Problemy z grą

Problemy techniczne. Przed założeniem tematu sprawdż czy problem nie został już opisany.

Moderator: GM

Re: Problemy z grą

Postprzez Gillian » N cze 03, 12 21:52

Spu, to konsola na bank. Mi tak peesdwójka szwankowała, raz nawet grę zwróciłem, bo myslałem że porysowana. Przełom nastąpił, kiedy nowe Okami wcinało :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Problemy z grą

Postprzez Gac666 » N cze 03, 12 22:11

Spuczan jeśli nie ma rysek na płytach to nie jest to wina płyty a lasera w konsoli.

Poczytaj sobie pomocniki jak przeczyścić laser, to na 100% Ci pomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Problemy z grą

Postprzez Gillian » N cze 03, 12 22:17

Niekoniecznie pomoże, bo głowica może być rozregulowana. W PS2 zdarzały się słabe lasery. No ale nawet nie wiemy, na czym on gra...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Problemy z grą

Postprzez SALADYN » N cze 03, 12 22:23

Jak szarak to konsola jest już trup, jeżeli PS2 to również nie widzę większego sensu w serwisowaniu tego sprzętu w każdym razie ja bym już pogrzeb wyprawiał.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Problemy z grą

Postprzez Spuczan » Pn cze 04, 12 09:40

Spokojnie Panowie :)

1) Nigdzie nie napisałem, że płyty nie miały rysek. Sprzedający określali te płyty jako stan idealny (ten - aktualny - egzemplarz został opisany jako prawie idealny). Wszystkie miały rysy. A ja sam nigdy bym ich tak nie opisał.

2) Mam dwie konsole PS2: Fata i Slima. Nie podam Wam teraz modeli bo jedna jest w Radomiu a druga w Krakowie (u mnie). Wszystkie MGSy zacinały się w wymienionych przeze mnie momentach na obu konsolach.

Teraz gram na slimie i nie ma, i nie było z konsolą żadnych problemów. Nie wykluczam, że to może być wina konsoli chociaż wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne. Ograłem w ostatnim czasie parę gier na PSX i PS2 właśnie na tych dwóch egzemplarzach. Zero problemów. Oczywiście poza wspomnianymi grami (MGSy).

SALADYN:
Nawet o tym nie myśle. Obecnie przechodzę MGSSE3 a potem planuję wrócić do MGS2SoL na EE.
Avatar użytkownika
Spuczan
Fire Trooper
 
Posty: 46
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 21:16

Re: Problemy z grą

Postprzez kALWa888 » Pn cze 04, 12 14:31

No to widocznie, jakims dziwnym sposobem masz pecha do egzemplarzy. Ogólnie trochę dziwna sprawa, bo ja na jednym z egzemplarzy miałem straszne okręzne rysy i na nowym ps2 slim chodziło o ile konsola była dopiero co włączona. Ten jeden moment musiałem odpalać na świeżo włączonej konsoli. Drugi, który ma trochę rys działa normalnie na moim wspomnianym slimie, który dual layerowych gier (czy ogólnie płyt nawet z filmami) na PS2 (Gow, GT4 itp) nie czyta. To już wina słabego lasera, ale tak czy siak porysowany MGS1 działa mi na takim słabym laserze. Więc może faktycznie coś z konsolą Ci się dzieje. Takie atrakcje z tego co mi wiadomo to są specjalnością szaraków, nie czarnulek. Ogólnie dużo się też słyszy, że MGSy to wybredne pod tym względem gry, więc może o to chodzi. Musisz mieć idealnie zadbany egzemplarz i tyle.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Problemy z grą

Postprzez Lazuli Lapis » Pn cze 04, 12 15:43

Rany, wystarczy jedna paskudna rysa wyrżnięta w jakimś pechowym miejscu i już mu nie pójdzie... też mam MGSa z allegro, płyty w stanie bdb, mają jakieś tam rysy ale raczej małe i płytkie, podczas gry nigdy się nie zacinają a jednak CD2 musi mieć gdzieś właśnie taką wredną szramę bo dzięki temu nie mogę przejść tortur (bo ich nie wczytuje) i za każdym razem muszę się poddawać. I nie, nie mam zwalonego lasera bo gram tylko na oryginałach, a tej płyty się nawet na PC nie da przerzucić żeby zrobić kopię bo CRC wyskakuje.

Także jak mówię - czasami wiele nie potrzeba, naprawdę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: Problemy z grą

Postprzez ArecaS » Pn cze 04, 12 16:41

Co ma gra na oryginałach do zwalonego lasera? Ja gram 4 lata na kopiach i chodzi jak żyleta. Natomiast porysowane płyty (standard jak ktoś jedzie głównie na używkach), to może zajechać laser po roku. Jeżeli nawala na Facie, to prawdopodobnie to laser. W końcu konsola swoje już musi mieć na karku.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Problemy z grą

Postprzez Pabian01 » Pn cze 04, 12 17:48

Może płytę z najmniejszymi rysami oddaj do regeneracji za ok. 10zł
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z grą

Postprzez Spuczan » Pn cze 04, 12 18:02

ArecaS napisał(a):Jeżeli nawala na Facie, to prawdopodobnie to laser. W końcu konsola swoje już musi mieć na karku.

Spuczan napisał(a):Teraz gram na slimie(...)


To nie konsola. Jestem na 99.9% pewny. Jak będę miał okazję to sprawdzę jeszcze płytę na PS3 i PC. Dzięki za pomoc wszystkim :)

Pabian napisał(a):Może płytę z najmniejszymi rysami oddaj do regeneracji za ok. 10zł

Kiedyś dowiadywałem się gdzie mogę ją oddać i z tego co pamiętam w Krakowie wyskoczyło 1 miejsce a koszt regeneracji to 20 zł. Jak ktoś wie gdzie można by zregenerować płytkę i za ile to niech wyśle PW.
Ostatnio edytowano Pn cze 04, 12 18:04 przez Spuczan, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Spuczan
Fire Trooper
 
Posty: 46
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 21:16

Re: Problemy z grą

Postprzez ArecaS » Pn cze 04, 12 18:04

Nie no, tu odwoływałem się do tego, że na Facie miałeś ponoć większe problemy. A chwilowo chyba rada Pabiana się wydaje najbardziej sensowna.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Problemy z grą

Postprzez Lazuli Lapis » Pn cze 04, 12 18:48

Arec, wiesz dobrze co ma - to że nie każdy umie dobrze nagrać płyty ;] nie mówię, że NIKT nie potrafi, ale wystarczy sobie poprzeglądać na jakichś forach konsolowych tematy "pomocy, laser mi siadł w PS2" - jakieś 90% wynika z tego że ktoś grał na źle wypalonych kopiach.

Można zaryzykować z regeneracją, tego swojego też zresztą chyba jej poddam i zobaczymy - może w końcu uda mi się ocalić Meryl...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: Problemy z grą

Postprzez Gac666 » Pn cze 04, 12 19:18

Spuczan tak na wszelki wypadek przeczyść ten laser, nie zaszkodzi (oczywiście zachowując wszelka ostrożność i stosując się do instrukcji ;) ) jeśli tego nie robiłeś.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Problemy z grą

Postprzez RafalKa » So wrz 15, 12 16:44

Podepnę się pod temat:
Spotkał się ktoś z Was z problemem technicznym w MGS4, polegający na tym.... (postaram się to jak najprościej opisać):
będąc w akcie 3 kiedy snake jest na dworcu podchodzi Meryl - load
rozmowa z Meryl w kawiarni - load
rozmowa z Otaconem - load i tutaj ZONK gra się zwiesza :angryfire: jest napis że gra się ładuje i nic ;(
Macie jakiś pomysł jak to "naprawić"??
Grę przechodziłem parokrotnie i nigdy nie było żadnego problemu, po pojawieniu się trofek zrobiłem solar guna, bandanę itd, teraz chciałem nabić chickena i dupa blada ;(
PS: jak odpalę jakiś zapis z 3 aktu za tym nieszczęsnym loadingiem - wszystko śmiga....
Płytka czyściutka,
HELP.....
Obrazek
Avatar użytkownika
RafalKa
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So wrz 17, 11 17:11
Lokalizacja: Toruń
Gram: MGS4, Syphon Filter1

Re: Problemy z grą

Postprzez SALADYN » So wrz 15, 12 21:06

Konkretny save się posypał, wywal go i zacznij od innego wcześniejszego zapisu jeżeli cały czas nadpisywałeś to przerypana sprawa bo będzie musiał zacząć od nowa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Problemy z grą

Postprzez RafalKa » So wrz 15, 12 21:18

Nie na całe szczęście robie save za savem, czyli mam ich w pip :)
Obyś był dobrym prorokiem - czyli gościem przynoszącym dobre nowiny :D
Edit:
Odkop jak nic, jednak przy okazji innego tematu zauważyłem dopiero teraz że nie dokończyłem mojego wątku (a możliwe że komuś kiedyś tam się przyda) i w ogóle trochę ciulowo nie dać znaku czy cuś pomogło.
czyli faktycznie miałem zrypany zapis, wróciłem do przedostatniego i wszystko śmigało jak ta lala...
thanks.
Obrazek
Avatar użytkownika
RafalKa
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So wrz 17, 11 17:11
Lokalizacja: Toruń
Gram: MGS4, Syphon Filter1

Poprzednia strona

Powrót do Problemy Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron