Uber żołnierze.

O brakującym ogniwie w historii Big Bossa

Moderator: GM

Uber żołnierze.

Postprzez SALADYN » So cze 26, 10 14:02

Temat prosty którego sens istnienia macie w nazwie.

Ja polecam fabularną misję w której trzeba uciec z więzienia , po drodze do zebrania jest medyk z rangą S , trzeba tylko zawczasu w celi podejść do lustra i "wyjąć" brzeszczot , warto po drodze załatwić strażnika żeby nie podniósł alarmu gdy znikniemy.
Potem idziemy do jednego z magazynów i zabieramy Fultona , więzień jest w jednej z dwóch celi który zamek trzeba przeciąć brzeszczotem , tu również warto zająć się strażnikiem , po wszystkim prosto do wyjścia.

Medykiem z rangą S jest również Kojima którego można zdobyć przeszukując ciężarówki w poszukiwaniu głowic lub Zadornov'a , Koji świetnie też nadaje się do drużyny wywiadowczej.

Z Extra Ops polecam misje numer 046 "Perfect Stealth" gdzie dorwałem kucharza z rangą S i A poza tym jest tam sporo żołnierzy z skillami i rangami B , najlepiej odpuścić sobie wszystkich poniżej B , przyda się Carl Gustav z amunicją Fulton żeby zebrać snajpera ze skarpy z rangą A.

Jak znacie inne misje z żołnierzami które mają wysokie statystyki to piszcie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Coldman » So cze 26, 10 15:40

Czy trzeba było zakładać temat? Mogłeś to wrzucić w problemach.

Mogę Ci polecić Extra Ops: Fulton Recovery (nad rzeką, w nocy, do przejęcia jest 11 twardych popaprańców). Nie można ich zabić, tylko brać, a jest tam dwóch z bardzo wysokimi skill'ami do laboratorium, a także kilku do Intelu i kuchni.
Ostatnio edytowano So cze 26, 10 16:57 przez Coldman, łącznie edytowano 1 raz
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez SALADYN » So cze 26, 10 16:47

Coldman napisał(a):Czy trzeba było zakładać temat? Mogłeś to wrzucić w problemach.


A czemu to szkodzi , przejrzyściej jest dzięki temu w takich ogólnych tematach , poza tym forum musi żyć.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Coldman » So cze 26, 10 16:48

A skoro już jesteśmy w temacie to masz w pamięci jakieś misje z popaprańcami do techników? Bo tam mam 78 level, ale mam ambicje na maxa ;)
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez SALADYN » So cze 26, 10 16:50

Właśnie w tej misji którą wyżej opisałem jest bodajże jeden z rangą A , polecam jednak zabierać ze sobą na misję Analyzer jeśli nie zależy ci na czasie przejścia , ja nadal szukam jakiejś misji gdzie takiego madafake znajde.
Warto sie w to pobawić bo dzięki trzykrotnemu przejściu tej misji LV kuchni podskoczył o 15 poziomów.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Coldman » So cze 26, 10 16:53

Pierdzielisz? 046 "Perfect Stealth"? O 17. stąd znikam i piorę w MGS-a, ale jak sobie jaja robisz...

Aha, gdzieś o to pytałem, ale tłum cicho: Zawsze mam to sprawdzić w walce, ale jak zapuszczam z walkmana "Calling to the Night" albo "Snake Eater" to zapominam ;) Czyli tak: np. RPG-7 na rank 4 level 1 zabiera więcej życia niż rank 3 level 3? Te statystyki pod nimi są trochę mylące.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez SALADYN » So cze 26, 10 17:15

Coldman napisał(a):Pierdzielisz? 046 "Perfect Stealth"? O 17. stąd znikam i piorę w MGS-a, ale jak sobie jaja robisz...


Serio , wcześniej miałem 54 LV kucharzy a teraz mam już bodajże 71 , Intel Team też mi nieźle podskoczył.
Teraz szukam techników.

Coldman napisał(a):Aha, gdzieś o to pytałem, ale tłum cicho: Zawsze mam to sprawdzić w walce, ale jak zapuszczam z walkmana "Calling to the Night" albo "Snake Eater" to zapominam ;) Czyli tak: np. RPG-7 na rank 4 level 1 zabiera więcej życia niż rank 3 level 3? Te statystyki pod nimi są trochę mylące.


Nie mam pojęcia ale powinno w końcu na tym polega sens levelowania broni.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez fightclub87 » So cze 26, 10 21:59

Ja polecam fabularną misję w której trzeba uciec z więzienia , po drodze do zebrania jest medyk z rangą S , trzeba tylko zawczasu w celi podejść do lustra i "wyjąć" brzeszczot , warto po drodze załatwić strażnika żeby nie podniósł alarmu gdy znikniemy.
Potem idziemy do jednego z magazynów i zabieramy Fultona , więzień jest w jednej z dwóch celi który zamek trzeba przeciąć brzeszczotem , tu również warto zająć się strażnikiem


Nie trzeba przecinać brzeszczotem, można otworzyć wszystkie cele w tym pokoju z komputerami. Wystarczy podejść do konsoli i wyświetli się "strzałka do góry" :)

A temat bardzo dobry. Nie zgodzę się z Coldmanem że trzeba było wrzucić go do "problemów". To będzie ( mam nadzieje że się rozwinie! ) taki poradnik, bez zbędnego przeszukiwania "problemów" :)

P.S. Dzięki za wychwycenie cennych zasobów ludzkich :D
They believed they were creating a Paradise
Avatar użytkownika
fightclub87
Fire Trooper
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt mar 16, 10 14:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Coldman » So cze 26, 10 22:03

Ejże, skoro wszedłem tu w dyskusję i klimat, to znaczy, że zdanie zmieniłem ;) Kilku niezłych bolków jest w I misji z "bananem", ale dwóch z nich to totalny kibel, więc polecam Analizator.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez SALADYN » So cze 26, 10 22:08

fightclub87 napisał(a):Nie trzeba przecinać brzeszczotem, można otworzyć wszystkie cele w tym pokoju z komputerami. Wystarczy podejść do konsoli i wyświetli się "strzałka do góry" :)


Tego nie wiedziałem choć to w sumie nie potrzebne , chyba że jest coś ekstra w trzeciej celi ???

Dajcie znać jak dorwiecie jakiegoś technika z rangą S.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez fightclub87 » Śr cze 30, 10 16:25

Ja proponuje przejść się ze swoim PSP i od czasu do czasu włączyć tryb rekrutacji. Ostatnio miałem kurs Wrocław - Trzebnica i pozbierałem trochę ludków z rangami A i B ( zdarzają się też z C i D, ale to zwykle jak mamy rekrutacje 4 żołnierzy na raz ). Oto moje zdobyczne:
Combat - 3xA, 4xB
R&D - 2xA, 1xB
Mess Hall - 1xA
Medical - 2xA, 1xB
Intel - 1xA
They believed they were creating a Paradise
Avatar użytkownika
fightclub87
Fire Trooper
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt mar 16, 10 14:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Konsola » Śr cze 30, 10 18:42

Dajcie znać jak dorwiecie jakiegoś technika z rangą S.

Najlepsi technicy w EXTRA OPS 049. M.in. Ci z S oraz skill'em Matematerials potrzebnym do wyprodukowania Stealth Camo. oraz Stealth Mat.
Najlepsi żołnierze w misji z czołgiem z 5 czerwonymi czachami, 083 bodajże.

A tak w ogóle to prawie wszystkie staty wymaxowałem na 99 właśnie tymi żołnierzami z 083. Oprócz tego, że sprawdzają się z Combat Team'ie, zdarza się, że jakiś wybije się max statami odnośnie innego działu. W misji solo można zcapture'ować 20+ gości, to pozwala na bardzo szybki farming 99 lvl'a w każdym Team'ie + dodatkowo najmocniejsze czołgi na OUTER OPS.
Osobiście najrzadziej łapałem tam kucharzy i to jeszcze ich nie mam na 99, ale wyczytałem, że zawsze jeden z max statami jest w misji 046 i to prawda. Znajduje się z pierwszej lokacji. Szkoda, że farmienie jest bardzo monotonne, ponieważ cała misja składa się z kilku obszarów, zatem łapiemy jednego gościa na początku i sru na koniec misji x 99.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Coldman » Śr cze 30, 10 19:21

Niestety te misje, które proponujesz są albo ciężkie, albo z czasem bardzo nudne (gość na początku, a potem rura taki kawał drogi). Nam by tu trzeba prostego, szybkiego i uniwersalnego sposobu. Ale takiego raczej nie ma ;)
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Konsola » Śr cze 30, 10 19:47

Nam by tu trzeba prostego, szybkiego i uniwersalnego sposobu. Ale takiego raczej nie ma

Jeden żołnierz na całą misję, która trwa w miarę długo i jest nudna to i tak dla mnie coś pięknego. Jako wyjadacz RPG przyzwyczaiłem się do drop'u item'ów w postaci 0,001% [Zodiac Spear z Final Fantasy XII], zatem wymaxowanie kucharzy łapiąc nawet jednego to nie taka ogromna męczarnia.
Leeeenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez uci » Śr cze 30, 10 21:21

20 min. spacer z pracy do domu = 36 żołnierzy z AP
Z nich 20 ze statami A/B więc jak na zapchanie oddziałów nie tak źle, S niestety brak...
Jutro podejście drugie.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » Cz lip 01, 10 14:58

Konsola, poza kucharzem na S jest w tej misji (046) jeszcze dwóch z rangą A ich też warto z rekrutować bo z wysokim morale bardzo szybko dobiją do S a do tego są po drodze do końca misji , jest to trzeci najdalej wysunięty na północ żołnierz na moście i jeden z tych który przechadza się po murach twierdzy Fuerte La Ladera.

A jak trochę zboczysz z kursu to koło drugiej ciężarówki w palarni kawy znajdziesz technika z rangą A.

Ja już przestałem rekrutować kogokolwiek poniżej S/A/B bo to nie ma sensu i taka mała rada na koniec , jeśli chcecie zdobyć wszystkie insygnia to polecam wrzucać wszystkie zdobyte kobiety to Trading Waiting Room , jedna z odznak wymaga całego oddziału składającego się kobiet.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Konsola » Cz lip 01, 10 15:30

SALADYN, niestety nie interesuje mnie już teraz nic prócz kucharzami. Wszystko wymaxowałem na 99 lvl poza właśnie nimi, a dodatkowo chciałbym wszystkich na S Randze. Co by nie było, nieźle mi już to idzie. Ze Stealth Camo. i w kąpielówkach [zdecydowanie szybciej biega] misję robię w dosłownie kilka minut.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez uci » N lip 04, 10 09:17

AP - ostatni kurs szukaniem okazał sie wart zachodu - 22 zołnierzy w tym 8 tech. na S, 3 kucharzy i jeden medyk, potem A i B. Z technikow kolesie m.in. z metamaterials i patriot.

Jednak warto.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » N lip 04, 10 09:20

W misji ratowania Chico lub w następującej po niej pościgu za ciężarówkami jest do zgarnięcia szpieg z rangą S , jest to snajper który sobie robi strzelnice ze skarpy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Grimrod » Pn lip 05, 10 13:53

SALADYN napisał(a):W misji ratowania Chico lub w następującej po niej pościgu za ciężarówkami jest do zgarnięcia szpieg z rangą S , jest to snajper który sobie robi strzelnice ze skarpy.


tylko jak go dosięgnąć z tej skarpy??

dzisiaj na trasie Gniezno - Poznań zebrałem 10 wojaków z rekrutacji na AP - bardzo fajna zabawa no i łup zacny
Grimrod
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn cze 23, 08 10:18

Postprzez uci » Pn lip 05, 10 14:08

chyba tylko CG fulton
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Tidus93x » Pn lip 05, 10 14:10

tylko jak go dosięgnąć z tej skarpy??


Za pomocą C.Gustava z opcją Fulton Recovery.
Mi też są potrzebni ludzie do intelu. Wiecie gdzie jeszcze tacy bywają? Bo w/w broni nie posiadam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Konsola » Pn lip 05, 10 15:36

Zawsze można pod skarpą podłożyć Fulton minę i do niej strzelić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SALADYN » Pn lip 05, 10 21:08

Dużo szpiegów z rangą A i B jest też w jednej z misji Fulton Recovery dokładnie w tej gdzie nasz cel jest przebrany za strażnika a w ręku trzyma banana , bodajże ostatnia z tego typu misji , warto zawczasu wszystkich uśpić i odesłać cel bo w tej misji za każdego złego z Fulton'owanego żołnierza dostajemy kare czasową.

A tak bardziej logicznie to najlepszym sposobem dobicia do 99 Lv każdej jednostki jest spacerek z PSP w łapie i rekrutacja przez acces point'y , wczoraj dorwałem takich kozaków że głowa mała.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez saluch » Wt lip 06, 10 11:18

SALADYN napisał(a):A tak bardziej logicznie to najlepszym sposobem dobicia do 99 Lv każdej jednostki jest spacerek z PSP w łapie i rekrutacja przez acces point'y , wczoraj dorwałem takich kozaków że głowa mała.


może ktoś mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa? potrzebny mi jest do tego internet w konsoli?

SALADYN napisał(a):Dużo szpiegów z rangą A i B jest też w jednej z misji Fulton Recovery dokładnie w tej gdzie nasz cel jest przebrany za strażnika a w ręku trzyma banana , bodajże ostatnia z tego typu misji , warto zawczasu wszystkich uśpić i odesłać cel bo w tej misji za każdego złego z Fulton'owanego żołnierza dostajemy kare czasową.


a czy postęp w grze zależy od tego z jaką rangą spotykamy żołnierzy? bo ja np jestem po 3 ucieczce Zadornova, extra opsy robie na bieżąco i nadal nie spotkałem żołnierza z rangą A (nawet we wspomnianej wyżej misji)
saluch
Inkarnacja VR
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr sty 31, 07 14:13

Postprzez SALADYN » Wt lip 06, 10 21:01

saluch napisał(a):może ktoś mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa? potrzebny mi jest do tego internet w konsoli?


To działa na tej zasadzie że idziesz sobie na spacer z PSP i szukasz access point'ów poprzez odpowiednią opcję w grze która losowo w zależności od siły sygnału dobiera ci żołnierzy których możesz z rekrutować poprzez powalenie za pomocą CQC.
PSP ma wbudowany WiFi (suwak na górze konsolki po lewej) więc nic więcej nie potrzebujesz poza grą i konsolką , za to ważny jest ruch bo rzadko kiedy uda sie uruchomić dwie misje przy jednym hot spot'cie , polecam centrum miast.

saluch napisał(a):a czy postęp w grze zależy od tego z jaką rangą spotykamy żołnierzy? bo ja np jestem po 3 ucieczce Zadornova, extra opsy robie na bieżąco i nadal nie spotkałem żołnierza z rangą A (nawet we wspomnianej wyżej misji)


Widocznie źle szukasz , do ekwipunku postaraj się zawsze zabierać Analyzer który pokazuje jakie statystyki ma dany żołnierz a jeszcze lepiej poczytaj sobie poprzednie posty z tego tematu gdzie wymieniamy miejsca spotkań takich uber żołnierzy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Grimrod » Śr lip 07, 10 09:54

sposób ze skanowaniem hotspotów sprawdziłem również w pociągu - na terenie średnio zabudowanym na trasie Gniezno Poznań złapałem 9. Potem w autobusie 15 w ciągu 15 minut jazdy (w tym mój rekord - 6 przeciwników na raz). Trzeba uważać aby nie przekroczyć limitu 350 osób w bazie i regularnie wywalać słabeuszy
Grimrod
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn cze 23, 08 10:18

Postprzez SALADYN » Śr lip 07, 10 20:49

Ja najwięcej miałem pięciu na raz do powalenia.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Śr lip 07, 10 22:07

raz udalo mi sie spotkać 7 - 10 hitowe CQC

co zauważyłem, im mniej ma gwiazdek nad glową zołnierz po jego położeniu tym lepsze ma staty (chodzi mi o AP)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Coldman » Pn lip 12, 10 20:47

Mógłby ktoś tutaj zapodać Extra Ops'y z żołdakami do Medycznego i Intelu na S lub A?
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Następna strona

Powrót do MGS Peace Walker

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron