[MGS2 PC]Płynność

Problemy techniczne. Przed założeniem tematu sprawdż czy problem nie został już opisany.

Moderator: GM

[MGS2 PC]Płynność

Postprzez Solid Fox » So sie 27, 11 18:27

Witam szanownych użytkowników!

Otóż MGS2 na moim PC wchodzi normalnie, bez problemów z włączeniem czy texturkami , jak to się głównie z nim zdarza. Moim problemem jest słaba płynność podczas "scenek" (jak ten most na początku). Początek rogrywki też zwalnia, ale nie tak bardzo. W misjach dodatkowych sprawdzałem i wszystko na full śmiga idealnie. Czy da rady coś zrobić by się tak nie "cięło".

Mój "złom":
Nvidia FX5500 256 MB
Celeron D 3,06 GHz
2 GB RAM
Windows XP Home SP3

Z góry dziękuję. Bardzo proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
Solid Fox
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sie 27, 11 18:11

Postprzez box » So sie 27, 11 19:33

możliwe że przez SP 3 ponieważ w xp są niedociągnięcia a ten nowy SP sprawia że niektóre programy nie działają jak powinny miałam taki przypadek z jednym programem przed zainstalowaniem SP 3 chodził normalnie (miałam SP2) jednak po aktualizacji na SP3 coś się zaczęło pie..... ( jak robię formata to już nie aktualizuje do SP3 i nie mam żadnych problemów w grze MGS 2 na PC a ramów masz wystarczająco )
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Postprzez Solid Fox » So sie 27, 11 20:55

Sprawdzę, spróbuję go odinstalować. RAMy miałem okazyjnie więc tak dużo jest. Ale błąd wpisałem, , 1,5 GB. Karta lepsza mi się spaliła.

Czekam dalej na pomysły. Ten sprawdzę.
Avatar użytkownika
Solid Fox
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sie 27, 11 18:11

Postprzez Gillian » So sie 27, 11 21:01

Solid Fox napisał(a):Karta lepsza mi się spaliła.
Taka żależność że im lepsza w MGS2 tym gorzej. Tzn nowsze się nie lubią z MGSami.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Gac666 » So sie 27, 11 21:27

SP3 nie ma tu nic do rzeczy. Karta graficzna niestety jest gorsza niz GF4 Ti 4800, który był do tej gry prawie idealny (30 stabilnych fpsów przy cutscenkach), aczkolwiek gdybyś miał jakiegos gf 6xxx to by chodziło ci pięknie, niestety tam już będziesz miał problemy z teksturami.


PS. Box proszę nie rozprzestrzeniaj dziwnych wieści na temat SP3, coś Ci się najwidoczniej skopało, ale SP3 to na bank nie sprawca. Aczkolwiek z drugiej strony SP3 jest kompletnie niepotrzebny ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Solid Fox » So sie 27, 11 21:56

Taa...dwa posty i nic co mi pomogło. Proszę was bardzo o pomoc. Tak bardzo chciałbym sobie ciupnąć w dwójkę. Nie istnieje może jakiś patch czy launcher(jak w FF8), który coś pomoże?
Avatar użytkownika
Solid Fox
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sie 27, 11 18:11

Postprzez ArecaS » So sie 27, 11 22:52

Nie, bo ta gra po prostu się nie lubi z nowym sprzętem. W zasadzie od pewnego momentu lepiej się bawić w emulację niż odpalanie wersji PC. A najlepiej 300 zł z wpakowanych w takiego kompa przeznaczyć na PS2.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Solid Fox » So sie 27, 11 23:00

Mam plejka, ale funduszów narazie brak na zakup gierek. Narazie pozostaje mi śmigać Metale na PSP. Wciąż czekam. I uprzedzam! Nie odpuszczę tej grze. Mój "złom" jest przecież jak ulał na tą grę.
Avatar użytkownika
Solid Fox
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sie 27, 11 18:11

Postprzez ArecaS » So sie 27, 11 23:08

Ale jeśli masz oryginał na PC, a nie chce działać poprawnie, to ściągnięcie z neta wersji na PS2 chyba jest usprawiedliwione w 100%, nie?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gillian » So sie 27, 11 23:56

ArecaS napisał(a):ściągnięcie z neta wersji na PS2 chyba jest usprawiedliwione w 100%, nie?
Nie. Wtedy Sony nie dostaje profitów za sprzedaną grę. A to na ich systemie jest odpalana i jakiś procent mają.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Gac666 » N sie 28, 11 00:30

Solid Fox powiem Ci, że na tym sprzęcie nie osiągniesz więcej FPSów na filmikach, wiec nie ma co Ci tu niestety jak pomóc.

Odpal w rozdzielczości 640x480 to będziesz miał grafikę jak z PS2, ale kilka FPSów więcej ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez box » N sie 28, 11 12:50

mówię prawdę tak miałam z SP 3 a jak nie wierzysz to nie wiem co widziałam
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Postprzez ArecaS » N sie 28, 11 13:07

twilite kid napisał(a):Nie. Wtedy Sony nie dostaje profitów za sprzedaną grę. A to na ich systemie jest odpalana i jakiś procent mają.

Ale nie mówimy o sytuacji gdy ktoś kupuje sobie nową grę na PC, a potem ściąga ją na PS3 czy X360 żeby sobie na multi z kumplem pograć. Tu jest mowa o odpalaniu gry, która już trochę po premierze jest i to z konieczności, żeby w ogóle działała normalnie. At least, that's my opinion. Z używanej gry Sony i tak profitów mieć nie będzie.
Ostatnio edytowano N sie 28, 11 15:23 przez ArecaS, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Solid Fox » N sie 28, 11 15:22

Nie mam Swap'a i z gry z neta nici. Popróbuję to poustawiać jakoś. Sprawdził bym z Servicem, ale nie mam jak go usunąć, a nie chcę formatu. Dammit!
Avatar użytkownika
Solid Fox
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sie 27, 11 18:11

Postprzez Lazuli Lapis » N sie 28, 11 15:50

Solid Fox napisał(a):Nie mam Swap'a i z gry z neta nici.


A od czego są emulatory? Nie oczywiście, żebym do tej "gry z neta" namawiała, ale jak już nie będziesz miał wyjścia, a oryginał na PC posiadasz... na razie popróbuj jeszcze z tą konfiguracją, czy coś.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez Solid Fox » N sie 28, 11 16:04

Emu PS2 to dla mnie ZUO. Za niedługo kupuję Swapa. Poza tym na moim "czymś" z emu dusza. Napisałem na zagranicznym forum, może tam pomogą i wtedy napiszę tu, ale nie wiadomo.

Bugger!
Avatar użytkownika
Solid Fox
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sie 27, 11 18:11

Postprzez Gillian » N sie 28, 11 16:17

ArecaS napisał(a):Z używanej gry Sony i tak profitów mieć nie będzie.
MGS2 jest wciąż w dystrybucji i można kupić normalnie w sklepie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Lazuli Lapis » N sie 28, 11 16:22

Tylko jak już przy tym jesteśmy, to warto napomknąć koledze Foxowi że jakby miał zamiar kupować wersję peesdwójkową to lepiej poszukać "starszej wersji" po allegrach itd. niż brać ze sklepu reedycję bez 'document of'. No, chyba że aż takim fanatykiem MGSa nie jest żeby mu do szczęścia to było potrzebne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez Gillian » N sie 28, 11 18:01

Trzeba się zastanowić, czy warto płacić drugie tyle za uzywana grę z Document of. Bo nówka bez drugiej płyty to jest koszt 35-40zł.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Lazuli Lapis » N sie 28, 11 20:21

Ja z document of dorwałam w bdb stanie za 50 zł, więc jak się chce, to można. Zresztą napisałam też że jak nie jest fanatykiem to sobie może spokojnie odpuścić.
Dobra, koniec offa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez Solid Fox » N sie 28, 11 22:06

Ja Final'a X nie Platyny szukałem i znalazłem w mieście w idealnym stanie. Dodatkowa płytka i jeszcze Squaresoft. Czasami warto się postarać. No, ale na MGS oszczędzę. Nie, nie kupię 2 na PS2, tylko 3, bo bardzo mi się kiedyś spodobała. Byłem głupi, że nie kupiłem Subsistence a była za 60 chyba. MGS2 musi mi na PC łazić. Na domyślnych chodzi w miarę płynnie. Sama gra chodzi nieziemsko płynnie(na max też).
Avatar użytkownika
Solid Fox
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sie 27, 11 18:11

Postprzez Gac666 » N sie 28, 11 23:19

Filmiki niestety były dużo mniej płynne. Pocieszę Cię, na PS2 dużo lepiej w filmikach nie jest ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Solid Fox » Pn sie 29, 11 02:25

Lekko mnie pocieszyłeś. Tutaj nie znalazłem pomocy i na "innym" forum też narazie nie. Skończę PW na PSP i nie będzie w co grać.
Avatar użytkownika
Solid Fox
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sie 27, 11 18:11


Powrót do Problemy Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron