Kontrolery ruchu

Kontynuacja losów Raidena od Platinum Games we współpracy z Kojima Productions. Czy fani to przeżyją?

Moderatorzy: Snake., GM

Kontrolery ruchu

Postprzez SaladinAI » Cz lis 18, 10 15:24

Wstępna zapowiedź użycia kontrolerów ruchu dla Rising już padła. Inna sprawa że ostatecznych decyzji w temacie nie ma. Sama idea ich użycia w tego typu grze wydaje się frapująca, lecz jak zauważa jej producent istnieją wątpliwości co do pełnego zastosowania ich w grze, zwłaszcza w kwestii precyzji.

Na firmowym blogu Matsuyama dzieli się swoimi wrażeniami: i tak o ile Move oferuje zaawansowaną precyzję tak Kinect pozwala na działanie bez użycia kontrolera. Urządzenie Microsoftu jest jednak bardziej problematyczne. Same jego użycie wydaje się banalne - podskocz przed telewizorem a Raiden sam skoczy, machnij ręką a protagonista odwzorowuje ten ruch na ekranie swoim mieczem spełniając idealnie koncepcję swobodnego cięcia. Powstaje jednak zasadnicze pytanie jak daleko można się posunąć przy tego typu rozwiązaniu? Problem polega na tym że o ile na podstawowym poziomie wszystko prezentuje się ciekawie i bez zarzutu, tak w bardziej złożonych akcjach wydaje się że urządzenie nie zawsze znajdzie swoje zastosowanie.

Shigenobu podkreśla zwłaszcza że w tym przypadku zanika aspekt fizyczny związany z przyciskami a w związku z tym zatraca się wyczucie a także przejrzystość walki i sterowania. Z pewnością prace nad tym nadal będą trwać, a jak według Was powinno wyglądać wykorzystanie tego typu urządzeń?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Albi_Saint » Cz lis 18, 10 18:13

Mówiłem o tym przy okazji poprzedniego "niusa". Jak dla mnie powinni wykorzystać albo tylko Move (jak marka silnie związana z Sony) albo w ogóle. Ale i tak pad sprawdzi się najlepiej do tej gry bo przełożenie takiej swobodnej walki na kontrolery ruchowe to niełatwe zadanie bo niby jak, kroimy sobie przeciwników padem i nagle wchodzimy w tryb precyzyjny i przerzucamy się szybko na różdżkę by za chwilę znów ją odłożyć na miejsce?
Jestem na nie.
Avatar użytkownika
Albi_Saint
Marionette Owl
 
Posty: 128
Dołączył(a): Śr paź 13, 10 07:41
Lokalizacja: Łódź/Koluszki

Postprzez uci » Cz lis 18, 10 18:50

W sumie jak dla mnie dawało by to radę, pojedynki gladiatorów z Sports champions sa dla mnie przykładem że da sie zrobic dobrą gre o walkach na miecze, wystarczy dodać do tego drugiego pada żeby sie poruszać i po sprawie. W przypadku Kinecta nie ma przecież problemu żeby używać naraz pada i kontrolera ruchu.

Oczywiście trzeba jeszcze myśleć o graczach którzy nie posiadają tych cudów i będa grac po prostu na padzie.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Albi_Saint » Cz lis 18, 10 19:21

Ale Rising to zupełnie inna filozofia rozgrywki niż gladiatorzy.
rzypadku Kinecta nie ma przecież problemu żeby używać naraz pada i kontrolera ruchu.


A Kinect to nie czasami kontroler ruchowy?
Avatar użytkownika
Albi_Saint
Marionette Owl
 
Posty: 128
Dołączył(a): Śr paź 13, 10 07:41
Lokalizacja: Łódź/Koluszki

Postprzez uci » Cz lis 18, 10 19:31

gramy ciałem, a podczas przejścia w tryb precyzyjny podnosimy pada i wycinamy elementy za pomocą grzybka, lub zamiast zginać rękę w łokciu pod skosem dla otwarcia inventory używamy jakiego trigera.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » Pt lis 19, 10 10:57

Nie oszukujmy się kontrolery ruchu a zwłaszcza Kinect to zabawki dla casuali które maja wyrwać kawałek tortu którym dotąd Nintendo objadało sie praktycznie samo (Eye Toy nie warto liczyć) i nie widzę możliwości precyzyjnego sterowania w Rising tymi zabawkami , ostatecznie może Move się uda ta sztuka ale najpierw niech jakiś developer pokaże że da się z pomocą tego kontrolera zrobić coś bardziej złożonego o tych popierdółek które jak dotąd wyszły.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Pt lis 19, 10 12:50

teraz Eye toy to move :]

jednak Nintendo, a teraz Move i Kinect pokazują ile da się zarobić na tym poletku pełnym casuali, którzy kupują gry tylko dlatego że gdy skoczymy to postać na ekranie też skoczy.

A skoro dorobienie do gry dodatku (tutaj obsługa kontrolera ruchu) sprawi że grę kupi te ileś osób więcej. Stąd uważam ze te dodatki mogą zagościć w rising. A jak się sprawdzą to już nie tylko tam.

Sam czekam jak Move sprawdzi się w nowym killzonie, no i przetestowac musze RE5 gold, bo SC to dla mnie przedsmak jego możliwości. Niestety inne tytuły jak na razie zawodzą.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SaladinAI » N lis 21, 10 10:51

Zastosowanie tychże urządzeń może być jeszcze inne. Ich użytkowanie w pełnym wymiarze może sprawiać problemy, dlatego też można rozważyć skierowanie ich na boczny tor. Otóż Kinect czy Move mogłyby znaleźć swoje miejsce poza rdzeniem gry, w obszarze przeznaczonym na szereg bądź to zadań pobocznych bądź to mini gier. W ten sposób niewątpliwie kompromitujące zachowania przed telewizorem można by spożytkować chociażby do tak zaszczytnego celu jak pokazywane już krojenie arbuzów - tym razem nie za pomocą przycisków lecz z wykorzystaniem własnego ciała. To może iść dalej: nasze ruchy mogłyby przydać się wszędzie tam gdzie tradycyjny kontroler nie spełni swojego zadania, acz myśl że ich użycie najlepiej spełniłoby się na podstawie zabawnych gierek jest dla mnie najpierwotniejsza.

Powstaje pytanie jaki status miałyby Kinect czy Move: mini zadania które mogłyby zostać wykonane tak za ich pomocą jak i w tradycyjny sposób nie mają sensu. Musielibyśmy dostać pakiet na wyłączność dla tych urządzeń. Ponadto zależnie od konsoli zadania mogłyby się zasadniczo różnić w związku z innym typem kontrolera ruchu - wprowadziłoby to pewne zróżnicowanie w wersjach gry.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez uci » N lis 21, 10 14:03

dawało by to ostatecznie 3 wersje jednej gry - podstawową i dwie pod kontrolery gry (o ile mini gierki/extra ops były by inne dla obu kontrolerów ruchu).

Myślę sobie że jednak, zamiast pakietu na wyłączność, gry od razu w podst. wersji dostaną obsługę move/kinecta, zamiast robić wersje na ruch i wersje pod pada.
Bo to było tak jakby robić gry z multi i gre bez multi bo nie wszyscy mają internet podpięty do konsoli.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SaladinAI » N lis 21, 10 15:21

Akurat chodziło mi o to że byłaby jedna podstawowa - różniłyby się tylko wersje na X360 i PS 3 z racji wykorzystania Kinecta i Move: zakładam że wiązałyby się z tym pewne zmiany.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Solidny » Pn lis 22, 10 18:16

uci napisał(a):dawało by to ostatecznie 3 wersje jednej gry - podstawową i dwie pod kontrolery gry (o ile mini gierki/extra ops były by inne dla obu kontrolerów ruchu).

Myślę sobie że jednak, zamiast pakietu na wyłączność, gry od razu w podst. wersji dostaną obsługę move/kinecta, zamiast robić wersje na ruch i wersje pod pada.
Bo to było tak jakby robić gry z multi i gre bez multi bo nie wszyscy mają internet podpięty do konsoli.


W przypadku Heavy Rain był obowiązkowy patch, który zmienił moją wersję w move edition.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez uci » Pn lis 22, 10 21:55

Bo HR zrobili przed wprowadzeniem Move, tak samo jest z RE5. Teraz każda gra jak ma miec obsługę move to będzie ją miała od razu
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Solidny » Śr lis 24, 10 21:52

uci napisał(a):Bo HR zrobili przed wprowadzeniem Move, tak samo jest z RE5. Teraz każda gra jak ma miec obsługę move to będzie ją miała od razu


Ja tylko potwierdzam :). Wydanie dwóch wersji nie ma sensu, zwłaszcza jednocześnie. W dodatku sprawę można załatwić patchem (to, że ma ponad 1gb to inna sprawa).
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez Spuczan_ » So mar 10, 12 00:01

Zastosowanie kontrolerów ruchu to tylko skok na kasę każuali. Bez względu na to co wygadują twórcy Move nie jest tak dokładny jakby chcieli. O kontrolerze MS nie ma nawet co gadać bo on nie tylko nie radzi sobie w trudnych sytuacjach. Kinect ma problem gdy na ekranie praktycznie nic się nie dzieje a on i tak nie potrafi odwzorować za każdym razem tego co zrobił człowiek.

Jeżeli o mnie chodzi to zarówno Move jak i Kinect były by tylko źródłem frustracji więc tak naprawdę nie interesuje mnie ich wykorzystanie w żadnej grze. Mam nadzieję, że takie sterowanie nie będzie nigdy wymagane w żadnej grze z tej serii.
Avatar użytkownika
Spuczan_
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): So sty 14, 12 01:33

Re: Kontrolery ruchu

Postprzez SaladinAI » So cze 09, 12 18:37

No to z tą opcją możemy się pożegnać
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Kontrolery ruchu

Postprzez Osvelot » So cze 09, 12 19:40

No i w sumie git - nie wiem czemu, ale gry z kontrolerami ruchu kojarzą mi się bardziej z tym, że są jajcarskie/niepoważne.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kontrolery ruchu

Postprzez SALADYN » So cze 09, 12 22:00

E tam, miło by było ciachać wrogów w tym precyzyjnym trybie za pomocą różdżki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kontrolery ruchu

Postprzez Gac666 » So cze 09, 12 23:04

Ej ale przynajmniej ciachanie zostawili...
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kontrolery ruchu

Postprzez uci » N cze 10, 12 00:47

ja nowe star warsy (z dżedajami) nie będa miały takiego ciachania to wtopa
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kontrolery ruchu

Postprzez Curtis » N cze 10, 12 01:54

Ja nie mógłbym grać w MGR przy pomocy Move czy Kinect, gdyby były one wymagane do gry :( Więc ich brak to byłaby dobra wiadomość :D
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Kontrolery ruchu

Postprzez SALADYN » N cze 10, 12 17:47

Nie chodzi o wymagane a opcjonalne sterowanie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53


Powrót do Metal Gear Rising: Revengeance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron