Kingdom Hearts

Moderator: GM

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » N sty 13, 13 16:15

Ja wciąż kontynuuję zabawę w Kingdom Hearts 358/2 Days. Pierwszy raz od długiego czasu jakaś gra wciągnęła mnie na tyle, by nie grać w nic innego. Wątek fabularny skończony już drugi raz, tym razem na Proud, teraz pozostaje mi ukończenie wyzwań, gdzie mam 80% i tryb Mission Mode gdzie muszę zdobyć 78 koron. Nie do końca wiem jak to funkcjonuje, wiem tylko że za pierwszym podejściem do misji udało mi się maksymalnie zdobyć 10 koron z czego jedna jest za samo wykonanie misji a reszta to swoista nagroda za starania się. Średnio zdobywam po 4, ale to w raczej łatwiejszych misjach. Nie wykonałem jeszcze kilku trudniejszych, a jak wykonam wszystkie to za powtórzenie każdej zdobędę tylko 1 koronę. Czyli jeśli zabraknie mi 50 koron to czeka mnie długa przeprawa przez jakąś łatwą misję, którą przejść będę musiał 50razy. Szkoda, że nie mam nikogo do zabawy w multi, wtedy byłoby łatwiej. Trochę też nie podoba mi się ten cały system "panelowy". Mam 81 poziom doświadczenia, ale musiałem zrezygnować z wielu przydatnych rzeczy by to osiągnąć. Zapewne żeby mieć maksymalny poziom, który zapewne jest setnym trzeba bedzie zrobić miejsce na mnożniki i broń, może zostanie jeszcze miejsca na trochę czarów. Sprawa inaczej by wyglądała, gdyby stron z panelami było 4, niestety mamy tylko 3. Więc ten system jest taki nie do końca przemyślany, ale w zasadzie bez maksymalnego poziomu da się pewnie ukończyć wszystkie wyzwania i misje. Jak skończę tą część to zabiorę się za Re:coded, który zapowiada się na najgorszą część w jaką będe miał okazję zagrać. Już sama praca kamery (obracanie touch padem) działa jakoś koślawo, bo w Days wszystko smiga bez zarzutu. No i ta fabuła, która jest (o ile się nie mylę) przeróbką tej z KH1 - przynajmniej na początku gry. Bo świerszczyk wspomina o dwóch dziennikach zaatakowanych przez wirus.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » N mar 24, 13 18:39

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Śr kwi 17, 13 22:51

Podczas zabawy w zdobywanie 100% w Re:coded, najgorszej części KH (dobrze, że to spin off), początkowo miałem problem ze zdobyciem gwiazdki na jakimkolwiek poziomie trudności w świecie Wonderland. Jak się okazało po kilku chwilach na google, kluczem do zdobycia gwiazdki w tym świecie jest stosowanie lock-on podczas ostatniej strzelanki, w dodatku (co odkryłem dopiero po jakichś 100h) wystarczy kliknąć Score Attack i tam można zdobyć gwiazdkę bez przechodzenia całego świata i jego wątku fabularnego. A ja ciągle w całości przechodziłem -.-

Ultima Keyblade udało mi się zdobyć, okazało się ze wystarczy nieraz poświęcić chwilę na zebranie większej ilości SP i wygranie wszystkich challengów, ani jednego nie można opuścić tym bardziej jeśli postawiło się 50% wszystkich punktów. Tak czy siak, za drugim podejściem posiadając 99lvl, max HP, siły, defence i magii udało mi sie to zrobić. I jedyne co mi zostało w grze to ulepszenie wszystkich czarów i skilli do CR 100lv co jest dość monotonne no i zdobycie wszystkich itemów i jeszcze dwóch final moves (jednego z nich trzeba wygrać w Tag Mode - gdzie czekamy na te nędzne baloniki generowane losowo - bo u mnie nikt DSa ani tym bardziej tej gry nie ma, więc sobie generuje te postacie) i wszystkich maksymalnie uzbierać mogę 100 - bo tyle jest poziomów ogólnie gdzie dostajemy je po jednym od każdego balona i te 100 poziomów trzeba przejść za jednym zamachem zaliczając co 10 poziomów challenge który spełniony mnoży punkty od 10-50% które wybierzemy, by na końcu w setnym mieć 1 000 000 punktów na te finishing move, którego mi brakuje. No i raz sobie grałem w to chyba cztery godziny - albo wydawało mi się że tyle (pomijając momenty gdzie czekałem do wieczora by nie przegrać challenga który każe nam grać wieczorem) i na poziomie 90 przegrałem challenge stawiając wcześniej 50% 800 000 punktów z czego po przegranej zostało mi tylko 300 z czymś. I niestety, challenge przegrałem bo miałem na ten moment zbyt silną postać, a póki co niewiele mogę zmniejszyć poziom doświadczenia postaci.
Tak czy siak przeszedłem wszystkie 100 niestety bez zakupienia tego czego potrzebowałem, ale i tak nie wszystko poszło na marne, bo dostałem Trophy za zaliczenie wszystkich poziomów w Tag Mode i teraz mam 28/30 i są to dwa najbardziej monotonne w zdobywaniu pucharki. Jeden za zdobycie wszystkich elementów awatarów, a drugi za ulepszenie iluś % wszystkich czarów i skilli do poziomu CR, tyle że ja podbijam tą umiejętność do 100lv dodatkowo, więc sporo czasu to zajmuje, ale CRów mam 70% już, części awatarów tylko trochę ponad 30%.
Jednak co najgorsze i najbardziej mnie denerwuje, ale na szczęście nie wymaga ode mnie nic poza sporymi ilościami czasu, to znalezienie 99 dalmatyńczyków w zdrapkach, w których te pieski pojawiają się losowo i nie zawsze je trafie. Mam 30 więc jeszcze sporo czasu przy tym przesiedzę. A za znalezienie 99 dalmatyńczyków otrzymam kolejny finishing move już ostatni i tym samym uzupełnie kolekcję. No i chyba najtrudniejsze poza tym 100 poziomowym Tag Mode będzie uzupełnienie drop listy dwóch ostatnich Heartless, z czego jeden to Gold Tricholoma a drugi to Eliminator, odmiana Defendera znanego z dwóch numerowanych KHów, który potrafi mnie zabić kilkoma uderzeniami na pełnym HP narzucając na mnie status który odwraca w przeciwny kierunki w które się poruszyć. A żeby zdobyć te przedmioty, muszę zmniejszyć ilość punktów HP by prawdopodobieństwo na otrzymanie tego przedmiotu się zwiększa. Na szczęście można zmniejszyć HP wszystkich, nawet do 1% dla Sory i chyba w tym samym czasie 10% dla Heartless. Tak czy siak, sporo to ułatwia, o ile nie ma się tendencji do wyłapywania ciosów.
Ogólnie masakra, na liczniku mam już 300h ale z 180h z tego to czekanie na baloniki i granie w tym samym czasie na drugim DSie czy w ogóle zajmowanie się czymś innym. Całe szczęście że mogę co jakiś czas sobie zajrzeć, zdrapać zdrapkę i wrócić do innych zajęć. Tyle dobrego.

Ogólnie nie mogę doczekać się aż będę mieć okazję zagrać w KH HD i w końcu poznać Chain of Memories, bo w zasadzie to chyba mam sporą lukę w zaznajomieniu z historią serii KH. Znając tylko KH1,2 358/2 Days i Re:coded z bzdurną fabułą trochę fajną pod koniec nie wiem o co chodzi i co się wydarzyło i dlaczego Sora śpi i trzeba mu wspomnienia poskładać. Zagmatwane się to robi powoli jak uniwersum MGS :). Nom, ale chamsko nas potraktowali jako Europę nie dając nam remake'u tego Chaina.

Ogólnie poza tym jak nieraz od święta siądę do PS2 to próbuję zrobić jak dla mnie bardzo trudny Paradox Hades Cup, gdzie dochodzę do 49 poziomu, gdzie naraz atakują mnie Cloud, Tifa, Yuffie i Leon i jak nawet do połowy komuś HP zejdzie to ja dostaję tak często, że zanim się mana odrodzi to nie zdążę się uleczyć i wtedy obrywam najczęściej od Leona, który strzela jakimś Fireballem, albo Cloud, który się teleportuje w miejsce gdzie wyląduję i mnie zabija. No i dodatkowa trudność to brak pomocników. Ani Kaczora, ani Goofy'ego czy kogokolwiek z pomocników z gier FF. Tylko Sora, Magia, Itemy i Keyblade, żadnego wykorzystywania Drive'wów czy Summonów. Pozostaje mi chyba tylko bieganie po świecie Trona i miasteczku gdzie mieszkał Roxas (chyba Twilight Town) albo World That Never Was, wewnątrz zamku niktosiów i czekać aż któryś znich wyrzuci odpowiedni przedmiot do wykorzystania w synthesis. Dobrze, że Power Up i Defence Boost, czy Magic Boost można tworzyć w nieskończoność i zdobycie składników jest o niebo łatwiejsze niż w pierwszym Kingdom Hearts. Tak jak ataku mam 100 punktów, to Defence jakieś 70, więc może lepiej na poczatek Defence podbić zamiast siły.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez uci » Cz kwi 18, 13 09:15

przecież KH:CoM możesz na emu GBA odpalić
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Cz kwi 18, 13 16:46

Ja wiem, mógłbym też na DS Lite po zakupieniu odpalić, ale musiałbym importować, druga sprawa, ze nie lubię grac na emulatorach no i rimejk na PS2 bym zobaczył.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez uci » Cz kwi 18, 13 16:56

sam tez chętnie zagram, ale po ograniu CoM na GBA (emu) i obejrzeniu tego samego na PS2 (YT) wydaje mi się że ten pierwszy wypada lepiej, ale nic poczkamy, do jesieni jakoś ma byc
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Cz kwi 18, 13 17:15

Ta kolekcja HD z mojego punktu widzenia wydaje się jak na razie najbardziej atrakcyjną, ze względu właśnie na Re:CoM którego nie było w Europie i Final Mix pierwszego KH.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez uci » Pt sie 09, 13 04:40

Kalwa - KH 1.5 HD ma oprócz remasteru dostać nowe potwory/ataki/zdolności itp

ciekawe czy tylko KH1 HD czy CoM także
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Pt sie 09, 13 12:52

No dodaje te nowe potwory, ataki itp za sprawą Final Mix, jak sądzę?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez ArecaS » Pt sie 09, 13 21:26

Ma mieć KH1 system z dwójki, czyli zmiany MOGĄ sięgać dalej.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Pt sie 09, 13 23:33

Z tego co mi wiadomo to Final Mix jedynki miał system dwójki.
Osobiście podejrzewam, że to jedynie remaster Final Mix pierwszej części z nowym voice actingiem (z racji tego, że FM był tylko w Japonii).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Wt paź 15, 13 15:25

Jest już nawet gameplay do Kingdom Hearts III. W strefie rozgrywki wielu zmian nie widać, ale nie oczekuję ich. Lekko podrasowany, dodane coś nowego - jak Drive Form w dwójce i tyle. Oby fabuła była dobra. Grafika ma inny charakter, ale wciąż wygląda dobrze. Pierwsza gra od długiego czasu, dla której jestem w stanie kupić konsolę.

http://www.youtube.com/watch?v=Pr9twjpM7gU
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Wt paź 15, 13 15:49

Nie jest źle, ale widać, że development jest dopiero w początkowej fazie. Dodali jakieś nowe motywy, zobaczymy jak to będzie funkcjonowało w finalnym produkcie. Popieram to o fabule, to klucz (ekhem) do całości. Aż żałuję żem biedny student ;__;
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Wt paź 15, 13 17:19

Oby nie było za dużo QTE jak widać podczas walki ze skalnym tytanem. KH zawsze wymagało dużo od gracza, nie chcę żeby to były filmowe sekwencje zmuszające gracza jedynie do kliknięcia co jakiś czas. Ma być hardkor jak poprzednio. Druga sprawa ciekawi mnie kiedy akcja gry jest osadzona, chyba trzeba poszperać. Czy to będzie przed czy po DDD?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Wt paź 15, 13 17:38

Z tego co mówili, trójka ma zamykać Xehanort Sagę, więc zakładam, że po DDD. QTE w umiarkowanej ilości nie są złe. Jestem dobrej myśli :).
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Wt paź 15, 13 18:10

No w umiarkowanej ilości nawet cieszą. Tak jak było w dwójce czy 358 może być.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Cz sty 08, 15 21:21

http://comicbook.com/2015/01/08/kingdom-hearts-iii-voice-actor-provides-update-on-games-progress/

Okej, nie wierzę w 2015, ale to może dobry znak? Prawda? Może gra wyjdzie jeszcze w 2016? Prawda!? <naive mode off>
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez uci » Cz sty 08, 15 21:33

ja mam jeszcze KHS1,5 nie skończone, KH 2.5 na karku do kupienia a ty już starszysz KH3 w tym roku?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Zancudo » Cz sty 08, 15 22:50

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 15:15 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Cz sty 08, 15 23:11

uci napisał(a):ja mam jeszcze KHS1,5 nie skończone, KH 2.5 na karku do kupienia a ty już starszysz KH3 w tym roku?


Sumimasen ;(

Zancudo napisał(a):Stejk bzdur. Najwcześniej 2016.


Też tak uważam. Ale co chwilkę serduszko głupie, naiwne zabiło mocniej to moje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Pt lut 27, 15 23:22

http://film.onet.pl/wiadomosci/nie-zyje-leonard-nimoy-odtworca-roli-spocka-w-serialu-star-trek/1yplc

Leonard Nimoy nie żyje, zmarł dziś w swoim domu. Od dawna borykał się z chorobą płuc. Ciekawe kto teraz podłoży głos Xehanortowi w KHIII? Koleś od Xemnasa? Trochę słabo, lubiłem Nimoya w tej roli (a szczególnie w kontraście z Eraqusem-Hamillem ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » So kwi 09, 16 11:58

Obrazek

FUCK YOU TOO SQUARE!
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Śr cze 08, 16 15:38

Jest nowy zwiastun Kingdom Hearts 2.8 HD Final Chapter. Ojojoj, ale to będzie dobre.
W pakiecie dostaniemy Birth By Sleep - czy raczej całkiem nowy scenariusz, który przedłuża fabułę znaną z Birth By Sleep. Najlepsze jest to, że działa na tym samym silniku co Kingdom Hearts III, będzie więc możliwość sprawdzenia go przed premierą niszczatora. Później jest Dream Drop Distance w wersji HD. Cieszę się tym bardziej, bo nie ograłem tej części, nie posiadam 3DS. Tutaj dostaniemy normalną grę, nie jakieś filmiki jak to było w przypadku odsłon z DS. No i na koniec filmiki z Kingdom Hearts χ Back Cover - przeglądarkowej gry osadzonej 100 lat przed pierwszą częścią. Oczywiście najsmaczniejszym kąskiem jest dla mnie odsłona z 3DS oraz to co przedłuża BBS, czyli A Fragmentary Passage. Premiera w grudniu tego roku, czuję że pójdzie preorder.

https://www.youtube.com/watch?v=fPoQw2J177c
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Śr cze 08, 16 18:07

Preorder to raczej nie, ale chętnie obadam, bo również nie miałem przyjemności z 3d, a bbs 0.2 to jeszcze chętniej. Na dokładkę poszło info, że będzie Unchained X w Europie, więc ogram też (lubię popykać w coś na telefonie na zajęciach czy na klopie). Umili mi czas do KHIII.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Poprzednia strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron