Assassin's Gear Solid: Liquidhood?

Moderator: GM

Assassin's Gear Solid: Liquidhood?

Postprzez Gac666 » Śr gru 11, 13 09:56

Nie pamiętam czy było to już poruszane, ale może warto omówić temat.
Skończyłem wczoraj Assassin's Creed: Brotherhood i rzuciły mi się w oczy 2 rzeczy. W jednym momencie pamiętam znalazłem dziwne pudło i pomyślałem "o easter egg". (Scena z misji Leonardo's Machines)

Obrazek

Zaś w creditsach zauważyłem (niestety brak zdjęcia, ale moge spróbować złapać) wzmiankę o Konami i Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.
Znalazł ktoś może więcej nawiązań?

Edit:

Znalazłem reference:

Metal Gear SolidEdit
Just before reuniting with Leonardo da Vinci, Ezio came across an anachronistic factory-made cardboard box, though he looked away when Leonardo came around the corner. This was a reference to the Metal Gear Solid series, as the signature stealth move of Solid Snake (the series' protagonist) was to hide in a box or crate.

A second tribute was the Raiden suit, available to those who had completed every challenge in the Animus Virtual Training Program with at least a bronze medal, a reference to how the character Raiden was trained in only virtual simulations.


Ok to wszystko wyjaśnia :), idę odblokwać Raiden suit!


Przypomniało mi się też, że w MGS4 można było odblokować strój altair'a, stąd wzmianki w creditsach.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron