Problemy z grą

Problemy techniczne. Przed założeniem tematu sprawdż czy problem nie został już opisany.

Moderator: GM

Problemy z grą

Postprzez zdechlaczek » N maja 22, 11 00:52

Mam nie lada problem z mgs 1 a mianowicie wyłącza mi się gra i wyskakuje błąd kiedy niszcze generator prądu w drodze do foxa. Kiedyś wszystko chodziło dobrze płyta jest w dobrym stanie nie porysowana więc możliwość uszkodzenia mechanicznego odrzuciłem bardziej wydaje mi się że to wina zbyt nowoczesnego sprzętu czyli karta graficzna 1 gb i 4-rdzeniowy procesor (który już przeszkadzał w graniu w starsze gry przyśpieszając je) i pamięć 4 gb choć chyba pamięć nie ma tu nic do rzeczy. Na dodatek przy uruchamianiu gry po zmianie komputera na lepszy gra chodzi tylko pod software bo inaczej nie da rady więc grafika też jest słaba prawie piksele widać na twarzy snake'a. Nie znacie może jakiegoś sposobu na obniżenie wydajności karty graficznej procka czy coś w tym rodzaju albo jakieś starsze sterowniki do kart graficznych bo chyba po instalacji wyskoczyło że sterowniki są nierozpoznawalne i pod software będzie tylko dostępne. Pomóżcie bo naszła mnie straszna chęć zagrania w jedynke, przypomnienia sobie tych starych dobrych czasów :D
Aha no i jeszcze witam wszystkich bo to mój pierwszy post na tym forum
zdechlaczek
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt mar 11, 11 23:10

Postprzez kALWa888 » N maja 22, 11 15:04

Problem może też leżeć w systemie operacyjnym. Często są problemy z uruchomieniem starszych gier już w XP nie mówiąc o Vista czy 7. MGS2 na PC podobno ma ten sam problem. Są łatki, może uda ci się znaleźć. Ja osobiście nie gram na PC a jak już to nie w MGS więc zbytnio ci nie pomogę.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Gillian » N maja 22, 11 15:32

Jak masz Win 7 conajmniej Professional to spróbuj odpalić wirtualnego Win XP. No chyba że pląta Ci się gdzieś płytka z XP to choćby na VirtualBoxie postaw stary system. Może coś pomoże, może nie - jeśli to kwestia systemu. Taki strzał : )
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Curtis » N maja 22, 11 21:37

Nie lepiej dorwać gdzieś za grosze MGS'a na PSX i odpalić via emulator ? Przy odpowiednim ustawieniu wtyczek można pozbyć się problemów nawet z emulatorem ePSXe w wersji 1.6.0 Jak byś tak zrobił i miał problem z grą przez emulator to pisz a postaram się pomóc bo trochę z tym walczyłem ale owoce walki są zacne. Poza tym nie ominą Cię psx'owe smaczki.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Postprzez zdechlaczek » Pn maja 23, 11 01:54

Niestety psx'a nie mam choć co najśmieszniejsze miałem i sprzedałem teraz się pukam w głowę ale te kilka lat temu jeszcze myślałem że mgsa robią głównie na pc ogólnie o tych play stationach dowiedziałem się dosyć późno i nie wiedząc że moge zagrać w metala na psx pozbyłem się go uważając za przestarzałego i zbędnego ponieważ większość gier jakie miałem na tą konsole były jakości najstarszego mario. Ciężko teraz już znaleźć gdzieś psx'a, musiałbym bawić się w aukcje na allegro więc to raczej odpada. A co do systemu operacyjnego, gdyby rzeczywiście to było problemem to bardzo bym się ucieszył bo dowiedziałem się właśnie, że można używać na jednym komputerze kilka systemów operacyjnych, zmieniając kiedy chcemy na pasujący nam system. Mój system to win xp, mam także win 98 gdzieś schowany, pamiętam że na nim zawsze wszystko było dobrze ale też wtedy miałem słaby komputer karta grafiki była o wiele słabsza więc i sterowniki były starsze. Spróbuje na 98 jeśli dalej będzie źle to pewnie sterowniki do karty graficznej a wtedy już nic nie poradze bo sterowniki ze starszych kart nie chodzą z nowymi. A co do mgs 2 to chodzi bez zarzutu na tym komputerze.
Już tak jestem zdesperowany że zacząłem oglądać gameplaye 3 godzinne całego mgs 1 razem z rozmowami przez codec xd
zdechlaczek
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt mar 11, 11 23:10

Postprzez Gillian » Pn maja 23, 11 08:43

Ale nie chodzi o kupno PSX tylko o kupno gry na PSX i odpalenie emulatorem na tym twoim kompie. Po pierwsze wersja na PSX jest lepsza, po drugie nie będzie problemów z jej odpaleniem na takim ePSXe.

A gry i tak już w sklepie nie kupisz więc jedyna możliwość zagrania w MGS1 to zabawy w allegro i inne aukcje.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Pn maja 23, 11 11:05

Poza tym sama konsola nie jest nieosiągalna, w moim mieście wystarczy wpaść do pierwszego z brzegu lombardu i PSX'ów i PS2 ci w nich dostatek a zabawa w allegro to minutka szukania i konsolka za parę dni może być u ciebie, większym problemem przy zaopatrywaniu sie w konsolę może być telewizor bo te wszystkie dzisiejsze LCD i plazmy zwyczajnie nie nadają się do takiego starego sprzętu jak PS2 że o PSX nie wspomnę.

Co do samej gry to nawet mam tu pod ręka jeden angielski egzemplarz w dobrym stanie którego chętnie sie pozbędę za najniższą ofertę z allegro plus przesyłka więc jakby co pisz PW.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez zdechlaczek » Cz maja 26, 11 16:03

Dobra sprawdziłem wszystkie sposoby poszperałem na google i nie ma rady, nie pójdzie na tym kompie ;/. Na szczęście kolega ma tą wersje na psx już w nią nie gra więc chyba pożyczy wystarczy jeszcze że ściągne emulator i gitara. A to jest też jeden duży problem, czy musze kupować pada na allegro czy można w tym emulatorze grać na klawiaturze? Bo jak tak to już aukcje znalazłem ale ciężko będzie po tylu latach grania na klawiaturze na pada się przerzucić.
lubie pączki z budyniem
zdechlaczek
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt mar 11, 11 23:10

Postprzez Gillian » Cz maja 26, 11 20:41

W MGS1 nie będzie problemu na klawie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez 2Fast4You » N lip 17, 11 20:39

Siema wszystkim ! Jestem tu nowy wiec sory jeżeli napisze coś głupiego. W mojej sytuacji chwilowej mam problem z savami w MGS1. Mam wersje na PS2. Po przejściu kawałka chce zapisać swój stan gry wiec używam Codeca. Lecz kiedy już zapisuje pisze mi, że nie mam włożonej Memory Card. Jest ona włożona próbowałem kilka razy wkładać i wykładać ale nic z tego.(Mam orginalną kartę) Szukałem trochę w necie ale nic nie znalazłem więc pisze z prośbą do was.
2Fast4You
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): N lip 17, 11 20:26

Postprzez Gac666 » N lip 17, 11 21:08

Czy mi sie dobrze wydaje, że do MGS 1 jest potrzebny PSX memory card?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez kALWa888 » N lip 17, 11 21:19

No tak, jest potrzebna. Nie można bezpośrednio zapisywać gier PSX na karcie do PS2. Jedynie sobie przechowywać zapisy z PSXa na karcie PS2. OMG
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez 2Fast4You » Pn lip 18, 11 08:35

Ok dzięki ;p
2Fast4You
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): N lip 17, 11 20:26

Postprzez Spuczan_ » So mar 10, 12 02:39

Pamiętam jak odpaliłem MGS na moim netbooku. Akurat z tą grą nie ma żadnych problemów. Jednak nie za bardzo przypadło mi do gustu granie na klawiaturze. Wolę pada.
Avatar użytkownika
Spuczan_
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): So sty 14, 12 01:33

Re: Problemy z grą

Postprzez Spuczan_ » Wt maja 29, 12 20:51

Właśnie skończyłem MGSa i czekałem sobie spokojnie na ocenę a tu zonk ;(

Po wyświetleniu creditsów gra zatrzymuje się na tym ekranie (foto) i nie rusza dalej. Ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić? Ile trzeba czekać? Wydaje mi się, że konsola próbuje wczytać dane ale może po prostu trzeba dłużej poczekać?

Obrazek
Avatar użytkownika
Spuczan_
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): So sty 14, 12 01:33

Re: Problemy z grą

Postprzez Lazuli Lapis » Wt maja 29, 12 21:52

Możliwe, że masz po prostu uszkodzoną płytę i konsola nie może wczytać tego co jest dalej. Jeśli tak, to niestety raczej nic na to nie poradzisz. Z jednej strony lipa, że nie zobaczysz podsumowania, ale chyba i tak lepsze to niż gdyby ścięło się permanentnie gdzieś w połowie gry...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: Problemy z grą

Postprzez Gillian » Wt maja 29, 12 22:53

Jeśli grasz na PSX lub na PS2 slim to zassij grę z torrenta. Przed uruchomieniem konsoli zablokuj bolec/czujnik otwarcia klapki jakąś taśmą i po odpaleniu oryginała a przed tym momentem będziesz musiał podmienić płytkę na kopię. Jak wszystko śmignie dalej to znów wrzucisz oryginał. Ważne jest, żeby zablokować czujnik i zrobić podmianę szybko, żeby konsola nie wiedziała, że klapka została otwarta i nie sprawdziła zabezpieczeń płyty.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Problemy z grą

Postprzez ArecaS » Wt maja 29, 12 23:01

Na mało którym PS2 Slim ten patent działa tak naprawdę. Od V14 potrzeba specjalnych "haczyków", które raz, że trzeba jakoś zdobyć, dwa, że można uszkodzić konsolę.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Problemy z grą

Postprzez Aszyn » Wt maja 29, 12 23:25

ArecaS napisał(a):Na mało którym PS2 Slim ten patent działa tak naprawdę. Od V14 potrzeba specjalnych "haczyków", które raz, że trzeba jakoś zdobyć, dwa, że można uszkodzić konsolę.


Haczyk, który miałem i używałem przy swap magicu wkładałem i wyciągałem z 50 razy więc jak ktoś wie jak, to no problemo!
Obrazek
Avatar użytkownika
Aszyn
The End
 
Posty: 524
Dołączył(a): Pn maja 15, 06 15:10
Lokalizacja: Katowice
Gram: Destiny
Czytam: Solaris

Re: Problemy z grą

Postprzez ArecaS » Wt maja 29, 12 23:37

Primo, trzeba wiedzieć jak, a to od V14 właśnie takie oczywiste nie jest (przy V13 to faktycznie każdy głupi mógł to zrobić). Secundo, obecnie może być problem je znaleźć, bo SM wyszedł z łask. Obecnie znajduję tylko komplet haczyków za 15zł + wysyłka, co się NIE opłaca. W takiej sytuacji lepiej zainstalować na kartę pamięci kombo FMCB+EDR.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Problemy z grą

Postprzez Lazuli Lapis » Wt maja 29, 12 23:47

Z tego co pamiętam to w kilku poradnikach o SM z którym się spotkałam była instrukcja jak te haczyki wykonać samemu, więc to chyba nie jest aż taki problem.

No i jak ma PS2 900x to FMBC i tak mu nie pójdzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: Problemy z grą

Postprzez ArecaS » Śr maja 30, 12 00:15

A na 90004 haczyki ruszą? Bo nie byłbym pewien. Z resztą, każdy wybiera co mu pasuje najlepiej. Z doświadczenia wiem, że z tym patentem więcej problemu niż pożytku.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Problemy z grą

Postprzez Gillian » Śr maja 30, 12 07:42

Rozhulaliscie sie panowie. Dostrzegam jakies madskillz w odpalaniu kopii na PS2 wiec lepiej zebyscie tematu nie kontynuowali bo moze to zdenerwowac Gaca i posypia sie kary:)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Problemy z grą

Postprzez Gac666 » Śr maja 30, 12 19:14

Dopóki są oryginały to przymykam oko :).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Problemy z grą

Postprzez Spuczan » Śr maja 30, 12 21:53

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Nie spodziewałem się, że aż tak szybko i ochoczo ruszycie mi na pomoc. Jeszcze raz dziękuję.

Niestety okazało się, że to płyta odmawia posłuszeństwa. Akurat w tym momencie... no trudno -_-

O próbach przejścia MGS mógłbym napisać bardzo długie opowiadanie. Myślę, że bardzo trudno wyrwać płytkę na Allegro która nie była by porysowana.
Avatar użytkownika
Spuczan
Fire Trooper
 
Posty: 46
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 21:16

Re: Problemy z grą

Postprzez ArecaS » Śr maja 30, 12 22:11

Jeśli gra przywiesza tylko na tej jednej scence, to płyta bez problemu powinna dać się zrzucić na kompie. Wtedy starczy najprostsza przeróbka konsoli (TADAH! - FMCB+EDR) i można grać. Kopia z oryginału to wszakże nie pirat, a ból znam, bo podobne przygody miałem już z kilkoma grami.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Problemy z grą

Postprzez uci » Cz maja 31, 12 09:29

Spuczan napisał(a):Myślę, że bardzo trudno wyrwać płytkę na Allegro która nie była by porysowana.


Na allegro można dorwać MGSy za normalne pieniądze i w całkiem dobrym stanie, nie ma aż tak źle
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Problemy z grą

Postprzez Spuczan » N cze 03, 12 21:22

Niestety nie zgodzę się z Tobą. Na Allegro kupiłem 5 MGSów. Wszystkie w stanie idealnym. Tak przynajmniej twierdzili sprzedawcy. Za każdym razem jest to samo tylko zmienia się "moment". Wcześniej były to 2xtortury, pojedynek z Sniper Wolf, potem Medi Room a teraz ocena przejścia gry.

Arecs S: nie znam się na przerabianiu i naprawdę nie chce mi się w to bawić. Może kiedyś dane mi będzie zakupić kopię która zatnie się w innym a nie w tym momencie.
Avatar użytkownika
Spuczan
Fire Trooper
 
Posty: 46
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 21:16

Re: Problemy z grą

Postprzez kALWa888 » N cze 03, 12 21:25

Jakoś ja też kupowałem dwa mgsy i jakoś mi działają. No teraz jeden z nich już nie, bo ma taką rysę że nie ma prawa działać, ale dopóki się nie pojawiła to działała bardzo dobrze i przeszedłem na tym egzemplarzu kilkakrotnie. Może czas na wymianę konsoli?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Problemy z grą

Postprzez SALADYN » N cze 03, 12 21:32

Zaraz zaraz, pięć różnych egzemplarzy jednej gry, wszystkie sie zacinają a ty wciąż grasz na tej samej konsoli i nie pomyślałeś że to może być wina konsoli ?

Tak w ogóle to co za konsola, szarak, PS2 czy PS3 ?
Jeżeli PSX to wywal to za okno i kup jakąś używkę na allegro, teraz kosztuje to grosze a jeżeli PS2 a już tym bardziej PS3 to może jeszcze się da naprawić sprzęt choć w przypadku PS2 naprawy są aktualnie strasznie nieopłacalne.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Następna strona

Powrót do Problemy Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron