Najbardziej wyczekiwane.

Moderator: GM

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Gillian » Pn lip 25, 16 00:28

Chodzi mi o niezwykle ambitny i emocjonalny zwiazek ojciec i syn, ktorym pewnie beda chcieli wyciskac lzy z oczu, a ktory w rzeczywistosci bedzie powodowal irytacje i ziewanie, jak w wiekszosci tego typu ciulowych watkow pisanych przez niespelnionych filmowcow, ktorzy koniecznie chca na sile psuc gry video swoimi grafomanskimi zapedami :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Solidny » Wt lip 26, 16 00:20

Ja chętnie w tego God of Wara pogram. Wygląda ok.

Ale i tak nie mogę się na niczym skupić czekając na No Man's Sky. Jeszcze 2 tygodnie...
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Wt lip 26, 16 00:27

Solidny też bierzesz? Ja tam niby się waham ale pewnie pękne jak zobaczę gre w sklepie.
Da się w ogóle jakoś zgrać w NMS i razem eksplorować galaktyke?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Solidny » Wt lip 26, 16 03:48

Biere, biere i nie wiem czy się da :). Dowiem się w trakcie i to mi pasuje :p. Nie martwię się, bo Sean Murray ewidentnie spełnia swoje i moje marzenie tą grą. Może nie będzie tak dobra, ale wolę średnio udany arcy ciekawy eksperyment niż nudnego hiciora który ma wyłącznie to co już widziałem. Takiemu nextgenowi mogę kibicować.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Śr lip 27, 16 12:37

Potwierdzono że No Man's Sky będzie w polskiej wersji językowej i że gra nie będzie wymagała abonamentu PS Plus.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Solidny » Śr lip 27, 16 15:10

To drugie pewnie dlatego, że multi nie będzie konwencjonalny, tylko będziemy widzieć nazwy nadane przez ludzi. Jestem ciekaw jakie są na to szanse przy tych wymiarach gry. Na pewno tym większe im bliżej centrum galaktyki się znajdziemy ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Śr lip 27, 16 15:29

Ta gra ma spory potencjał na rozwój w przyszłości w stronę MMO. Zakładanie frakcji, wspólne łupienie konwojów, prowadzenie walk o kontrolę nad bogatym w surowce układem planetarnym, polowanie na niebezpiecznych graczy itp itd.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Faja » Śr lip 27, 16 17:24

Ja czekałem na We Happy Few, ale jak się dowiedziałem, że lokacje są generowane proceduralnie to chyba jednak poczekam, aż stanieje do 40 pln
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez kALWa888 » Pn sie 08, 16 09:53

Nowy GoW może i wyglądać ciekawie, ale to powinno nosić inną nazwę, bo z serią nie ma to nic wspólnego. Zmieniona mitologia, Kratos jakiś taki słabszy i wolniejszy się wydaje no i ten syn z nie wiadomo czyjej dupy. Fabuła zapowiada się jako coś całkiem innego, niepowiązanego z poprzednikami, ale jednak Kratos ma blizny po tym co przeszedł (albo coś mi się pomyliło?). Nordyckie mitologie są ok, ale nie podoba mi się umiejscowienie tego samego bohatera w całkiem innym świecie. No i ta tematyka, która do serii też nie pasuje - kult TLOU trwa. A nowa perspektywa? Kamera wydaje mi się ustawiona w niewygodnym miejscu, poza tym okaże się jak to będzie wyglądać w praktyce. Obiecują nawet 100 przeciwników naraz, ale zdecydowanie przez większość gry będzie ich po kilku maksymalnie na walkę.

O wiele ciekawszy oczywiście jest Deus Ex: Mankind Divided. No ale najbardziej oczekiwany przeze mnie tytuł to chyba jednak Kingdom Hearts III. Nier Automata też, ale jednak na KH czekam dłużej. Jak mi spartolą te dwie gry to kończę przygodę z nowościami :D.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Pn sie 08, 16 10:11

Taa taa, to samo przerabialiśmy przy okazji Resident Evil 6 i DmC. Inne spojrzenie na markę, reboot z zachowaniem cech oryginału bądź w końcu odważne zmiany w kanonie i nagle nowy God of War to już nie God of War. Nie pierwszy raz spotykam się z taką opinią która najczęściej zahacza o hipokryzje. O drastyczne zmiany zazwyczaj wołają ci sami którym potem nie podoba się nowe spojrzenie na wyeksploatowaną markę i nagle stwierdzają że kiedyś było lepiej i chcą "powrotu do korzeni".
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez kALWa888 » Pn sie 08, 16 10:19

Przecież RE6 w założeniu nawiązuje do korzeni serii - przynajmniej klimatem, bo ludzie narzekali na słoneczko w RE5. DmC ma po prostu jednego z najgorszych bohaterów w historii gier video oraz słabiutki system walki jak na coś co niby ma być slasherem (czy jak to nazwać). A mi zmiany w GoW są niepotrzebne. Dla mnie seria skończyła się na świetnej trzeciej części. Wstąpienie było takie sobie, formuła już się po prostu wyczerpała, choć wciąż grało się przyjemnie. Serię należało po prostu zakończyć i zabrać się za nowe IP. No ale jeszcze nie raz będę świadkiem powstania kolejnego rebootu, który z oryginałem ma wspólne jedynie tytuł i ewentualnie bohaterów (dobrze jeśli jest ich kilku). Tymczasem te gry często tracą po prostu swój charakterystyczny element - w Tomb Raider będzie to długotrwała eksploracja bez autoskoku, a w takim GoW wściekły Kratos rozrywający wszystko na strzępy. Co nowy GoW poza Kratosem i tym że się w tym walczy ma wspólnego z poprzednimi GoWami? Ja na razie zbyt wiele wspólnych cech nie widzę.

Zawsze będziemy to przerabiać :). Bo wykorzystywanie tytułu i znanej postaci w całkiem nowej grze to nic innego jak marketing. Ludzie tego nie lubią, bo to jak magiczna sztuczka z najgrubszym palcem i rączkami w górze.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez uci » Wt sie 09, 16 04:41

SALADYN to MMO o którym mówisz to już istnieje i nazywa się EvE :P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Wt sie 09, 16 11:31

No wiem, nawet w to trochę grałem prawie 10 lat temu i w kilka innych przeglądarkowo/tibiowych gier mu podobnych. Jednak nie zagram w to na konsoli bez płacenia abonamentu i jest to czyste MMO (lubię interakcje z graczami ale jak im się da zbyt dużą swobodę to robi się burdel). Poza tym No Man's Sky ma ten pierwiastek odkrywczy dzięki generowaniu proceduralnym. W EvE, Star Citizen czy Elite Dangerous jak trafisz do jakiegoś ciekawego układu to jest on ciekawy bo ktoś go tak zaprojektował, bardziej mi się podoba ta niewiadoma która czeka na mnie w NMS nawet jeśli trafie na jakieś nierealne dziwactwa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Solidny » Wt sie 09, 16 13:36

Nie nastawiam się jednak na coś innego niż w miarę prosty koncept survivalu w kosmosie. Latamy, zbieramy surowce, odkrywamy co jakiś czas jakiś sekrecik i pewnie tyle. I to jest to w co zawsze chciałem zagrać ;). Technologia za to imponuje mi... kosmicznie :P

SAL, na każdym kroku podkreślają, że to nie mmo i to nie ten typ gry. Jak ktoś się uprze, to może uda się odnaleźć kolegę, ale bez zagrania trudno powiedzieć jakiego kalibru cudem to będzie.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Faja » Wt sie 09, 16 13:40

Oglądnijcie sobie jakikolwiek filmik z rozgrywki po day 1 patch. Odkrywanie odkrywaniem, ale żeby dolecieć do najbliższej innej planety to musisz lecieć jakieś 2 godziny czasu rzeczywistego :D to jest trochę jednak poracha. Pewnie da się to jakoś ominąć budując warp engine, albo coś w ten deseń, ale tak czy siak wychodzi na to, że nie opłaca się opuszczać startowej planety przez długi okres zanim nie nazbiera się w cholerę surowców.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Solidny » Wt sie 09, 16 13:54

Faja napisał(a):Oglądnijcie sobie jakikolwiek filmik z rozgrywki po day 1 patch. Odkrywanie odkrywaniem, ale żeby dolecieć do najbliższej innej planety to musisz lecieć jakieś 2 godziny czasu rzeczywistego :D to jest trochę jednak poracha. Pewnie da się to jakoś ominąć budując warp engine, albo coś w ten deseń, ale tak czy siak wychodzi na to, że nie opłaca się opuszczać startowej planety przez długi okres zanim nie nazbiera się w cholerę surowców.

Oglądałem tylko garść pierwszych wrażeń i nie widziałem takiego problemu :P. Pewnie na tej pierwszej planecie bardzo szybko się wyposażali w surowce.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Faja » Wt sie 09, 16 15:16

Jak trafisz na odosobniona planete to tez lipa troche z dolotem do najblizszej
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Faja » Wt sie 09, 16 16:06

Tak czy siak zamówione, najwyżej się wymieni na coś innego
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Wt sie 09, 16 22:49

Napisałem że ta gra ma potencjał na świetne MMO, nie że nie nią jest. Murray już zapowiedział że w kolejnej łatce dodadzą możliwość budowania baz i statków transportowych, można więc wywnioskować że wydobycie surowców będzie można z czasem zautomatyzować i zająć się innymi sprawami.
Wydaje się że ewentualna mutacja gry w MMO to tylko kwestia czasu. Przy czym przez tą mutacje mam na myśli zaadaptowanie niektórych elementów tego gatunku, zaczynając od większej interakcji między graczami.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Gillian » Śr sie 10, 16 14:14

Przede wszystkim to jest gra single player, więc musieliby sporo zmutować aby z gry singlowej zrobić MMO :). Z tego co się orientuję jedyne multiplayerowe opcje to dzielenie nazw odkrytych planet i niewielka szansa, że spotkasz innego gracza. Skoro planet są miliardy to prawdopodobieństwo trafienia na siebie duże nie jest.

BTW http://polygamia.pl/o-dwoch-takich-co-s ... -mans-sky/
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Wt sie 30, 16 13:00

Nowa gra na podstawie genialnej marki Berserk po pierwszym zwiastunie zapowiadała się super, kolejne niestety pokazują że jednak będzie to taki Dynasty Warriors w innym uniwersum. Pewnie łyknę i może nawet mi się spodoba bo od serii Dynasty/Samurai Warriors trzymam się z daleka ale liczyłem na pełnoprawnego slashera w zachodnim stylu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Herbaciarz » Wt sie 30, 16 14:09

SALADYN napisał(a):Nowa gra na podstawie genialnej marki Berserk po pierwszym zwiastunie zapowiadała się super, kolejne niestety pokazują że jednak będzie to taki Dynasty Warriors w innym uniwersum. Pewnie łyknę i może nawet mi się spodoba bo od serii Dynasty/Samurai Warriors trzymam się z daleka ale liczyłem na pełnoprawnego slashera w zachodnim stylu.


Gra wygląda nieźle, niestety tego samego nie można powiedzieć o anime Berserk (2016) to CGI to jest jakaś katastrofa... Ja rozumiem, że koszty tańsze, ale można to było zrobić zdecydowanie dużo lepiej...
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Wt sie 30, 16 15:13

No, strasznie słabo to wygląda. Paradoksalnie to jest dobry patent na grę taki celshading.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Herbaciarz » Wt sie 30, 16 21:05

SALADYN napisał(a):No, strasznie słabo to wygląda. Paradoksalnie to jest dobry patent na grę taki celshading.


Statycznie to aż tak źle nie wygląda, ale gdy postacie zaczynają się poruszać... Akurat celshanding miło wspominam w TMNT (pewnie gra była strasznym crapem, ale grałem w to jak jeszcze byłem dzieciakiem :P
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Wt sie 30, 16 21:47

Mówię o anime, nie grze. Taka hybryda CGI i tradycyjnego rysunku sprawdza się tylko w grach.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Herbaciarz » Wt sie 30, 16 22:08

SALADYN napisał(a):Mówię o anime, nie grze. Taka hybryda CGI i tradycyjnego rysunku sprawdza się tylko w grach.


Tak, wiem :) Faktycznie można było odnieść wrażenie, że myślę inaczej podając grę jako przykład dobrego cellshadingu - ale morał z naszych wypowiedzi jest taki sam. Coś takiego tylko w grach.
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Gillian » Wt wrz 13, 16 22:31

IGN w swojej "review in progress" daje wstępnie 9.5 nowemu PESowi: http://www.ign.com/articles/2016/09/13/ ... n-progress

Czy to taki prawdziwy powrót na szczyt? Od dawna kusi mnie, aby znów dać się wciągnąć w PESa po 10 latach. Może to ten czas?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Gillian » Pn paź 24, 16 00:35

The Last Guardian ozlocone, czyli wyjdzie! Ciekawe tylko jak wyjdzie...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez SALADYN » Pn paź 24, 16 10:41

Jak każda gra która powstawała tyle czasu, przestarzała mechanika i zbyt wygórowane oczekiwania zaowocują jękiem zawodu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najbardziej wyczekiwane.

Postprzez Solidny » Pn paź 24, 16 11:07

Ja się spodziewam gry w klimatach późnego ps2 lub wczesnego ps3. Więc jakoś przeżyję archaizmy. Byle tylko wszystko zagrało, bo łączenie elementów z Ico i SotC to niekoniecznie "najlepsze z obu światów".
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron