Oręż.

O brakującym ogniwie w historii Big Bossa

Moderator: GM

Oręż.

Postprzez SALADYN » N kwi 11, 10 01:52

Peace Walker kontynuuje w kwestii uzbrojenia założenia z jakimi spotkaliśmy się w MGS4 czyli dla każdego coś się znajdzie , czy się to wam podoba czy nie (a parę osób na to narzekało przy okazji czwartej części) dostaniemy sporo broni których mogłoby nie być skoro już wcześniej zdobyliśmy jej inny odpowiednik , do tego dochodzi możliwość kustomizacji i level'owania sprzętu która mam nadzieje sprawi że opcja wymiany przedmiotów stanie się jedynym sposobem na zdobycie kilku sztuk jednej pukawki lub pozwoli na szybkie uzupełnienie kolekcji.

Przejdźmy do sedna czyli opisu który powstał dzięki temu news'owi i temu tematowi.

Pistolety:

Obrazek
Dobrze wszystkim znany MK22 "Hush Puppy" który powstał dzięki modyfikacji pistoletu S&W M39 a w serii pełniący rolę usypiacza.

Obrazek
Nie muszę chyba przedstawiać tej broni M1911A1 czyli "prawdziwy klejnot wśród pistoletów" , niestety nie wiem co to za modyfikacja z dopiskiem CT.

Obrazek
"Można wiele powiedzieć o Rosjanach ale na pewno nie można ich nazwać idiotami" mawiał Major Zero , PB/6P9 to "cicha" modyfikacja Makarova.

Obrazek
Fani Brudnego Harry'ego z pewnością kojarzą tą spluwę ;) S&W M19 czyli popularne i znane Magnum.

Obrazek
Jeden z najciekawszych typów broni w całej grze , o jej istnieniu dowiedziałem sie przy okazji pisania tego posta.
K. Pistol - Kampfpistole jest modyfikacją niemieckiego pistoletu sygnałowego Walthera 2,7 cm Leuchtpistole 42 (w skrócie LeuP 42) używanego podczas WWII , modyfikacja polegała na zastąpieniu lufy gładkiej na gwintowaną dzięki której pistolet został przekształcony w granatnik , w PW prawdopodobnie będzie spełniał rolę broni dzięki której powiększymy zasięg standardowych granatów , niby mało przydatne jednak pomyślcie że będziecie mogli np w Co-op zapewnić kompanowi zasłonę dymną z drugiego końca planszy.

Obrazek
Mauser C96 , tym razem nie ma chińskiej repliki a niemiecki oryginał możliwe że będzie to słynna czerwona dziewiątka.

Strzelby , śrutówki:

Obrazek
Twin Barrel shotgun , pod tą nazwą mogą się ukrywać trzy rodzaje broni , tradycyjna "dwururka" , jej skrócony odpowiednik z MGS4 (obrzyn) lub coś takiego jak na zdjęciu.

Obrazek
M37 Ithaca , ot po prostu shotgun.

Obrazek
SPAS 12 , Bardzo popularna broń jeśli brać uwagę gry.

Obrazek
CAW , lub konkretniej H&K CAWS (Close Assault Weapon System) to broń nad którą pracowano w USA w wczesnych latach 80 przy współudziale firmy Heckler & Koch's i Winchester/Olin.
Więcej o tej ciekawej strzelbie możecie poczytać tutaj.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SALADYN » N kwi 11, 10 01:52

Broń maszynowa:

Obrazek
M10 Ingram , fajnie by było używać dwóch naraz :D

Obrazek
Vz61 Scorpion.

Obrazek
MP5A2

Obrazek
MP5SD2

Obrazek
M1928A1 Thompson czyli popularny Tommy Gun.

Obrazek
FN FAL , karabin belgijskiej firmy FN (Fabrique Nationale) dość szeroko rozpowszechniony.

Obrazek
Steyr AUG.

Obrazek
H&K G11 , bardzo ciekawa broń na amunicje bez łuskową , więcej informacji tutaj.

Obrazek
M16A1

Obrazek
Modyfikacja karabinu M16A2 , komentarz zbędny.

Obrazek
Colt M653 , ciężko rozpoznać różnice między poszczególnymi wersjami tej broni , jak dla mnie to jest po prostu M4.
Prawdopodobnie tylko do tego karabinu będzie można podłączyć shotgun'a pod lufą i będzie miał najwięcej możliwych modyfikacji.

Obrazek
M60.

Obrazek
Znany z MGS3 Stoner M63A1.

Obrazek
RK47 , AK47 , Kałach.

Obrazek
Wersja RK47 z granatnikiem GP-30 , pozycja z podpisem SMK to pewnie inny typ amunicji do granatnika (dymna).

Obrazek
Węgierska wersja AK-47 różni się od innych typów AK przede wszystkim brakiem łoża i drewnianej osłony na rurce gazowej , zamiast nich mamy przedni chwyt , wersja AMD-65 posiadała jeszcze składaną metalową kolbę zamiast drewnianej , możecie ją kojarzyć z MGS3 gdzie używali jej żołnierze Ocelot Unit.
Poza tym nie znam innych różnic.

Obrazek
RPK , rkm używany między innymi przez spadochroniarzy którzy z powodu wagi nie mogli mieć w uzbrojeniu znacznie cięższego PKM.

Obrazek
PKM , ciężki karabin maszynowy używany do dzisiaj między innymi przez kraje byłego Układu Warszawskiego.

Obrazek
MG3 , karabin maszynowy wyprodukowany w Niemczech już po wojnie który zastąpił wysłużone MG-42.

Obrazek
Po raz kolejny znana nam z MGS3 broń , zastanawia mnie czy tym razem będzie mozna je przenosić ???

Obrazek
M134 Minigun :D
Ostatnio edytowano N kwi 11, 10 02:00 przez SALADYN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SALADYN » N kwi 11, 10 01:53

Snajperki:

Obrazek
M1C Garand

Obrazek
M21

Obrazek
Remington M700 , używany do dziś i bardzo precyzyjny karabin snajperski , może dostaniemy jego wyciszoną wersję.

Obrazek
SVD Dragunov.

Obrazek
Mosin Nagant

Obrazek
WA2000 , niewiele wiem o tej broni a wydaje się ciekawą konstrukcją.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SALADYN » N kwi 11, 10 02:01

Przeciwpancerna , przeciwlotnicza :

Obrazek
Rusznica przeciwpancerna PTRD1941 , ślepa uliczka wśród broni przeciwpancernej , podczas WWII zaprzestano produkcji tego typu broni która zastosowanie znalazła całkiem niedawno przy okazji konstrukcji Barret .50.
Gdyby ktoś nie kojarzył to dokładnie tej broni używał Leone z pierwszej części Metal Gear Acid.

Obrazek
RPG2

Obrazek
RPG7

Obrazek
M72 LAW

Obrazek
M202A1

Obrazek
Carl Gustav M2 , właściwie działo bezodrzutowe a nie rakietnica.

Obrazek
M47 Dragon

Obrazek
FIM-43 Redeye

Obrazek
FIM-92 Stinger

Z pewnością w pełnej wersji gry pojawią się jeszcze inne rodzaje broni , nie widziałem również sensu opisywania każdego granatu czy materiału wybuchowego z przyczyn oczywistych.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » N kwi 11, 10 12:56

Chcesz dowiedzieć się więcej? Szukaj tu:

http://world.guns.ru/main-e.htm

Największa chyba skarbnica wiedzy o broni palnej w sieci.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Okosław » N kwi 11, 10 17:48

Gacu fajna ta stronka z bronią.
Avatar użytkownika
Okosław
Running Man
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pt cze 05, 09 17:20

Postprzez Gac666 » N kwi 11, 10 17:51

No gównianej bym nie podawał :D.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez SALADYN » N kwi 11, 10 17:53

Gac666 napisał(a):Chcesz dowiedzieć się więcej? Szukaj tu:

http://world.guns.ru/main-e.htm

Największa chyba skarbnica wiedzy o broni palnej w sieci.


To z tej strony pochodzi większość informacji i zdjęć z tego tematu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » N kwi 11, 10 20:26

No to słabo się przyłożyłeś do tematu skoro piszesz
"WA2000 , niewiele wiem o tej broni a wydaje się ciekawą konstrukcją."
;)

Przecież tam wszystko jest napisane.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez SALADYN » N kwi 11, 10 20:35

Oj Gac opis robiłem na szybko i nawet gdybym się bardziej przyłożył to nie przytaczałbym przecież całej historii czy parametrów danej konstrukcji , ot po prostu chciałem żeby każdy zobaczył czym będziemy walczyć w PW , poza tym każdy rączki ma i może sobie sam sprawdzić.
Tak sobie teraz przypomniałem że WA2000 można było używać w Black na PS2 a skoro to taka ciekawa konstrukcja to można o niej artykuł na główną walnąć.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » N kwi 11, 10 20:48

Był tez w Hitmanie, a nawet dwóch jak dobrze pamiętam.

Nie no po prostu żartuje sobie z tego co napisałeś, ogólnie wszystko w porządku ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez uci » N kwi 11, 10 22:22

ten Wa2000 to była chyba ta snajperka w walizce, ale nie mam pamięci do tego.
Osobiście jestem ciekaw opisów broni w samej grze.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Bizon » N kwi 11, 10 23:12

SALADYN napisał(a):Tak sobie teraz przypomniałem że WA2000 można było używać w Black na PS2 a skoro to taka ciekawa konstrukcja to można o niej artykuł na główną walnąć.
Gac666 napisał(a):Był tez w Hitmanie, a nawet dwóch jak dobrze pamiętam.

Toż to jest podstawy karabin snajperski 47 w każdej praktycznie części - jego atrybut, jak silverballersy czy struna od pianina ;)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Gac666 » Pn kwi 12, 10 04:12

A widzisz :D to mam gorszą pamięć hehehe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Oręż.

Postprzez SaladinAI » So sty 12, 13 21:11

W moim przypadku Oręż oznaczał tyleż samo co Złom

Rozumiem, mamy wybór, ale nigdy nie było presji ani sytuacji żeby testować tonę dostępnych broni. Rusznica przeciwpancerna? I tak zatrzymywałem się na klasycznych wyrzutniach.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Oręż.

Postprzez uci » So sty 12, 13 21:20

prawdopodobnie po MGS4 zostało im to ładowanie 10 ton broni do gry.

osobiście uważam że gdyby nie levelowanie broni to bym więcej używał wynalazków jak rusznica przeciwpancerna, ale mając już wymasterowane karabiny i wyrzutnie to szkoda było mi czasu na levelowanie nowych broni.

podobnie jest z karabinami i ich wariacje - jakby nie mozna było zostawić systemu ulepszeń z MGS4
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Oręż.

Postprzez Solidny » N sty 13, 13 02:30

uci napisał(a):prawdopodobnie po MGS4 zostało im to ładowanie 10 ton broni do gry.

osobiście uważam że gdyby nie levelowanie broni to bym więcej używał wynalazków jak rusznica przeciwpancerna, ale mając już wymasterowane karabiny i wyrzutnie to szkoda było mi czasu na levelowanie nowych broni.

podobnie jest z karabinami i ich wariacje - jakby nie mozna było zostawić systemu ulepszeń z MGS4

Nie bój nic. Ground Zeroes nadchodzi :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Oręż.

Postprzez box » N sty 13, 13 13:13

ten minigun robi wrażenie pierwszy raz widzę na oczy w realu myślałam że ta walizeczka to tylko w grach tak wygląda , stinger też niczego sobie.
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi


Powrót do MGS Peace Walker

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron