Residenty

Moderator: GM

Postprzez SALADYN » Śr wrz 30, 09 12:00

Sylvan Wielki napisał(a):Gdzieś zgubił mi się link (znajdę, to wrzucę). O co chodzi? Mianowicie wychodzi odłam RE na silniku RE5. Czy jakieś inne spojrzenie na RE5. W każdym bądź razie akcja dzieje się w REzydencji, widzimy Weskera, i Jill i Chrisa.


Gac666 napisał(a):Ciekawi mnie środowisko moderskie do RE5,


No i jak sie okazuje w tym przypadku nie mamy do czynienia z fanowskim modem jak wcześniej przypuszczałem ale pełnoprawnym dodatkiem który będzie trzeba zakupić osobno , fabularnie gra ma miejsce przed RE5 , dowiemy się min o wcześniejszych perypetiach Jill i jej "przyjaźni" z Weskerem , matriksowy badass również wraca.
Co najciekawsze gra na PS3 będzie wykorzystywać "różdżki" a na X360 zostanie tylko pad bez Natala , więcej info na ten temat na MWRC.

Resident Evil 5 Alternative Edition

Dodatkowo na TGS zaprezentowano nowy trailer RE: Darkside Chronicles skupiający sie na operacji Javier czyli misji w której wspólnie brali udział Leon I Krauser.

Operation Javier trailer
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » Śr wrz 30, 09 16:03

Nie będę nikogo przekonywać. Poza tym RE5 to ostatni taki resident. Następna część ma być powrotem do korzeni serii. Tam dodanie poruszania się i strzelania jeszcze bardziej nie pasuje.

Wydaliby jakiegoś RE na PSP - bo tej platformie bardzo brakuje tego tytułu. Nawet GBC miał swoje Gaiden (wyszło to takie jakie wyszło ale jednak było..).
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez SALADYN » Śr wrz 30, 09 16:06

La-Li-Lu-Le-Lo napisał(a):Wydaliby jakiegoś RE na PSP - bo tej platformie bardzo brakuje tego tytułu.


Na E3 został zapowiedziany Resident Evil na PSP jednak póki co nic o nim nie wiadomo.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Śr wrz 30, 09 20:02

ja słyszałem znów że RE6 będzie całkiem nowym residentem i będzie tak się różnił od 4/5 jak te od pierwszej trylogi.
Co do PSP, zapowiadali Residenta, boje się tylko tego że powiedzieli że to będzie całkiem nowy resident.
Mam nadzieje że nie będzie to strategia turowa czy karcianka
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Sylvan Wielki » Pn paź 05, 09 10:36

Taki RE2, jak najbardziej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez Gac666 » Pn paź 05, 09 13:51

RE4 na PSP śmigałby ładnie więc nie problem zrobić :P.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez ArecaS » Pn paź 05, 09 14:54

Ale zrób RE4 z jakimś sensownym sterowaniem. :P Niby idzie je przenieść, ale tempo gry ucierpiałoby strasznie.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gac666 » Pn paź 05, 09 15:03

Tia wiem coś o tym, męczyło mnie sterowanie w RE4 na PC, pomimo, że grałem na Padzie. Dopiero RE5 ze sterowaniem na myszce zrobiło się sensowne i przyjemne.

Ale RE4 wszystkich przycisków na padzie DS2 nie uzywa, więc dałoby się np. chodzic trójkąt/kółko/kwadrat/krzyżyk, rozglądać analogiem, strzelać L i R, a zmieniac bronie oraz wchodzic do menu krzyżakiem (nóż krzyżak w góre, w dół broń, w lewo inv. w prawo mapa).

Nie byłoby to sterowanie dużo bardziej poronione niż już jest obecnie :D.

Zresztą nawet nie trzeba tak, bo i tak nie mozesz chodzic i strzelac jednoczesnie, więc analog moze sluzyc i do tego i do tego, a np. przy wcisnięciu trójkąta miałbyś rozglądanie się.
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez ArecaS » Pn paź 05, 09 15:22

Problem tylko w tym, że analog w PSP jest dużo mniej precyzyjny niż na PS2. Trzeba by więc trochę spowolnić grę, żeby casuale nie mieli problemów z celowaniem. ;) Właśnie o to mi chodziło, że sterowanie przeniesiesz, ale będzie to jeszcze mniej wygodne niż na padzie. No i krzyżak i analog nie są niezależne w PSP, więc to musiałoby być na jednym.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gac666 » Pn paź 05, 09 15:40

No jest mniej precyzyjny to fakt, ale nie ma az takiej róznicy.

Uch krzyzak i analog nie są niezalezne? Crap... ale to chyba tylko i wyłącznie dlatego, że nikt nie potrzebował zaprogramować inaczej, nei wierzę, żeby były sprzężone ze sobą na stałe. Zresztą chyba jak grałem w The Warriors to były oddzielne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez uci » Pn paź 05, 09 19:57

sterowanie jakie dostajemy w MGS:PW czy resistance retribution pokazuje że da się wrzucić strzelankę z widokiem znad ramienia na PSP, wystarczyło by przerzucić tamte sterowanie do RE na jakimś nowym scenariuszu i mamy gotową grę.
Jedyne co to ciągle ta informacja że RE na PSP ma być całkiem nowym tytułem.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gac666 » Pn paź 12, 09 12:21

Cały czas męczę RE5. Przeszedłem grę na normalu, hardzie i teraz tłukę z kumplem professional. Pro jest na prawde pro, jeden cios od majini i leżysz, masz niecałe 3 sekundy i już nie ma kogo ratować. Jest to ten poziom trudności, który dopiero potrafi nam w kość wejść, bo hard był pikusiem. Jest to też tryb, który bez nagromadzonej wcześniej amunicji lub bez nieskończonej amunicji broni jest niemożliwy do przejścia, no ale na szczęście mam już praktycznie wszystkie bronie upgradeowane na maxa, więc tylko odblokować nieskończoność ;] co nie jest problemem, bo tryb mercenaries i osiąganie rangi S to pikuś (gorzej z SS ale prawie nam sie ostatnio udało).

Ogólnie tryb Mercenaries to cud nad wisłą, dawno tak dobrego coop'a nie było, gramy już któryś dzień z rzędu i normalnie nie mamy dość. Mam nadzieje, że w DLC dodadzą nowe mapy, bo aż się prosi ^^.

Anyway naszym celem po przejsciu Pro jest odblokowanie Inf. rocket launcher oraz ostatniej figurki posiadając wszystkie chaptery na S, do tego celu zostawiliśmy sobie poziom Easy, by wszystkich wykosić tym co już uzbieraliśmy ^^.

No ale może dojdę do puenty. Jest to najlepszy RE w jaki kiedykolwiek grałem oraz jedyny RE, którego męczę już któryś raz z rzędu. Zapewne pomaga fakt, że można w niego grać w 2 osoby, choć i samemu pykam w Mercenaries oraz kampanię. RE 4 jest świetny, ale niestety męczy mnie granie na Padzie, a RE 5 jest tak świetnie pod myszkę przerobiony, że nic tylko czerpać przyjemność.
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez SALADYN » Pn paź 12, 09 14:12

A ludzie tak narzekali na tego co-op'a tymczasem jak przypuszczałem i co potwierdzają słowa Gaca wystarczy odpowiednia osoba po drugiej stronie kabla i proszę gra cudo.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » Pn paź 12, 09 19:06

UWAGA SPOILERY:

Dziś graliśmy na świeżo i jakie wyniki? Na 10 rozegranych mapach 9 SS'ek, przy czym 6 mapek z 150 killsami (czyli wszyscy majini, po których gra automatycznie się kończy) Wyniki niezłe, bo 224,000.

RE 5 to bez Coop'a jest beznadziejny, ale nie grałem na konsoli, więc nie wiem jak tam. Jeśli ktokolwiek będzie miał możliwość zagrania na Piecu to gorąco polecam, ponieważ jest to zupełnie inna rozgrywka.

W kość zaś dał nam tryb Professional, a mianowicie pierwsza walka z Weskerem... sam Wesker to nic, najgorsza jest Jill, która swoją serią zdejmuje postać automatycznie, strach się bać co by było bez Bulletproof vest. Na szczęście mamy to za sobą. Teraz jeszcze tylko prosty B.O.W. a potem sam Wesker, którego na Hardzie zdjęliśmy w niecałe 2 minuty jak nie lepiej ;P.

Professional jest świetny by przejść raz, bo dzięki niemu zarabiamy 2 razy więcej niż na hardzie, już po pierwszym Chapterze miałem 50k. Z upgradeowanych broni został mi M93R, Dragunov oraz PSG-1 i już niedługo kolekcja będzie cała ^^.

W środe najprawdopodobniej będziemy kontynuować przygodę i razem przechodzić Easy... może samymi tylko pistoletami by było trudniej? Jeszcze nie wiem ;).
Ostatnio edytowano Pn paź 12, 09 22:42 przez Gac666, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez ArecaS » Pn paź 12, 09 19:19

Tak z czystej ciekawości, bo pewnie w RE5 szybko nie pogram: Lickery nadal dają w kość jak w RE2? ;) Moi ulubieni przeciwnicy w sadze. :D Nieźle się napaliłem na grę, jak usłyszałem, że wrócili. :D W sumie to jedyny powód, dla którego chciałbym w nią teraz pograć. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gac666 » Pn paź 12, 09 20:01

Hmm no musze powiedzieć, że są... są też w miare twardzi (ale jest na nich sposób) no chyba, że używasz magnum to wtedy 2 strzały. Żeby zaostrzyć twój apetyt powiem, że jednego to na pewno nie spotkasz :D.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez ArecaS » N sty 03, 10 13:57

http://darkbiohazard.com/

Już zacieram rączki. :D Choć mam nadzieję, że gość nie przegnie z poziomem trudności. Jak tu widzę po kilkadziesiąt zombali naraz, z czego przynajmniej część potrafi sprintować... Brrr...
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez SALADYN » N sty 03, 10 14:14

Główny bohater wali z shotguna jak z karabinu mod zdecydowanie nastawiony na rozwałkę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez ArecaS » N sty 03, 10 14:21

Zobaczymy. W trailerach do standardowego RE2 też nie widziałem nigdy by ktoś amunicję szanował. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Operator » Pt lut 19, 10 15:51

Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Faja » Pt lut 19, 10 16:45

Operator napisał(a):http://kotaku.com/5475378/how-to-unlock-the-resident-evil-5-dlc-classic-camera/gallery/
Na PC pewnie nie będzie DLC...


Zajebista sprawa, jak tylko odzyskam swoją kopię RE5 to zakupuje to DLC bo za psie pieniądze jest.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gac666 » Pt lut 19, 10 17:24

Dlaczego ma nie być DLC? Przeciez do Street Fightera 4 są stroje. Zaś RE 5 Gold edition ma wyjść na PC także.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez nobodylikeyou » Śr kwi 07, 10 00:14

Oh yeah ! Nowy Resident od Andersona:
http://www.youtube.com/watch?v=-deR34VdJ5k

Ja juz się boję ...
"Chcę iść do piekła nie do nieba. W piekle cieszyć się będę towarzystwem papieży, królów i książąt, a w niebie są sami żebracy, mnisi, pustelnicy i apostołowie"
Niccolò Machiavelli
Avatar użytkownika
nobodylikeyou
Vulcan Raven
 
Posty: 197
Dołączył(a): Pn gru 22, 08 17:54

Postprzez Gillian » Śr kwi 07, 10 00:18

http://mgs.gram.pl/forum/viewtopic.php?p=70337#70337 - jakby ktoś chciał o tym pogadać. Tu w sumie też można, ale tylko żeby nie tu i tu.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Operator » So maja 29, 10 16:16

Zapewne każdy z was słyszał o RE 1.5 - wczesnej wersji RE2. Dziś znalazłem tą stronę http://www.unseen64.net/2008/04/11/resi ... cancelled/ . Wg. mnie jest to chyba największy zbiór screenów z tej wersji.

Szukałem tam jeszcze czegoś o konwersji RE2 na GBA, ale nic z tego...
Ale za to znalazłem to http://www.unseen64.net/2008/04/11/resi ... cancelled/ .
Ktokolwiek słyszał o tym, że coś takiego miało wysjść?
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez ArecaS » So maja 29, 10 19:20

RE2 na GBA wyjść nie miało z tego co wiem. Było to jedynie tech demo. Ot, coś w stylu słynnego już FF7 PS3 Tech Demo. Wyglądało za to całkiem obiecująco. Natomiast o RE 1.5 słyszałem i, mówiąc szczerze, cieszę się, że jest tak jak jest. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez SALADYN » So maja 29, 10 20:15

Był jeszcze ponoć pierwszy Resident Evil na GBC ale poza paroma screenami nic więcej nie pokazano a o grze słuch zaginął.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » So maja 29, 10 20:43

Był jeszcze wczesny trailer z bety RE4 na GCN. Potem gra uległa drastycznej zmianie na RE4 jaki mamy teraz, który jest jakoś okrojony graficznie względem bety. Prawdopodobnie ze względu na rozległe lokacje które są w RE4. Leon miał być zarażony wirusem który wywołuje u niego halucynacje. Potem jednak zdecydowano się że będzie mieć w sobie pasożyta.

http://www.youtube.com/watch?v=h_5kwX0LZAc
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez SALADYN » Śr wrz 15, 10 12:17

Będzie kolejny film CG na podstawie serii RE , ma to być kontynuacja Degeneracji co można wywnioskować choćby po tytule "Resident Evil: Damnation".
Pojawiły się już też przebąkiwania o piątej części filmowego spin off'a z Millą Jovovich a u nas ledwo co czwarta część weszła do kin , taśmowa produkcja nie ma co.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Śr wrz 15, 10 13:50

A ludzie mowia ze nowy RE to gowno jak malo co...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron