Ciekawostka odnośnie wibracji w ps2

Problemy techniczne. Przed założeniem tematu sprawdż czy problem nie został już opisany.

Moderator: GM

Ciekawostka odnośnie wibracji w ps2

Postprzez Bizon » Śr gru 31, 08 14:24

Parę miesięcy temu padły mi wibracje w konsoli. Podpinałem inne pady i wszystko było ok, ale wibracji nadal brak.
W poniedziałek kupiłem sobie "na gwiazdkę" bezprzewodowego pada Logitech Cordless Action.
Obrazek
Wibracje wróciły! Nie mam pojęcia dlaczego okablowane pady nie wibrują a ten tak...
Ktoś ma pomysł dlaczego tak jest?
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Słonio » Śr gru 31, 08 15:31

Dokładnie taka sama sytuacja u mnie, sprawa godna Archiwum X.

BTW świetny pad, szczególnie do bijatyk.
Moje wymyślone roślinki zwiędły bo nie udawałem że je podlewam.
Avatar użytkownika
Słonio
Psycho Mantis
 
Posty: 208
Dołączył(a): Pt sie 29, 08 18:13
Lokalizacja: Chełm

Postprzez ArecaS » Śr gru 31, 08 16:05

Może kwestia przesyłu sygnału? Na dobrą sprawę nic innego w grę nie wchodzi. Natomiast pad zaiste zacny. ;) Też mam taki, ale bez licencji Sony (czyli brakuje tylko logo Playstation i nieco inne są kształty na klawiszach ;)). Ostrzegam tylko, żeby nie przeraziło Was jak wibracje za niedługo zaś znikną - mimo całej swej wspaniałości, kontroler ten szybko wyczerpuje baterie i w pewnym momencie automatycznie wyłącza wibracje. Można taką sytuację poznać gdy dioda nie świeci ciągle, a miga.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gac666xx » Śr gru 31, 08 17:04

Wibracje padły, bo konsola uszkodzona, tylko dlaczego i gdzie. Możliwe, że poluzowały się porty.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez ArecaS » Śr gru 31, 08 17:07

Ale wtedy nie działałyby także w tym padzie. To tylko taki mały szczególik. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gac666xx » Śr gru 31, 08 17:23

No właśnie nie. Jeśli jest uszkodzony port w miejscu odpowiadającym za przesył danych o wibrowaniu po kablu, to niekoniecznie bezprzewodowy musi mieć w swoim adapterze bezprzewodowym. Czasem po prostu od wkładania i wyciągania robią się luzy, lutowania puszczają, przecierają się ścieżki i tak się dzieje. Jedno urządzenie może mieć inne wejście (logitech w końcu to jest, wiec nie ma dokładnie takich samych wtyczek) od drugiego i przez to styki dobrze łączą, a w oryginalnych DSach już nie.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Johny Sasaki » Śr gru 31, 08 18:23

Gacu, znawco konsol, blagam nie pisz na ich temat wiecej xD
Wibracje pasc moga tylko i wylacznie na skutek uj...nia sie kabelkow laczacych silniczki z plytka w padzie...a o co chodzi z tym, ze w oryginalnych DSach juz nie to nie wiem, w kazdym badz razie te pady sa nie do zniszczenia prawie;d
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Gac666xx » Śr gru 31, 08 18:31

Wkurwiasz mnie.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Infernal Warrior » Śr gru 31, 08 18:33

Cii, spokojnie, spokojnie Panowie. Pogadajcie sobie na PW lub GG jesli macie potrzebę.

A pad mistrzowski, choc niestety nie zbyt tani.
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez Bizon » Cz sty 01, 09 12:42

A pad mistrzowski, choc niestety nie zbyt tani.

Dobra, dobra, wiem że jest zajebisty, ale nie o tym temat xD.
Może rozbiorę duala i sprawdzę co tam w nim piszczy.
Temat do zamknięcia.
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Gac666xx » Cz sty 01, 09 18:03

Nie rozbieraj duala bo to nie w nim problem. Problem jest w konsoli i obluzowanych portach. Johny się zgrywa, a ja mówię ci jak to zwykle się dzieje w tego typu rzeczach.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez ArecaS » Cz sty 01, 09 18:57

@Bizon
A testowałeś jakieś inne pady niż oryginalne DSy i tego Logitecha? Jeśli tak i też nie działały, to zasadniczo w łeb bierze teoria i Twoja, i Gaca. W każdym razie zrób najpierw coś takiego nim rozbierzesz Duala. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Słonio » Cz sty 01, 09 20:00

U mnie wibracje zepsuły się prawdopodobnie od wyciągania i wpinania padów podczas grania, nie działają w żadnym padzie z kablem, na innych bezprzewodowych nie sprawdzałem.
Moje wymyślone roślinki zwiędły bo nie udawałem że je podlewam.
Avatar użytkownika
Słonio
Psycho Mantis
 
Posty: 208
Dołączył(a): Pt sie 29, 08 18:13
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Gillian » Pt sty 02, 09 23:01

A ja myślę, że zasilanie silniczków nie styka albo w ogóle padło. W konsoli. To by miało sens. Nie wiem dokładnie za co odpowiada który pin, ale silniki na pewno muszą mieć swoje zasilanie, bo napięcie powinno być większe, niż to, którym idą sygnały. A że pad bezprzewodowy ma własne zasilanie, to problemu nie ma.
Również rację może mieć Gacu, że wtyczka logitecha bardziej dociska któryś styk.
Bez sensu jest teoria JSa, bo Bizon wyraźnie pisze, iż sprawdzał kilka padów przewodowych i dziwne by było, gdyby w kazdym padzie obluzowały się kable.

Zresztą to nie pierwszy przypadek, kiedy padają w taki dziwny sposób wibracje.
Najlepiej byłoby oddać konsolę do serwisu. A kupno pada bezprzewodowego i tak jest doskonałym rozwiązaniem ; ). Wygoda nieporównywalna.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Bizon » Pt sty 02, 09 23:50

twilite kid napisał(a):Bez sensu jest teoria JSa, bo Bizon wyraźnie pisze, iż sprawdzał kilka padów przewodowych i dziwne by było, gdyby w kazdym padzie obluzowały się kable.

Stąd też od razu pisałem, że to musi być wina konsoli.
twilite kid napisał(a):Najlepiej byłoby oddać konsolę do serwisu.

Miałem tak zrobić pod koniec wakacji, ale wierzcie mi - nie chce się :D.
Nie mniej, jak już się dowiem o co chodzi, to dam znać.
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez ArecaS » Pt maja 20, 11 21:19

Problem rozwiązany. Przyczyną zdychających wibracji jest przepalenie bezpiecznika oznaczonego na płycie głównej jako PS7. Dość pospolity i łatwy do naprawy mankament. A co do tego, że pojawiają się w Cordlessie, to mam pewną hipotezę. Pady kablowe są pasywne. Zasilane z konsoli. Cordlessy mają własne zasilanie. Bardzo możliwe, że z racji przepalenia bezpiecznika informacja o wibracjach jest nadal przekazywana, ale prąd na zasilenie silniczków (jakby nie było, dość mocny w porównaniu z tym co jest potrzebne do przycisków) już nie jest dostarczany po kablu. W bezprzewodowych padach problem znika, bo już dostarczany być nie musi. W sumie nic lepszego nie wymyślę. :P Czyli albo lutownica, albo pad bezprzewodowy.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Problemy Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron