Kolekcja SALADYNA

Dział dla kolekcjonerów.

Moderator: GM

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez kALWa888 » Wt maja 08, 12 22:14

ArecaS napisał(a):...
Zaufać? To jedno z niewielu miejsc w sieci gdzie bootlega na pewno nie dostaniesz.


Dobrze wiedzieć. Sklep od początku wydawał mi się godny zaufania i chyba w końcu skuszę się na kupno jakiegoś soundtracka.


Dzięki.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Aszyn » Śr maja 09, 12 09:45

kALWa888 napisał(a):Dobrze wiedzieć. Sklep od początku wydawał mi się godny zaufania i chyba w końcu skuszę się na kupno jakiegoś soundtracka.
Dzięki.


Sprawdziłem sobie właśnie play-asia.com, bo tam nabywałem mojego ost z mgs4. Popatrzyłem na ceny na gamemusic i tam, no i na gamemusic MGS3 OST kosztuje 129zł (wersja JAP), ten sam na play-asia.com kosztuje niecałe 134zł z dostawą, jeśli zapłacimy rozliczając się w dolcach i jakieś 136zł rozliczając się w Euro. Jeśli wysyłka z gamemusic jest droga, to opłaca się z play-asia.com, ale oczekiwanie też pewnie koło 2 tygodni. Plusem play-asia jest to, że tego jest tam po prostu więcej i znajdziemy też perełki. Można obczajać :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Aszyn
The End
 
Posty: 524
Dołączył(a): Pn maja 15, 06 15:10
Lokalizacja: Katowice
Gram: Destiny
Czytam: Solaris

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Śr maja 09, 12 10:19

Minusem Play Asia jest to że to sklep z hongkongu więc jak im braknie oryginalnego towaru to zdarza się że opychają ludziom bootlegi, na forum dobrze znamy taki przypadek jeśli chodzi o płyty, ja polecam Otaku.com który może i ma znacznie mniejszy wybór ale nie ma możliwości żeby ci tam opchnęli bootlega.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez kALWa888 » Śr maja 09, 12 11:14

No o PlayAsia słyszałem trochę niedobrego. Otaku.com tez chętnie sprawdzę, może akurat mają coś czego nie ma na gamemusic. Gamemusic rzekomo daje możliwość zamówienia czegoś czego nie mają na stanie i niby za wszelką cenę starają się to sprowadzić. Korzystał ktoś kiedyś z tego?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Śr maja 09, 12 11:16

kALWa888 napisał(a):Gamemusic rzekomo daje możliwość zamówienia czegoś czego nie mają na stanie i niby za wszelką cenę starają się to sprowadzić. Korzystał ktoś kiedyś z tego?


Raz czy dwa próbowałem skorzystać z tej usługi ale jakoś ostatecznie zawsze mi brakowało kasy, może kiedyś.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Aszyn » Śr maja 09, 12 11:42

SALADYN napisał(a):Minusem Play Asia jest to że to sklep z hongkongu więc jak im braknie oryginalnego towaru to zdarza się że opychają ludziom bootlegi, na forum dobrze znamy taki przypadek jeśli chodzi o płyty, ja polecam Otaku.com który może i ma znacznie mniejszy wybór ale nie ma możliwości żeby ci tam opchnęli bootlega.


Przyznam, że nie miałem o tym pojęcia. Aż sprawdziłem oryginalność mojego OST, ale ładny papier kredowy i dbałość o szczegóły mnie trochę uspokoiła. A jak nie to świetna podróba to jest ;p
Obrazek
Avatar użytkownika
Aszyn
The End
 
Posty: 524
Dołączył(a): Pn maja 15, 06 15:10
Lokalizacja: Katowice
Gram: Destiny
Czytam: Solaris

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez kALWa888 » Śr maja 09, 12 11:44

Najlepszym chyba sposobem na sprawdzenie oryginalności jest zapoznanie się z numerem seryjnym. I cedeki gorzej w przypadku bootlegów wyglądają.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Śr maja 09, 12 11:50

Prawda jest taka że bootlegi większości osób nie przeszkadzają, problem pojawia sie gdy trzeba za nie zapłacić tyle samo co za oryginalne wydanie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez ArecaS » Śr maja 09, 12 12:03

A jak z jakością dźwięku na bootlegach? Znaczy, wiem, że raczej nie są to poziomy audiofilskie nawet na oryginałach, ale traci się coś na bootlegu?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez kALWa888 » Śr maja 09, 12 12:11

Mi ogólnie przeszkadza. Czasem zdarza się że za bootlega wołają więcej niż za oryginał, często nieświadomi że sprzedają pirata.


ArecaS napisał(a):A jak z jakością dźwięku na bootlegach? Znaczy, wiem, że raczej nie są to poziomy audiofilskie nawet na oryginałach, ale traci się coś na bootlegu?

Ja w przypadku OSTów do Silent Hill 1 i 2 miałem przerwy między ścieżkami gdzie powinny być płynne przejścia z utworu jednego na kolejny. Co do jakości to myślę, że tracimy, choć porównać nie mam jak, bo nie posiadam i bootlega i oryginalnego OSTu do tej samej gry.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Śr maja 09, 12 12:17

ArecaS napisał(a):A jak z jakością dźwięku na bootlegach? Znaczy, wiem, że raczej nie są to poziomy audiofilskie nawet na oryginałach, ale traci się coś na bootlegu?


Zależy od samej kopii, bardzo często zdarza sie błąd że gdy kończy sie jeden utwór od razu zaczyna sie następny po czym dopiero następuje koniec ścieżki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » N paź 14, 12 23:10

Obrazek

Tak aktualnie wygląda moja MGS-owa półka, łącznie 26 gier, plus jedno demo i dwa DVD z MGS Saga vol.2 i Bande Designe, reszta to poradniki, artbooki i zbiorcze komiksy, wszystkiego pilnuje Cole.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Gillian » N paź 14, 12 23:15

Wzruszyłem się na widok mojego ex-DSa. Nawet paseczek i pokrowiec ten sam chyba :).

Gdzie box z kolekcji HD?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » N paź 14, 12 23:24

Tak ten sam, box na półce poniżej razem z Wiedźminami i innym bzdetami a na górze szafy pudła z figurkami i resztą kolekcji.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » So mar 02, 13 13:45

Obrazek-Obrazek

Pierwszy po premierowy gadżet z MGR już mam ale gry jak nie było tak nie ma, Galapagos dało doopy po całości z tymi kolekcjonerkami.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Simon » So mar 02, 13 15:22

A co to jest?
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » So mar 02, 13 15:53

Steelbook
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pn mar 11, 13 23:47

Obrazek-Obrazek-Obrazek-Obrazek

Limitowany poradnik dla MGR, twarda oprawa, kilka artów ekstra, numerowania litografia i jak zwykle gra rozłożona czynniki pierwsze.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Cz cze 27, 13 01:07

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zbiorcze wydanie, swego czasu schodzące na allegro za bajońskie sumy. Ebay ceny trzyma w szachu a tymczasem na rodzimym serwisie jak coś nie schodzi to cena spada a cena to wypadkowa tylko i wyłącznie stanu kartonika i obecności naklejek na tylnej części okładki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Artur » Pt cze 28, 13 00:33

Koozacka kolekcja :O :O - naprawdę szacun!! :salute: :salute: :) Pewnie parę koła już na to poszło... Ciekawi mnie skąd wziąłeś Karty kolekcjonerskie z jedynki... No i oczywiście żadna z tych rzeczy nie jest na sprzedaż, bo "mój" piękny plakat nr.10 z Integral z chęcią zawisłby na ścianie... :P >:->
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pt cze 28, 13 01:06

Ile mnie to kosztowało nie mam pojęcia, lub raczej nie chce mieć pojęcia a że zbieram już ładnych paręnaście lat to i ilość lootu jest spora (pierwszy post jest już długo nieaktualny) choć od jakiegoś już czasu mocno przystopowałem.
Karty załatwił mi Raven, wyhaczył kontakt w niemieckim oddziale Konami przez co na forum wypłynęła spora ilość rzadkich już dzisiaj przedmiotów między innymi te karty, sporo tez od kula odkupiłem. I tak, nic nie jest na sprzedaż, z kolekcji pozbywałem się co najwyżej takich samych gadżetów a te plakaty posiada tez kilka osób z forum, może ktoś inny się z nim potrafi rozstać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Simon » Pt cze 28, 13 15:54

Mój Frank wisi w antyramie i mój ci on jest i nie na sprzedaż:]
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » So cze 29, 13 00:22

Tak jak się spodziewałem, plakaty to zazwyczaj najrzadsze z przedmiotów jakie można kupić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Simon » So cze 29, 13 08:18

Cudem go od Ravena wydębiłem.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » So cze 29, 13 13:04

Obrazek

Pokazywana wyżej półka nieco się rozrosła w ostatnich miesiącach.

Obrazek

A tu ciekawszy zakup z poprzedniego miesiąca, stand reklamowy w bardzo dobrym stanie. Dla porównania rozmiarów położyłem tam MGS'a.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pn lip 15, 13 15:42

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Amerykańskie wydanie Legacy Collection. Tekturka jest typowa dla tego typu wydań, nie wydaje sie solidna wiec pewnie będzie trzeba o nią dbać, cały napis Metal Gear Soldi jest lekko wypukłe jak to było w pierwszym wydaniu MGS4.
Po rozpakowaniu mamy standardowe pudełko z dwoma płytami i artbook, płyta pierwsza to tylko MGS4 zaktualizowany o patche, pełna instalke i trofea. Płyta druga to po prostu zwykłe wydanie HD Collection z takim samym menu startowym, próżno tu szukać obu komiksowych filmów Wooda które obejrzeć można z poziomu opcji wideo w PS3.
Artbook to trochę nie pasujące określenie tej książeczki, ryjki węży z okładki są ładnie wypukłe, zawartość kolejnych stron to bardziej zbiór informacji odnośnie poszczególnych wydań serii i ich kampanii reklamowych które ukazywały się w prasie wiec kto się spodziewał szkiców, obrazków z pre produkcji czy koncept artów ten się zawiedzie.
Zawiodą się też wszyscy którzy myśleli że sobie dobija łatwe platyny w MGS3 czy PW, sejwy z europejskich wydań co prawda nie działają ale jednak gry maja wspólne listy pucharków.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Hal » Pn lip 15, 13 19:05

A co z MGS1 VR Mission - do pobrania z PSS tak jak Jedynka?
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Wt lip 16, 13 09:19

Dokładnie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Spuczan » Pt sty 02, 15 01:18

Coś się zmieniło od 2013? :)
Avatar użytkownika
Spuczan
Fire Trooper
 
Posty: 46
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 21:16

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pt sty 02, 15 02:53

Sporo choć mocno przystopowałem, w sumie jesteś pierwszą osobą od sporego kawałka czasu która wyraziła jakieś zainteresowanie więc może dostane weny na robienie zdjęć albo jakieś recki czy cuś.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MGSowe kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron