Obecny stan gier

Moderator: GM

Re: Obecny stan gier

Postprzez SALADYN » Wt lip 17, 12 14:48

http://gry.interia.pl/pc/news/uzywane-kopie-cyfrowych-gier-moga-byc-sprzedawane,1818500,4045

Co nieco nowego w kwestii używek, fajnie sie zapowiada tylko czemu autor widzi konsekwencje w postaci braku wyprzedaży na Steam bo ktoś sprzeda drożej grę na allegro ?
Przecież Steam też może uderzyć na serwisy aukcyjne z swoimi wyprzedażami i to skupywanie licencji nie będzie miało najmniejszego sensu, ciekawe też jak sie ten wyrok ma do gier na nośnikach.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Obecny stan gier

Postprzez Gillian » Wt lip 17, 12 15:39

Już wiadomo jak to obejść. Zamiast sprzedaży: wynajem na czas nieokreślony. I już odsprzedać niby nie można.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Obecny stan gier

Postprzez Faja » Wt lip 17, 12 16:45

Albo gry darmowe, ale na granie abonament tak jak w PS+
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Obecny stan gier

Postprzez Solidny » So maja 18, 13 16:08

Chyba pasuje tutaj, więc można odświeżyć temat

tłajlajt kid napisał(a):Kaman... let's cut the crap, bo wiadomo do czego pijesz.

Jak to nie dotyka bezpośrednio i nie krzywdzi? Popierdółki krzywdzą cały rynek i mają wpływ na to, co za parę miesięcy/lat włożę lub nie do konsoli. Uważam, że mnie to jak najbardziej dotyczy i może mi się nie podobać, mimo tego, że omijam takie pozycje. No i proszę - nie wrzucajmy wszystkiego z tzw cyfrowej dystrybucji do jednego worka. Na jedno Braid przypada X popierdółek. I chodzi właśnie o tę drugą grupę.


Pewnie, że mogą wpływać na rynek. CoD też wpływa i nie podoba mi się ewolucja tej serii, ale zabronić ludziom nie zabronię. Skoro chcą grać w CoDy i popierdółki, niech grają. Mimo to nie martwiłbym się się, że takie Rockstar przestanie szykować kolejne rewolucje przez to.
Poza tym zależy co uważamy za krzywdzenie rynku. Że robi się większy i popularniejszy? Atari 2600 skrzywdziło rynek powodując kryzys brakiem rozwoju (tu przyznaję się do błędu w dyskusji o nextgenach - to samo mogłoby się stać w najbliższych latach, gdyby nie zapowiedzi nowych konsol).

Dla mnie fakt, że mały zespół może zyskać rozgłos nawet z poziomu dużych konsol to świetna sprawa - normalnie takie rzeczy tylko na PC się dzieją. Popierdółki rządzą na urządzeniach mobilnych i duże sprzęty nie będą z tym konkurować używając tej samej broni, bo to nie ich rola. Nikt nie kupi PS4 żeby grać w to, co ma już na telefonie.

Bardziej mi przeszkadza ten rozłam między "bogatymi" a "biednymi" grami. Są albo korporacyjne molochy za 100 mln albo indie. Seria Souls jest tak jakby wyjątkiem.

Więc jak to jest? O jakich popierdółkach mówimy? Co dokładnie może się stać?
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Obecny stan gier

Postprzez Simon » So maja 18, 13 18:06

To wytlumacz mi, czy to jest normalne, ze takie zjebane Terraria wycenili na 50zl.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Obecny stan gier

Postprzez Gac666 » So maja 18, 13 20:18

Terraria nie jest zjebana! Łapy precz, to jest bardzo dobry sandboxowy tytuł, polecam sprawdzić :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Obecny stan gier

Postprzez Solidny » So maja 18, 13 20:49

Ale w przypadku Terrarii masz traila, więc możesz sobie sprawdzić - żaden kot w worku, żeby się oburzać.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Obecny stan gier

Postprzez kALWa888 » N maja 19, 13 12:58

Mnie niemal wszystkie nowe gry wkurwiają i nie podoba mi się w jakim kierunku to wszystko idzie, co wielokrotnie na frm pisałem. Ale widocznie takich gier ludzie chcą, ja nie kupiłem PS3, gram sobie dalej na NDS, PS2, PSX, NGC i jestem szczęśliwy.
Te tak zwane popierdółki - jak dla mnie dobrze, że są również na duże konsole. Taki Limbo jest bardzo dobry, Journey też mi się spodobało. A CoDy to nie coś czego chciałbym doświadczać ciągle. Gra na raz, na jakieś marne 6h a kosztuje 200zł :). Dobrze że tryb multiplayer istnieje, ludzie i tak tą grę kupują głównie dla MP.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Obecny stan gier

Postprzez Wombat » N maja 19, 13 13:19

kALWa888 napisał(a):Mnie niemal wszystkie nowe gry wkurwiają i nie podoba mi się w jakim kierunku to wszystko idzie, co wielokrotnie na frm pisałem. Ale widocznie takich gier ludzie chcą, ja nie kupiłem PS3, gram sobie dalej na NDS, PS2, PSX, NGC i jestem szczęśliwy.

Jesteś chyba typem gracza który musi uderzać w handheldy dzisiaj :)
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Obecny stan gier

Postprzez kALWa888 » N maja 19, 13 13:25

No, chyba tak. Bardzo kręci mnie 3DS jeśli chodzi o nowości. PSP też by mi się przydało.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Obecny stan gier

Postprzez SaladinAI » N sie 11, 13 10:13

Gillian Seed napisał(a):Ja coraz rzadziej zwracam uwage na fabule czy kreowane swiaty przez gry - raz ze te swiaty wcale ostatnio w grach mnie nie zachwycaja, a dwa w gry gram zeby grac. Ksiazki i filmy opowiadaja ciekawsze historie i tam szukam fabuly.


Przykra konstatacja, jednak nie samym gameplay'em człowiek żyje, jałowa konstrukcja fabularna tylko osłabia motywację do grania. Rozejrzałbym się za książką decydując przy uszczupleniu zawartości portfela.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Obecny stan gier

Postprzez Gillian » So sie 31, 13 09:46

http://www.eurogamer.net/articles/2013- ... -the-thing

Swietny artykul o pogoni za opowiescia w grach kosztem gameplayu.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Obecny stan gier

Postprzez uci » So sie 31, 13 13:51

zawsze myślałem że to grafika + ułatwienia dla casuali zjadają gameplay
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Obecny stan gier

Postprzez Gillian » So sie 31, 13 14:26

Robienie filmow z gier zjada gameplay. Ale tez nie do konca o to chodzi. Warto przeczytac calosc.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Obecny stan gier

Postprzez Szada Farkas » So sie 31, 13 18:52

Jak dla mnie to rynek gier powinien być zróżnicowany. Robiene 'filmowych' gier nie jest złe dopóki na rynku jest mnóstwo innego typu gier (choażby takich gdzie praktycznie nie ma fabuły lub wgl jej nie ma, a świat oferuje nam pełną wolność). Sam lubie czasami popatrzeć na coś widowiskowego. Ot takie Ninja Blade, pełne QTE i skryptów, a nie przeszkadzało i było jednym z lepszych elementów gry.
Wszyscy jesteśmy demonami w okowach.
Avatar użytkownika
Szada Farkas
Olga Gurlkovich
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt sty 15, 13 00:08

Re: Obecny stan gier

Postprzez SALADYN » So kwi 15, 17 00:49

Słyszeliście że mikromięccy wprowadzają możliwość zwracania cyfrowych kopii gier ? Od razu pojawiły się głosy że sony też tak powinno zrobić.
Ogólnie jestem zdania że klient powinien być odpowiedzialny za swoje nieprzemyślane zakupy i że polityką zwrotów nie powinno się reklamować jak to robi obecnie branża odzieżowa. Klienci przyzwyczajają się do takich praktyk przez co szastają pieniędzmi na lewo i prawo na niepotrzebny im szajs i tworzy się wtedy taka męczybuła która nawet otwartą paczkę czekoladek chciałaby oddać bo jednak mu nie smakują.
Z grami to jednak kompletnie inna bajka w dobie wielkich marek które zawodzą czy marketingu będącego wręcz oszustwem. Wydawcy dwa razy się zastanowią zanim zrobią kolejny przekręt pokroju No Man's Sky i być może skupią się na dopracowaniu swoich gier zamiast nad gonieniem terminów byleby gra trafiła w zaplanowane okienko sprzedażowe bo wtopy nie skwitują wzruszeniem ramion.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Obecny stan gier

Postprzez Herbaciarz » Śr kwi 19, 17 11:47

Przypomina mi się sytuacja, z H7 - gra łatana z 1,5 roku (w dniu premiery prawie nie grywalna). Finalnie porzucona i dalej nie naprawiona :/ Liczę, że moderzy się za to wezmą. Tutaj tą przewagę ma rynek PC nad konsolami. Ale co to za argument...
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Obecny stan gier

Postprzez Solidny » Pt wrz 01, 17 22:10

Podziwiam społeczność serii Half-Life. Valve ma temat w kloace i nie mają jaj żeby powiedzieć to otwarcie, tymczasem pisarz który odszedł ze studia opublikował niedawno jednostronnicowy scenariusz HL2 Episode 3 zatytułowany Epistle III. Polecam, to lepsze niż ten cliff-hanger z którym nas zostawiono lata temu.

Reakcja fanów? WDZIĘCZNOŚĆ i WZRUSZENIE! Są tacy co płaczą jaka piękna była ta jedna strona fan-fiction (jeśli współtwórcę historii HL uznać za fana; ja jestem za), a bardziej twórcza część odbiorców organizuje sobie właśnie game jam, gdzie w kilka tygodni trzeba stworzyć grę, któa realizuje wspomniany scenariusz (lub fragment) w dowolnej formie.

Podziwiam ich bardzo, bo fani MGS dostali znacznie więcej, a wydają się być dużo mniej entuzjastyczni. Oczywiście inna sprawa, że każdy niezależy projekt Konami osobiście zadepcze i spali, podczas gdy Valve wspiera, a nawet zatrudnia moderów swoich gier.

Zastanawia mnie jednak, czy Kojima nie powinien był zakończyć serii w stylu MGS2, pozostawiając bardzo dużo wyobraźni fanów. Może mielibyśmy zalewy fanficów do dzisiaj. Nie chcę tu oczywiście bronić Valve, bo kurde... ten cliff-hanger.... ;/
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Obecny stan gier

Postprzez SaladinAI » So wrz 02, 17 21:25

Nie porównywałbym. Szersze środowisko, inny target, większa baza użytkowników. Takie hardkorowe społeczności zogniskowane wokół emgieesów to zawsze były niedobitki ale może coś jest na rzeczy kiedy przy każdej kolejnej odsłonie zainteresowanie niezdrowo się intensyfikowało żeby potem równie szybko opaść.

[po namyśle]

Chyba jednak nie - Valve może być tu zupełnym wyjątkiem, inne charakterystyczne marki mają żywe i aktywne środowisko tylko przy następnej iteracji popadając w letarg gdzieś pomiędzy. Tutaj mógł zadziałać przypadek (jeżeli nie wgryzać się w szerszą analizę fenomenu, możliwe też że nasza społeczność akurat nie cierpi na taką psychozę).
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Obecny stan gier

Postprzez Osvelot » Pt wrz 08, 17 01:30

Nie zapominajmy o całej rzeszy fanów, którzy na wieść o "Epistle 3" hordą ruszyli atakować strefę recenzji DOTA 2, żeby symbolicznie dosrać Valve za zmianę priorytetów.

Jakby ludzie dostali coś na kształt oficjalnej notki fabularnej faktycznie łączącej MGSV z MG1 czy nawet MGS1, to też by się cieszyli. Ale też by ruszyła kolejna fala gorejącej sraki w kierunku Konami.

Takich wdzięcznych i wzruszonych fanów MGS też trochę jest, tylko że skończyło się na krótkim komiksie fanowskim (Last Day in Outer Heaven). Fox Engine nadal jest za słabo rozgryziony, żeby zrobić mod dodający cokolwiek fabularnego (w przeciwieństwie do fantastycznego pod tym względem silnika Source). A większe inicjatywy związane z wykorzystaniem czegokolwiek w 3D z zasobów własności intelektualnej Konami... no, było już parę gorzkich przykładów, jak to się kończy. Jakby fani zrobiliby sobie game jam na pomost między MGS V a MGS 1, to zaraz wpadłby tam XOF z naszywkami Konami na mundurach i zrobił co trzeba xD

Valve docenia fanowskie inicjatywy, ale też równocześnie dużo skuteczniej gra ludziom na nosach - to było naprawdę wiele długich lat robienia nadziei. Konami bardziej idzie w stronę szatniarzy z "Misia".
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Poprzednia strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości

cron