Fabuła Rising

Kontynuacja losów Raidena od Platinum Games we współpracy z Kojima Productions. Czy fani to przeżyją?

Moderatorzy: Snake., GM

Re: Fabuła Rising

Postprzez Coldman_9 » N lut 24, 13 13:46

Ponoć w skrypcie są kwiatki ocierające się wręcz o auto-parodię (...). O jejku, kontrola jakości musiała się strasznie najebać żeby to przepuścić. A dalej jest już tylko gorzej.


Bo widać takie podejście w Rising - wyśmiać przegiętych bossów z poprzednich części, rozwiązania Kojimy, a nawet dialogi. Raiden mówiący o superzłoczyńcach, których pokonał w MGS 2 i 4 jako "action figures" - banan murowany.

Tak sobie gram, patrze na te żarty i nawiązania i myślę: przecież te skrypty do starszych MGS-ów to grafomańskie, niezamierzenie śmieszne bzdurki. Chwała PG i młodszym stażem z KojiPro, że w Rising mówią o tym w twarz.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Fabuła Rising

Postprzez Simon » N lut 24, 13 14:56

Mysle, ze te skrypty nie sa bardziej grafomanskie od tego, co ty piszesz w swych postach.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Fabuła Rising

Postprzez Szada Farkas » N lut 24, 13 15:09

Saladin01 napisał(a):Ponoć w skrypcie są kwiatki ocierające się wręcz o auto-parodię. A zresztą, co mi tam:

Spoiler:


O jejku, kontrola jakości musiała się strasznie najebać żeby to przepuścić. A dalej jest już tylko gorzej. Niemniej, ja już mam kandydata na hasło roku :)


Jak dla mnie takie teksty to tylko parodia poprzednich MGS'ów.
Wszyscy jesteśmy demonami w okowach.
Avatar użytkownika
Szada Farkas
Olga Gurlkovich
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt sty 15, 13 00:08

Re: Fabuła Rising

Postprzez SaladinAI » N lut 24, 13 16:32

Cały "dialog" tak wygląda

Spoiler:
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Fabuła Rising

Postprzez Coldman_9 » N lut 24, 13 19:36

Mysle, ze te skrypty nie sa bardziej grafomanskie od tego, co ty piszesz w swych postach.


Bo ty akurat nic na temat nie piszesz :)
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » N lut 24, 13 19:55

Przynajmniej maja zdrowe podejście do tego z czego gracze nabijali się wspominając cała sagę.

przypomina mi to autoparodię z Bayo i nawiązania do Okami, Dragon Ball czy innych produkcji z mackami.
W sumie w Vanquish też był Fisher is the other Sam.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » Wt lut 26, 13 10:03

Spoiler:
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez SaladinAI » Wt lut 26, 13 11:54

Spoiler:
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » Wt lut 26, 13 17:16

Spoiler:
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez SaladinAI » Wt lut 26, 13 17:34

Spoiler:


Jak ktoś to ogarnia to przydałby się solidny artykuł wyjaśniający stosunek Rising do poprzednich części. Albo ogólne ciekawostki z uniwersum.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Fabuła Rising

Postprzez SALADYN » Wt lut 26, 13 17:39

Może bym już ogarniał cokolwiek gdybym w końcu dostał zamówiona grę :/
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » Wt lut 26, 13 17:45

chętnie bym poogarniał, tylko skończe
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez SALADYN » So mar 09, 13 00:59

Spoiler:

No ba, nie spodziewałem się że to będzie aż tak przewidywalne, Solidus wiecznie żywy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Fabuła Rising

Postprzez SaladinAI » So lut 14, 15 17:46

Motyw z dziećmi był genialny - taki stuprocentowy cyberpunk w najbardziej hardkorowej, odrażającej, odmianie. Mogli to nawet pociągnąć dalej. Wszak ostatecznie nie zabijaliśmy w grze żołnierzy-puszek do których wtłoczono zdygitalizowane kopię dziecięcych mózgów. Ale sam pomysł po prostu super, wkładamy plastyczną, pozbawioną blokad, emocjonalność dziecka do konstruktu VR gdzie rośnie na zawodowego morderce omijając całą skomplikowaną problematykę psychiki mechanizmów obronnych dorosłego osobnika.

Armstrong zjebał już skrypt doszczętnie, zresztą zaraz po wieśniaku Sundownerze. Jednak senator i jego przemowy wyglądają tak jakby został wyssany z najbardziej satyrycznego fragmentu GTA. Może ktoś kto pisał tą postać musiał wpierw przez te kilka dni z nią walczyć - stąd namnożenie wszelkiej maści wulgaryzmów.

Ale to zakończenie. Raiden coś jednak przejął z ideologii Armstronga, czy jego psycha zaliczyła już zupełny odwrót na drugą stronę? W końcówce działa na własną rękę tylko w sumie nie wiadomo już po której stronie.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » So lut 14, 15 21:47

ja mam wrażenie że po tym jak oskarżono go o morderstwo Armstronga i żołnierzy w bazie - Raiden teraz rusza w świat zabierając się za kontynuowanie misji Sama, to jego ideologię chyba ostatecznie przejął, w sumie po tym wszystkim nie ma dla niego innego miejsca - nikt go nie zatrudni, pomoże, wszyscy go ścigają, do żony i dziecka też nie ma co wracać itp.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez SALADYN » So lut 14, 15 21:51

SaladinAI napisał(a):Motyw z dziećmi był genialny - taki stuprocentowy cyberpunk w najbardziej hardkorowej, odrażającej, odmianie. Mogli to nawet pociągnąć dalej. Wszak ostatecznie nie zabijaliśmy w grze żołnierzy-puszek do których wtłoczono zdygitalizowane kopię dziecięcych mózgów. Ale sam pomysł po prostu super, wkładamy plastyczną, pozbawioną blokad, emocjonalność dziecka do konstruktu VR gdzie rośnie na zawodowego morderce omijając całą skomplikowaną problematykę psychiki mechanizmów obronnych dorosłego osobnika.

Armstrong zjebał już skrypt doszczętnie, zresztą zaraz po wieśniaku Sundownerze. Jednak senator i jego przemowy wyglądają tak jakby został wyssany z najbardziej satyrycznego fragmentu GTA. Może ktoś kto pisał tą postać musiał wpierw przez te kilka dni z nią walczyć - stąd namnożenie wszelkiej maści wulgaryzmów.

Ale to zakończenie. Raiden coś jednak przejął z ideologii Armstronga, czy jego psycha zaliczyła już zupełny odwrót na drugą stronę? W końcówce działa na własną rękę tylko w sumie nie wiadomo już po której stronie.


W pełni się zgadzam, ten wątek miał być ciągnięty do samego końca, wystarczyłoby olanie wątku z operacją Tecumseh i kazać nam ratować te dzieci z rąk Senatora. Koniec nadal kiepski przy poziomie jaki prezentował Armstrong ale i tak o niebo lepszy od tego co dostaliśmy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Fabuła Rising

Postprzez SaladinAI » N lut 22, 15 15:54

Epizod z Samem zaliczony i zabijcie mnie ale ja dalej nie wiem o co chodziło temu gościowi. Najpierw wali przeciwko Desperado, szuka zemsty i tutaj nie wiele różni się od Raidena - ale po ostatniej konfrontacji idzie z nimi ramię w ramię chyba bez większego powodu. Albo coś przegapiłem.

Jego stosunek do Raidena również jest dla mnie nie jasny, żeby nie powiedzieć bełkotliwy.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » N lut 22, 15 16:08

Sam to taki Punisher - chyba mu ojca/rodzine gangsterzy zabili to się mści i wybija całe zło tego świata, przy okazji samemu w oczach opini publicznej staje się przestępcą, morderca etc.
W końcu postanawia zabrac się za Armstronga i jego World marshall - nie udaje mu się, więc przyjmuje jego ofertę pracy.
Wtedy pojawia się Raiden, dostaje wkopane od Sama, ale ten odkrywa że w Raidenie jest potencjał, więc zaczyna go z niego wyciągać - to Sam wysyła do Maverica namiary gdzie szukać Desperado, Raiden przybywa na miejsce i walczy z każdym kolejnym podstawionym bossem, żeby stać się silniejszy, to dzięki tym walkom w Raidenie budzi się jack itp.
Potem Sam osobiście ściera się z Raidenem, bo jeżeli Raiden go pokona, to znaczy że będzie mógł pokonać Armstronga, jeżeli nie to cóż pewnie miał jakiś plan zapasowy.
A po tym wszystkim Raiden zaczyna kontynuować misję Sama

Fabuła jest tam przecież tak komiksowa i oczywista no....
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez SALADYN » N lut 22, 15 16:10

O ile dobrze kojarzę to przystał do Desperado bo miał w tym jakiś cel, może chciał ich powybijać w swoim czasie na spokojnie. Dlatego stanął z Raidenem po raz drugi do walki, nie chciał go powstrzymać przed dotarciem do Armstronga tylko walczył o to żeby to on miał drugą szansę na pokonanie senatora.
Eh, zresztą nie ma co za bardzo rozkminiać, fabuła w tej grze jest na takim poziomie że aż z trudem przychodzi mi cos sensownego o niej napisać a co dopiero się domyślać.

uci napisał(a):Fabuła jest tam przecież tak komiksowa i oczywista no....

... głupia ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » N lut 22, 15 16:14

platinium games... to oni chcieli wysadzić stację kosmiczną którą przez całą grę ratowaliśmy w Vanquishu żeby ukryć dowody na to iż p. prezydent współpracowała z ruskimi i pozwoliła na jej przejęcie:P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez SaladinAI » N lut 22, 15 16:14

Wtedy oznaczałoby że Sam w gruncie rzeczy naprowadza (manipuluje) Raidena tak żeby ten wykonał to czego jemu samemu się nie udało. Czyli Sam jest głównym bohaterem Rising a Raiden to jego proxy. Tylko to jest właśnie takie niejasne, nic nie zostało wprost powiedziane.

I skłaniam się teraz ku tezie, że skrypt gry jest maksymalnie do bólu przekombinowany. Prościej się nie dało? Przecież do jawnogrzesznicy nędzy to zwykły slasher, każda pretekstowa fabuła by przeszła a oni to ciągnęli w jeszcze większy zamęt, tak że pod koniec już zupełnie nie wiadomo o co komu chodzi.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » N lut 22, 15 16:21

no chcieli się wykazać bo to przecież MGS a nie Bayonetta ;)

Ale tak - ja tak odbieram MGR - Sam nawalił więc wykorzystuje raidena - trenuje go - żeby dokończył to czego on nie da rady zrobić - pokonać Armstronga
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez Faja » N lut 22, 15 16:48

Prosza was fabuła w Rising to Monika Olejnik dziennikarstwa
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Fabuła Rising

Postprzez kALWa888 » N lut 22, 15 23:47

Ja nie chciałem jej śledzić, miałem ochotę pomijać przerywniki. Dziś już nie pamiętam o co w niej chodziło. Podobała mi się tylko jedna scena, która była tak prosta i dosadna jak powinna być całość. To przekombinowanie jednak zepsuło mój odbiór tej bardzo fajnej gry.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła Rising

Postprzez Velture » So mar 07, 15 19:35

Jest w stanie ktoś wyjaśnić co się stało z Rajdenem po akcji gry? Zaciukał kandydata na prezydenta i opuścił mawrika, to tyle wiem.
Velture
Black Color
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pn maja 05, 14 22:23

Re: Fabuła Rising

Postprzez SALADYN » So mar 07, 15 19:55

I tyle wiadomo, nikt więcej w temacie nic nie doda aż nie wyjdzie sequel.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » N mar 08, 15 08:11

teoretycznie kontynuuje samozwańczą misję walki ze złem od Jetstreama, przy okazji ścigany jest za zabicie kandydata na prezydenta i żołnierzy w bazie.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez Velture » N mar 08, 15 14:19

A jak się niby dowiedzieli kto go zabił?
Velture
Black Color
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pn maja 05, 14 22:23

Re: Fabuła Rising

Postprzez Gac666 » N mar 08, 15 19:06

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Fabuła Rising

Postprzez Velture » Pn mar 09, 15 14:59

Gac666 napisał(a):Obrazek



Spoiler:
Velture
Black Color
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pn maja 05, 14 22:23

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Rising: Revengeance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron