Kącik SALADYNA

A właściwie to bardziej blogi ;) Jeden temat na użytkownika.

Moderatorzy: Operator, Wilczyca, GM

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Faja » Pt sie 23, 13 07:57

ja też mam w profilowym mordę a w tle mordę :(
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Gillian » Pt sie 23, 13 07:59

Faja napisał(a):ja też mam w profilowym mordę a w tle mordę :(

Chyba morde szatana!!
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Gac666 » Pt sie 23, 13 12:18

Faja napisał(a):ja też mam w profilowym mordę a w tle mordę :(


Ale swoją czy czyjąś?

Jak swoją to współczuję :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Faja » Pt sie 23, 13 12:30

no właśnie swoją :( i kawałek basidła widać i światło reklefktorów :D
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Gac666 » Pt sie 23, 13 13:01

Dobra przynajmniej coś robisz na tym zdjęciu i pokazuje to twoje zainteresowania, więc może to nie wyglądać źle.

Ale jak ktoś wrzuca na profil samą twarz i na tło też samą twarz to jednak to podpada pod samouwielbienie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » N wrz 01, 13 23:15

http://kto-dzwonil.pl/

Bardzo fajna stronka, przydała mi się ostatnio.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez kALWa888 » Pn wrz 02, 13 07:45

Niestety nie odnalazłem interesującego mnie numeru, ale stronkę sobie zapisałem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pn wrz 02, 13 09:20

Do mnie ktoś wydzwaniał w różnych godzinach i dzięki tej stronce dowiedziałem się że to jakiś ziutek od ubezpieczeń, jak się dowiesz że to ktoś w tym stylu to dodaj tam numer tak to działa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » So lis 16, 13 02:35

Kto oglądał wiadomości 12 listopada ?
Tak jak się spodziewałem temat się przyjął w mediach jak za czasów profesjonalnego reportażu Pospieszalskiego, spodziewam się dalszego drążenia.

http://gry.interia.pl/newsy/news-co-sprzedaje-sie-najlepiej-oczywiscie-ze-przemoc,nId,1058030
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez kALWa888 » So lis 16, 13 05:14

Przewinął mi się ten temat przed oczami. Materiału z tvp nie oglądalem, ale ogólnie jestem za, żeby oznaczenia wiekowe zaczęły coś znaczyć i żeby było to utrudnione - GTAV powinno być tylko dla ludzi +18 na ten przykład, a nie tak jak do tej pory dzieciak 13 letni przychodzi i wychodzi z grą. Jak już rodzic zadba żeby dziecko i tak dostało grę - sam ojciec kupi dziecku to już nie ma wpływu. Artykuł przeczytam jak się ogarnę :) końcówka wygląda ciekawie - widzę, że autor uważa gry za sztukę. No się zobaczy.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Simon » So lis 16, 13 09:39

To jest przecież doskonały pomysł, najwyższy czas zrobić z tym burdelem porządek.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » So lis 16, 13 12:27

Ja tu nie widzę niczego do zmieniania i porządkowania, rodzice powinni się zacząć dziećmi bardziej interesować i nie pozwalać im grać w takie gry skoro uważają że to dla nich nieodpowiednie, tu się musi mentalność zmienić razem z sposobem wychowywania. Dystrybucja jak alkohol z dowodem tylko ograniczy zysk twórcom i oni na to nie pozwolą lub po prostu ominą jakoś przepis.
Swoja droga to miałem nadzieje że się wypowiecie w kwestii profesjonalizmu mediów zamiast udzielać poparcia przepisowy który i tak będzie martwy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Gillian » So lis 16, 13 13:09

Kwestia profesjonalizmu mediów praktycznie nie istnieje, bo czego się można było innego spodziewać po reportażu w TVP.

A co do ograniczeń - problem jest taki, że część rodziców wychowuje swoje dzieci, a część tylko chowie. Jakiś zestaw ograniczeń musi istnieć, żeby chronić te wychowywane dzieci przed degeneratami. Także najpierw musimy ograniczać, potem zmieniać mentalność by móc społeczeństwu zaufać i ograniczenia znieść. Nie żyjemy w idealnym świecie, więc zmiana mentalności to nie taka prosta sprawa.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » So lis 16, 13 13:48

Ale jednak możliwa. Ile razy stojąc na przystanku widzisz plakat jakiejś akcji uświadamiającej, ile razy w telewizji trąbi się o problemie oczywistym. Czemu nie można było zrobić takiej akcji i uświadomić rodziców że nie wszystkie gry są dla dzieci ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez ArecaS » So lis 16, 13 14:54

Ale takie akcje nie działają praktycznie. Mentalność najprościej zmienić poprzez prawo właśnie. Inna natomiast rzecz, że większość klasyfikacji jest po prostu z dupy i sztywne trzymanie się jakiekolwiek innej kategorii niż 18+ to po prostu absurd. A, no i dzieci głupie nie są - nie będą mogły kupić, to ściągną. Szkoda w sumie podwójna z punktu widzenia kształtowania pewnych właściwych nawyków.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez kALWa888 » So lis 16, 13 14:56

Moja mama od zawsze była przeciwna w ogóle grom, ale że żyła z mężczyzną graczem i jego synami w końcu jakoś się przyzwyczaiła - twierdziła że lepiej bawić się na dworze albo czytać itp. ale nawet teraz, gdy gram w SH2 to moja mama jest oburzona i zagranie ww tytuł przy moim czternastoletnim bracie wywoływało niezłą awanturę. Odkąd byłem dzieckiem moim rodzice nie pozwalali mi czytać nieodpowiednich książek, oglądać nieodpowiednich filmów (to dlatego dopiero niedawno obejrzałem całą serię Alien), grać w nieodpowiednie gry. Dopiero pod ich nieobecność zachwycałem się MGS godzinami biegając w pierwszej lokacji przed wejściem do windy. Kiedyś ojciec przyłapał nas na graniu w Resident Evil 2. Od tamtej pory gry już w domu nie znaleźliśmy z moim bratem i graliśmy w Crasha, Spyro czy jakieś disneyowskie tytuły. A co tu telewizja ma do rzeczy? A no nic. Moim rodzicom nikt nie musiał tłumaczyć, że sceny mordu - za czasów PSa mocno umowne są nieodpowiednie dla ich dzieci, tak samo jak picie alkoholu. Sam rodzicem nie jestem i nie wiem czy kiedykolwiek będę, ale ja bym nie pozwolił na obcowanie z taką grą jak GTAV, bo trudno przewidzieć co się wtedy dzieje w psychice dziecka - w szkole nie widzimy a jak się później okazuje dziecko jest całkiem inne niż sobie wyobrażamy, ale tutaj z kolei raczej rówieśnicy i ogólnie otoczenie ma spory wpływ. Ale teraz każdy rodzic który daje dziecku 250zl i mówi dziecku "masz, idź sobie grę kupić" i nie zwraca uwagi na to co to za gra to może coś sobie uświadomić jak synek wróci i powie "tato, ale mi pan w sklepie nie chciał sprzedać, bo to nie dla dzieci". Może wtedy wielu rodziców zmieniłoby podejście i swoim dzieciom zaczęłoby serwować gry Nintendo. Z drugiej strony należy zauważyć, że "gry Nintendo są na tyle dziecinne, że same dzieci nie chcą w nie grać" (ogólnie niby cytuję, bo widzę od jakiegoś czasu, że tak są traktowane w Polsce wśród graczy gry od wielkiego N). Nie muszę tu wiele tłumaczyć. W Polsce Nintendo istnieje raczej tylko w świadomości starszych graczy. Tzn inaczej niż zacofane gówno, którym nie warto się interesować. Może gdyby sytuacja była inna i w tv nieraz uraczyliby nas reklamami Kirby czy jakiegoś innego Donkey Kong albo jeśli w ogóle byłoby więcej platformówek tak dobrych jak kiedyś (Crash, Spyro) na konsolę Xbone i PS3/4 to byłoby inaczej. Ja tam za gnojka lubiłem grać w Raymana, Superfrog, Spyro, Crash i byłem świadomy że są gry w które na razie nie mogę grać - MGS, Resident Evil, Syphon Filter. Dopiero z czasem stopniowo zaczęło się to zmieniać, choć nieraz widziałem jak ojciec pogrywał sobie w syphon filter 2 i bardzo mi się podobało.

Znów pewnie nie za bardzo da się coś wywnioskować z tej wypowiedzi, podsumuję więc że tu mentalność rodziców jest ważna i ich zainteresowanie dzieckiem. Jeśli tutaj sprawa jest zawalona to żadne akcje nic nie pomogą. Kto bijący swoje dziecko zwróci uwagę na plakat "Ala ma siniaki"?

Ach no i pozostaje kwestia ściągania, plus kupowania tych gier przez starszych. Do alkoholu i fajek oraz seksu też można się dostać na różne sposoby w nieodpowiednim wieku. Ale wszyscy ogólnie wiedzą, że to złe. No i kupowanie gier na dowód coś może zapoczątkować. Na razie w świadomości rodziców, później może społeczeństwa. Wtedy może gra 18+ faktycznie będzie dojrzalsza.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » So lis 16, 13 17:01

Tylko że gra z znaczkiem 18+ wcale nie oznacza że jest dojrzała, dojrzały stosunek do przemocy ma właśnie np MGS gdzie nikt nie wyskakuje z piłą łańcuchową na przeciwników.
Spora część problemu też w tym że zamiast zwracać uwagę rodziców na brutalność i przemoc w grach powinno się raczej zwracać uwagę na brutalność i przemoc w mediach. W sumie to do tego pije że gry znowu są tu kozłem ofiarnym bo gracz jest w centrum wydarzeń i prowodyrem akcji na ekranie a nie biernym obserwatorem, takie usprawiedliwianie i określanie mniejszego zła mnie boli.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Wombat » So lis 16, 13 22:14

SALADYN napisał(a):Tylko że gra z znaczkiem 18+ wcale nie oznacza że jest dojrzała, dojrzały stosunek do przemocy ma właśnie np MGS gdzie nikt nie wyskakuje z piłą łańcuchową na przeciwników.
Spora część problemu też w tym że zamiast zwracać uwagę rodziców na brutalność i przemoc w grach powinno się raczej zwracać uwagę na brutalność i przemoc w mediach. W sumie to do tego pije że gry znowu są tu kozłem ofiarnym bo gracz jest w centrum wydarzeń i prowodyrem akcji na ekranie a nie biernym obserwatorem, takie usprawiedliwianie i określanie mniejszego zła mnie boli.

W strone gier leci sporo hejtu ponieważ od dobrych kilku lat to gry są główną rozrywką ludzi młodych. Programy telewizyjne, filmy zostały zastąpione przez "plejstejszyn i iksboksa". Tu akurat nie ma się co dziwić, że to gry dostają najbardziej po tyłku od mediów i różnej maści "krytyków" ;)
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » N lis 17, 13 01:33

To że popularność medium i jego specyfika może być w takiej kwestii jak przemoc kłopotliwa każdy wie ale jednak najczęściej właśnie w tego typu reportażach mówi się o brutalnych grach całkowicie pomijając fakt że po wiadomościach będą nadawać film w którym też padają trupy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » Wt gru 31, 13 19:16

Praktyczne pytanko zanim nie będę wstanie pisać. Wysyłał ktoś, kiedyś, coś za granicę ?
Będę miał w najbliższym czasie sporą paczkę do wysłania a poza ceną usługi zależy mi też na czasie dostawy i bezpieczeństwie przesyłki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez kul » Cz sty 02, 14 12:18

Zdarzało się, więc pytaj.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » Cz sty 02, 14 13:13

A możesz mi polecić jakąś konkretna firmę kurierską ?
Na razie pod uwagę biorę tylko UPS i pocztę, przy czym poczta wchodzi w rachubę tylko wtedy jeśli adresat sobie zażyczy jak najtańszej wysyłki bez deklaracji wartości i bierze pod uwagę możliwość zaginięcia paczki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez kul » Pt sty 03, 14 01:49

Zawsze wysyłałem pocztą, raz mi się zdarzyło że do Australii nie doszła bo się zgubiła po drodze. W sensie w Australii, ale to już wina poczty Australijskiej, nie Polskiej.
A wędrowały po całym świecie, od Ukrainy po USA i to zawsze były najtańsze przesyłki.

Jeżeli już uparłeś się na kuriera to DHL, UPS, lub EMS na poczcie, wszystkie są równie dobre. I z reguły ten ostatni jest najtańszy i najbardziej rozpoznawalny na wszystkich kontynentach.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pt sty 03, 14 08:07

Podziękował, wybór zostawię jednak adresatowi, jak coś się stanie to najwyżej zwale na niego.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » So mar 08, 14 02:03

Facebook mnie przeraża, przyjąłem dzisiaj zaproszenie do znajomych, nie znam gościa choć kojarzę nazwisko. Problem w tym że szperałem bez celu po opcjach i nie wiedzieć kiedy i gdzie coś kliknąłem i bach, mam nowego "znajomego".
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez ArecaS » So mar 08, 14 02:07

To usuń. Nie widzę problemu. Ja regularnie czystki robię i to wśród osób, które znam.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » So mar 08, 14 02:18

Sie wie, tylko zauważyłem fakt jak łatwo kliknąć coś przez niewiedzę. Przestałem się przez to dziwić jak moje rodzeństwo notorycznie psuje swoje komputery.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » Śr kwi 30, 14 10:42

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez SALADYN » Pt maja 09, 14 17:42

Obrazek

To zdjęcię już się chyba przez forum przewijało ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kącik SALADYNA

Postprzez Zancudo » Pt maja 09, 14 23:11

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 18:17 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemyślenia użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron