MGS: Peace Walker

O brakującym ogniwie w historii Big Bossa

Moderator: GM

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez uci » N sty 06, 13 12:53

o ile wydadzą KH HD w europie.

zreszta MGS HD zrobiono głównie dla kasy która przecież poszła się gonić przy produkcji MGS:R, więc ciężko się spodziewać cudów.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » N sty 06, 13 13:06

E tam, dla mnie każda kolekcja HD (o ile nie zabugowana lub zepsuta jak SH) to mega plus. Klasyczne, dobre gry powinny być wznawiane na bieżąco, lekko remasterowane - jak filmy i muzyka, a w przypadku gier podbicie rozdzielczości, dodanie 3D, dźwięk przestrzenny. Żeby za kilkanaście lat dało się ograć gierkę bez żmudnego szukania jej po aukcjach w przyzwoitym stanie i modlenia się, żeby stara konsola nie padła.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez uci » N sty 06, 13 13:24

no nie mowie że to źle, ale gdyby nie GOW HD i kryzys z kasą to by zamiast kolekcji HD ogrywalibyśmy gierki z PSX/PS2 na emu z PSN np.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Solidny » N sty 06, 13 15:44

twilite kid napisał(a):E tam, dla mnie każda kolekcja HD (o ile nie zabugowana lub zepsuta jak SH) to mega plus. Klasyczne, dobre gry powinny być wznawiane na bieżąco, lekko remasterowane - jak filmy i muzyka, a w przypadku gier podbicie rozdzielczości, dodanie 3D, dźwięk przestrzenny. Żeby za kilkanaście lat dało się ograć gierkę bez żmudnego szukania jej po aukcjach w przyzwoitym stanie i modlenia się, żeby stara konsola nie padła.

Dokładnie. Ja w ogóle czekam aż z grami będzie to co z filmami i bez zbędnego kombinowania będzie można grać w tytuły sprzed kilku dekad. Na szczęście medium to młode, więc pozostaje patrzeć w przyszłość. Ben "Yahtzee" Croshaw fajnie rozpisał się o niepotrzebnym archaizmie jakim jest wojna konsolowa:
http://www.escapistmagazine.com/article ... onsole-War

Dla mnie brak kompatybilności wstecznej jest jak odtwarzacz blu-ray nie odpalający dvd. Oczywiście żaden z nich nie odtworzy VHS, ale po to przecież wydaje się stare tytuły na nowych nośnikach. Wiem, z grami jest trudniej, ale mimo wszystko...
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » N sty 06, 13 23:22

Da się w ogóle jakoś podejrzeć czas gry? Bo nie mogłem znaleźć :P
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Solidny » Pn sty 07, 13 00:19

twilite kid napisał(a):Da się w ogóle jakoś podejrzeć czas gry? Bo nie mogłem znaleźć :P

Kliknij load w menu i zobacz staty save'a :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez SALADYN » Pn sty 07, 13 01:47

Albo sprawdź sobie sam save w odpowiednim folderze w menu konsoli.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » Pn sty 07, 13 02:06

Ok, zapomniałem że czasem właśnie w info pod plikiem sejwa jest podany ten czas :).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » Wt sty 08, 13 18:34

Gram sobie powolutku, ale dopiero jestem gdzieś na 5 czy 6 misji fabularnej, czyli ledwo liznąłem grę. Zaczynam doceniać cały ten system. Tylko problem z grą mam taki, że mi się nie chce w to grać. Gra idealnie siadłaby właśnie na przenośnej konsoli. Akcja jest uproszczona, za to rozwinięte są elementy, w których nie liczy się zręczność - to takie dość typowe rozwiązanie dla gier przenośnych. Za to wcale nie wydaje się być skomplikowana jak na dużą grę konsolową. Fabularnie też gra wydaje mi się być trochę streszczona - np dialogi (choć to może być mylne wrażenie, wiele nie widziałem jeszcze).
Myślę, że na PSP bym przepadł i grał dużo. Na PS3 mi się nie chce. Zastanawiam się, czy rzeczywiście nie olać gry i wrócić do niej kiedyś na PSP. Tylko zaś gdzieś mi parę razy mignęło, że sterowanie na PSP zasysa i niektórzy bossowie są lekko przegięci (tzn walki z nimi, bo śpiewające latające roboty to jest spore przegięcie, ale innej natury :D).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Solidny » Wt sty 08, 13 18:54

Mi przenośne konsole przeszkadzają, są niewygodne. Grając na PSP tylko myślałem, że to powinno być na stacjonarnej. No nie wiem, ja nie miałem takich problemów, wsiąknąłem w wątek fabularny, a potem w tworzenie doskonałej bazy :). Co do dialogów, to od tego mamy kasety do odsłuchania w menu, a tego jest sporo - część to praktycznie audiobook :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez uci » Wt sty 08, 13 21:22

który zdecydowanie lepiej działa w wersji przenośnej - odpalamy audio kasete i możemy słuchac w drodze, na PS3 niestety musimy siedziec i słuchac tego na bierząco lub skipować.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Coldman_9 » Wt sty 08, 13 22:10

Serio jeździłeś tramwajem z PSP w dłoniach i słuchałeś tych kaset?
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez uci » Wt sty 08, 13 22:12

autobusem ewentualnie w drodze do pracy, PSPka miałem w kieszeni i słuchałem sobie opowieści o The Boss, przyjemne z pozytecznym
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Coldman_9 » Wt sty 08, 13 22:14

Zastanawiam się, czy rzeczywiście nie olać gry i wrócić do niej kiedyś na PSP


To już raczej do tej gry nie wrócisz.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » Śr sty 09, 13 00:04

Johan napisał(a):
Zastanawiam się, czy rzeczywiście nie olać gry i wrócić do niej kiedyś na PSP


To już raczej do tej gry nie wrócisz.

Nie mam PSP, ale mam wszystkie pspkowe MGy na półce poza właśnie PW. Więc myślę, że w końcu bym się za to wziął.
Ale nie za bardzo chce mi się siedzieć przed tv i grać w grę, która ewidentnie była projektowana pod przenośny sprzęt.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Coldman_9 » Śr sty 09, 13 00:13

W lepszą japońską grę na PS3 nie zagrasz. Przynajmniej do premiery MGS: GZ i Yakuza 5.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » Śr sty 09, 13 00:14

Słaby troll :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Coldman_9 » Śr sty 09, 13 00:38

Że co proszę? Nawet na oceny sobie popatrz. Niewiele jest w tej generacji wyżej ocenianych gier z Nipponu niż MGS-y od Kojimy: 4 i PW. Zresztą rób jak chcesz :salute:
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » Śr sty 09, 13 00:50

W każdym razie chwilowo wracam do Skyrim pohasać po tundrze a do PW wrócę później. Jeśli najdą mnie podobne odczucia, przeskoczę od razu do MGS2 a Pissłokera pocisnę kiedyś tam na PSP.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Solidny » Śr sty 09, 13 01:42

Ale możemy się na co-opa umawiać i będzie czteroosobowa sielanka przy bossach :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez SALADYN » Śr sty 09, 13 06:23

Solidny napisał(a):Ale możemy się na co-opa umawiać i będzie czteroosobowa sielanka przy bossach :)


Albo na deatmatcha jakiegoś.

Johan napisał(a):Serio jeździłeś tramwajem z PSP w dłoniach i słuchałeś tych kaset?


Ja tak załogę do bazy rekrutowałem.

Imo mimo wszystko ja bym ci Twilite jednak radził przemęczyć PW na PS3 skoro ty już masz wybór, najważniejszy powód to oczywiście kooperacja online zamiast lokalnie i to sterowanie rzeczywiście jest bardziej intuicyjnie od kieszonkowego odpowiednika do którego musiałem się przyzwyczaić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez oskar19898989 » Śr sty 09, 13 08:29

Solidny napisał(a):Ale możemy się na co-opa umawiać i będzie czteroosobowa sielanka przy bossach :)


jeste za ;) lub jak SALADYN napisał
Obrazek
Avatar użytkownika
oskar19898989
Coward Duck
 
Posty: 32
Dołączył(a): Cz kwi 26, 12 13:58

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez SaladinAI » So sty 12, 13 12:40

Nic mi do wyboru tłajlajta (ta, wyrzuć przez okno i wogle co z Ciebie za fan emgieesa!) ale Peace Walker jest wybitnie skrojony pod handhelda, co boleśnie czuć w skróconej strukturze zadań.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez oskar19898989 » So sty 12, 13 13:56

Saladin01 napisał(a):Nic mi do wyboru tłajlajta (ta, wyrzuć przez okno i wogle co z Ciebie za fan emgieesa!) ale Peace Walker jest wybitnie skrojony pod handhelda, co boleśnie czuć w skróconej strukturze zadań.


do mnie to ?
Obrazek
Avatar użytkownika
oskar19898989
Coward Duck
 
Posty: 32
Dołączył(a): Cz kwi 26, 12 13:58

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez uci » So sty 12, 13 15:06

ja załogę do bazy rekrutowałem spacerując/jeżdżąc do roboty - dziennie po 30 chłopa (lub dziewczyn) ale i tak żołnierze S zdobywani w Extra Ops są pewniejsi
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » So sty 12, 13 19:34

Nie mam siły do tej gry. Walczyłem teraz z jakimś czołgiem i niby mam albo zneutralizować panopków albo czołg. No to najpierw mam problem żeby pozbyć się koleżków, bo mają jakies hełmofony i mi ciągle brakuje amunicji, żeby ich uśpić wszystkich - a nie wiem czy wystarczy uśpić czy trzeba ich jeszcze wysłać fultonem? Potem brakuje mi amunicji na czołg i żeby tego kapitana załatwić. Normalnie mam sytuację, że nikogo nie ma na polu, jest tylko kapitan i ma 10% zdrowia, a ja nie mam go czym dobić. To jakiś absurd. Jeszcze przy przeglądaniu menu itemów/broni gra sie nie pauzuje. I spoko, gdyby to menu nie miało sekundowego laga! Jak dalej mają być gorsi ci bossowie to ja chyba odpuszczam, szkoda nerwów.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez uci » So sty 12, 13 20:12

masz coś takiego jak marker który pozwala na wezwania zapasu amunicji, choć przy pierwszym czołgowym bossie spokojnie wystarczy ammo w pistolecie na strzałki usypiające.
Ogólnie walka z bossem pojazdem polega na tym że najlepiej załatwiać ziomków na usypianie + fulton, lub ustrzelić ich po cichu, jeżeli czołg cie nie zobaczy to zaraz po zniknięciu ostatniego żołnierza wychodzi kapitan i trzeba go jeszcze tylko odstrzelić. (przydaje sie sneaking suit i granaty dymne).
Jeżeli czołg cię zobaczy to nawet po eliminacji wszystkich kolesi kapitan nie wyjdzie, wtedy trzeba walić po czołgu aż mu spadnie zycie gdzies do 3-2 kresek i wtedy wychodzi kapitan i znów eliminujemy.

Walka na głośno z czołgami bez arsenału i pancerzy z końca gry jest na początku gry dość trudna.

Może ograj extra opsy, zgranij jakies plany, bronie etc.?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez kALWa888 » So sty 12, 13 20:18

Mnie walki z bossami strasznie denerwowały właśnie z powodów o których mówi tk.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Faja » So sty 12, 13 20:22

tłajlajt w żywiole hehe
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MGS: Peace Walker

Postprzez Gillian » So sty 12, 13 20:26

Dzieki uci, spróbuje jeszcze raz pozniej.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MGS Peace Walker

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron