Kingdom Hearts

Moderator: GM

Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Pn kwi 16, 12 15:04

Zauważyłem, że kilkoro forumowiczów dzieli się wrażeniami z tych gier, stąd postanowiłem utworzyć temat, w którym można by o tym rozmawiać, nie śmiecąc "aktualnie granych".

Operator napisał(a):
Tidus93x napisał(a): bo rozkręca się gitnie.

Będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów, jak skończy się prolog i zacznie "właściwa" część gry.


Dlaczego tak uważasz? Kalwa twierdzi, że jemu II się nawet bardziej niż jedynka podobała. Jakie są twe główne zarzuty wobec dwójki?
BTW. Jestem aktualnie w 5th day, więc proszę w razie możliwości bez spoilerów, albo wstrzymać się z odpowiedzią aż skończę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Operator » Pn kwi 16, 12 15:24

Słuchaj, chodzi o to, że nie lubię Sory. Poważnie. Nie wiem w takim razie jak przeszedłem Chain of Memories, ale zawsze uważałem go za przygłupa. No i jak krzyczy "THUNDAR!" to uszy więdną...
Jeżeli chodzi o fabułę to nie mam żadnych zastrzeżeń- ale raczej wolałem śledzić wątki związane stricte z fabułą niż te Disneyowe piardy. Może nie łapię tego całego crossoveru przez to, ale trudno. No i nie mam jak na razie możliwości zagrania jeszcze raz (sprzedałem). Po kilku lokacjach (Zwłaszcza tych z Mulan, Lion King, Aladdin i oczywiście Little Mermaid) miałem tego dosyć i mashowałem X w oczekiwaniu na coś co pchnie właściwy wątek do przodu.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez kALWa888 » Pn kwi 16, 12 16:23

No a mi się wydaje że w dwójce jest mniej albo tyle samo biegania po disneyowskich światach co w jedynce, i w pierwszej jak i drugiej części KH właściwa fabuła jak dla mnie zaczęła się gdzieś blisko końca. W jedynce przez większość czasu pomagamy postaciom Disneya rzadko i raczej na krótko spotykając się z tymi z FF i dowiadując się czegoś od uniwersum samej gry a jak już zbliża się koniec historii to robi się naprawdę super. Ogólnie jestem fanem disneya, ale zawsze wolałem śledzić wydarzenia z uniwersum Kingdom Hearts niż te ze światów disneya. Ogólnie miałem wrażenie że w KH2 jest więcej KH niż disneya i zakochałem się w [spoiler]ugrupowaniu Nobodies[/spoiler].
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Lazuli Lapis » Pn kwi 16, 12 19:12

Też średnio Sorę lubię, ale to co mnie bardziej dobiło w dwójce, to [spoiler]fakt jak ukazano Organizejszyn XIII. Okej, niby są, niby planują, niby coś tam knują, ale co z tego, skoro jak tylko ktoś się pojawia to zanim zdąży się chociażby porządnie przedstawić Sora już na niego wjeżdża?... Giną jeden po drugim, a nie dowiadujemy się o nich praktycznie prawie nic (chyba, że ktoś grał w CoM, ale to już inna bajka).[/spoiler] Poza tym mam wrażenie że trochę przegięli z systemem walki, jak ostatnio po roku przerwy odpaliłam dwójkę i zobaczyłam te wszystkie paski i świecidełka, to ni cholery nie wiem od czego co jest, a pamiętam że operowanie tym w walce też było trochę uciążliwe i raczej mało przyjemne...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez ArecaS » Pn kwi 16, 12 19:33

Nie no, dwójka pewną porażką jest. Dominuje fanservice, Pride Lands jest chyba najbardziej spartaczony światem ever (druga wizyta), a fabuła przestaje trzymać się kupy. Fabuła z typowo disnejowskiej zaczęła przybierać postać typowej niestrawnej japońszczyzny. Trochę lepiej jest potem w BBS, ale tylko trochę. Za to ta część (BBS) znacznie poprawiła system walki. W końcu zaczął wyglądać tak jak powinien (choć w KH1 zły wcale nie był).
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kALWa888 » Pn kwi 16, 12 21:51

Jak dla mnie to w dwójce system jest o wiele bardziej usprawniony i zbyt dużo świecidełek to tam nie ma. Główną zmianą jest stosowanie trójkąta w pewnych momentach. I ze względu na lepiej pracującą kamerę walki już nie są tak chaotyczne, więcej widać co się w nich dzieje. Co do Pride Lands to całkiem mi się podobało. Nie podobał mi się epizod z Jackiem Sparrowem. Tzn podobał, ale najmniej.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Tidus93x » Pn kwi 16, 12 21:53

Cóż, jestem już Sorą w Hollow Bastion. I poważnie ludziska - zawiodłem się tym "scaleniem" jedynki, CoM z II. Znowu spotykamy króla na chwilę, znowu wyruszamy w nieznane, okazuje się, że nasze akcje z jedynki nic nie dały, Maleficent sobie żyje, jakiś staruch wprowadza nas w tajniki misji... To wszystko wydało mi się takie... SZTUCZNE. Upchnięte na siłę, by zaznajomić nowego gracza ze sprawą. Mam nadzieję, że fabuła nie zawiedzie mnie tak, jak ten początek, ale na start łapie minusa, a to źle świadczy. Jedynka była pod tym względem o wiele lepsza, bardziej tajemnicza i pełna niespodzianek, a tu z góry wiemy wszystko i prowadzą nas za rączkę "a teraz bierzcie znowu Gummi Ship i znowu lećcie na ratunek Narnii... nie chwila, nie ten świat. Ekhem... To ten prolog to był gites. Uwielbiam Axela XD. Szkoda, że dedł (?). Jak nie, to nie psujcie mi zabawy! ^^. All in all - oczekiwałem czegoś więcej. Prolog mnie nie zawiódł - był genialny. Jak już wszedł Sora wszystko stało się takie... dosłowne. Nawet mojego wroga mi przedstawiono (O.XIII). Dzięki Bogu za te niewyjaśnione scenki z Roxasem i Riku, bo coś mnie pcha dalej. Oby to było mylne pierwsze wrażenie. ]
BTW. Sora wyglądał komicznie w tych przykrótkich rzeczach, myślałem że mu tak zostanie (o zgrozo!). Czy to tylko ja, czy mordę ma taką jakąś... nieswoją? (nie mówiąc o głosie).
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez kALWa888 » Pn kwi 16, 12 22:01

No przy pierwszym podejściu nie zwróciłem na to uwagi, ale lekko drażniło mnie to, że wszystko mi tłumaczą. Prolog faktycznie bardzo udany i później jak już fabuła się rozkręca jak dla mnie było bardzo dobrze.

Kurde, mam chętkę na powtórzenie KHII :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez ArecaS » Wt kwi 17, 12 17:32

Poczekaj drogi Tidusie na finisz. Toż to typowe hiperdupernapakowane finale z shounena klasy B. Klimatu jedynki za grosz. Naprawdę choć trochę tej tajemniczości będziesz miał dopiero w BBS znowu, ale tam znowu za sprawą ograniczę konsoli (bo to jedyne sensowne wyjaśnienie) gra wydaje się mieć mało contentu. No i może trochę znowu przez te część wydarzenia z KH1 tracą na znaczeniu, ale jest lepiej niż w 2 na pewno. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Tidus93x » Wt kwi 17, 12 21:43

Gram sobie i pierwsze dwa światy były okej. Oczywistość bije w oczy, ale da się z tym żyć. Mi się podoba jak na razie. Daję jej kredyt zaufania, bo po tym wstępie serialnie zwątpiłem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Śr kwi 25, 12 21:40

Wybaczcie post pod postem.
Jestem po bitwie o Hollow Bastion. Tajemniczość jest, gra zaczęła przypominać jedynkę, nie wiadomo kto jest z kim, nieoczekiwani sprzymierzeńcy. Jedynie nie uśmiecha mi się powrót do odwiedzonych przeze mnie już światów, mam nadzieję, że będzie ciekawie, a nie tylko na zasadzie "jeszcze raz to samo". Anyway, jedynka bardziej mi się podobała, ale dwójka nie odstaje, trzyma poziom, serio.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Lazuli Lapis » Śr kwi 25, 12 21:44

Z tego co pamiętam przy każdym powrocie do danego świata czekała na nas jakaś nowa historyjka albo kontynuacja wcześniejszej, więc się nie martw :P

btw właśnie sobie przypomniałam, że dwójka ma u mnie ogromnego plusa za ulepszenie podróży gummi statkiem, w jedynce to był istny koszmar...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Śr kwi 25, 12 22:07

No gummi ogólnie jest poprawione. Sama budowa statków jak i podróż. W jedynce to była masakra
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Cz kwi 26, 12 08:23

Zgadzam się w tym aspekcie. W jedynce robiłem tylko Warp Drive i spokój :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Cz kwi 26, 12 09:55

No ostatnio zacząłem zbierać blueprinty statków w jedynce. Ciężka sprawa, a zostały mi tylko dwa ostatnie. Trudno stworzyć sobie to odpowiednie uzbrojenie. W dwójce natomiast są raningi i planuje wszystko pozaliczać na S za jakiś czas. Raz niechcący zdobyłem S+ (czy jakoś tak) i zastanawia mnie czy na każdej trasie można taki ranking uzyskać.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Cz kwi 26, 12 16:46

Nie wiem, ja tam przechodzę na zasadzie "byle do świata" XD. W jedynce latałem własnoręcznie zrobionym ze zmiksowanych dostępnych gummi XD
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Operator » Cz kwi 26, 12 19:04

A ja to uznałem za upierdliwy przerywnik i olałem :P
Tidus, jak wrażenia po Roxasie?
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Cz kwi 26, 12 19:19

A w porządku, lubię Sorę, więc powrót do tak naprawdę niezmienionej formy jedynki jest jak najbardziej pozytywnie odebrany :P. Ino jestem ciekaw kiedy będzie coś więcej o nim.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez ArecaS » Cz kwi 26, 12 21:09

Eee... Nie w tej grze? :P Znaczy, niby coś wyjaśnią, ale tak na serio gówno wyjaśnią.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Cz kwi 26, 12 21:14

Dzięki, kurna, zepsułeś mi nadzieję. Choć umiera ostatnia. Zgaduję, że więcej informacji jest w 358/2 days, huh?
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez ArecaS » Cz kwi 26, 12 21:45

Nope. Tam jest o Xion. O Roxasie nadal niewiele. BBS, panie dzieju. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Cz kwi 26, 12 22:10

Thank goodness, BBS zaliczę! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Osvelot » Pt kwi 27, 12 00:24

Polecam profesjonalną recenzję pierwszej części KH: http://www.youtube.com/watch?v=avMeBMOTG5k
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Pt kwi 27, 12 00:51

Ocwelot napisał(a):Polecam profesjonalną recenzję pierwszej części KH: http://www.youtube.com/watch?v=avMeBMOTG5k



Kupa a nie recka. Nawet mało śmieszna jak dla mnie.

I kusza pieczona, też chcę obadać BBS i 350 days
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Pn kwi 30, 12 16:55

Bosko! Walczę z Xigbarem, ale całe te rewelacje przed walką i niespodzianki, lekko przewidywalne, ale wciąż, no i tekst o tym, że Sora nie jest nawet "half the hero the OTHERS were" sprawia, że Kingdom Hearts II już zajmuje mega miejsce u mnie. Na równi z jedynką póki co, ale aspiruje do samodzielnego no1. Kurna, uwielbiam tą serię! Oby dalej było tak gitnie, wszak to końcówka nonetheless.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Pn kwi 30, 12 17:05

Mi 2 chyba też na równi z jedynką się podoba. Ale czasem się zastanawiam i kilka razy tutaj napisałem że może nawet bardziej podoba mi się od jedynki. Ale jak już to pewnie tylko trochę.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kingdom Hearts

Postprzez ArecaS » Pn kwi 30, 12 23:47

Wy się serio łapiecie na te proste tricki? <niepojęte_twarz>
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kingdom Hearts

Postprzez Tidus93x » Wt maja 01, 12 00:15

Może my chcemy być złapani, hę?
Anyway, przeszedłem dwójeczkę ^^. Finał pozostawił lekki niedosyt, po jedynce było takie "wwwoooooowww", tym razem mniej, ale mimo wszystko trzyma poziom. Cała gra wydawała mi się nieco trudniejsza. Fabuła bardzo dobra, małe mankamenty (vide bezsensowne wsadzenie w to wszystko Maleficent i Pete'a, który gra tu taką rolę, jak Team Rocket w anime Pokemonów), ogólnie wciągnął mnie klimat niemiłosiernie. Rozważania nt serca i jego istoty o 0:15 - idealnie. Idę w kimę, jutro nauka do matury XD.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Kingdom Hearts

Postprzez ArecaS » Wt maja 01, 12 13:05

Tidus93x napisał(a):Cała gra wydawała mi się nieco trudniejsza.


O_O
Powiedz, że na Normal jeszcze grałeś. Ja od razu z Proud jechałem i po kilku zgonach na początku (wiadomo - bez skilli grać się praktycznie nie da) następnym wyzwaniem okazał się dopiero Xemnas. Czyli gra była DUŻO prostsza od jedynki. I toż to jest podstawowy zarzut jaki ludzi KH2 zarzucają.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kingdom Hearts

Postprzez kALWa888 » Wt maja 01, 12 13:21

Ja tam nie widze powodu by twierdzić inaczej od Tidusa. Po prostu jedym ta gra wydaje się łatwiejsza innym druga. To jak rozmowa o guście. Moim zdaniem kilku bossów kopie zad bardziej od tych z jedynki. Czyli siłą rzeczy mi też wydawała się trudniejsza.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Następna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron