Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Problemy techniczne. Przed założeniem tematu sprawdż czy problem nie został już opisany.

Moderator: GM

Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Deacon_Frost » Śr paź 19, 05 21:33

Witam!
Zakupi?em dwa dni temu "MGS2: Substance" PC DVD. W domu zainstalowa?em, odpalam gierk?...rwie film (tzn. muzyka gra, obraz stoi)-odrazu w i inter i trafi?em na Wasze forum, skasowa?em wszyskie kodeki jakie mia?em i nie instalowa?em nic (posiadam Windows XP Media Center-sam ?ciaga co trzeba:-). Odpalam gierke, intro ?licznie pi?knie, menu w grze...OK, w??czam gre i zaczynaj? si? schody...grafika ok, ale nie wida? Solida, postacie jakie? szare, podczas urzywania radia nie wida? twarzy...wa?ne, ?e chocia? d?wi?k jest OK. Udaj? sie ponownie na Wasze forum, znajduje tam artykól "ancient"...robie wszystko tak jak jest opisane...i wci?? to samo, nie zmienia sie nic...?!? Pomo?ecie...?!? Z góry dzi?ki!!
Pozdrawiam!
Deacon_Frost

p.s
Konfiguracja sprz?tu (to jest laptop):
Intel Pentium M 750 1,86GHZ
1GB DDR II RAM
NVIDIA GeForce Go 6800 (256 mb)
(to chyba wystarczy...)

Jeszcze raz z góry dzieki za wszelk? pomoc!!!
Deacon_Frost
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr paź 19, 05 21:24

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Gac666x » Śr paź 19, 05 22:36

Cytat Maxawelliego:

"Sposób numer jeden:

W opcjach graficznych musisz zmniejszy? "MODEL QUALITY" na poziom 2. Inaczej nie b?dzie wida? twarzy w codecu i b?d? inne problemy z obrazem.

Sposób numer dwa:

?ci?gasz programik "NVHardPage" i w zak?adce "Direct3D" wy??czasz na czas gry opcj? "Pixel Shader". Wtedy mo?esz gra? na najwy?szych detalach."


Sposób numer 2 najprawdopodobniej powinien ci pomóc. JEdnak ja tego nie sprawdza?em (jest to notka wy?owiona z sieci).
Mam podobny sprz?t tylko desktop, nie laptop ;) (btw. niez?y laptop :D). Mam nadzieje, ?e pomo?e :).
Pozdrawiam
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Deacon_Frost » Cz paź 27, 05 02:12

Dzia?a, dzia?a...nr 2!!!
Jak si? ciesze;]!
Dzi?kuwa...!!!
Pozdrówka!!!

p.s
Swoj? drog? to te? szuka?em po sieci, ale trafi?em na jakie? inne rozwi?zania, ale nie pomog?y jak RivaTuner 1,57...Aha-kupi?em sobie pada "Logic 3" z dwoma silniczkami wibracyjnymi...wszysko OK, oprócz tego ?e nie dzia?a wibra?!?!?
Deacon_Frost
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr paź 19, 05 21:24

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Gac666x » Cz paź 27, 05 09:59

No to mamy wreszcie potwierdzone rozwi?zanie :). Da? to na góre, przyklei?, przyspawa?.

Za? je?li chodzi o wibracje, to sprawdz w ustawieniach MGS2 czy jest w??czone "force feedback" albo "vibration" (nie pamietam co tam pisa?o). Jesli jest to jeszcze sprawdz w "panelu sterowania - opcje gier" ustawienia czy tam moze nie jest czasem wy??czony. Jak juz tam jestes to przy okazji sprawdz czy wszystkie przyciski dzia?aj? i go skalibruj, bo mo?liwe te?, ?e masz z?e sterowniki.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Bizon » Pt lis 18, 05 22:16

Sposób numer dwa:

?ci?gasz programik "NVHardPage" i w zak?adce "Direct3D" wy??czasz na czas gry opcj? "Pixel Shader". Wtedy mo?esz gra? na najwy?szych detalach."


U mnie na NVHardPage v2.0 i GF6600 GT ze sterownikami 6.14.10.7801 nie ma opcji Pixel Shader(albo poprostu nazywa sie inaczej) i co mam pocz?? ???
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Gac666x » Pt lis 18, 05 23:44

Zró mi screena, bo inaczej nie jestem w stanie powiedzie?.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Bizon » So lis 19, 05 04:05

Pos?a?em Ci ju? screna na poczte.
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Big Boss » Wt gru 13, 05 16:31

Deacon napisał(a):p.s
Swoj? drog? to te? szuka?em po sieci, ale trafi?em na jakie? inne rozwi?zania, ale nie pomog?y jak RivaTuner 1,57...Aha-kupi?em sobie pada "Logic 3" z dwoma silniczkami wibracyjnymi...wszysko OK, oprócz tego ?e nie dzia?a wibra?!?!?


Mam pada Interacta. Dawno nie u?ywa?em, ale z tego co pami?tam wibracje powinny dzia?a? dzi?ki odpalonemu programikowi dla tego pada, niezale?nie od opcji w menu MGS.
[img]http://img174.imageshack.us/img174/577/lppodpis7nt.jpg
[/img]
Big Boss
Zanzibar
 
Posty: 5
Dołączył(a): N lip 17, 05 22:15
Lokalizacja: Bia?ystok

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez phsx » So sty 07, 06 15:13

Mam problem z grafika na pc napisze go tutaj: Jak pojawiaja sie jakies efekty czasteczkowe (dym itd) to gry (rozne) zaczynaja scinac najlpeszym przykladem jest GTA:VC - kiedy gralem nawet w 1024x768 i nic bylo bardzo plynne a teraz w kazdych ustawieniach jak pojawi sie deszcz ogladam pokaz slajdow. HELP ???
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Gac666x » N sty 08, 06 16:24

HELP HELP.

Podaj twoje specyfikacje sprz?towe jemio?o.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez phsx » N sty 08, 06 17:38

amd duron 1 ghz, 256 ddram, gforce 2 64mb :P
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Gac666x » N sty 08, 06 18:34

No to sie nie dziw, ?e ci skacze, jak du?o jest dymu i innych partikli na ekranie.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Mr_Zombie » N sty 08, 06 18:38

Ekhm, ale on napisa?, ?e danwniej wszystko chodzi?o pi?knie, na tym samym sprz?cie, z tymi samymi efektami ::)

Najprostsza rzecz - mo?e masz jakie? skopane sterowniki. Je?eli posiadasz gdzie? na dysku te, z których korzysta?e? wcze?niej, spróbuj je zainstalowa? i zobacz jak wóczas dzia?a gra.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez Gac666x » N sty 08, 06 18:48

A sorry faktycznie. Aczkolwiek na takim sprzecie jak on ma VC nie ma prawa chodzi? piknie ;) (wiem bo testowa?em).

Aczkolwiek mo?esz spróbowa? zmieni? Forceware'y na inne, mo?e ci pomo?e.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez phsx » N sty 08, 06 22:46

Zaprawde powiadam ci ze VC smigalo w 1024x768 w conajmniej 30 fpsach bo kiedy frapsem mierzylem a teraz kupa. W innych grach jest podobnie nie bylo ::) Nic bede musial poeksperymentowac z sterami chyba :o
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Postprzez konohamaru » So kwi 22, 06 18:01

Mam jeszce pytanie co do grafy. Otórz na tankowcu, gdy mam zrobi? zdj?cia MG w pomieszczeniach, w któych ?o?nie?e ogl?daj? cos na projektorach to obraz rzutowany z projektorów jest poprostu zieleni? :/. Reszta chodzi jak najbardziej OK. Co z tym fantem zrobi??
konohamaru
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): So kwi 22, 06 15:49

Postprzez Mr_Zombie » So kwi 22, 06 19:06

Mia?em dok?adnie ten sam b??d (Radeon 9550), o ile si? nie myl?, pojawi? si? dopiero po zmianie sterowników na nowe. B??d w wy?wietlaniu grafiki pojawia? si? jeszcze w pó?niejszym momencie gry, gdy ?wiat?o przebija?o si? prze wod?. Zamiast niego mia?em zielony kwadrat oO.

Spróbuj mo?e zainstalowa? starsze sterowniki.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez pastorzawadziak » Śr gru 06, 06 08:32

Zinek napisał(a):
Sposób numer dwa:

?ci?gasz programik "NVHardPage" i w zak?adce "Direct3D" wy??czasz na czas gry opcj? "Pixel Shader". Wtedy mo?esz gra? na najwy?szych detalach."


U mnie na NVHardPage v2.0 i GF6600 GT ze sterownikami 6.14.10.7801 nie ma opcji Pixel Shader(albo poprostu nazywa sie inaczej) i co mam pocz?? ???




Sorki u mnie jest ten sam problem i mam pytanko jak to rozwiązaliście??
pastorzawadziak
Inkarnacja VR
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 08:24

prosze o pomoc!

Postprzez pastorzawadziak » Cz gru 07, 06 15:29

Bardzo was prosze o odpowiedz .... Chętnie bym pograł w MGS2: Substance ba nawet go zainstalowałem wszystko śmiga tylko.. kiedy włączyłem już poziom trudności itp pokazuje sieobraz gry jakby zza mgły lub coś takiego coś czytałem powyżej że trzeba wyłączyć shadery lecz nie wiem jak czy moze mi ktoś pomóc ?? PROSZE WAS BARDZO :)
pastorzawadziak
Inkarnacja VR
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 08:24

Re: Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez odin » Cz gru 07, 06 16:28

Gac666 napisał(a):Cytat Maxawelliego:

"Sposób numer jeden:

W opcjach graficznych musisz zmniejszyc "MODEL QUALITY" na poziom 2. Inaczej nie bedzie widac twarzy w codecu i beda inne problemy z obrazem.

Sposób numer dwa:

Sciagasz programik "NVHardPage" i w zakladce "Direct3D" odhaczasz na czas gry opcje "Pixel Shader". Wtedy mozesz grac na najwyzszych detalach."


Programu szukaj na googlach.
Avatar użytkownika
odin
od internetu mi urwiesz!
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:58
Lokalizacja: nie wiem.

no tak

Postprzez pastorzawadziak » Pt gru 08, 06 14:58

Słuchaj wyłączyłem shadery w podobnym programie i lipa jedno co sie zmieniło to to że widze postać, paczki do zbierania (np amunicja) jakieś ważne obiekty, przeciwników lecz nie widze nic pozatym zero ścian. a jeszcze jest taki motyw że jak gadam przez to radio to widze czerwone gęby, i przy intro też wszytko co widac jest raczej na czerwono :/ nie mam już nerwów do tego w googlach nic nie znalazłem ludzie albo się poddali albo widocznie kupili konsole:P Jeżeli ktoś coś wie jak to poustwiać to proszę o odpowiedz:) Jak coś śmigam na GF 6600 GT leadteka
pastorzawadziak
Inkarnacja VR
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 08:24

Postprzez odin » Pt gru 08, 06 16:31

Serio, albo zmień sterowniki na starsze - to często bardzo pomaga, na Swoim komputerze też miałem problemy aż do momentu w którym wgrałem bodaj 56.31 ( też google ) albo ściągnij TEN program ( google ) i zrób tak jak radzili inni. Sprawdź też ustawienia. Nie ma innych magicznych sposobów na to aby gra optymalnie.
Avatar użytkownika
odin
od internetu mi urwiesz!
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:58
Lokalizacja: nie wiem.

Re: Odp: Problem (grafika) w MGS2: Substance...?!?

Postprzez adin1x1x1x » Pn sty 01, 07 16:45

StinG napisał(a):amd duron 1 ghz, 256 ddram, gforce 2 64mb :P


witam
mam identyczny sprzet co kolega i chcialem zapytac czy gra bedzie mi dzialala tak zeby dalo sie normalnie grac--nawet jesli trzeba bedzie zrobic najnizsze ustawienia grafiki itd

pozdrawiam
adin1x1x1x
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn sty 01, 07 16:41

Postprzez Johny Sasaki » Pn sty 01, 07 18:28

U mnie na P3 1ghz 256RAM GF2 MX440 64mb mam 40-50 klatek... Nie wiem co wy ludzie robicie z tymi kompami i czym zasmiecacie pamiec, ale nawet za bardzo NVIDIA Tweakerem nie musialem sie bawic... Co prawda trzeba wylaczyc Anti-Aliasing, Z-Buffor itd itp. Jak patrze na sprzety jakie wymieniacie to nie wiem z czym mozecie miec problem... No chyba, ze dla kogos pograc na PC tzn wszystkie detale na max + rozdzialka piec miliardow na 3 miliardy i trylion kolorow i zeby gra smigala w 200fpsach (swoja droga na q3.gry.wp.pl czy jakos tak widzialem raz jak koles sapal ze Q3 mu chodzi w 160fpsach i co ma zrobic zeby bylo plynniej). Aha - jesli ktos mysli "wymienie sobie karte" albo cos w tym stylu, to niech kupi PS2, za ta sama cene nie bedzie musial instalowac gry i martwic sie kodekami bo ma zielony obraz w HOLDsach.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez adin1x1x1x » Pn sty 01, 07 20:09

aha,to dzieki za info-bo tak czytam te posty i mowie-co jest kurde?!
to mnie uspokoiles, a mi wlasnie chodzi zeby sobie pograc a nie podniecac sie efektami ,renderingiem itd. grywalnosc najwazniejsza:))
btw. ja mam w counter strike'a w okolicach 25-45fpsow i wymiatam calkiem niezle:))
adin1x1x1x
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn sty 01, 07 16:41

Postprzez Johny Sasaki » Pn sty 01, 07 23:38

Plynny obraz zaczyna sie od 21 fps, w TV masz 25 klatek, a ludzkie oko i tak nie zauwaza roznicy w plynnosci powyzej 60 fps. Bedzie dobrze, w razie problemow wal do mnie na GG:)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Gac666x » Wt sty 02, 07 00:12

"U mnie na P3 1ghz 256RAM GF2 MX440 64mb mam 40-50 klatek... Nie wiem co wy ludzie robicie z tymi kompami i czym zasmiecacie pamiec, ale nawet za bardzo NVIDIA Tweakerem nie musialem sie bawic... Co prawda trzeba wylaczyc Anti-Aliasing, Z-Buffor itd itp. "

Poproszę wynik klatek na sekunde w filmiku z mostem ;] założe sie ze tam masz mniej, a my porywnujemy do tej sceny właśnie czyli najbardziej obciążonej. Najlepiej to poproszę Frapsem filmik.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Johny Sasaki » Wt sty 02, 07 19:54

Teraz to Ci nie dam, bo juz nie uzywam MGS2 na PC tylko na PS2:P Ale obraz byl plynny wiec na bank bylo min 20:P Swoja droga - gra smiga jeszcze plynniej w czasie grania na Aft Deck, wiec pewnie powyzej 30 fps to to nie bylo. Jak masz w Wawie MGS2 na PC to pozycz, nagram Ci nawet speedruna na easy Frapsem:p
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez adin1x1x1x » Wt sty 02, 07 21:09

Gac666 napisał(a):"U mnie na P3 1ghz 256RAM GF2 MX440 64mb mam 40-50 klatek... Nie wiem co wy ludzie robicie z tymi kompami i czym zasmiecacie pamiec, ale nawet za bardzo NVIDIA Tweakerem nie musialem sie bawic... Co prawda trzeba wylaczyc Anti-Aliasing, Z-Buffor itd itp. "

Poproszę wynik klatek na sekunde w filmiku z mostem ;] założe sie ze tam masz mniej, a my porywnujemy do tej sceny właśnie czyli najbardziej obciążonej. Najlepiej to poproszę Frapsem filmik.


haha-a to dobre, czyli przez twoja wypowiedz mam rowniez rozumiec ze kupiliscie MGS2 PO TO zeby ogladac "filmik z mostem" :shock:
a teraz robicie wszystko co mozliwe zeby TA scena dzialala jak najlepiej:)) chodzi mi o gre, granie, o to zeby sobie POGRAC w DOBRA GRE!! i zeby dalo sie grac a nie patrzec na pokaz slajdow podczas gry,a filmiki... jak jakis gorzej chodzi to na bide mozna se sciagnac jakis z netu....
pozdro
adin1x1x1x
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn sty 01, 07 16:41

Postprzez Infernal Warrior » Wt sty 02, 07 21:41

Filmiki to czesc gry. Ktos je po to stworzyl aby je ogladac Im lepiej dzialaja tym lepsza przyjemnosc z grania.
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Następna strona

Powrót do Problemy Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron