Fabuła Rising

Kontynuacja losów Raidena od Platinum Games we współpracy z Kojima Productions. Czy fani to przeżyją?

Moderatorzy: Snake., GM

Re: Fabuła Rising

Postprzez kALWa888 » Pt lut 22, 13 16:47

Jak na slasher... MGSy miały po 6h scenek, całkiem przyzwoicie jak na grę akcji.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła Rising

Postprzez Szada Farkas » Pt lut 22, 13 17:04

A nawet i więcej. Ale przy takiej jakości fabularnej te 6h scenek by się nie sprawdziło. Co innego, gdyby naprawdę Rising miał głębię fabularną.
Wszyscy jesteśmy demonami w okowach.
Avatar użytkownika
Szada Farkas
Olga Gurlkovich
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt sty 15, 13 00:08

Re: Fabuła Rising

Postprzez kALWa888 » Pt lut 22, 13 17:08

Mógł mieć, niestety nie ma bo Kojima zamiast jeść to klika fotki jedzeniu. Teraz opadł z sił.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła Rising

Postprzez Szada Farkas » Pt lut 22, 13 17:11

Zauważyłem wczoraj go wrzuciłem do obserwowanych na twitterz'a to od razu mi się to rzuciło w oczy. To i zalewanie różnymi zdjęciami. A szkoda, szczególnie, że widzę jest tam jakaś grupa ludzi na necie, którzy chcieliby takiego slashera z naprawdę dobrą fabułą.
Wszyscy jesteśmy demonami w okowach.
Avatar użytkownika
Szada Farkas
Olga Gurlkovich
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt sty 15, 13 00:08

Re: Fabuła Rising

Postprzez kALWa888 » Pt lut 22, 13 17:29

Myślę, że duża część fanów MGS tego oczekiwała, że MGR poniekąd zrewolucjonizuje ten gatunek poprzez pokazanie fabuły godnej serii MGS. Rozbudowanej, ciekawej i dobrze opowiedzianej.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » Pt lut 22, 13 17:31

serio narzekacie jakby rising miał głębię fabularną na poziomie dante inferno, zagrajcie/obejrzyjcie na YT i potem bo czepianie się fabuły po obejrzeniu kilku zwiastunów tudzież przeczytaniu ile trwają cut-scenki w grze to przesada.
Serio jak za czasów MGS4...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez kALWa888 » Pt lut 22, 13 17:47

Jakoś trudno mi uwierzyć, że fabuła w MGR będzie na poziomie innych MGSów. Nie bez powodu po złączeniu cutscenek wychodziło ponad 6h, swojej wizji Koji nie mógł zmieścić w krótszym czasie, dlatego pozostał mu Codec by tam coś jeszcze dodać. Krótko mówiąc gówno mnie obchodzą inne slashery i że to jest slasher, w końcu w jakiś sposób łączy się z bogatym uniwersum MGS i tyle, tym samym oczekuję czegoś więcej niż slasher z ulubionymi postaciami. Koji dał dupy, zasłabł czy cuś.

Głównie chodzi mi o to, że w innych MGSach zawiłość i mnogość wątków zauważalna była już na początku. Skoro demo prezentuje nam początek gry i niczego podobnego nie widzę to hejka. Jedyne co tam było podobne do MGSa to Raiden, heh. No i jakoś mnie to demo nie zmiotło mimo iż lubię slashery.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » Pt lut 22, 13 17:53

Ale co widziałeś już całego Rising że tak prognozujesz? To że fabuła jest krótka nie oznacza że musi być zła.

a druga sprawa o co ci chodzi z tym Kojimą, MGS:rising miało być pierwszym takim projektem KojiPro bez Kojimy który pracuje przecież nad MGS:GZ/silnikiem Fox, to oni dali ciała i wszystko trzeba było przerobić pod skrzydłami PG
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez kALWa888 » Pt lut 22, 13 18:01

Rising mnie coraz bardziej jakoś drażni, wstępnie zawiodlem się po pierwszych zapowiedziach, potem z każdym krokiem bardziej.

Co do Koji'ego: Nic, czepiam się go. Zrobiłby MGR o 100 razy lepiej niż jego ekipa czy PG albo współpracując z PG. Tymczasem on tworzy symulator spożywania posiłków z fotorealistyczną grafiką :).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła Rising

Postprzez SALADYN » Pt lut 22, 13 18:16

kALWa888 napisał(a):Zrobiłby MGR o 100 razy lepiej niż jego ekipa czy PG albo współpracując z PG.

Taaa, zauważ że PG ma pewna renomę, jak dotąd żadnej gry nie zepsuli w żadnej płaszczyźnie i nigdy nie obiecywali cudów w swoich grach a Koji i jego megalomania wręcz odwrotnie.

kALWa888 napisał(a):Rising mnie coraz bardziej jakoś drażni, wstępnie zawiodlem się po pierwszych zapowiedziach, potem z każdym krokiem bardziej.

Gusta guściki bo ja po pierwszym zwiastunie od PG byłem kupiony, głównie dlatego że platynowi od razu pokazali czym gra ma być i jakie maja aspiracje w przeciwieństwie do KojiPro i jego szefa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Fabuła Rising

Postprzez kALWa888 » Pt lut 22, 13 18:25

No i wszystko. Do mnie MGR nie trafia i nie będę go chwalił pod niebiosa bo to gra od PG (ekipy z renomą) i ogólnie OMG DOBRZE ŻE NIE KOJIMA. Wolę n-ty raz zagrać w MGSy 1-4 & PW (gdzie ten ostatni też lekko zawodzi).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła Rising

Postprzez Solidny » Pt lut 22, 13 18:26

SALADYN napisał(a):
kALWa888 napisał(a):Zrobiłby MGR o 100 razy lepiej niż jego ekipa czy PG albo współpracując z PG.

Taaa, zauważ że PG ma pewna renomę, jak dotąd żadnej gry nie zepsuli w żadnej płaszczyźnie i nigdy nie obiecywali cudów w swoich grach a Koji i jego megalomania wręcz odwrotnie.

A płaszczyzna fabularna? Vanquish przyprawia mnie scenariuszem o mdłości, a Rising z tego co czytałem też to potrafi. Bayonetta na PS3 to słaby port, o czym mówi samo PG. I jaką grę Kojima zepsuł? Jeśli patrzeć na recenzje, to idzie mu nawet lepiej niż PG.
SALADYN napisał(a):
kALWa888 napisał(a):Rising mnie coraz bardziej jakoś drażni, wstępnie zawiodlem się po pierwszych zapowiedziach, potem z każdym krokiem bardziej.

Gusta guściki bo ja po pierwszym zwiastunie od PG byłem kupiony, głównie dlatego że platynowi od razu pokazali czym gra ma być i jakie maja aspiracje w przeciwieństwie do KojiPro i jego szefa.

To Kojima nie pokazywał czym gra ma być i jakie ma aspiracje? Ja zawsze wiedziałem, że będzie stealth i dużo scenek. Co do aspiracji, to też je zwykle widzę, a że się nie zawsze realizują to inna sprawa.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Fabuła Rising

Postprzez Gillian » Pt lut 22, 13 18:30

Solidny napisał(a):I jaką grę Kojima zepsuł?

Ohohoho! Paaaniee....
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Fabuła Rising

Postprzez Solidny » Pt lut 22, 13 18:32

twilite kid napisał(a):
Solidny napisał(a):I jaką grę Kojima zepsuł?

Ohohoho! Paaaniee....

No co? Któraś się źle sprzedała? Miała słabe recenzje? Nie da się jej ukończyć?
Chociaż wyjaśnijcie mi definicję "zepsutej gry".
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Fabuła Rising

Postprzez Wombat » Pt lut 22, 13 18:36

Solidny napisał(a):
twilite kid napisał(a):
Solidny napisał(a):I jaką grę Kojima zepsuł?

Ohohoho! Paaaniee....

No co? Któraś się źle sprzedała? Miała słabe recenzje? Nie da się jej ukończyć?
Chociaż wyjaśnijcie mi definicję "zepsutej gry".

twilite'owi chodzi pewnie o fabułę mgs4 czy mgs pw.
Ale dla mnie żadna gra od Kojiego "zepsuta" nie była.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Fabuła Rising

Postprzez Solidny » Pt lut 22, 13 18:38

Wombat napisał(a):Ale dla mnie żadna gra od Kojiego "zepsuta" nie była.

Domyślam się, ale definicja "zepsutej gry" to chyba nie "twilite myśli że jest be"?
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Fabuła Rising

Postprzez SaladinAI » Pt lut 22, 13 18:55

Źle zoptymalizowana ;) Trójka miała zepsuty tryb leczenia co najmniej.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Fabuła Rising

Postprzez SALADYN » Pt lut 22, 13 20:40

Solidny napisał(a): I jaką grę Kojima zepsuł?

MGS2 gdzie rozmywa głębie postaci paplaniem i teorią spiskową, że o proporcjach gameplayu do oglądania scenek i słuchania dialogów nie wspomnę, MGS3 przez archaiczność tak podstawowego elementu jak kamera, MGS4 przez próbę wyjaśniania wszystkiego co nabrudził w MGS2, PW przez walki z pojazdami i ciekawsze misje w stosunku 70% do 30%.

Solidny napisał(a):To Kojima nie pokazywał czym gra ma być i jakie ma aspiracje? Ja zawsze wiedziałem, że będzie stealth i dużo scenek. Co do aspiracji, to też je zwykle widzę, a że się nie zawsze realizują to inna sprawa.

No tak pokazywał nam taki realny survival w MGS3 ze zmiennymi warunkami pogodowymi i realne pole bitwy w MGS4, nie potrafię mu tego zapomnieć.

Solidny napisał(a):A płaszczyzna fabularna? Vanquish przyprawia mnie scenariuszem o mdłości, a Rising z tego co czytałem też to potrafi.

A po fabule Vanquish spodziewałeś się oskara ?
Czy twórcy tych prostych z założenia fabularnie gier zapowiadali jakieś łamanie tabu, czy płakali że gra może nie wyjść bo przez jej dojrzałość może się nie sprzedać (dzisiejszy news), czy mielą jakieś mistyczne projekty znane tylko i wyłącznie z nazwy bez jednego małego konkretu i praktycznie zerowych szans na premierę ?
To wszystko robi Kojima, platynowi trzymają wodze fantazji i tworzą sprzedające się gry, MGS'y są świetne, magiczne, uogólniając techniczne dobre ale o wiele więcej by zyskały bez gadania Kojimy, tak jak to miało miejsce przy MGS1.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Fabuła Rising

Postprzez Tidus93x » Pt lut 22, 13 20:49

SALADYN napisał(a):
Solidny napisał(a): I jaką grę Kojima zepsuł?

MGS2 gdzie rozmywa głębie postaci paplaniem i teorią spiskową, że o proporcjach gameplayu do oglądania scenek i słuchania dialogów nie wspomnę.


E e e! Wara mi od MGS2. Nadal uważam, że to świetna część serii ze świetną fabułą, w której nikt się na bank od razu nie połapał, postacią Raidena, dzięki której możemy spojrzeć z boku na Solid Snake'a i Kojimowską proporcją właśnie. Nadal to mój osobisty, ulubiony MGS. Ale to znów gusta.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Fabuła Rising

Postprzez Gillian » Pt lut 22, 13 21:03

Tidus93x, mianuję Cię kapłanem kościółka wyznawców MGS2!
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Fabuła Rising

Postprzez ArecaS » Pt lut 22, 13 21:50

A to kościółek jeszcze żyje? O_O
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabuła Rising

Postprzez kALWa888 » Pt lut 22, 13 21:51

To ja zostanę ministrantem!!

Anyway, wolę (nawet jeśli) zbyt ambitne podejście Kojiego, z wielkimi planami i jedynymi w swoim rodzaju wizjami niż bezobiecankowe i mało ambitne, ale skuteczne podejście innych deweloperów. Jak widze SAL głównie narzekasz na gameplay, a to dla mnie najmniejsza bolączka MGSów, bo są one stworzone dla wyjątkowej fabuły, która nie nadaje się zbytnio do filmu. W dodatku, gameplay jest raczej środkiem pozwalającym tą fabułę poznać (z kilkoma wyjątkami). Śledziłem wszystko co działo się z MGS3 przed jego premierą, ale nie oczekiwałem nie wiadomo jakich cudów od tej gry odnośnie survivalu, bo to tylko PS2 a kamera to kamera, szybko się przyzwyczaiłem. Narzekałem z początku na istnienie Raidena w MGS2, ale z czasem gdy się jemu przyjrzałem polubiłem go. Co do teorii spiskowych, myślę ze seria MGS na tym się opiera.

No i druga sprawa. Wszystko zbiega się do tego co do kogo i jak trafiło. Gusta i guściki o których rzekomo się nie dyskutuje. Nie podoba mi się koncepcja MGR więc po tym jadę i nie rozumiem skąd ta przeogromna chęć do przekonania mnie do dzisiejszych gównianych DLC i MGR. Nie widzę powodu by grać w grę, której demo mnie ani trochę nie zachęciło. Jedyne co mnie zachęca to chęć poznania tej historii, ale skoro poziom fabuły potrafi przyprawić o mdłości (jest żenujący) to ja podziekuje. Od Vanquish nie oczekuję oskarowej fabuły, ale od MGR tak. Bo to należy niejako do uniwersum MGS, jakieś tam luki wypełnia i nie obchodzi mnie że to slasher. Slasher też może mieć rozbudowaną fabułę więc gdyby Koji to reżyserował a PG zajął się gameplayem to byłoby pewnie inaczej, źle jak dla was, a mi się wydaje że to by mi się spodobało bardziej niż to co prezentuje sobą MGR dziś, w tej ostatecznej formie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła Rising

Postprzez Wombat » Pt lut 22, 13 21:55

Co do teorii spiskowych to sie zgadzam z Kalwą,dzieki temu MGS2 jest taki pokręcony.Patrioci,spiski,później Filozofowie z MGS3-jak dla mnie bomba :)Sam zreszta lubie czytać o różnych teoriach spiskowych wiec mnie pasuje
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Fabuła Rising

Postprzez Tidus93x » Pt lut 22, 13 21:57

twilite kid napisał(a):Tidus93x, mianuję Cię kapłanem kościółka wyznawców MGS2!


Dziękuję, dziękuję. Habemus Papam!

ArecaS napisał(a):A to kościółek jeszcze żyje? O_O


Jak widać :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Fabuła Rising

Postprzez Solidny » Pt lut 22, 13 22:38

SALADYN napisał(a):MGS2 gdzie rozmywa głębie postaci paplaniem i teorią spiskową, że o proporcjach gameplayu do oglądania scenek i słuchania dialogów nie wspomnę, MGS3 przez archaiczność tak podstawowego elementu jak kamera, MGS4 przez próbę wyjaśniania wszystkiego co nabrudził w MGS2, PW przez walki z pojazdami i ciekawsze misje w stosunku 70% do 30%.

Proporcje to kwestia gustu, a archaiczność kamery naprawił. W MGS4 wyjaśniał, bo fani sami tego chcieli. Podobnych rzeczy można się czepiać u platynowych. W Vanquish jak tylko wkręcałem się w akcję, była przerywana kolejną denną scenką.
SALADYN napisał(a):No tak pokazywał nam taki realny survival w MGS3 ze zmiennymi warunkami pogodowymi i realne pole bitwy w MGS4, nie potrafię mu tego zapomnieć.

No tak. To są aspiracje. Nie udało się, świat się nie skończył.

SALADYN napisał(a):A po fabule Vanquish spodziewałeś się oskara ?

Nie. Więc po co ją forsować i przerywać akcję kretyńskimi dialogami i bezsensownymi scenkami? Nie pamiętam żeby DMC wstawiało głupie dialogi i scenkę po każdej lokacji.

Kojima faktycznie ma problemy z ego, ale platynowi, chociaż niczego konkretnego nie obiecują, to jednak Inaba nie ma problemu z nazywaniem PG najlepszym studiem gier akcji na świecie. Przez to trochę się na Vanquish zawiodłem, bo spodziewałem się objawienia. Bayonetty teraz nie chcę zbytnio ruszać.

Tidus93x napisał(a):
twilite kid napisał(a):Tidus93x, mianuję Cię kapłanem kościółka wyznawców MGS2!


Dziękuję, dziękuję. Habemus Papam!

ArecaS napisał(a):A to kościółek jeszcze żyje? O_O


Jak widać :D

No ba
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » So lut 23, 13 09:31

Solidny napisał(a):Nie pamiętam żeby DMC wstawiało głupie dialogi i scenkę po każdej lokacji.


to chyba nie grałeś w DMC3 lub 4, i jeszcze DmC, że nie wspomne o bayo.


A tak się zapytam - hejtujemy fabułę MGR bo już wiemy jaka jest czy tak po prostu z założenia?

Spoiler:
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez Solidny » So lut 23, 13 09:53

uci napisał(a):
Solidny napisał(a):Nie pamiętam żeby DMC wstawiało głupie dialogi i scenkę po każdej lokacji.


to chyba nie grałeś w DMC3 lub 4, i jeszcze DmC, że nie wspomne o bayo.

No przecież napisałem, że teraz nie mam ochoty grać w Bayonettę po Vanquish :). W DMC3 i 4 scenki mi nie przeszkadzały, raczej bawiły. To była rozrywka. Czasem nawet wciągały w fabułę. Vioce acting był przyzwoity. I nie prezentowały typowej fabuły z nudnymi postaciami. Przynajmniej w trójce, z czwórką trochę gorzej (nic z niej nie pamiętam).
uci napisał(a):A tak się zapytam - hejtujemy fabułę MGR bo już wiemy jaka jest czy tak po prostu z założenia?

Ja akurat jej nie hejtuję, po prostu jestem bardzo, bardzo sceptyczny na podstawie tego co widziałem i czytałem.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Fabuła Rising

Postprzez uci » So lut 23, 13 10:04

zagraj w bayo potem oceń, to jednak klimaty bliższe DMC podobnie na poziomie fabularnym, a Voice Acting to w tej grze klasa sama w sobie.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła Rising

Postprzez Wombat » So lut 23, 13 10:31

Po pierwszej scenie w DMC3 poczułem się głupio...doszedłem do pierwszego bossa i dalej już nie chciało mi się grać :)
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Fabuła Rising

Postprzez SaladinAI » N lut 24, 13 13:41

Ponoć w skrypcie są kwiatki ocierające się wręcz o auto-parodię. A zresztą, co mi tam:

Spoiler:


O jejku, kontrola jakości musiała się strasznie najebać żeby to przepuścić. A dalej jest już tylko gorzej. Niemniej, ja już mam kandydata na hasło roku :)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Rising: Revengeance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron