[PC/PS3] Tłumaczenie: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Na poczatek MGS1 na PC, ale w przyszlosci kto wie...

Moderator: GM

Re: [PC/PS3] Tłumaczenie: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Postprzez Herbaciarz » Pn lip 25, 16 12:51

Wczoraj do nich napisałem i to dość wyczerpująco:

"Witam, dostałem informację od użytkownika Otaku Thief, że chcielibyście w przyszłości wspomóc projekt tłumaczenia MGSV: Ground Zeroes. Faktem jest, że chciałem się do Was odezwać w tej sprawie, gdy projekt będzie już na etapach zaawansowanych. Nie będę ukrywał - myślę, że za wcześnie ogłosiłem ten projekt, a z powodów osobistych niestety się trochę przeciąga ;) (Ale myślę, że znacie to bardzo dobrze ze swoistej autopsji).

Na dzień dzisiejszy projekt jest na etapie: zrobienia polskich fontów w głównej grze (fonty menu leżą gdzieś indziej, muszę poszukać w notatkach czy je znalazłem). Z dodatkowych informacji niestety musiałem operować na Angielskim zestawie znaków. Przez co polskie zmiękczenia są zastąpione na znaki "[" "*" etc. pewnie będę pracował nad rozwiązaniem tego problemu w przyszłości. Dodatkowo przetłumaczony jest główny wątek gry, około 50% komend w grze (najdłuższy plik tekstowy jaki się znajduje tam) oraz menu. Zostają dodatkowe misje, kasety do przetłumaczenia.

Chciałbym się dowiedzieć, na czym mogłaby polegać Wasza pomoc? Z tego co wiem to wsparcie odpowiednimi narzędziami do tłumaczenia m.in OMEGA. Osobiście tłumaczę w Notepad++ i dla mnie jest wystarczający - koloruje składnie a pliki tekstowe gry. Nie ukrywam najbardziej przydałby się chociaż jeden tłumacz znający uniwersum MGS'a oraz korekta. Wtedy mógłbym się skupić spokojnie na dopracowaniu fontu oraz odnalezienia grafik w grze które już znalazłem jednak po spakowaniu znowu do paczki - nie wszystkie są podmieniane (pracuję nad rozwiązaniem tego w czym tkwi problem). Ogólnie "technikalia" całkiem dobrze znam, ale dodatkowa pomoc zawsze mile widziana :) Dla pocieszenia dodam, że ze względu na ten sam engine gry narzędzia do TPP też gdzieś leżą w sieci :)

Pozdrawiam,"

GZ dałbym radę sam praktycznie dokończyć - w sensie najbardziej to niedługo będę potrzebował korekty. Odpalam dzisiaj skrypty i tłumaczę - zobaczymy kiedy skończę "teksty radiowe". Najbardziej mozolny tekst w grze którego się przyjemnie nie tłumaczy :P
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: [PC/PS3] Tłumaczenie: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Postprzez Otaku Thief » Pn lip 25, 16 14:01

Z tego, co napisałeś wynika, że spolszczenie na chwilę obecną nie posiada polskich znaków diakrytycznych w czcionce. Na podlinkowanym w pierwszym poście filmiku można jednak zauważyć ich obecność. Coś się porypało od tego czasu?
Otaku Thief
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): N kwi 17, 16 15:00

Re: [PC/PS3] Tłumaczenie: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Postprzez Herbaciarz » So kwi 22, 17 20:01

Źle się wyraziłem (pisałem to po północy, zmęczenie te sprawy). Polski font jest w grze głównej jak na filmiku wyżej, natomiast menu posiada inną czcionkę, więc to kwestia czasu, aż ją znajdę. :)

Nic się nie porypało ;)

EDIT :
Tak pewnie każdy się zastanawia co z projektem, dogadałem się z GPP - nawiązaliśmy współpracę. Dostałem odpowiednie narzędzia no i support z ich strony. Aktualnie jest przetłumaczone więcej niż 50% tekstu :P (a dokładniej 50,2%).

Jak ktoś chce pomóc wie gdzie mnie szukać^^
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Poprzednia strona

Powrót do Tlumaczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron