FPS

Moderator: GM

Postprzez Sylvan Wielki » Pt gru 31, 10 02:35

Tak w telegraficznym skrócie: MoH niezły (ale mało atrakcyjny, notabene nowy CoD także).
Przyciągnął mnie natomiast tryb wieloosobowy (w tym pierwszym - jeszcze trochę i wpadnie złoto za bycie ileś tam razy pod rząd w ścisłej czołówce).

BO ma momenty, ale raczej za pan brat z MW2 niż z WaW (ten był znakomity).

Beta Kz3, nader smaczna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez uci » Śr sty 26, 11 18:59

Demko bullet storm w sieci, jakieś wrażenia?

Bo od mnie pozytywne, czuje w tym tytule trochę klimatu Painkillera, choć brakuje mi tamtejszej muzy. Skill shoty to fajny patent i nie taki prosty w wykonaniu jak myślałem, szczególnie że każdy kolejny jest wart mniejsza ilość punktów więc ciągle trzeba serwować jakieś nowe. Ogólnie na duży plus, ciekaw jestem jak tam cała reszta:]

Btw. dialogi też sa w pytę :D
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Sylvan Wielki » Pn lut 07, 11 14:51

Szału nie ma.

Wracając do Kz3.

Pierwsze oceny.

Edge Magazine UK - 7 out of 10
ZTGameDomain - 9.3 out of 10
Playstation Official - 9 out of 10
Cheat Code Central - 4.6 out of 5
GameZone - 9.5 out of 10
gamesTM - 7 out of 10
Playstation Universe - 9.5 out of 10
Computer & Video Games UK - 8.5 out of 10
gamrReview - 8.9 out of 10
1UP - B+

To Edge powinni spalić. "Redaktorów" wykastrować, a redaktorki sprzedać do haremu Berlusconiego. Jasne, każdy ma prawo do własnej oceny, niemniej, w tego typu przybytkach gry powinny być oceniane obiektywnie. Psioczą, że nic nowego w segmencie FPS, że to, że tamto, ale wystawiają (po raz kolejny) o aż dwa rzędy ocenę niższą niż wynosi średnia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez uci » Pn lut 07, 11 15:06

mnie Ocena nie rusza, miałem zagrać w Multi bete KZ3 i demko Kz2 swego czasu i choć mega dramatycznych zmian w samej grze nie widzę, to jednak ładniejsze mamy lokacje, gra się troche płynniej a obsługa move czy 3D to kolejny punkt na plus. 3jka na pewno jest o ten punkt do przodu wzorem poprzedniczki.

na pewno bede kupować, ale najpierw Bulletstorm, a potem sprawdzimy co u Duka po 13 latach
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Operator » Pn lut 07, 11 17:01

Hell, się zastanawiam teraz czy kupić kolekcjonerkę DX:HR z Amazona czy "zaoszczędzić" kupując zwykłą w polsce i Duke'a.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Gillian » Pn lut 07, 11 18:41

Jasne, każdy ma prawo do własnej oceny, niemniej, w tego typu przybytkach gry powinny być oceniane obiektywnie. Psioczą, że nic nowego w segmencie FPS, że to, że tamto, ale wystawiają (po raz kolejny) o aż dwa rzędy ocenę niższą niż wynosi średnia.
A kogo obchodzi średnia? Skoro gra nie pokazuje nic nowego, jest tylko starym sucharem zapakowanym w ładny błyszczący papierek to 7 się należy i nic więcej - to jest jak najbardziej obiektywne. Tak się pare lat temu gry oceniało i nikt nie płakał. Teraz nagle głośny tytuł musi mieć wysoką ocenę. Stąd dziewiątki i 20 milionów sprzedanych Black Opsów, gdzie pod innym tytułem oceny nie wyszłyby ponad 6.



Choć EDGE prawda, ocenia "specyficznie". 10/10 dla Halo 3 czy Fable II... eee LOL?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez uci » Pn lut 07, 11 22:54

ja dodam od siebie że Nowy MoH jak dla mnie ssie, godzina gameplayu i z 3 błedy (przez jeden resetowałem checkpoint) jakoś tak sobie i gdyby nie frontline jako darmowy bonus była by to gierka na jakieś 6.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Faja » Wt lut 08, 11 08:38

Killzone3 beta z Movem wczoraj to był istny bieg z przeszkodami :o uci Ty grałeś więc może zdradzisz jak miałesz poustawiane czułości i martwe strefy?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez uci » Wt lut 08, 11 10:38

ustawienia domyślne podniosłem o 10% każdy, a obracanie się wokół własnej osi do 50% i tyle nic więcej nie zmieniałem, tyle wystarczyło.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Faja » Wt lut 08, 11 10:48

uci napisał(a):ustawienia domyślne podniosłem o 10% każdy, a obracanie się wokół własnej osi do 50% i tyle nic więcej nie zmieniałem, tyle wystarczyło.


ło masakra, na innych stronach ludzie piszą, że najlepiej martwe strefy poustawiać na 0%, czułość na 0%, a obracanie na 30%. Nie ma co trza będzie popbróbować różne warianty.
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez uci » Wt lut 08, 11 17:18

jak komu wygodnie po prostu :)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Sylvan Wielki » Pt lut 25, 11 20:39

twilite kid napisał(a):
Jasne, każdy ma prawo do własnej oceny, niemniej, w tego typu przybytkach gry powinny być oceniane obiektywnie. Psioczą, że nic nowego w segmencie FPS, że to, że tamto, ale wystawiają (po raz kolejny) o aż dwa rzędy ocenę niższą niż wynosi średnia.
A kogo obchodzi średnia? Skoro gra nie pokazuje nic nowego, jest tylko starym sucharem zapakowanym w ładny błyszczący papierek to 7 się należy i nic więcej - to jest jak najbardziej obiektywne. Tak się pare lat temu gry oceniało i nikt nie płakał. Teraz nagle głośny tytuł musi mieć wysoką ocenę. Stąd dziewiątki i 20 milionów sprzedanych Black Opsów, gdzie pod innym tytułem oceny nie wyszłyby ponad 6.



Choć EDGE prawda, ocenia "specyficznie". 10/10 dla Halo 3 czy Fable II... eee LOL?


Otóż to, twilete kid. Albo dają razy wszystkim po równo, albo w "Folwark...." Orwellowski się bawią.

Bowiem jeśli Kz3 to po raz kolejny to samo i żadna nowość w gatunku, to jakim niby przełomem jest wspomniane H3 -_-
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez kALWa888 » Pn cze 20, 11 22:44

http://www.youtube.com/watch?v=ctSO3U_0vCg

Bardzo ładnie wszystko. Choć jedynka trochę mnie zawiodła pod względem tych mutantów. Liczyłem że Far Cry to będzie realistyczny "sFPS". Hm i jak zwykle ostatnio, prezentujący nie gra najlepiej :/
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez kALWa888 » N lip 03, 11 15:09

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez uci » N lip 03, 11 15:19

no właśnie a jak będzie w farCry 3 ?
wrócą mutanty czy cała ta nadnaturalna ekipa zadomowiła się na stałe w Crysis?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » N lip 03, 11 16:32

Miejmy nadzieję że to nie będzie aż taki powrót do korzeni. Liczę na to, że mutanty zabrało ze sobą Crytek : ). Liczę na jakiś chory, nawet i "nieludzki" klimat w FC3, ale bez kosmitów - bardziej w stylu Jądra Ciemności.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Pn lip 04, 11 14:43

A ja mam nadzieje że Far Cry nie stanie sie kolejnym obiektem masturbacji PCtowców na samą myśl o grafice jak w Crysis.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Pn lip 04, 11 19:28

No ale dlaczego? Przy okazji FC2 tak nie było, to teraz też pewnie nie. Crysis i pierwsze FC robiło CryTek, kolejne FC robi jakies studio Ubi.
Prędzej przy okazji BF3 tak będzie, bo wersja pecetowa wygląda dużo lepiej.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Pn lip 04, 11 20:28

No właśnie dlatego mam nadzieje że zmiana developera sprawi że gra przestanie być wychwalana tylko ze względu na grafikę i wymyślą coś świeżego.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Pn lip 04, 11 20:37

Halo, mamy rok 2011 : ). Przecież już dwójka miała innego developera. I okazała się grą gorszą niż FC1 czy Crysis robione przez CryTek.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez uci » Pn lip 04, 11 21:16

Bo nie było mutantów !

swoja droga pierwszy crysis wychodzi na konsole
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gac666 » Pn lip 04, 11 21:19

Rychło w czas ? Lol.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Gillian » Wt lip 05, 11 00:00

uci napisał(a):Bo nie było mutantów !
Bo w FC i C1 nie było respawnujących się murzynów :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Sylvan Wielki » Pn lip 11, 11 12:31

uci napisał(a):swoja droga pierwszy crysis wychodzi na konsole

Gac666 napisał(a):Rychło w czas ? Lol.


Nic dodać, nic ująć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Re: FPS

Postprzez Sylvan Wielki » Pt wrz 12, 14 13:02

Call of Duty Ghost

Seria wciąż trzyma formę.

Mam na półce każdego mniej, bądź bardziej liczącego się przedstawiciela gatunku FPS, ale to seria CoD wybija się ponad inne pomimo, iż we wszystkie poprzednie odsłony nie grałem dłużej niż kilkadziesiąt min. łącznie w trybie wieloosobowym. Jak dla mnie ta seria trybem dla pojedynczego gracza wynagradza te dwieście zł. wydane nań. Jest szalenie klimatycznie i intensywnie przy tym, bez kombinatorstwa udziwniającego rozgrywkę. Niby tez tak jest w znakomitym Vanquish, ale tutaj dostaję te wprost fantastyczne tłisty fabularne, które tak bardzo mi się podobają. Duchy wzorem poprzedniczek nie zaskakują tylko na końcu, ale także w trakcie gry. I to cenię bardzo.
Graficznie cóż, jest niezwykle nierówno. Widać pomostowość pomiędzy generacjami, czasami jest pusto, sterylnie. Modele także jakoś szczególnie nie zachwycają, jednakże w wielu momentach gra zachwyca ilością detali na ekranie, fantastyczną grą świateł, a fHD i płynna animacja także robią swoje, dzięki czemu grający nieraz rzuci „łał”, zupełnie jakby grał w Shadov Fall, bądź Crysis Trzeci na PC. Audio trzyma wysoki poziom. Gra się szalenie przyjemnie, a błyskawiczne odrodzenie on line, godne jest naśladowania. Rouke nie ma nawet tej krzty charyzmy co Mendez, ale też ciekawszą postacią niż przereklamowany Vaas.

7/10 – grafika
7/10 – audio
9/10 – grywalnośc

8/10 – ocena końcowa.



Killzone Shadov Fall
Niestety to najgorszy Killzone.

Pierwsza część zachwycała w sferze graficznej, prezentacji świata i przeciwników, była przy tym znakomitą grą. Podobnie było z kontynuacją, jak dla mnie jedną z najlepszych pozycji poprzedniej generacji. Trzecia odsłona, choć dalej piękna, to już zaczęła nieco nużyć. Spodziewać się można było po SF nowej jakości. Ale ta nie nadeszła. Graficznie to czołówka najlepiej prezentujących się gier. Dzienniczki czytane przez DS4 to świetny bajer, OWL jest kapitalny, ale cóż z tego skoro tryb dla pojedynczego gracza jest przekombinowany i nudny zarazem. Tylko zakończenie jako tako ratuje sytuację, bowiem zapada w pamięci. Marne to jednak pocieszenie. Dobrze, jednak, że jest tryb wieloosobowy, który jest całkiem dobrze skonstruowany i miodny zarazem, dzięki temu po średnim podstawowym trybie, można kilka godzin się zatracić w niezwykle przyjemny sposób. Polonizacja rodem z Kz II – średniak.

9/10 – grafika
7/10 - audio
7/10 - grywalność

7/10 – ocena końcowa
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Re: FPS

Postprzez Gillian » Pt wrz 12, 14 14:30

O Sylvan! Zostań, nie uciekaj :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: FPS

Postprzez uci » Pt wrz 12, 14 16:19

pff tylko 60 platyn :P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FPS

Postprzez Sylvan Wielki » Pt wrz 12, 14 23:47

Sześćdziesiąt jeden xD

O Bugfield 4 słów kilka.

Po fenomenalnym „Fishing in Baku” spodziewałem się czarnego konia 2k13, dodatkowo liczyłem na pozycję, która graficznie skruszy wszystko inne. Po kolejnych informacjach odnoście trybu wieloosobowego, zastanawiałem się wręcz czy czasem nie szykuje się pozycja na 10/10. Niestety, niemal w każdym segmencie BF4 zawodzi. Tylko, że w jednych mniej, w innych bardziej.
Graficznie korony Kryzysowi Trzeciemu gra Dice nie odebrała. Owszem, wygląda znakomicie na PC, ale spodziewałem się lepszych doznań. Na sprzętach nowej generacji prezentuje się wyraźnie gorzej, ale nie ma co psioczyć. To w dalszym ciągu jedna z najładniejszych gier jakie istnieją. Sfera audio nie ziębi, ani nie grzeje, a polonizacja jest mocna średnia. Tryb dla pojedynczego gracza miał być niemal takim CoD nowej generacji. Nie jest. Nie brakuje momentów, ale gra głównie irytuje swoimi założeniami i niedopracowaniem. Tryb wieloosobowy nie jest dla mnie wabikiem, mam na półce każdego liczącego się mniej, bądź bardziej przedstawiciela rodziny FPS i tylko Res drugi, MoH oraz KZ II przykuły mnie na dłużej on Line. Jednak przy BF trzecim o dziwo bawiłem się znakomicie przez blisko dobę. BF4 miał być synonimem intensywnej batalii na ogromną skalę, w dodatku przyprawiając całość kapitalną grafiką. Oprawa nie jest zła, ale też nie wywołuje efektu „łał”. KZ SF wygląda znacznie lepiej w multi, a sam tryb dla wielu graczy przyciągnął mnie raptem na kilka godzin. Same doznania były co najwyżej przyzwoite.
Najgorsze jest to, że gra ma przeolbrzymią ilość błędów. Gdyby nie one, wystawiłbym sumienne 7/10.
Ale jeżeli kilka tygodni po premierze twórcy aplikują pacza, który ma zanegować błąd powodujący skasowanie stanu gry, i jeśli niemal dwa miesiące później dalej ten błąd niszczy przyjemność z gry, gdy wyrzuca cię do ekranu głównego nie zachowując punktów kontrolnych danej misji, to zastanów się graczu, gdy raz jeszcze będziesz marudził, że premierę danej gry przesunięto.

8/10 – grafika
6/10 – audio
7/10 – gry walność
4/10 (7/10-eliminując błędy) – ocena końcowa
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Re: FPS

Postprzez Faja » So wrz 13, 14 01:43

10 stopniowa skala, panie kolego pan żeś się zatrzymał 20 lat temu?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FPS

Postprzez Solidny » So wrz 13, 14 12:04

Faja napisał(a):10 stopniowa skala, panie kolego pan żeś się zatrzymał 20 lat temu?

O tym samym pomyślałem :D
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron