Mechaniczne dźwięki czyli muzyka z gry

Kontynuacja losów Raidena od Platinum Games we współpracy z Kojima Productions. Czy fani to przeżyją?

Moderatorzy: Snake., GM

Mechaniczne dźwięki czyli muzyka z gry

Postprzez SaladinAI » Cz sie 26, 10 18:20

Harry Gregson-Williams na pewno nie wraca, już jego obecność przy MGS 4 była dla Kojimy dużym sukcesem. Nie wnikając bliżej w to kto może stać za nową ścieżką dźwiękową, na pewno muzyka będzie kontynuacją stylu znanego z poprzednich części....tak pisałem przy okazji muzyki z Peace Walkera. Mimo namiastki muzyki z Rising, daje nam ona przedsmak zmian, które mogą pójść znacznie dalej gdy chodzi o dźwiękową stylistykę. Jest ciężki, bazuje silnie na elektronice idealnie pasując do tępa gry i jej futurystycznej atmosfery, pełnej cyborgów i maszyn. Ale to też nie ten epicki i emocjonalny charakter...choć możne to za dużo powiedziane jak na tak krótkie doznania.

Zmiany zaliczam zdecydowanie na plus, nie mówiąc już że takie mroczne podejście do muzyki w grze bardzie trafia w moje gusta. Pierwszy utwór z gry ściągniecie z adresu poniżej:

http://fs10n4.sendspace.com/dl/ac8c2401 ... 0track.mp3
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SALADYN » Pt sie 27, 10 00:25

Nie mam jakiś szczególnych upodobań co do muzyki w grach więc techniczne brzmienia mi nie przeszkadzają , liczy się to czy ścieżka będzie współgrać z akcją i klimatem , no i skoro gra ma tytuł MGS to muszą się znaleźć jakieś epickie kawałki z patosem (choćby przesadnym) , świetny przykład to nowy Deus Ex gdzie technicznie brzmienie i klimat cyberpunk'u nie przeszkodził w wrzuceniu mi ciar na plecy a dla mnie to jest już pewien wyznacznik jakości w muzyce :)
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Coldman » Pt sie 27, 10 09:14

Ja myślę podobnie. Wiem, że są argumenty, aby w tej części zaistniała tylko elektronika, ale do cholery, najbardziej kochane przeze mnie utwory z całego zbioru partytur do MGS, to właśnie te epickie.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Gillian » Pt sie 27, 10 11:28

Elektronika nie może być epicka?

Z tymi epickimi kawałkami to jest po prostu tak, że działają na takich rejestrach, takich liniach melodycznych, że po prostu trafiają do ludzi. To nie jest to, że kawałek jest dobry, taki kawałek jest po prostu napisany, żeby się podobał i jeszcze łezkę w oczku zakręcił.

Dlatego mi się w MGSach bardziej podoba muzyka (jazz Muranaki np), a nie sztuczne emocje w stylu Calling to the Night : ).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Mechaniczne dźwięki czyli muzyka z gry

Postprzez Snake_VR5 » So sie 28, 10 11:45

Saladin01 napisał(a):Pierwszy utwór z gry ściągniecie z adresu poniżej:


Pierwsze skojarzenie utwór Title z menu MGS2, ewentualnie coś z serii Thief. Niemniej jaka muzyka w Rising by nie była, to mam nadzieje że i tym razem znajdę na soundtracku z MGS coś dla siebie. Chciałbym jednak mieszanki, trochę klimatu cyberpunku i trochę czegoś grającego na emocjach w kobiecym wykonaniu. A daj Boże jeszcze gdzieś tam pobrzmiewający motyw przewodni z serii, lub coś innego co już znamy.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez SALADYN » So sie 28, 10 21:47

Z pewnością jakiś nowy singiel zapodają to w końcu japońska gra a oni uwielbiają takie ckliwe kawałki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » So sie 28, 10 22:28

Raiden napisał(a):Chciałbym jednak mieszanki, trochę klimatu cyberpunku i trochę czegoś grającego na emocjach w kobiecym wykonaniu.

http://www.youtube.com/watch?v=WVfJrBu8Ahg - dla mnie mogłoby to i tak brzmieć. Kiedy grałem i poszedł ten utwór po prostu się zatrzymałem...
Najlepsze jest to, iż autor tego kawałka jak i całego OST z Double Agent robi muzykę do nowego Deus Exa : ).

http://www.youtube.com/watch?v=vYnmP8HOZ00 - albo to jest genialne. TTA to klasa.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » N sie 29, 10 12:22

Tak szczerze powiedziawszy jeśli gra miałaby toczyć się w Londynie to jedyne dźwięki jakie mi na myśl przychodzą to te znane z:

http://www.youtube.com/watch?v=u59p2yTCqMU

Cała ścieżką dźwiękowa nacechowana była jazzem, elektronicznymi beatami oraz muzyką symfoniczną. Mój osobisty ideał.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SALADYN » N sie 29, 10 14:37

Że też ja się nigdy nie wsłuchałem w tą muzykę z The Getaway , nawet pasuje do biegające i ciachającego cyborga.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Simon » N sie 29, 10 16:26

twilite kid napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=WVfJrBu8Ahg - dla mnie mogłoby to i tak brzmieć. Kiedy grałem i poszedł ten utwór po prostu się zatrzymałem...

Witaj w klubie:]
Ten utwór jest cudowny i ponoć tylko i wyłącznie w wersji na PS2.
Saladin01 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=u59p2yTCqMU

Cała ścieżką dźwiękowa nacechowana była jazzem, elektronicznymi beatami oraz muzyką symfoniczną.

Yeah, muza z obu Getaway trzymała klimat i poziom:)

Gdyby to było takie połączenie to ja nie miałbym nic przeciwko
Heck, nawet chyba by pasowała muzyka Solar Fields lub Juno Reactor:)
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Snake_VR5 » Wt sie 31, 10 19:14

Tak czy owak na pewno będzie coś spokojnego i coś dynamicznego, ja bym to miej więcej widział tak

http://www.youtube.com/watch?v=9kvfKiwTq5o
Ostatnio edytowano N paź 10, 10 22:56 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 2 razy
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » Wt sie 31, 10 19:16

Sal na początku zarzuciłem ten Trailer Track, ale nie myślcie, że on się znajdzie na pewno w pełnej grze. Najpierw powstanie wszystko, a muzyka na końcu. Tak jak przy filmie.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Re: Mechaniczne dźwięki czyli muzyka z gry

Postprzez bladerunner21 » N mar 06, 11 23:32

Saladin01 napisał(a):Harry Gregson-Williams na pewno nie wraca, już jego obecność przy MGS 4 była dla Kojimy dużym sukcesem. Nie wnikając bliżej w to kto może stać za nową ścieżką dźwiękową, na pewno muzyka będzie kontynuacją stylu znanego z poprzednich części....tak pisałem przy okazji muzyki z Peace Walkera. Mimo namiastki muzyki z Rising, daje nam ona przedsmak zmian, które mogą pójść znacznie dalej gdy chodzi o dźwiękową stylistykę. Jest ciężki, bazuje silnie na elektronice idealnie pasując do tępa gry i jej futurystycznej atmosfery, pełnej cyborgów i maszyn. Ale to też nie ten epicki i emocjonalny charakter...choć możne to za dużo powiedziane jak na tak krótkie doznania.

Zmiany zaliczam zdecydowanie na plus, nie mówiąc już że takie mroczne podejście do muzyki w grze bardzie trafia w moje gusta. Pierwszy utwór z gry ściągniecie z adresu poniżej:

http://fs10n4.sendspace.com/dl/ac8c2401 ... 0track.mp3


Można wiedzieć czemu, Gregson odmówił ? ?
Avatar użytkownika
bladerunner21
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): N lut 27, 11 02:46

Postprzez SaladinAI » Pn mar 07, 11 12:23

Nie odmówił ale na bank tego nie robi.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez bladerunner21 » Pn mar 07, 11 12:30

Saladin01 napisał(a):Nie odmówił ale na bank tego nie robi.


Piszesz też, że Kojima osiągnał sukces zatrudniając Gregson-Williamsa do 4 części, ja natomiast czytałem, że to Harry się sam zgłosił do tego projektu po zobaczeniu Trailera, który był zaprezentowany na Targach. Wcześniej ponoć nie było kontaktu między panami co do oprawy muzycznej.

i czemu na bank tego nie robi? może być kilku kompozytorów jak przy MGS 3 czy MGS 4.

Jakieś info ?
Avatar użytkownika
bladerunner21
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): N lut 27, 11 02:46

Postprzez SaladinAI » Pn mar 07, 11 13:30

bladerunner21 napisał(a): Jakieś info ?


Żadnego ale nie widzę powodu żeby się angażował skoro przy Peace Walkerze samodzielny zespół radził sobie wyjątkowo dobrze. Nikt nie mówił że hollywoodzki kompozytor ma być obecny przy każdej części. Z tego co pamiętam przy czwórce był i tak już mocno zawalony robotą. Cholera go wie, osobiście wątpię żeby był obecny chyba że Kojima go wyprosi...ale to nie jego gra - w końcu ma być całkiem nowy zespół.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Simon » Pn mar 07, 11 16:28

Raczej nie masz szans na HGW, zajęty jest filmowymi score'ami.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez bladerunner21 » Pn mar 07, 11 17:08

Simon napisał(a):Raczej nie masz szans na HGW, zajęty jest filmowymi score'ami.


Nie sądzę, żeby był zajęty obecnie pracuje tylko nad Kowbojami i Obcymi, które wchodzą do kin w lipcu a od listopada nie ukazał się żaden score z muzyką HGW. :icon_smile:
Avatar użytkownika
bladerunner21
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): N lut 27, 11 02:46

Postprzez Simon » Pn mar 07, 11 20:46

Jeszcze Saga zmierzch wg filmweba....Poza tym, czyż i jemu nie przysługuje czas na to b się poobijać:>?
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » Pn mar 07, 11 20:48

Zresztą, nie macie go dosyć? :D
Jak zmiany to zmiany, niech i muzyka się zmienia.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez bladerunner21 » Pn mar 07, 11 20:49

Simon napisał(a):Jeszcze Saga zmierzch wg filmweba....Poza tym, czyż i jemu nie przysługuje czas na to b się poobijać:>?


Filmweb źle podaje. Sagi nie robi na 100% :icon_smile: , ostatnio w wywiadzie podkreślił, że to pogłoski . Niektórzy twierdzą, że on się cały czas obija :iconbiggrin:
Avatar użytkownika
bladerunner21
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): N lut 27, 11 02:46

Postprzez Simon » Pn mar 07, 11 21:22

Ja go nie mam dosyć. Ja się właśnie boję muzy jaka czeka nas w Rising...Mam nadzieję, że się miło rozczaruję:)
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » Pn mar 07, 11 23:13

No może Hibino znów coś będzie robił. Dla mnie to, co on robił to najlepsza muza w MGS. Bo tak się mówi że Harry i Harry to i tamto, ale to japońce potem aranżowali te kawałki, żeby dobrze brzmiały z grą. No i właśnie to Hibino odpowiadał najczęściej za in-game music. Nie zapominajmy też, że "epic" tez umie tworzyć, czego przykładem niech będzie opening z trójki.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Wt mar 08, 11 00:22

Że nie wspomnę o całym OST z MPO , Peace Walker czy choćby pod serii Ac!d , Williams nie miał z ta muzyką nic wspólnego a wyszły wspaniałe ścieżki dźwiękowe , nie można mu odmówić wkładu w kształt serii ale tez nie wolno go przeceniać i pchać w każdy projekt jak Zimmer'a.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez bladerunner21 » Wt mar 08, 11 15:14

SALADYN napisał(a):Że nie wspomnę o całym OST z MPO , Peace Walker czy choćby pod serii Ac!d , Williams nie miał z ta muzyką nic wspólnego a wyszły wspaniałe ścieżki dźwiękowe , nie można mu odmówić wkładu w kształt serii ale tez nie wolno go przeceniać i pchać w każdy projekt jak Zimmer'a.


Umówmy się muza wypada lepiej w grach .

ja np osta z MGS 2 nie potrafię słuchać , trójkę ratują piosenki/ muza ilustracyjna o dziwo nie Gregsona, choć jego kawałki też są niezłe , natomiast on dopiero dokumentnie objawił swój geniusz w mojej opinii przy czwórce, słuchałem całego osta z MGS4 i najlepiej prezentują się kawałki Gregson-Williamsa. :icon_smile:
Avatar użytkownika
bladerunner21
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): N lut 27, 11 02:46

Postprzez Simon » Wt mar 08, 11 15:31

No jeśli Hibino, Toda i Honda zrobią muzę to ja nie mam nic przeciwko:]
Natomiast boję się o typ tej muzyki (jak to będzie coś w deseń J-popu albo J-rocku to ja wysiadam).
Natomiast jeśli podtrzymają poziom muzy z MGS4, PO i PW to dla mnie bomba.

bladerunner21 napisał(a):ja np osta z MGS 2 nie potrafię słuchać

Ja potrafię - genialnie zaaranżowany Main Theme HGW, który dał początek jeszcze genialniejszemu Main Theme z MGS3.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez bladerunner21 » Wt mar 08, 11 17:52

Simon napisał(a):No jeśli Hibino, Toda i Honda zrobią muzę to ja nie mam nic przeciwko:]
Natomiast boję się o typ tej muzyki (jak to będzie coś w deseń J-popu albo J-rocku to ja wysiadam).
Natomiast jeśli podtrzymają poziom muzy z MGS4, PO i PW to dla mnie bomba.

bladerunner21 napisał(a):ja np osta z MGS 2 nie potrafię słuchać

Ja potrafię - genialnie zaaranżowany Main Theme HGW, który dał początek jeszcze genialniejszemu Main Theme z MGS3.


Temat owszem , ale reszta raczej przeciętna na krążku :icon_smile:
Avatar użytkownika
bladerunner21
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): N lut 27, 11 02:46

Postprzez Gillian » Wt mar 08, 11 22:18

No dla mnie jedynie osty z MGS2 nadają się do słuchania poza grą. Ten z jedynki o ile jest świetny w grze tak słuchanie jakiegoś syntezatorka dla przyjemności mi nie wchodzi :). Zaś te z MGS3 są rozlazłe no i o ile dżunglowe momenty pasują do gry, tak męczyły mnie poza nią. Zaś idealnie skrojone na klasyczne 45-50min z odpowiednim wstępem, rozwinięciem i odpowiednią codą MGS2 oraz dopakowane elektroniką The Other Side idealnie wpasowują się w moje gusta :D. MGS4 nie słuchałem za wiele poza grą, ale to już też taka typowa muza filmowa, brak mi jakiegoś zadziora.

Anyway gdyby wrócono w Rising do muzycznych klimatów z MGS2 to byłbym rad. Wątpię by ta historia Raidena była jakas "epicka" i przesycona moralizatorskim tonem, więc nie widziałbym tu miejsca dla typowego filmowego score, a raczej przywitałbym z otwartymi ramionami elektroniczne pokręcone rytmy. No i broń Boże - żadnych dżejroków!


Temat owszem , ale reszta raczej przeciętna na krążku
Co kto woli, mnie typowe filmowe tematy nudzą, zaś zachwyca mnie to co jest np na wspomnianym MGS2 The Other Side
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » Wt mar 08, 11 22:35

twilite kid napisał(a):Ten z jedynki o ile jest świetny w grze tak słuchanie jakiegoś syntezatorka dla przyjemności mi nie wchodzi

Że tak powiem...'DUEL' never dies! Mogę tego słuchać naokrągło i zawsze i wszędzie.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez bladerunner21 » Wt mar 08, 11 22:38

Typowa muzyka filmowa ? no bez przesady :icon_smile: Imo ten score z MGS4 to w ogóle jeden z najlepszych Gregsonów. Jestem wielkim fanem kompozytora to wiem co mówię :P. Nie ma zadziora ? a takie utwory jak Gekko ? Desperate Chase, albo Next- Gen Control ?.
Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że to najlepsze elektroniczne dokonanie HGW :icon_smile: , lepsze nawet od X-Mena Genezy :happy8:
Avatar użytkownika
bladerunner21
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): N lut 27, 11 02:46

Następna strona

Powrót do Metal Gear Rising: Revengeance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron