Vamp?

Kontynuacja losów Raidena od Platinum Games we współpracy z Kojima Productions. Czy fani to przeżyją?

Moderatorzy: Snake., GM

Re: Vamp?

Postprzez kALWa888 » Pn cze 11, 12 18:15

I włączałby tryb speedy gonzales? ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » Pn cze 11, 12 18:21

Nie ma bata, nazwisko zdradza Vampa (związki z Ameryką Łacińską)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez Osvelot » Pn cze 11, 12 19:02

SZOK! RUMUNIA LEŻY W AMERYCE ŁACIŃSKIEJ
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » Pn cze 11, 12 20:27

Nope - pierwsze miejsce w którym Vamp i Raiden walczyli w czwórce. Tak mi się skojarzyło. Bo to imię jest idiotyczne, banalne. Stawiam że to Vamp po przejściach, źle się chłop prowadził i teraz się kamufluje jako Speedy Gonzales.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » Pn cze 11, 12 20:59

Pogrzebałem więcej:

Hodoriguez to forma nazwiska nie występująca w języku hiszpańskim. Prawdopodobnie jest to przeróbka nazwiska Rodriguez. Trochę jak z słowem Revengeance - które praktycznie wyszło z użycia, z tym że tutaj mamy do czynienia z fikcyjnym nazwiskiem.

Kolejny trop prowadzi mnie w kierunku uznania tego nazwiska za połączenie dwóch nazw, pochodzących z różnych języków. Hodori - może mieć związek z Japonią lub Koreą, raczej na pewno celuje w azjatyckie regiony. Riguez - to już hiszpański język. Skąd to połączenie? To oczywiste: z newsu możemy wyczytać, że postać inspiruje się stylem walki rdzennie brazylijskim z domieszką japońskich sztuk. Takie też nazwisko, łączące te dwie kulturowe strefy.

Co ciekawe, przypomniało mi się iż Vamp był oryginalnie wzorowany na osobie hiszpańskiego tancerza, więc wampir też zahaczał o te klimaty.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez Osvelot » Wt cze 12, 12 16:55

Stawiam, że Vamp dednął i nie wstał na Cienistym Mojżeszu.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Vamp?

Postprzez uci » Wt cze 12, 12 21:10

Liquid też dednął i wrócil, BB dednął i wrócił, grey fox dednął i wrócił, Solidus dednął i wrócił w BB, Sokolow dednął i wrócił - można tak długo wymieniać więc to że Vamp jest martwy nic nie znaczy :)

Swoją drogą - styl walki kataną połączona z czymś co wygląda jak capoiera to juz tego używał Raiden w MGS4
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » Śr cze 13, 12 11:35

Ha! Po raz pierwszy zaprezentowane w Ameryce Południowej. Mnie już przekonywać nie trzeba - Vamp naśladuje/kopiuje Raidena i idzie jego tropem.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez Osvelot » Śr cze 13, 12 19:05

uci napisał(a):Liquid też dednął i wrócil, BB dednął i wrócił, grey fox dednął i wrócił, Solidus dednął i wrócił w BB, Sokolow dednął i wrócił - można tak długo wymieniać więc to że Vamp jest martwy nic nie znaczy :)

Przyjmijmy sobie jedno, FOXDIE = dednięcie na amen, bez opcji powrotu w cielesnej formie.
Liquid dednął z pomocą FOXDIE, wraca tylko jako osobowość w łapie/mózgu Ocwelota (mistycyzm, The Sorrow oraz "Cam przyszedł do studia, nie wiedziałem jak mu wytłumaczyć, że zmieniliśmy scenariusz i stracił rolę")
BB nie dednął do reszty, skoro jego ciało utrzymano przy życiu, został przypalony i nie musiał odnieść krytycznych obrażeń wewnętrznych skreślających go na amen - za to po rekonstrukcji dednął na FOXDIE.
Grey Fox nie dednął, urąbało mu kończyny + zrobili z niego cyborga, nie miał uszkodzeń wewnętrznych, kadłubki jakoś mogą żyć, a jak dasz takiemu egzoszkielet, to się nawet sprawnie porusza. Mam nadzieję, że dednięcia w wyniku dokumentnego ROZSMAROWANIA przez Rexa nikt nie zachce negować.
Solidus dednął całkiem łagodnie - ale "powrotem" w kawałkach BB to bym tego nie nazwał. Akurat jako jeden z niewielu naprawdę mógłby wrócić w swojej formie, bo przerwany rdzeń kręgowy da się fix'nąć a oczywiście wszystko <NANOMASZYNY> + egzoszkielety, ale dostał tylko rolę warzywka/dawcy organów i nie tylko. W ostateczności grillowane warzywko, jako że był obrany ze skóry to chyba się liczy jako ciężkie obrażenia wewnętrzne i brak opcji odratowania. Piękny mi powrót.
Sokolow dednął? Kiedy?

Vamp dednął BARDZO. Przez to, że przy życiu utrzymywały go nanomaszyny, po ich wyłączeniu mógł wreszcie dednąć na serio. Pomijając fakt, że miał 10000HP na minusie, Raiden go doprawił tak, że typ w końcu się położył, dostał jeszcze więcej supresantów od wielbicielki chłodnych kiełbas i mógł w końcu odwalić kitę. Co najważniejsze, dostał konwulchów i ostatecznie kto wie, czy nawet nie poszły mu zwieracze. Tak czy inaczej, było klasyczne "wyzionięcie ducha", charakterystyczne dla każdej postaci, która dednęła ostatecznie.

Moment, w którym ciało przestaje funkcjonować, przestaje bić pikawa itp. - to moment, w którym całość zaczyna się nieodwracalnie psuć, czego się nie da niczym naprawić. Wszystkie "powroty", zauważcie, wymijają tą kwestię. W ogóle Solidusa chyba w rekordowym czasie sprzątnęli z miejsca wydarzenia. Jedyny wyjątek od reguły to Liquid, ale przypominam, że on wrócił tą częścią, którą się nie deda - czyli duszą.* Nanomaszyny nie przywrócą psującego się ciała, bo nie są narzędziem nekromancji.

Saladin01 napisał(a):Ha! Po raz pierwszy zaprezentowane w Ameryce Południowej. Mnie już przekonywać nie trzeba - Vamp naśladuje/kopiuje Raidena i idzie jego tropem.

To na BigShellu byłby sympatyczną lecz zdezorientowaną pizdą, coś nie tak :)

* - EWENTUALNOŚĆ: największe twardziele z Desperado to look-alike'i znanych bossów i mają wszczepione ich osobowości, bo jak masz cyborga to wiesz, jak go pobudować i jak ma walczyć, ale nie masz pomysłu na to, co ma siedzieć mu w bani i czym się ma kierować. Ale to nadal nie powroty, a nawet gdyby - w takiej sytuacji stopień "powrotu" byłby gdzieś na poziomie starych bossów "wracających" w MGS4 jako (The) Bold&Beautiful Unit.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Vamp?

Postprzez uci » Cz cze 14, 12 08:40

Grey Fox dednął - naomi mówi że jego ciało ożywiono w celach naukowych do testu genomów, co do Solidusa no jednak tu racja on w końcu dednął jak go Ocelot postrzelił i spalił w czechach, ale z jego kawałków pozszywano BB.

Co do vampa Dednął na SM, potem zawaliła się na niego wyspa i ogólnie wszystko wyleciało w powietrze, ale podobnie jak Grey foxa można go jeszcze ożywić, przecież im trzeba tylko mózgu i kawałka kręgosłupa.

Skolov teoretycznie dednął w beczce u Volgina ale jednak wrócił.
póki kogoś nie spalą, zmiażdżą lub nie dobiją Foxdajem to może wrócić, Vamp nie zaliczył żadnej z tych opcji, go tylko poszlachtowali i zrobiono mu turn OFF, ale pamiętaj w piekle nie mają już więcej miejsc :P

Mnie desperadosci nie przypominają nikogo z MGS2 - po postach nastawiłem się na tego Vampa, ale jak to ma być sobowtór Sama z vanquish to ok, łysy mi Fatmana nie przypomina.


A tak serio, skoro Solidus był tylko do reklamy to szkoda, za to nastoletnia Sunny jako support dla Jacka to by było sympatyczne rozwiązanie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » Cz cze 14, 12 10:28

Temat rzeka - teoretycznie (prawie) każdy kto odwalił kite w trójce jednak wrócił w takiej czy innej formie. Nie uwierzem pókim nie zobaczem.

Poza tym w grze niemal wszyscy to cyborgi więc mogą wracać choćby i hurtowo.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez Osvelot » Cz cze 14, 12 16:45

Uci - stracił przytomność/dobrnął do śmierci klinicznej/biologicznej w tym swoim dednięciu czy nie - "sprzątacze" byli równie szybcy, co w przypadku Big Bossa czy Solidusa. Przy okazji przypominam, że Naomi zawsze mówiła tylko tyle, ile chciała powiedzieć + też nie musiała wiedzieć wszystkiego.

Sokolov pomylił ci się z Graninem : | To jego Borys usmażył/połamał w beczce.

Mózg i kręgosłup okej, ale na świeżo. W MGS4, zwłaszcza podczas wydarzeń na Cienistym Mojżeszu, Patrioci już nie mieli takiej kontroli nad wszystkim i wszystkimi, więc akcje zamiatania po imprezie nie były już takie oczywiste. W zasadzie to w ogóle w tej części nareszcie zaczyna się dziać multum rzeczy, nad którymi Patrioci nie mają kontroli albo nie były przez nich zaplanowane. Moim zdaniem Vamp wygrywa plebiscyt na najbardziej dedniętą postać w serii.

Sal01 - powroty z trójki? Gdzie, jezu. Emocje psycho-lasek z B&B to chyba za mało, żeby nazwać to "powrotem", zresztą wspominałem już o tym.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Vamp?

Postprzez uci » Cz cze 14, 12 16:58

The boss wraca z trójki, tak samo jak duch The Enda, chyba że salowi chodzi ocoś innego jeszcze.

A fakt - skolov a granin, sokolova załatwił w sali tortur zanim zabrał się za węża - mój błąd.

To może inaczej - Phil la marr pojawia się w Rising czy nie? (jak solidus jakaś kampania reklamowa?)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » Cz cze 14, 12 17:14

The boss wraca z trójki, tak samo jak duch The Enda, chyba że salowi chodzi ocoś innego jeszcze.


Nom jeszcze jest The Sorrow ale on wraca w trójce ;) Niemniej wszystko da zapakować w elektronicznej puszce.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez Osvelot » Cz cze 14, 12 17:20

Boss - taaa, PW.

Duch The Enda? :x (może Sorrow...)

Co do reszty... nawiązanie =/= powrót

Sokolov faktycznie dostał bęcki, ale dednąć nie musiał, akurat jak ktoś ma faktycznie dednąć, to w grze jest to dość zaakcentowane. Powrót w MPO był dość naturalny, Snejku się raczej dziwił, że udało się niedojdzie uciec, a nie przeżyć.

Phill La Marr - nic mi o tym nie wiadomo, + odpadłem jak się skapnąłem, że gra Marvina w Pulp Fiction - czarnoskórego pechowca, któremu Vincent rozwala przypadkiem łeb w samochodzie.

"Will you be the one to finally finish me?" + "Man, I don't even have an opinion" = mózg pełen kremówek
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Vamp?

Postprzez uci » Pt cze 15, 12 08:39

jest duch the enda nawet trofeum wpada:P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » Wt cze 26, 12 18:42

Well, widziałem to gdzieś na zdjęciu że w sumie za wypadek prowadzący do transformacji Raidena, odpowiada nasz Samuel Via-Maria-Lobos-Jak-Mu-Tam-Puta-Pendejo.

W walce na dachu pociągu, Jack ma stary kombinezon i odrąbaną rękę. To już wiem czemu ma być nemesis protagonisty, a pośrednio wiąże się to z tytułową zemstą.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez Osvelot » Wt cze 26, 12 19:08

Ou, myślałem że każdy wyłapał ten motyw z trailera ';..;'
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » Śr cze 27, 12 16:17

Pierwszym? Na pociągu tam był Dark Raiden. Dopiero zmienili w tym demku co leci w tle podczas wywiadów.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez Osvelot » Śr cze 27, 12 18:00

No nie, o późniejsze materiały mi właśnie chodzi.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » So sie 11, 12 09:52

Chiński skan mówi że nasz Sam ma na nazwisko Rodrigues a nie Hodoriguez

Obrazek

Czyli ja nic nie wiem. Ale pewne jest że postać i gra ma związki z Ameryką Środkową lub okolicami.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez uci » So sie 11, 12 18:19

tereny ze zwiastunów wyglądały jak afryka ameryka płd/centralna - zaczyna się wszystko komponować.

Swoją droga ci z PG mają sporo tych samów u siebie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » N sie 19, 12 12:23

Samuel nie daje mi spokoju. Szczególnie jeśli porówna się go z designem Vampa:

Obrazek

Mają podobny uniform, mam na myśli to ramię które u Sama jest jednak bardzie rozbudowane. Co ciekawe, robo-pies (znany tez jako Blade Wolf, znany też jako LQ84I Prototype) nosi z tyłu noże przypominające te, które miał przy sobie Vamp. Oczywiście cyber-wilko-pies należy do tej samej grupy co Sam. Sposób prezentowania się (postawa) obydwu postaci także wydaje się mieć trochę wspólnego.

Wszystkie podobieństwa są pewnikiem zamierzone i mają wyprowadzić w pole graczy. Albo w końcowej rozmowie usłyszymy dźwięk ssania krwi.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez uci » N sie 19, 12 16:35

albo po prostu z braku weny recyklują te same stroje bronie, itemy?

Raye z okiem Peace walkera, Raiden ma pazury na butach jak wamp i żabki (do biegania po ścianach), wracają Gecko, Blade Wolf wygląda jak mini crying wolf, napakowane żabki widoczne z conceptów MGS4. Jak dla mnie to konsekwente trzymanie się stylu MGS4 i jego rozwinięcie/ewolucja na przestrzeni lat.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Vamp?

Postprzez SaladinAI » N sie 19, 12 17:31

Albo pranie mózgu.

Teraz trzeba się przyzwyczaić że wszyscy wyglądają tak samo. A postaci Peace Walkera? Klony Meryl itp.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Vamp?

Postprzez uci » N sie 19, 12 17:58

starch przed tym że coś nowego znów się nie spodoba? (MGS2?)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Vamp?

Postprzez SALADYN » Pn sie 20, 12 00:08

Jak dla mnie to tylko takie inspiracje i rozwijanie uniwersum, ojciec Hala jako dobry kumpel Big Bossa to była przeginka i głównie stąd te obawy że to jednak może być Vamp ale myślę że drugi raz nam takiego numeru nie zrobią.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Vamp?

Postprzez Solidny » Cz sie 30, 12 11:49

drugi? XD
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Vamp?

Postprzez Faja » Cz sie 30, 12 12:30

Solidny napisał(a):drugi? XD


patrzaj MGS4
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Vamp?

Postprzez Solidny » Cz sie 30, 12 12:34

Faja napisał(a):
Solidny napisał(a):drugi? XD


patrzaj MGS4

Chodziło mi o to, że dużo było numerów z powrotami ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Rising: Revengeance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron