Seria The Legend of Zelda

Moderator: GM

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Śr cze 15, 16 11:34

Świat 12 razy większy niż w TP. Czyli w sumie nie wiem jak duży :D

Mapa z dema:
Obrazek

A to całość:
Obrazek

Ten maleńki fragmencik w środku to właśnie to demo.



Lumberseksualny link :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Pn lut 27, 17 11:27

Są pierwsze wrażenia, jest recenzja z Edge (10/10). Szykuje się najlepsza Zelda ever. Jaram się!
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SALADYN » Pn lut 27, 17 14:21

Mnie też trochę jarało i nawet Switcha chciałem brać na premierę. Dla mnie to by była idealna odskocznia od PS4 i konsola która by ją uzupełniła.
Potem jednak przyszło opamiętanie. Sprzętu nie powinno zabraknąć a poza zeldą będzie jeszcze Mario kart i jeszcze długo długo nic. Poczekam do wakacji, góra do świąt i wtedy się zobaczy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Pn lut 27, 17 15:24

Ja raczej biorę WiiU choćby ze względu na remastery TWW i TP. Też myślałem o Switchu, nawet wziąłbym na premierę, ale nie za taką cenę i nie przy takiej bibliotece gier w okienku premierowym.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SaladinAI » Pn lut 27, 17 19:39

Cena tej Zeldy jest również zaporowa, tak jakby mało było że sprzęt bez contentu drenuje resztę portfela. Ta biblioteka ma się z czasem zwiększać czy tylko mało słyszałem o bardziej konkretnych projektach?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Pn lut 27, 17 20:21

No do końca roku na pewno jeszcze nowe Mario z pewniaków. Będzie też nowy Fire Emblem, plotkuje się o Pokemonach. Zakładając że Switch zastąpi Wii U i w przyszłości 3DSa biblioteka powinna być solidna. Nintendo ma bardzo mocne handheldowe serie, które w końcu przejdą na NS.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SALADYN » Pn lut 27, 17 22:55

WiiU teraz brać to tylko używkę po okazyjnej cenie. Switch ma przyszłość, niepewną i jako taką ale ma.
Cena zaporowa ale jeśli konsolka będzie miała dobrą sprzedaż i w ślad za nią pójdzie bogata lista wydawnicza to nie spadnie i nawet używki będą drogie, jak z WiiU które notabene gier nie miało. Mimo wszystko trzeba poczekać bo N może wyskoczyć z zmianą ceny jak z 3DS gdy początkowa sprzedaż przyprawiała włodarzy firmy o seppuku.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Wt lut 28, 17 17:00

Ha, cebula w narodzie silna, więc ceny WiiU skoczyły od kiedy produkcja została zakończona. Pojawiają się w sklepach niedobitki w przyzwoitych cenacj (tj mniej niż 1500) a i używkę za mniej niż 1000 ciężko dostać.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Solidny » Wt lut 28, 17 17:38

Haha załapałem się! Może to dobry moment żeby sprzedać...
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SaladinAI » Cz mar 02, 17 01:47

SALADYN napisał(a):Switch ma przyszłość, niepewną i jako taką ale ma.


Na papierze bo choć koncept wyśmienity to egzotyczność oferowanych marek tudzież ente iterację Zeldy/Mario nie pozwalają mi na głębsze spojrzenie niźli na fetyszystyczną pierdółkę. Niby fajnie, Nintendo ma swój styl ale jakoś nigdy nie ma siły przebicia żeby zaorać rynek i wyjechać z czymś definiującym trendy, narzucającym design.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Cz mar 02, 17 09:53

Jedno slowo: Wii.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SALADYN » Cz mar 02, 17 11:20

Wii sprzedawało się jako sprzęt z jedną grą w zestawie, mało kto kupował inne gry na to, same ruchowe popierdółki. Wii się udało bo wstrzeliło się w idealną niszę na rynku i dała casualom możliwość bezbolesnego wejścia w gaming albo przynajmniej jego posmakowania, takiego spróbowania czy warto. Moda na granie casualom przeszła i już następna konsola była przegrana na starcie.
Z Switch Nintendo musi w końcu zrozumieć że tu liczą się gry, tylko i wyłącznie, nie pomoże im połączenie wszystkiego co dotąd wymyślili jak nie będą mieć ciekawych exów bez mariana i linka.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Cz mar 02, 17 14:34

Sal pisał o definiowani trendów, Wii zdefiniowało nowe trendy.


A tymczasem nowa Zelda jest prawdopodobnie najlepszą grą ever.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Solidny » Cz mar 02, 17 14:35

Pisać że Wii wstrzeliło się w niszę to jak powiedzieć że Putin znalazł sobie prywatny kącik na interesy.

A Zelda jest prawdopodobnie najlepszą Zeldą ever ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SaladinAI » Cz mar 02, 17 14:43

Gillian napisał(a):Sal pisał o definiowani trendów, Wii zdefiniowało nowe trendy.


A tymczasem nowa Zelda jest prawdopodobnie najlepszą grą ever.


Chodziło mi raczej o kontent, nie odrębność względem konkurencji co jej umniejszanie, zdrową konkurencję przy nietypowej specyfice hardware'u. Zelda pozostaje Zeldą a poza Zeldą jest jeszcze Mario, no i ten...Zelda. Czy oni cały czas muszą pracować nad jednym tematem? Chodzi więc o stworzenie Zeldy tej generacji, która nie musi być kolejną Zeldą.

No bo trochę myślałem żeby wbić się to co Nintendo sprzedaje - handheldy czy coś większego i cały czas rozbijam się o ten monotematyczny paradoks.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Solidny » Cz mar 02, 17 14:58

To może nie patrz na ich flagowe serie tylko jakieś dziwactwa bardziej w Twoim stylu ;)

Jak Tokio Mirage na WiiU, RPG od Atlusa.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Cz mar 02, 17 15:40

Solidny napisał(a):A Zelda jest prawdopodobnie najlepszą Zeldą ever ;)


Na razie najwyższa średnia ever na gamerankings (z gier które mają +20 recek): 97.97% 98.03%
http://www.gamerankings.com/switch/1897 ... index.html

Gdyby nie ważniejsze wydatki, jutro wracałbym ze słiczem do domu.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SALADYN » Cz mar 02, 17 18:13

Gillian napisał(a):Sal pisał o definiowani trendów, Wii zdefiniowało nowe trendy.

Tylko że zaraz potem ten trend zdechł jak kolejna krótka moda na jakąś pierdółkę i firma została na lodzie z sprzętem który niczego nie pociągnie i na który nikt nie chciał robić gier.
Ogólnie chodziło mi o tą siłę przebicia o której pisał sal. Wii wygrało poprzednią generację ale co z tego skoro zrobiło to tylko dzięki chwilowemu szałowi na skakanie przed ekranem i na dłuższą metę nic to nie zmieniło.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Cz mar 02, 17 18:19

Racja, to juz nie te czasy, kiedy N naprawde zmienialo gry. Ostatnim razem to chyba byl analog, Mario 64 i Okaryna.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez uci » Pt mar 03, 17 19:37

A u mnie w mieście nowej Zeldy brak, jutro idę szukać dalej :(
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SALADYN » Pt mar 03, 17 19:55

Games4you na WiiU mają za 289zł, musisz tylko dopytać który punkt i najlepiej klepnąć online.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SaladinAI » So mar 04, 17 15:27

Ale masakryczna cena, c'nie? :)

Widzi mi się powrót do sceny kiedy rynkiem rządziło drugie PlayStation, czasy pierwszego Xboxa, wyjścia Gamecube'a. Kiedy każda z marek przyciągała indywidualnym kontentem. Teraz zarówno Microsoft oraz Nintendo budują swoje marki w oparciu o dziurę w rynku, pusta kapitalistyczną przestrzeń której nie zagospodarowało Sony - ziemię niczyją - a która pozwala na bezbolesne zbieranie kapitału nie wymagające produkowania oryginalnych marek. Konsole dla konsol a raczej dla bezideowej ekonomii analogicznie do zwrotu Konami w kierunku automatów, osiągając zawrotne finansowe wyniki do których nijak nie przyłożył się ambitny Kojima. Dlatego nie zamierzam wspierać w tym punkcie Switcha, jeżeli oryginalna konstrukcja nie przekłada się na nietypowe produkcje a stanowi tylko sprytne wykorzystanie modelu biznesowego ("sprzęt do Zeldy", nie przyczynek do nowej, wartościowej biblioteki).
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » So mar 04, 17 17:29

Sal, sorry ale pierniczysz. Konsola jest 2 dni na rynku. Jest pierwsza proba polaczenia idei konsoli stacjonarnej z handeldem. Przyszlosc dopiero przed konsola a Ty juz posawiles na niej krzyzyk.

Inna sprawa ze wlasnie takie wypelnienie niszy ma sens. Po co komu kolejna taka sama konsola? MS mial pomysl na nowego Xa, ale ulegl presji i postanowil scigac Sony zmieniajac kierunek. Co jak na razie przynosi taki efekt, ze nikt nie widzi sensu posiadania drugiej konsoli do takich samych gier.

Wii oraz U mialy swoje oryginalne gry, ale zdajesz sie tego nie zauwazac albo przez "oryginalne gry" rozumiesz "takie same jak u sony ale pod innym tytylem".
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SALADYN » So mar 04, 17 20:25

Wątpię żeby pomysł MS na nowego Xa zakładał jakąś rewolucję, wyglądało to raczej jakby chcieli po prostu mieć pełną kontrolę w sprzedaży gier i sprzętu. Nic by to nie zmieniło, no może by gry potaniały ale kto ich tam wie.

Skreślać Switcha teraz to trochę głupie, jednocześnie Sal dobrze robi nie łapiąc się na hype i jedną grę, choćby nie wiem jak doskonałą ale na pewno nie wartą wydania prawie 2k. Poczekajmy do E3 co pokażą developerzy 3rd party. Kilka takich Bayonett 2 i inaczej spojrzę na ten sprzęt
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » So mar 04, 17 23:20

Mialem na mysli kinekta. Z tego dalo sie zrobic gadzet wspomagajacy normalne granie (chocby obsluga gestow, sledzenie pozycji itp), niekoniecznie ustrojstwo do robienia z siebie kretyna przed tv.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez SaladinAI » So mar 04, 17 23:22

Na starcie zobaczyłem jedną Zeldę - dokładnie jeden tytuł i nie będę udawał zaczarowanego, przejrzałem bibliotekę tego czego można się spodziewać na przyszłość a ta nie przedstawia się kolorowo chyba że coś przegapiłem. Sens w tym, że tak ciekawie zaprojektowany sprzęt na starcie powinien mieć plan rozwoju, którego nie widzę, a jeśli jest za wcześnie to sama konsola trafia do czyśćca czekają na dookreślenie - to nie jest skreślanie czegokolwiek, to zawieszenie idei jako wstępnie bezużytecznej.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Solidny » N mar 05, 17 12:46

Tak btw, zarobki Konami z pachinko spadły ostro. Największy dochód mieli z gier cyfrowych, pewnie mobilnych.

Sal, z tego co piszesz, chyba nie wstrzeliwujesz się w target Nintendo. Oczekujesz rewolucyjnych pomysłów i odważnych kierunków od firmy, która żyje dzięki ciągłemu łaskotaniu nostalgii i dorabianiu pojedynczyc nowych pomysłów do starych konceptów. Nintendo to raczej safe space.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Gillian » Pn mar 06, 17 09:14

Uci, Solidny - gracie? Wiekszosc grajacych mowi ze to prawdopodobnie najlepsza gra w jaka grali, wiec jest cos w tej kosmicznej sredniej ;).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez Solidny » Pn mar 06, 17 12:15

Niestety nie. Nie przygotowałem się na tę premierę ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Seria The Legend of Zelda

Postprzez uci » Pn mar 06, 17 19:27

czekam na drugi? rzut o ile będzie wersji na WiiU
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Poprzednia strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron