Kolekcja SALADYNA

Dział dla kolekcjonerów.

Moderator: GM

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pn sty 05, 15 16:08

Obrazek

Pierwszy zakup A.D. 2015. To w ogóle bardzo ciekawa sprawa z tymi wersjami promo, mamy tu gdzieś na forum dyskusje jakie to lamerskie że redaktorzy zarabiają na odsprzedaży tych promek gdy już zrobią swoje w recenzji ale ma to też swoje plusy. Ktoś taki jak ja może potem takie unikalne wydanie dołączyć do zbioru i takie usprawiedliwienie mnie w zupełności wystarczy. Mam jeszcze dwie wersje promo w kolekcji i mam nadzieje że kiedyś dołączę i resztę.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez uci » Wt sty 06, 15 10:11

no ja tak ZoE promo dorwałem :P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Śr sty 07, 15 00:52

Ktoś tu wspominał że ma tuzin kopii MGS2 ?

Obrazek

To mój aktualny stan składający się z jedenastu sztuk bez wydań zbiorczych, brakuje tu tylko dwóch wydań z PC, jedno się zawieruszyło z innymi grami a jedno leży w kartonie w szafie.
Jadąc od lewej mamy trzy europejskie wydania, jedno angielskie a dwa w kinowych wersjach niemieckich i francuskich, kolejne to wersja NTSC-US, potem dwa razy Substance gdzie jedno jest z polskiej dystrybucji (naklejka CD Projekt i taki papierek robiący za instrukcję) a drugie z brytyjskiej i wersja z pierwszego klocka.

Obrazek Obrazek Obrazek

To moja ulubiona wersja, można ją było kupić tylko w UK i zdaje się metalowa puszka była tylko dla preorderowców. W środku puszki jest najzwyklejszy MGS2 jaki pewnie każdy z was ma na półce tyle że ten jest w stanie idealnym skoro to aluminium przyjęło na siebie wszystkie ciosy upływającego czasu przez co moim zdaniem nabrało charakteru.

Obrazek Obrazek Obrazek

To jest amerykańskie wydanie wersji PC. W Polsce w owym czasie kupując grę na piec dostawało się wielki karton w którym leżała sobie typowa płytka z instrukcją. Tutaj pudełko jest wielkości normalnego opakowania DVD a w środku zrobiono przegródki dzięki czemu nic nie lata gdy się trzęsie pudełkiem. Jak widzicie front się otwiera i tam wrzucono obrazki z cytatami z recenzji które zazwyczaj zdobią tyły pudełek. Kiedys chyba sobie sprawię kopie w nieco lepszym stanie bo tan kartonik swoje już musiał przejść.

Obrazek

A to winowajca który mi się zaplątał obok MGS4 Europejska reedycja z PC w normalnym opakowaniu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Solidny » Śr sty 07, 15 01:34

Ja nie mogę tego oglądać, bo nie stać mnie na ekscytowanie się zbieractwem w tej chwili :D

Póki co tylko zbieram jakieś stare potworki na ps2 które w podstawówce miałem spiracone albo czytałem recki i nigdy nie spróbowałem, a wryły się w pamięć, ale to groszowe wydatki.

Najbardziej zazdroszczę tego metalowego pudła. Ciekawe czy gdzieś znajdę, jak już jestem w uk :D
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Śr sty 07, 15 01:49

Niektóre z tych MGSów też kosztowały tyle co paczka fajek.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez kul » Śr sty 07, 15 03:13

A Japońskich do kolekcji nie potrzebujesz? ;-)
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Śr sty 07, 15 03:37

Oj kul ty się nie martw, przed świętami rzuciłem robotę więc z kasą krucho ale jak tylko coś znajdę to cię zacznę molestować na PW z zakupami. Ciesz się spokojem póki możesz ;)
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Cz sty 08, 15 22:37

Stronę wcześniej pokazywałem wam reklamową replikę pudełka The Twin Snakes, rzecz rzadka bo zazwyczaj tego typu gadżety lądują w koszu gdy promocja gry nie ma już sensu. W moim zbiorze mam jeszcze dwa takie przedmioty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę to kłopotliwe przechowywać takiej wielkości karton tak żeby z biegiem czasu nie nadawał się na podpałkę, póki co ta sztuka mi się udawała.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Gac666 » Cz sty 08, 15 22:42

Ja takich kartonów też juz mam sporo, ale trzymają się. Niektóre są z 97 roku :D.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Cz sty 08, 15 22:56

Pics or didn't happen.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Gac666 » Pt sty 09, 15 09:06

Dziś wieczorem zrobie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Wt mar 24, 15 00:36

Gac666 napisał(a):Dziś wieczorem zrobie :)

Gdzie te fotki ?

Tak przy okazji przedsmak ostatniego nabytku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Gac666 » Wt mar 24, 15 08:23

Oops w końcu zapomniałem :D.

Obrazek

Mam jeszcze ze 2-3 pudełka złożone i schowane (np. od Planescape Torment)


O, ciekawe, nie pomyśłałbym, że całość oświetlenia raidena jest w główce. Mam nadzieje, że przełącznik jest w mało widocznym miejscu?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Wt mar 24, 15 11:32

A od czego ta puszka pi lewej ?
Całość oświetlenia to dioda LED, mała płytka i dwie bateryjki w malutkiej tubce w szyi. Żeby włączyć trze zdjąć całą głowę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Solidny » Wt mar 24, 15 12:09

Ciekawe ile ta bateria może trzymać. Fajnie byłoby kiedyś postraszyć tym ludzi.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Wt mar 24, 15 13:04

To jest pojedyncza dioda LED a baterie są dwie, guzikowe jak w zegarku. Nie wiem ile to może wytrzymać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Gac666 » Wt mar 24, 15 21:33

Puszka to kolekcjonerka Stalker: Cień Czarnobyla. Nr 263/999 :) Co jest ciekawe puszka z wiekem sama z siebie rdzewieje, więc wygląda coraz "gorzej" :D
Obrazek

Jeśli o diody led chodzi to pewnie jakbyś zostawił włączone to ze 2 miesiące by działało, wątpie by dłużej. Przynajmniej jakoś łatwo zdejmowalna główka?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Wt mar 24, 15 23:21

Gac666 napisał(a):Przynajmniej jakoś łatwo zdejmowalna główka?

Bardzo łatwo, mocno trzyma ale wystarczy pociągnąć w górę i wychodzi.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pt kwi 10, 15 02:12

Obrazek Obrazek

Na zdjęciu widzicie karton, nie jest to oczywiście takie zwyczajne pudło. Można je kupić w castoramie i schować do niego różne rzeczy żeby się nie walały po kątach. Ogólnie w kartonach nadal jest burdel ale przynajmniej nie widać go na wierzchu a to już coś.
W środku trzymam te wszystkie gadżety nakupowane lata temu, nie mam ich jak wyeksponować w mieszkaniu a nawet nie chce tego robić z różnych powodów, ot choćby ze względu na kota którego robotę zresztą widać na zdjęciu. To jest akurat najmniejsze pojemnościowo pudło zawierające drobnicę.

Obrazek

Ot choćby naszywki z naszych wspólnych zakupów. Chciałem je gdzieś ponaszywać ale zawsze jakoś tak tylko chowałem i nic z nimi nie robiłem.

Obrazek

Koszulki, są to jedyne jakie mam co mnie samego dziwi zważywszy ile tego konami wypuściło razem z uniqlo.

Obrazek

Bandany, dodawane do preorderów Peace Walkera w stanach (zielona) i MGS4 w europie (biała).

Obrazek Obrazek

Zestaw pocztówek z artami Shinkawy, obecnie ciężkie do zdobycia więc tym bardziej sie cieszę że kupiłem jedna kopię kiedy nie śpiewali za ten gadżet kilku setek.

Obrazek

W kartonie skończył też ten kozacki zegarek znany z pierwszego posta. Bateria padła przez ten czas gdy leżał, mam nadzieje że nie ma on jakiegoś dziwnego, japońskiego formatu baterii, chociaż jak tak o tym myślę to chyba go w UK wyprodukowali ?

Obrazek

Budzik GA-KO, odkupiłem go od Mariusza Borkowskiego z Gamemusic. Pamiętam że policzył mi aktualną wtedy cenę na aukcjach ale bez szaleństw, znając życie teraz pewnie kosztuje kilkukrotnie więcej. Uwierzycie że nie miałem w domu ani jednej baterii żeby go włączyć ? Znak czasów.

Obrazek

Mała skrzyneczka po odtwarzaczu MP3 z masą drobnicy. Są tu przypinki od kula (moja zanzibarowa wypłata), promocyjne nakładki na PSP które rozdawali chyba na TGS 09 z okazji zbliżającej się premiery Peace Walker, karabińczyki i smycze z MGS4 dodawane do preorderów (chyba). Te dwa pudełka po lewej to naszywki z PW, takie oficjalnie które rozdawali w Hong Kongu a gdzieś tam w tle dziwny brelok który służy do trzymania zwiniętych słuchawek. No i wisienka kolekcji, piracki Metal Gear :P

Obrazek Obrazek Obrazek

Na sam koniec zostały płyty z ścieżkami. Na ostatnim zdjęciu dwa bootlegi, nie pamiętam nawet skąd je mam skoro jeden rzut oka wystarczy żeby stwierdzić że to podróbki. Dalej mamy po dwie kopie europejskiego soundtracku z MGS1 i MGS2, pierwsze wydania OST z PW i obu Metal Gear Music Collection. Poza tym mamy tu jeszcze singiel Heavens Divide, tą płytkę z drama CD z PW i pierwsze Metal Gear Saga. Białe pudło w lewym górnym rogu, z artem Shinkawy, to zbiorcze wydanie zawierające ścieżki z Portable Ops, MGS3 i drugie wydanie kolekcji utworów z okazji 20-lecia serii. W pudełku są jeszcze dwa puste miejsca na OST z PW i Singiel Heavens Divide a także ekstra opakowanie na płytkę z fajnym artem Paz na takim przeźroczystym plastiku.

Mam jeszcze siedem takich kartonów, w reszcie znajdują się głównie figurki ale też opakowania po sprzętach elektronicznych lub stare konsole z grami. Ten pokazany wyżej ma największe zagęszczenie gadżetów ale jak wspomniałem jest o połowę mniejszy od reszty.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Cz cze 04, 15 23:00

Artbooki, moje oczko w głowie. Nie znam osoby której nie podobałyby się obrazki Shinkawy, Yoji swoimi pracami stworzył całkowicie nowy styl i bez niego nie byłoby MGS'a jakiego znamy. Oficjalnych wydawnictw jak dotąd było cztery, każda książka jest dosłownie przepakowana szkicami, konceptami, obrazkami promocyjnymi. Dosłownie prawdziwy artystyczny orgazm. Cenowo artbooki zawsze były bardzo tanie biorąc pod uwagę jakość materiałów w nich zawartych, oczywiście mowa o cenie okładkowej podczas ich wydawania bo z czasem stały się to najbardziej pożądane i najdroższe gadżety jakie trafiają do kolekcji.
Jak widzicie mój zbiór jest kompletny, artbooki z PW i MGS4 kupowałem podczas premiery, na tym z MGS4 nawet trochę zarobiłem sprowadzając do Polski kilka sztuk. "The Art of Metal Gear Solid" kupiłem w czasach gdy już sporo kosztował, dziwnym jednak fartem na allegro pewien janusz biznesu sprowadził skądś kilkanaście sztuk i oferował je po przeliczeniu normalnej ceny z tyłu okładki. Miałem wątpliwości czy to nie jakaś podróbka bo japońskie wydanie wygląda nieco inaczej ale z czasem przestałem się tym przejmować i dziękowałem sam sobie że szarpnąłem się na niemały w owym czasie wydatek rzędu 80zł.
"The Art of Metal Gear Solid 2" odkupiłem od kula, on sam jakimś cudem wytargał go z jakiegoś sklepu po przyzwoitej cenie po czym odsprzedał go mnie za równie dobrą cenę. Jest on już nieco przechodzony i brakuje okładki ale na egzemplarz w lepszym stanie musiałbym wydać dwie wypłaty, nie ma więc co narzekać.

Obrazek Obrazek

Zdjęcie poniżej przedstawia "Metal Gear Solid 3 The Countdown", książkę wydaną przed premierą samej gry. Nie jest to artbook z krwi i kości, MGS3 jako jedyny nie doczekał się oficjalnej publikacji. Spory plus to stylizacja na na tajne dokumenty gdzie papier jest pożółkły i szorskti, do tego obwoluta jest lekko "nadpalona" jakby ktoś chciał zniszczyć dowody. Zawartość to taka rozbudowana instrukcja z rozkładem sterowania, różnymi poradami dla początkujących, rozpiska kamuflaży itp. Całkowicie brakuje tu szkiców koncepcyjnych i ilustracji, jest co prawda niesamowita rozkładówka z wężem i timeline z jednej strony i szkicami bohaterów z drugiej ale to nie jest to to do czego przyzwyczaiły mnie poprzednie wydawnictwa.

Obrazek
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » N paź 18, 15 13:03

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Moje figurki z serii Play Arts Kai. Zawsze chciałem ich mieć więcej ale Square Enix dostało pierdolca z cenami. O ile pierwszy Snake z Peace Walkera kosztował z wysyłką trochę ponad 200zł tak już ostatnie figurki z MGSV to wydatek w okolicach 400zł-600zł za samą figurkę. Wyjątkiem jest tu Liquid, trafił mi się na wyprzedaży więc razem z dostawą wyszedł niecałe 150zł o ile dobrze pamiętam. Może kiedyś jeszcze jakieś kupię ale już raczej tylko okazyjnie. Mam też gdzieś Raidena w białej zbroi z edycji kolekcjonerskiej MGR.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez uci » N paź 18, 15 14:28

a na kroczącego szangalusa też się zabierasz?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » N paź 18, 15 15:55

Jak będzie kasa to tak.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez kelen » N paź 18, 15 16:28

SALADYN napisał(a):Ktoś tu wspominał że ma tuzin kopii MGS2 ?

Obrazek


Cieszy mnie oglądanie takich zdjęć, bo przynajmniej wiem, że to, co ja robię z moimi Batmanami nie jest odosobnionym przypadkiem :P
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Cz lis 19, 15 00:38

Obrazek

MGS z wszystkich regionów. Ten europejski powtarza się dlatego ze chciałem i nadal chce zebrać wszystkie wersje językowe, zresztą nie ja jedyny. Mam więc tu angielską i niemiecką, za hiszpańską i włoską trzeba wyłożyć sporo kasy na eBay u tamtejszych cwaniaków. Francuzi nie ździerają ale po prostu ciężko trafić kompletny egzemplarz.

Obrazek

Zbiorcze wydanie, już o tym pisałem więc nie będę się powtarzać.

Obrazek

A oto przedmiot od którego wszystko się zaczęło. Po pierwszym ograniu niemieckiego wydania MGS doszły mnie informacje o dodatku gdzie można grać Ninją. Dodatek okazał się skokiem na kasę ale i tak byłem maksymalnie podjarany. Ten egzemplarz to pierwszy element kolekcji, pierwsza gra zakupiona na allegro i mój pierwszy oryginał. Jakoś nie miałem jeszcze okazji wymienić go na coś w lepszym stanie.

kelen napisał(a):Cieszy mnie oglądanie takich zdjęć, bo przynajmniej wiem, że to, co ja robię z moimi Batmanami nie jest odosobnionym przypadkiem

A weź się pochwal.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Cz lip 21, 16 09:39

Obrazek

Taka ślicznotka mnie wczoraj odwiedziła. To mój pierwszy kontakt z serią Bishoujo i raczej nie ostatni o ile tylko trafi tam więcej postaci z uniwersum MGS.
Za to na pewno ostatni raz korzystam z ekonomicznego SAL'a (zbieżność niezamierzona). Prawie dwa miechy czekania bez żadnych informacji co się dzieje z przesyłką szybko leczy z bezsensownych oszczędności.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Herbaciarz » Pt lip 22, 16 19:20

SALADYN napisał(a):Obrazek

Taka ślicznotka mnie wczoraj odwiedziła. To mój pierwszy kontakt z serią Bishoujo i raczej nie ostatni o ile tylko trafi tam więcej postaci z uniwersum MGS.
Za to na pewno ostatni raz korzystam z ekonomicznego SAL'a (zbieżność niezamierzona). Prawie dwa miechy czekania bez żadnych informacji co się dzieje z przesyłką szybko leczy z bezsensownych oszczędności.


Gdzie i za ile? :> W ogóle Sniper Wolf wygląda jakby trzymała powerbanka (te mniejsze które przypominają prostokąty z tetrisa :P).
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pt lip 22, 16 23:21

Na Amiami.com, mimo VAT i cła, wyszło trochę mniej niż gdybym brał w polskim sklepie czy którymś z europejskich ebayów ale przy takich cenach warto ryzykować bo można się załapać na brak dodatkowych opłat. Koszta zamknęły się w kwocie 280zł za figurkę z wysyłką plus 61 zł opłat i trochę stresu przez brak śledzenia przesyłki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pt lut 10, 17 19:13

Obrazek

Takiej okazji na allegro nie mogłem przepuścić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kolekcja SALADYNA

Postprzez Tidus93x » Pt lut 10, 17 20:52

Za ile? Kurde, zazdro.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MGSowe kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron