Książki - co czytasz?

O filmach, książkach, muzyce, religii, filozofii, wszystkich sprawach 'wyższych'

Moderator: GM

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez uci » Pt lis 28, 14 08:09

Ja czytam dalej Herezję Horusa, teraz Pierwszy Heretyk, czyli jak Lorgar dostał po tyłku od Imperatora i z płaczem poleciał do bogów Chaosu. Ogolnie jak w calej serii sa ksiazki lepsze i gorsza, ta to średniak choć fajnie naświetla kilka wątków o których do tej pory malo sie mówilo.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez SaladinAI » Cz gru 04, 14 23:16

Kiedy ja ostatni raz tyle fantasy czytałem?

https://automatdokawy.wordpress.com/201 ... h-oparach/
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Wombat » Cz kwi 02, 15 20:28

Ostatnio przeczytałem Folwark zwierzęcy i Rok 1984. Obie pozycje świetne, od dłuższego czasu chciałem je przeczytać(w czerwcu tamtego roku czytałem już Rok 1984 ale sesję z książką przerwał mi wylot do Anglii ). Folwark przeczytałem w jeden dzień, druga książka zajęła mi troszkę więcej czasu.

Zna ktoś utopie/antyutopie podobne do książek Orwella? Chętnie bym sprawdził coś podobnego.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez SALADYN » Cz kwi 02, 15 21:31

Mnie polecono "Nowy wspaniały świat" Huxleya, nie miałem jeszcze okazji czytać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Gac666 » Pt kwi 03, 15 09:39

Masz jeszcze Ubik - Philip K. Dick. Eweeeentuaaaalnie seria Neuromancer.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez ArecaS » Pt kwi 03, 15 09:49

Ale od kiedy niby Ubik jest antyutopią?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Faja » Pt kwi 03, 15 10:03

ArecaS napisał(a):Ale od kiedy niby Ubik jest antyutopią?


od zawsze, ponieważ każde sci-fi to z reguły antyutopia w większym lub mniejszym stopniu
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez ArecaS » Pt kwi 03, 15 10:14

Śmiała teza, z którą za cholerę nie można się zgodzić. Jaki by przedstawiony świat nie był, to dopóki głównym wątkiem książki nie jest funkcjonowanie państwa i panujące w nim relacje stołeczne, to takie dzieło ani utopią, ani antyutopią nie jest.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Gac666 » Pt kwi 03, 15 13:26

W mniejszym lub większym stopniu utopia/antyutopia zależy od punktu widzenia ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez SALADYN » Pt kwi 03, 15 13:31

Fakt dla niektórych nawet Harry Potter może być antyutopią.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Wombat » Śr sie 12, 15 21:21

Obrazek
Kupiłem za 30 złociszy u mnie w księgarni. Chciałem poczytać jakąś powieść postapokaliptyczną i miałem do wyboru dwie książki: Metro 2033 Glukhovsky'ego i Drogę Cormaca McCarthy'ego. Padło na powieść Amerykanina. Książka wciąga jak bagno, 10 godzin w pracy zleciały mi tak szybko jak nigdy. McCarthy ma oryginalny styl pisania, świetnie opisuje świat w książce(pomimo 30 stopniowych upałów można poczuć, że maszeruje się przez zimne i obskurne pustkowia Ameryki wraz z bohaterami powieści). Dzisiaj zacząłem ją czytać i jestem już na 190 stronie wiec mocno prawdopodobne, że jutro ją skończę :)
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez box » N sie 30, 15 15:41

a ja jakiś czas temu dorwałam
Obrazek

David Ingatius - Krwawa forsa kupiona za grosze na wyprzedaży w merlin.pl
Alkaida i takie tam CIA. Thriller godny polecenia fascynująca historia, jeden pracownik z wieloletnim stażem wysłany przez "Hit Parade" do Karaczi w Pakistanie nagle znika, od tego co przekazał wrogom zależy reputacja ameryki i CIA.
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez ArecaS » N sie 30, 15 15:51

Zapomniałem, że jest tu taki temat. :P

Obecnie czytam Muminki Tove Jansson (serio). W głównej mierze ze względu na sentyment, ale poza wszystkim to całkiem niegłupie historie. Jasne, dla młodszych odbiorców, ale kilka bardziej dojrzałych treści udało się przemycić. Generalnie gdyby ktoś nie miał czego czytać dzieciom (wiecie, sezon ślubny na forum się zaczął chyba, więc to pewnie kwestia kilku najbliższych lat - czas powoli myśleć ;P), to jak najbardziej polecam.

Skusiłem się też na prenumeratę kolekcji Świata Dysku Pratchetta i obecnie czytam pierwszy jej tom - Straż! Straż!. Wydanie moim zdaniem rewelacyjne (kieszonkowe, ale w twardej oprawie - no ideał). Co do samej zawartości książki, to styl Pratchetta można lubić lub nie. Według mnie przeczytać cokolwiek ze Świata Dysku warto, bo choć humor może się wydać czasem wymuszony, to jednak książki pełne są genialnych obserwacji na temat natury ludzkiej. Także tego... wrażenia pozytywne. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Wombat » Wt paź 20, 15 00:07

To nie jest kraj dla starych ludzi Cormaca McCarthy'ego. Świetna książka, ostatnie 50 stron to coś czego się nie spodziewałem, inaczej sobie wyobrażałem końcówkę.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Cichsson » Wt paź 20, 15 05:10

Neuromancer – William Gibson, póki co pierwszą część. Trzecia Kula - Stephen Hunter, jak ktoś Strzelca (Shooter 2007) oglądał, to można powiedzieć że liznął książki tego pana :)
Co przeczytałem ostatnio (i już skończyłem): Karbalę - ale nie tą od Kaliciaka, tylko tą polecającą film. Świetnie napisana, rys historyczny + opis wydarzeń. Przestrzeni! Przestrzeni! - Harry Harrison, czyli jak wyglądają US po przeludnieniu i występieniu głodu. Ciekawa rzecz, szczególnie iż jest z 1966! a czyta się jakby była napisana niedawno :D. Rebelia w czasie - ten sam autor co pozycję wcześniej. Również ciekawa pozycja godna polecenia. Ogólnie jak ktoś lubi Lema to Harry powinien mu się spodobać :).
Avatar użytkownika
Cichsson
Black Color
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt lip 24, 15 08:34
Gram: MGS:PW/V:TPP
Czytam: Co 5 dni coś nowego :)

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez uci » Śr sty 20, 16 08:01

nie tyle czytam co szukam - jakies dobre miejsca lub pomysły gdzie szukać (na ślasku) - potrzebuje dorwać Duchy Gaunta (W40K) tomy wszystkie najlepiej, ale wiem że w zabrzu cisza. Nim zabiorę się za internetowe sklepy ma ktoś pomysł gdzie można by jeszcze spróbować?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Cichsson » Pn sty 25, 16 01:05

Ogólnie trudno teraz znaleźć cały cykl za jednym zamachem. Ja to co mam, zbierałem po Warszawie 1,5 roku (tomy 1,3,5 chyba są łatwiejsze do ogarnięcia niż 2 i 4, za nimi biegałem najdłużej). Kiedyś empik to miał online, teraz nawet na allegro bywają problemy. No chyba że w oryginale, to idzie z uk sprowadzić (w zaporowej cenie) :)

A obecnie czytam (na uczelnię, ale by było śmieszniej, czytam z przyjemnością) Obrazek
Avatar użytkownika
Cichsson
Black Color
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt lip 24, 15 08:34
Gram: MGS:PW/V:TPP
Czytam: Co 5 dni coś nowego :)

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez ArecaS » Pn sty 25, 16 01:52

A propos czytania na uczelnię:
Obrazek

Polecam z całego serca! :)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Cichsson » Wt lut 02, 16 15:59

Jak widzę LexisNexis to odpadam :D

Obecnie czytam Bractwo nieśmiertelnych Obrazek
Ogólnie taka sobie powieść, poprzedni tom cyklu Tropiciel, bardziej przypadła mi do gustu. Jak ktoś lubi rozrywkę rodem z amerykańskiego kina akcji, z polskimi wątkami w tle, polecam. Jak szukacie czegoś ambitnego, od czego lasują się komórki we łbie, to nie to.

Za to polecam gorąco Łzy Diabła Magdaleny Kozak, świetna parafraza wojny w afganie. Osobie z okolic Warszawy jestem gotów pożyczyć :)
Avatar użytkownika
Cichsson
Black Color
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt lip 24, 15 08:34
Gram: MGS:PW/V:TPP
Czytam: Co 5 dni coś nowego :)

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Pabian01 » Śr maja 11, 16 22:09

Mam pytanie do osób obeznanych w temacie.
Czym się różnią (to, że ilością stron to widzę) te pozycje:
http://www.empik.com/wiedzmin-ostatnie- ... 05304aa8bd
oraz
http://www.empik.com/wiedzmin-ostatnie- ... ,ksiazka-p

Planuję wejść w ten świat od tej strony. Wyczytałem, że ostatnie życzenie to zbiór pierwszych opowiadań więc od niego chcę zacząć, ale nie wiem którą wersję wybrać. Na CDP jest tylko wersja z większą ilością stron więc chyba to ją powinienem wybrać.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez ArecaS » Cz maja 12, 16 19:37

W praktyce chyba niczym. Drugie to nowsze wydanie, więc łatwiej będzie uzupełnić kolekcję i jest duuużo ładniejsze. :)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Pabian01 » Pt maja 13, 16 07:37

Aha, czyli różnica w ilości stron będzie wynikać z czcionki?
No to chyba mają tam błąd bo mają napisane, że ta pierwsza wersja miała premierę 4 lata później niż wersja druga.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez box » So maja 14, 16 11:38

mogą też się różnić wymiarami są też tzw. wydania kieszonkowe, więcej stron ale za to mniejsza czcionka. Ale jak kupisz to się przekonasz zawsze możesz iść do empika i sprawdzić:P.
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Faja » So maja 14, 16 13:55

Mniej stron bo kazde opowiadanie nie 10 ostatnich zdań
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez uci » Cz cze 02, 16 07:39

w sumie dalej Fluff Warhammerowy - Mini seria (dwanaście ok.100 stronicowych nowelek) o nazwie The Beast Arise

Czyta się szybko i ciekawie, mniej stron na autora to mniej lania wody i rozdrabniania się na drobne jak to jest w przypadku serii z Herezji Horusa.

32M - Imperium powoli stacza się do swojej postaci z 41 milenium, politycy myślą tylko o sobie, biedni cierpią a w tym czasie wyskakuje największa inwazja orków w uniwersum, planety umierają, zakony upadają, wszyscy dostają po tyłkach, chaos sprzymierza się z imperialistami i podobne akcje. Dobre nawet jak sie nie jest fanem uniwersum bo historia jest zamknięta i logicznie trzyma się całości.
A akcja z górami na księżycu to jedna z najbardziej mrożących krew w żyłach akcji jaką czytałem.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Wombat » Wt sie 23, 16 00:07

Czytam Znachora Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Film Jerzego Hoffmana z 1981 roku oglądałem kilka razy, ale skusiłem się na przeczytanie książki. Książka nie jest długa, czyta się przyjemnie, aktualnie przeczytałem już 1/3 książki. Po skończeniu książki muszę się skusić jeszcze na obejrzenie przedwojennego Znachora w reżyserii Michała Waszyńskiego.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Herbaciarz » Pn sie 29, 16 21:47

Równolegle zaczynam pierwszy raz czytać sagę o Wiedźminie - Andrzeja Sapkowskiego, na deser mieszkam to z kolejnymi tomami Thorgala ^^
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Solidny » Wt sie 30, 16 22:54

Ja się zabrałem za Perfekcyjną niedoskonałość. Tak trąbiono o Dukaju, to trzeba było sprawdzić. Koleś ma talent do tworzenia całych cywilizacji i zmyślania słów. Ledwo zacząłem, więc bez wyroków, ale rokuje dobrze :P
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Osvelot » Wt sie 30, 16 22:54

Buddyjskie Opowieści Ajahna Brahma.

Mądrość i chillout.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez uci » Wt sty 10, 17 10:40

Ognie naszych herezji wygasły, a pamięć zaczęła się ulatniać, żyjemy w nowych spokojnych czasach, nawet Astartes zaczynają uważać że nie są już potrzebni.

Tak zaczyna się 12 książkowa mini-seria od Czarnej Biblioteki nazwana The Beast Arises.
Umieszczona w uniwersum Warhammera dokładnie 1000 lat po herezji i ataku Horusa na Terrę, seria opowiada o początkach upadku Imperium, korupcji na najwyższych szczeblach władzy która doprowadziła do tego że na obrzeżach Imperium powstała i zebrała się największa armia orków w historii Uniwersum i zaczęli robić spore zniszczenia w i tak już ledwo zreperowanym kosmosie.

Książki są krótkie (po o 90-100 stron) szybko się czyta, jest akcja, "epickie" dialogi, ogrone bitwy na wszystkich fronach, dużo złych Imperialnych decyzji, zniszczone zakony, prymarchowie, sojusze ze zdrajcami i wojna z Marsem. Czyli same smaczne kąski.

Polecam, nie trzeba specjalnie siedzieć w uniwersum żeby ogarnąć serię (znajomość pozwala wyciągnąć smaczki) - seria też pozwala dość bezboleśnie ogarnąć i wciągnąć się do uniwersum, a jest też i bardzo przyjemnym czytadłem na wszelkie podróże.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik intelektualisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron