubbingu.

Ja też, ale nie w wypadku tej gry, tylko tak ogólnie.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Cz mar 02, 17 18:00

A powinno być do każdej gry z osobna, są przecież dobrze zrobione dubbingi.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Cz mar 02, 17 18:20

Solidny gral w Wiedzmina po angielsku? ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Cz mar 02, 17 20:04

Serio ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Solidny » Cz mar 02, 17 21:24

Grałem w jedynkę po polsku. Trzecie podejście i znowu po godzinie nie chcę tego już tykać. Dubbing zdecydowanie nie pomagał.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Cz mar 02, 17 21:43

No w sumie pierwszy wiesiek dobrego dubbingu nie miał, takie to były czasy i budżety ale nie wyobrażam sobie grać w dziki gon inaczej niż po naszemu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Solidny » Cz mar 02, 17 22:00

SALADYN napisał(a):No w sumie pierwszy wiesiek dobrego dubbingu nie miał, takie to były czasy i budżety ale nie wyobrażam sobie grać w dziki gon inaczej niż po naszemu.

Ja też, ale jak widziałem fragmenty z angielskim to kusiło :p
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Cz mar 02, 17 23:12

Ciekawe w sumie jak obcokrajowcy oceniają swoje wersje językowe w W3 ? Zna ktoś taki przypadek ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Pt mar 03, 17 08:38

Oni mają to generalnie w dupie

Odpaliłem sobie Far Cry 3 wreszcie i jestem zszokowany jak bardzo ta gra jest inna od badziewnej dwójki. Dwójka mnie znudziła po godzinie grania, a trójeczka trzyma dobry poziom i nadal chce mi się grać. Oczywiście nie łykam tej historii o młodszym bracie co to odkrywa w sobie wojownika i kosi wszystkich wokół za pomocą maczety, ale wszystko inne łykam bez popity.

Na PS4 wreszcie odpaliłem GTA V i powiem tylko tyle: wooooow
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Solidny » Pt mar 03, 17 11:44

Co bardziej wybredni zmieniają język jak im się nie podoba ojczysty. Ale to raczej koneserzy ;)

Historyjka w FC3 jest spoko, pasuje do klimatu. W dwójkę dopiero niedawno pomyślałem, że chciałbym zagrać. Po latach okazuje się, że część krytyków jest zachwycona jej ambicjami stworzenia realistycznej, ponurej atmosfery wojny z hardkorową rozgrywką, która każe cały czas czuć się zagrożonym. Z tego co słyszałem wynika, że przedstawia temat spirali przemocy dużo lepiej niż taki MGSV. Nie jest to jednak bardzo wysoka poprzeczka. Może to jednak gra, którą będzie mi się lepiej podziwiało na odległość. Mój główny kontakt z nią to kilka sesji na LAN party.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Pt mar 03, 17 12:38

FC3 jest spoko przez kilka pierwszych godzin tak gdzieś do momentu, gdy człowiek zdaje sobie sprawę że gra w Ass Crapa tyle że w FPP. Wtedy czar pryska.

Taki prawdziwy następca pierwszego FC - gry liniowej ale w otwartym świecie byłby fajny. Chociaż nie grałem w Crysis... może to właśnie to.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Pt mar 03, 17 15:09

Gillian napisał(a):Taki prawdziwy następca pierwszego FC - gry liniowej ale w otwartym świecie byłby fajny. Chociaż nie grałem w Crysis... może to właśnie to.

Yup, pierwszy Crysis to taki wypisz wymaluj pierwszy Far Cry. Gdy Ubi się wzięło za ta markę to poszło w swoja stronę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Wombat » N mar 05, 17 21:20

Nowa Zelda zgarnia świetne oceny, na forum także zachwyty nad nowym dzieckiem Nintendo i recenzjami, a ja ogrywam Legend od Zelda: Majora's Mask 3D. Pożyczyłem od brata New3DSa bo grę ma na dysku. Jestem na samym początku, do drugiej gałki muszę się przyzwyczaić bo na ten czas mocno mnie wkurza. Jak na razie mało co mogę powiedzieć, ale powiem, że efekt 3D na odświeżonym 3DSie jest bardzo ok.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Wombat » N mar 26, 17 18:33

Super Mario 3D World

Brat pożyczył mi Wii U na jakiś czas i na razie ogrywam 3D Worlda. Ulepszona formuła zabawy znana z 3DSa, nowe stroje dla Mario, świetna grafika( piszę to ze świadomością, że na rynku są mocniejsze sprzęty, ale design i styl gry jest świetny) i grywalność. Jestem po dwóch planszach i czuję, że 100% to będzie przymus ;)

Ps. Mario- kocur rządzi.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » N mar 26, 17 23:05

No ja gram wlasnie w nowa Zelde. Mam prawie 10h i jestem jakby troche na poczatku ;). Gra jest wielka i jest masa rzeczy ktore odwracaja uwage. Mesjasza jeszcze nie czuje ale ponoc pozniej to do czlowieka dociera :P
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » N mar 26, 17 23:49

Gillian napisał(a):Mesjasza jeszcze nie czuje ale ponoc pozniej to do czlowieka dociera...

...że powinien był kupić Horizon.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » N mar 26, 17 23:56

Hohoho!


Nie. Ubirakow juz kijem nie tykam.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Solidny » Pn mar 27, 17 00:46

Wombat napisał(a):Super Mario 3D World

Brat pożyczył mi Wii U na jakiś czas i na razie ogrywam 3D Worlda. Ulepszona formuła zabawy znana z 3DSa, nowe stroje dla Mario, świetna grafika( piszę to ze świadomością, że na rynku są mocniejsze sprzęty, ale design i styl gry jest świetny) i grywalność. Jestem po dwóch planszach i czuję, że 100% to będzie przymus ;)

Ps. Mario- kocur rządzi.

Przeszedłem w coopie z dziewczyną, niezła zabawa. Levele wymagające koordynacji to była miazga...
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Wombat » Pn mar 27, 17 11:12

Gillian napisał(a):No ja gram wlasnie w nowa Zelde. Mam prawie 10h i jestem jakby troche na poczatku ;). Gra jest wielka i jest masa rzeczy ktore odwracaja uwage. Mesjasza jeszcze nie czuje ale ponoc pozniej to do czlowieka dociera :P


Brat właśnie chce switcha ogarniac bo hype na grę wielki ;)

Solidny napisał(a):Przeszedłem w coopie z dziewczyną, niezła zabawa. Levele wymagające koordynacji to była miazga


Najlepsze są poziomy gdzie trzeba użyć padleta( chodzi o dotykanie ekranu, dmuchanie itp). Pomysły Nintendo potrafią zaskoczyć człowieka. Pochowane gwiazdki czy inne przedmioty też zmuszają do ruszenia mózgownicą.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Pn mar 27, 17 11:16

Wombat napisał(a):
Gillian napisał(a):No ja gram wlasnie w nowa Zelde. Mam prawie 10h i jestem jakby troche na poczatku ;). Gra jest wielka i jest masa rzeczy ktore odwracaja uwage. Mesjasza jeszcze nie czuje ale ponoc pozniej to do czlowieka dociera :P


Brat właśnie chce switcha ogarniac bo hype na grę wielki ;)

Na WiiU działa to bardzo dobrze. Może brać.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » Wt mar 28, 17 07:25

SM 3D to ten z kostiumami kotów?

Ja w sumie wymęczyłem Bravely Second więc na 3dsa dorwałem Majora Mask 3D, kiedy próbowałem grę skończyć, ale odbiłem się i od limitów czasowych i od emualtora N64, teraz na spokojnie robimy drugie podejście.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Wombat » Wt mar 28, 17 10:38

uci napisał(a):SM 3D to ten z kostiumami kotów?

Ja w sumie wymęczyłem Bravely Second więc na 3dsa dorwałem Majora Mask 3D, kiedy próbowałem grę skończyć, ale odbiłem się i od limitów czasowych i od emualtora N64, teraz na spokojnie robimy drugie podejście.


Tak to ten z kostiumem kota ;)

Co do Majroy to aktualnie leży na półce i czeka na swoją kolej. Nie jestem zwolennikiem robienia czegoś na czas w grach, więc z początku mnie troche zniechęciła. Ale dsm jej jeszcze szansę, zobaczymy czy drugie podejście mnie porwie.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » Wt mar 28, 17 11:22

No ja zmiażdżyłem Super Mario ale tego 2D (chyba Land U) i 3D world też mi chodzi po głowie żeby sprawdzić jak to się je.

A co do Zeldy Prolog z głowy, sama idea gry na czas nie jest taka zła, bo dodaje element zrobienia/pojawienia się w jakimś miejscu o odpowiednich porach, a gdy się nie uda bawimy się w podróże w czasie.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Wt mar 28, 17 11:43

Gillian napisał(a):Hohoho!


Nie. Ubirakow juz kijem nie tykam.

Żarty na bok. Fakt, sporo rozwiązań gameplayowych i fabularnych bardzo przypomina gry ubi ale mimo wszystko grze bardzo daleko do bycie popłuczynami po far cry'ach czy assassynach. Nawet jeśli Horizon sprawia takie wrażenie to i tak dziwnym trafem nie potrafie się od niego oderwać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Wt mar 28, 17 12:12

Z dwóch głośnych open worldów z początku 2017 wolę jednak tego, który redefiniuje gatunek :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Wt mar 28, 17 12:19

wprowadzając do serii wieże Ubisoftu :D
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Wt mar 28, 17 12:36

Akurat te wieże służą do tego, do czego powinny. Są punktem, z którego możemy sobie obserwować teren i sami wybierać, co nas interesuje a następnie zaznaczać ciekawe punkty na mapie. Zupełna odwrotność ubiwież, które zasrywały mapę ikonkami i zamiast spełniać swoją rolę w nawigacji, pełniły funkcję "naciśnij x aby odkryć kawałek mapy".

Pamiętam, że byłem mocno podekscytowany obecnością takich punktów obserwacyjnych przed zagraniem w pierwszego AC. Kiedy wylazłem na pierwszą wieżę, zastanawiałem się, dlaczego gra nie pozwala mi samemu się rozejrzeć i samodzielnie nanieść na mapę markery. Jak widać potrzeba było 10 lat aby poprawnie zaimplementować tę ideę :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Wombat » Wt mar 28, 17 13:13

uci napisał(a):No ja zmiażdżyłem Super Mario ale tego 2D (chyba Land U) i 3D world też mi chodzi po głowie żeby sprawdzić jak to się je.


New Super Mario Bros U będę miał w piątek więc też zagram. Wielu ludzi zachwalało części z przenośnych konsol, więc ta też powinna być świetna :)

3D Worlda polecam sprawdzić. Idealne przeniesienie 3D Landa na dużą konsolę. Jeśli grałeś w 3D Landa to łykniesz bez problemu. Jeśli nie, to i tak będziesz się wyśmienicie bawił bo to świetna gra. Ogranie Landa pomaga po prostu sprawdzić co zostało ulepszone i podane w lepszej wersji.

uci napisał(a):A co do Zeldy Prolog z głowy, sama idea gry na czas nie jest taka zła, bo dodaje element zrobienia/pojawienia się w jakimś miejscu o odpowiednich porach, a gdy się nie uda bawimy się w podróże w czasie.


Idea jest świetna, gra ma niezły klimat który utrzymuje się głównie dzięki temu, że musimy patrzeć na zegar, i właściwie to właśnie dlatego chce do niej wrócić. Zobaczymy, może pokonam swoje fobie i dokończę MM.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron