Czym jest MGS czyli o odbiorze Rising

Kontynuacja losów Raidena od Platinum Games we współpracy z Kojima Productions. Czy fani to przeżyją?

Moderatorzy: Snake., GM

Czy jesteś w stanie zaakceptować brak Snake'a?

Tak, oczekuje zmian
22
76%
Nie, bo to zawsze była jego przygoda
7
24%
 
Liczba głosów : 29

Czym jest MGS czyli o odbiorze Rising

Postprzez SaladinAI » Wt lis 24, 09 12:14

Zasadnicza krytyka najnowszej części serii nie dotyczyła tego że gra wyjdzie na Xboxa 360 - to był chwilowy szok. Czego część fanów nie może zaakceptować to postać Raidena w roli głównej. Spora grupa użytkowników serii widzi tylko nieogoloną twarz Snake'a jako wręcz jej symbol. Raiden nie może się sprawdzić, bo to gra stworzona dla postaci Snake'a.

Pozostaje pytanie - czym w takim razie jest seria MGS? Czy jest to tylko charyzma Snake'a? Czy dla tej postaci ludzie walą do sklepów? Oczywiście wrażenie nieudanej dwójki wciąż jest mocne, więc strach budzi się na nowo. Czy jako fani jesteśmy w stanie zaakceptować brak Węża?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Faja » Wt lis 24, 09 12:49

Oczekuje zmian, zmian które już nam Kojima zaserwował po MGS1. Przecież SS był bohaterem tylko kilku gier (MG, MG2, MGS, MGS2, MGS4), Big Bossa uświadczyliśmy bądź uświadczymy w MGS3, MGS:PO, MGS:PW. Raiden jak na razie się pojawił tylko w MGS2 jako grywalna postać. Więc dobrym posunięciem jest stworzenie gry, która się będzie skupiała teraz na nim. Seria potrzebuje odświeżenia. Wątek Solida się zakończył, nie ma do czego już wracać IMO.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tyka » Wt lis 24, 09 14:14

Moim zdaniem nie powinno się to już MGS nazywać bo Solid kojarzy się ze Snakiem (ale odkrycie), a poza tym to mi jak najbardziej pasuje inna grywalna postać, zwłaszcza że Raidenem już w 2 pograliśmy i mi się podobało.
Avatar użytkownika
Tyka
Revolver Ocelot
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt sty 01, 08 23:39
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Crusher » Wt lis 24, 09 15:40

Tak jestem w stanie zaakceptować brak Snake'a. Trzeba przyznać że Snake jest postacią bardzo charyzmatyczną i był tym dodatkowym dużym plusem w poprzednich grach. Jednak czas na zmiany, na nowy wschód słońca, na nową przyszłość. Gdyby można było dzwonić do Snake'a w MGS:R i traktować go jako "nowego colonela" byłoby super, natomiast dalsze drążenie tej postaci jako postaci głównej niema już sensu. Skoro Kojipro potrafiło wykreować tak świetną postać jak Snake, to musi im się udać przy Raidenie.
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Bizon » Wt lis 24, 09 16:41

Snake się skończył. Metal Gear to przecież nie tylko Snake, więc dlaczego miałbym nie zaakceptować zmiany bohatera w Rising. Chyba nie chcemy by seria MGS stała się czymś w rodzaju "Piątku 13" z wciąż odradzającym się Jasonem?

Mnie martwi raczej zmiana podtytułu na "Lightning bolt action". Nie wiem czy będę chciał grać w jakiś klon DMC. Ale sami jeszcze nie wiemy co to oznacza...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » Wt lis 24, 09 17:56

Jestem w stanie zaakceptować brak Snake'a, ale nie oszukujmy się MGS zawsze będzie z kojarzony ze "Snake'iem" jako głównym bohaterem.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez uci » Wt lis 24, 09 20:33

albo BB, najmniej jest kojarzona seria jest z Raidenem, mimo jego charakteru i postaci.
Zmiana w badassowego ninje mnie osobiście się ogromnie podobała, ta zmiana nie musi oznaczać przeskoku w DMC, ninja też byli szybcy, ale też cisi i działający w cieniu, ja ciągle mam nadzieje że seria pojdzie w stronę cyberpunkowego tenchu
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SaladinAI » Wt lis 24, 09 20:44

uci napisał(a):ninja też byli szybcy, ale też cisi i działający w cieniu


Zresztą nawet:

Raiden : Awareness refers to locating a trail by paying careful
attention to your surroundings. Tracking means to follow
that trail. Your target's trail could be footprints, a
branch they broke along the way, bent grass trampled
underfoot. You need to feel for clues using all your senses
- sound, smell, touch, the direction of the wind. Watch how
the animals move. Listen for unusual bird calls. These are
signs that someone may be disrupting the environment nearby.

Snake : You sound like a ninja.

Raiden : Exactly. Ninja are the ultimate scouts.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Okosław » Wt lis 24, 09 22:04

Jestem za tym aby przygody Snake'a się zakończyły. Nowym bohaterem może być Raiden, byleby nie skopali nowej odsłony jakimiś nieznanymi faktami z przeszłości lub niestworzoną nową historią.
Avatar użytkownika
Okosław
Running Man
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pt cze 05, 09 17:20

Postprzez nobodylikeyou » Wt lis 24, 09 22:17

Okosław napisał(a):Jestem za tym aby przygody Snake'a się zakończyły.

A tam, brakuje ci po prosto wyobraźni jak coś takiego mogło by wyglądać ;)
http://ui25.gamespot.com/216/4595311_2.jpg
Avatar użytkownika
nobodylikeyou
Vulcan Raven
 
Posty: 197
Dołączył(a): Pn gru 22, 08 17:54

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » Wt lis 24, 09 22:33

uci napisał(a):albo BB

Tak, ale to też Snake.

Okosław napisał(a):Jestem za tym aby przygody Snake'a się zakończyły.

Tutaj akurat bym się nie zdziwił gdyby Kojima walnął jakiegoś prequela z Solidem.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez Simon » Śr lis 25, 09 00:07

A ja nie jestem w stanie zaakceptować braku Snake'a...Chodzi mi o to, że nie wyobrażam sobie Metala bez BB lub SS, na obydwóch wołano Snake.
Jeśli chodzi o Rising, to chciałbym widzieć go w tej roli:
Crusher napisał(a):Gdyby można było dzwonić do Snake'a w MGS:R i traktować go jako "nowego colonela" byłoby super

Poza tym, skoro w Risingu nie uswiadczymy ani BB ani SS, to bardzo bym był za tym, by tytuł nie zawierał już dłużej w nazwie członu 'Solid'. Nie wiem, może za bardzo się zżyłem albo nie lubię diametralnych zmian, ale brak Sneja lub Nakeda to będzie prawie jak Metal Gear bez Metal Geara:P
No i tak jak Bizon, boje się tego na czym będzie opierać się Lightning Bolt Action...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » Śr lis 25, 09 00:10

A ja w ogóle nie chcę ani Raidena ani Snake'a. Chcę czegoś nowego ze starymi postaciami tylko jako tło wydarzeń. Zastanawiam się, czy w ogóle chcę nowego Metal Geara? No bo po co? Chyba że byłaby to ta właściwa kontynuacja dwójki, ale czy ona też jest, czy kiedykolwiek była potrzebna?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » Śr lis 25, 09 00:43

twilite kid napisał(a):Zastanawiam się, czy w ogóle chcę nowego Metal Geara? No bo po co?
A ja cały czas pragnę Metal Gear Liquid bo byłoby to coś wspaniałego.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » Śr lis 25, 09 11:57

Simon napisał(a):A ja cały czas pragnę Metal Gear Liquid bo byłoby to coś wspaniałego.
No tak. Albo MG Revolver Ocelot. Tylko zawsze jest ryzyko, że Koji znów powywraca całą historię do góry nogami.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Pt lis 27, 09 18:51

twilite kid napisał(a):
Simon napisał(a):A ja cały czas pragnę Metal Gear Liquid bo byłoby to coś wspaniałego.
No tak. Albo MG Revolver Ocelot. Tylko zawsze jest ryzyko, że Koji znów powywraca całą historię do góry nogami.


W takim wypadku byłoby to pewne.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Simon » Pn lis 30, 09 01:56

SALADYN napisał(a):W takim wypadku byłoby to pewne.

Skąd ta pewność? W przypadku ewentualnego MGL mogłby co najwyzej pozmieniać co nieco w latach 1972-1999, większe pole do popisu miałby w przypadku MGRO.
Aczkolwiek szczerze wątpię...po tym jak ponaginał MGS4, ma już chyba dosyć modyfikowania dziejów.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez uci » Pn lis 30, 09 06:24

taa, nie wiemy co w PW zrobi wiec nie mówmy hop:P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » Pn lis 30, 09 10:28

Simon napisał(a):
SALADYN napisał(a):W takim wypadku byłoby to pewne.

Skąd ta pewność? W przypadku ewentualnego MGL mogłby co najwyzej pozmieniać co nieco w latach 1972-1999, większe pole do popisu miałby w przypadku MGRO.
Aczkolwiek szczerze wątpię...po tym jak ponaginał MGS4, ma już chyba dosyć modyfikowania dziejów.


Spójrz na MGS4 , pełnoprawna kanoniczna część serii a jakie przeinaczenia w fabule , nawet fakty które pasują dają się odczuć że są wciśnięte na siłę jak choćby tożsamość Patriotów.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SaladinAI » Pn lis 30, 09 23:42

Najlepsze byłyby alternatywne historię pokroju Ac!d - osobiście łyknąłbym nową historię z Solidem z wydarzeniami zaraz po MGS 2. Taka czwórka dla niezadowolonych. Pójście w kierunku Ghost Babel to także było dobre rozwiązanie - posiadacze handhelda dostali swojego MGSa, oddzielną historię która doskonale sprawdzała się jako samodzielna gra. Nie musiałeś tego uznawać za kanon bo nigdy tym nie było - ale co ciekawe, sprawdzało się (imho część wątków powinno trafić do kontynuacji, niby alternatywna historia ale jak dobrze podana i przemyślana).
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Sylvan Wielki » Śr gru 02, 09 00:53

twilite kid napisał(a):
Simon napisał(a):A ja cały czas pragnę Metal Gear Liquid bo byłoby to coś wspaniałego.
No tak. Albo MG Revolver Ocelot. Tylko zawsze jest ryzyko, że Koji znów powywraca całą historię do góry nogami.

O. To było by coś. Nawet tytuł sam chwytliwy nader.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez deadspace6 » So lut 20, 10 17:18

A ja cały czas pragnę Metal Gear Liquid bo byłoby to coś wspaniałego.


Ale czy to byłaby jeszcze taka wspaniała gra?
Metal Gear Solid nazwa wszystkiego co wydarzyło się wokół postaci Snake'a, Raidena i pozostałych. Gdyby nowym MGS'em miałby być MGLiquid to seria straciła by wabik i fani którzy uwielbiają postacie tego uniwersum stwierdzili by że to już zupełnie inna gra.

MGS Rising oznacza że to dlaszy ciąg wydarzeń "z tego świata" i nie koniecznie głównym bohaterem musi być Snake (w MGS2 to Raiden był najważniejszy i część została dość dobrze przyjęta).
Avatar użytkownika
deadspace6
Fortune
 
Posty: 295
Dołączył(a): So gru 12, 09 15:07

Postprzez Simon » Pn mar 08, 10 01:51

deadspace6 napisał(a):Ale czy to byłaby jeszcze taka wspaniała gra?

Jestem skłonny powiedzieć, że taką by była. Nie wiem jak ty ale ja bym się z iłą chęcią wcielił w Liquida:P
deadspace6 napisał(a):Gdyby nowym MGS'em miałby być MGLiquid to seria straciła by wabik i fani którzy uwielbiają postacie tego uniwersum stwierdzili by że to już zupełnie inna gra.

Nie zgadzam się. Mielismy juz SOLID i AC!D a więc LIQUID niekoniecznie popsułby uniwersum i ten wabik o którym mówisz. Ba, wydaje mi się, że byłby to mega wabik.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez SaladinAI » Pn mar 08, 10 14:58

Mnie bardziej zastanawia czy nowy MGS pójdzie w kierunku takich gier jak Assassin's Creed, a jeśli tak to powstaje pytanie czy nie ulotni się gdzieś tożsamość tytułu jako kolejnego MGSa. Z drugiej strony Peace Walker to też taki mix wszystkiego i wygląda naprawdę zachęcająco.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez uci » Pn mar 08, 10 18:25

krok w stronę rpg dobrze wychodzi PW, MGS4 zrobił krok w kierunku strzelanek i też nie było źle. Gdyby Rising poszedł w tym kierunku co Asasyn to nie wiem czy gra by utraciła coś ze swojego uroku. Na pewno będzie inna ale nie straci osobowości.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Snake_VR5 » Pt kwi 23, 10 19:37

zzz zzz
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 22:42 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez przemas478 » Wt lip 06, 10 22:10

Mi się nie podobają te zmiany a w dodatku nie dość że będziemy mieli Raidena w roli głównej to jeszcze będzie on cyborgiem ninja. Chciałbym zobaczyć Snake'a chociaż w przerywnikach filmowych tak jak to było w MGS 2.
Avatar użytkownika
przemas478
Machinegun Kid
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn lip 07, 08 16:06
Lokalizacja: Alaska

Postprzez Snake_VR5 » Śr lip 07, 10 11:16

zzzzz
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 22:41 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez uci » Śr lip 07, 10 17:13

snake'ów nigdy dość:)

Ale rising jest szansą dla raidena żeby stać się dla setek graczy bohaterem na poziomie obu głównych węży.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Coldman » Śr lip 07, 10 19:07

Jasny gwint. Po "Peace Walker" liczę od tej pory na otwartą strukturę gry, włącznie z questami pobocznymi, i to w każdym kolejnym MGS-ie. Choćby "Rising" był nie wiem jak nieliniowy, to tylko 15-20 h ciągłego Story już nie wystarczy. Bynajmniej mnie. Brak kontynuacji tego konceptu z "PW" uważałbym za niepotrzebny i duży krok w tył. A nie tego po "Rising" oczekuję. A Wy?

PS. Zgadzam się w pełni na Raidena. Big Boss ma 3 swoje gry ("3", PO, PW), Snake też 3 ("1", "2", "4") + obaj konfrontują się jeszcze w MG i MG2: SS. Raiden dostał puki co 1 grę ("2") i fragment w "4". Wszystkie Węże, prócz Solidusa, zostały wyeksploatowane do cna. "Rising" dostaje Raidena, Kojima mówi coś o "5" - tam są dwa wyjścia: Raiden albo zupełnie nowa postać.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Następna strona

Powrót do Metal Gear Rising: Revengeance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron