that's just how that bird sings

A właściwie to bardziej blogi ;) Jeden temat na użytkownika.

Moderatorzy: Operator, Wilczyca, GM

Re: that's just how that bird sings

Postprzez uci » Cz gru 27, 12 09:47

No na upartego jest jeszcze PO+ choć dla faktu że kosztuje grosze czy DGN bo to jednak coś innego, a gierek na PSP jest sporo trzeba tylko chcieć poszukać
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Simon » Cz gru 27, 12 09:59

Oba GoWy, Tenchu Time of the Assassins, Tenchu Shadow Assassins i ze juz o hitach PSX...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: that's just how that bird sings

Postprzez SALADYN » Cz gru 27, 12 13:25

Mowa o MGS'ach dla których TK chce kupić specjalnie PSP, jak ktoś chce grać w Peace Walker to lepiej atakować go na PS3 bo brak sensownego online na PSP to liść dla graczy, PO jest grą dobrą ale mocno przekombinowaną i nie wartą zakupu dla niej konsolki.

Simon napisał(a):Oba GoWy, Tenchu Time of the Assassins, Tenchu Shadow Assassins i ze juz o hitach PSX...


Oba GoW są również na PS3, Tenchu po Wrath of The Heaven to mocne średniaki i sprawa wybitnie dla fanów serii i tego typu gier, jeżeli mowa o exclusivach koniecznych do ogrania na PSP to przede wszystkim trzeba wymienić Patapony, Lumines, Locoroco, acidy właśnie plus jeszcze parę gier by się znalazło.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » Cz gru 27, 12 13:38

PW mam na PS3 i nie mam zamiaru meczy sie na malej konsoli ;). GoWy mnie nie interesuja, przygode z seria skonczylem na dwojce. A nawet jesli to wolalbym je ograc na PS3 w 3D (widzialem demo: fajnie sie sprawdza efekt w grze). Interesuja mnie jrpgi i trpgi, ale jak znam zycie po paru godzinach entuzjazm by opadl. Luminesy i inne pspkowe wymysly rowniez na plus.

Ale nic z tego, dzis dotarlo Metroid Prime Trilogy. Gierek na Wii juz mam dobrze na rok zabawy.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez uci » Cz gru 27, 12 21:04

fakt trylogia Pataponów zamiata, podobnie oba Ace Combaty X.
A z jRPGów to wiadomo odświeżone FFki, Crisis Core czy wszelkie Tales of (zawyjątkiem "World")
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: that's just how that bird sings

Postprzez ArecaS » Cz gru 27, 12 21:48

Bardzo waść bezkrytycznie do jRPG na PSP podchodzisz. Crisis Core to w sumie jedynie trochę lepsza metroseksualna japońska papka. Fakt, że cudów nie ma - musiało się wpasować do już słabej kompilacji, która na dodatek była bazowana na jednej ze słabszych części sagi.

Co do Talesów, to problem jest taki, że te dobre (czyli wszystkie oprócz World) są portami z innych konsol. Głównie PSX. To samo tyczy się większości dobrych jRPGów na tę konsolę. Jeżeli to nie problem to ja polecałbym jeszcze Star Ocean 2. W sumie jedyne dobre ORYGINALNE jRPG na PSP jakie spotkałem, to Kingdom Hearts: Birth by Sleep, ale to też jest Kingdom Hearts - nie każdemu siądzie. Oprócz tego obydwie części Persona 2 (czyli Innocent Sin i Eternal Punishment), bo są dobre, a na PSX trudno dostępne u nas (lub wcale). Odradzam natomiast Personę 3 na PSP (tak na wszelki wypadek), bo ją schrzanili względem wersji na PS2.

Z rzeczy które mogę jeszcze polecić, to na pewno Obie PSPkowe części Syphon Filter. Mocno MGSowe i zaskakująco dobrze spisujące się na handheldzie.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: that's just how that bird sings

Postprzez uci » Cz gru 27, 12 21:51

ale dobry z CC slashero-RPG, szczególnie przy zabawie w misje poboczne - gameplayowo stawiam obok KH:BBS i dla tych którym podejdzie jedno powinno podejść drugie.

zresztą jRPGi są inne po prostu trzeba do nich podchodzić bezkrytycznie, a krytykować po
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » Cz gru 27, 12 22:14

Z jRPG to Joanna Darc i Tactics Ogre mnie interesują. FFki bez przesady, sa ciekawsze FFy w ktore nie gralem ;). Kingdom Hearts? Bueee... Nie dla mnie takie klimaty.

Dobrze ze piszesz o tej Personie, Arek. Co jest konkretnie schrzanione? Ja sie do Person od lat zabieram i liczyłem, ze moze wreszcie kiedys na tym PSP trójkę zaliczkę. Ale jesli ma byc to wersja słabsza? Ciekaw jestem dlaczego?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez uci » Cz gru 27, 12 22:19

a tak swoją droga byłem pewny jeżeli chodzi o jRPGi to dla nich kupowało się własnie DSa niż PSP
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: that's just how that bird sings

Postprzez ArecaS » Cz gru 27, 12 22:30

Schrzanione jest głównie to, że zmienili eksplorację. Zamiast samemu łazić po okolicy używamy teraz kursora. Z tego powodu zniknęły także wszystkie scenki - te na silniku gry oraz animowane, a gra znacznie mniej angażuje. Akurat w wypadku TEJ gry to jest bardzo duża wada. Do tego zmienione w wielu miejscach system na ten z Persony 4. Niby sporo wprowadzonych tam zmian odbieram dość pozytywnie, ale jednak trudno go nazwać obiektywnie lepszym. Natomiast na pewno nie pasuje do trójki, bo jednak jest tu zupełnie inna eksploracja lochów oraz zostawiono kilka starych mechanizmów, które razem z tymi nowymi ciężko pogodzić (m.in. MC może używać tylko jednego rodzaju broni, ale zostawiono podział na 3 rodzaje obrażeń fizycznych). Plusem natomiast pewnie będzie dla ciebie pełna kontrola nad drużyną, chociaż ja wolałem stary patent ze z góry zdefiniowanymi strategiami (choć na szczęście można go nadal wybrać). No i dodano nową linię fabularną z MC płci żeńskiej. Przykład najbardziej żałosnego fanservice jaki umiem sobie wyobrazić.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: that's just how that bird sings

Postprzez kALWa888 » Cz gru 27, 12 22:33

uci napisał(a):a tak swoją droga byłem pewny jeżeli chodzi o jRPGi to dla nich kupowało się własnie DSa niż PSP

Dlatego też wybrałem DSa właśnie, nie PSP. Choć w zasadzie na PSP ich nie brakuje, ale to konsola dla innego odbiorcy. I szkoda, że większość jRPG to jedynie porty (Valkyrie Profile, Tactics Ogre, FF4CC itp). Na DSa znów mamy trochę remaków jak np FF4 i FF3. I sporo spin-offów (KH 358/2 Days, FF12-2, FF THe 4 Heroes of Light - który bardzo mnie ciekawi). PSP z kolei wygywa pod względem braku blokady regionalnej. Można więc grać we wszelakie jRPG z Japonii, a tam na PSP wyszło tego wszystkiego w cholerę.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: that's just how that bird sings

Postprzez ArecaS » Cz gru 27, 12 22:35

Wiesz. Język japoński jest nadal jedną z bardziej skutecznych form blokady regionalnej. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » Cz gru 27, 12 22:37

Na DS tez nie ma blokady.

Ja tam nie wiem jak z jRPG, ale ja żadnej konsoli z myślą o jRPG bym nie kupił ;).

Dzieki za info o Personach. Pewnie wiec na PS2 wezmę trójkę. Jak juz cos to FES? Ale to i tak za rok/dwa ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez ArecaS » Cz gru 27, 12 22:41

Zdecydowanie FES. O ile dodatkowy scenariusz traktowałbym raczej jako nieobowiązkowy, bo nie dość, że masochistycznie trudny, to jeszcze fabularnie budzi mieszane uczucia, o tyle sporo poprawek do samej gry wprowadzono. Choćby AI towarzyszy jest lepsze, a to ma znaczenie, bo w wersji na PS2 nie można nimi samodzielnie sterować (choć i tak Mitsuru bije rekordy głupoty czasem, ale o tym się pewnie przekonasz jak zagrasz :P).
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: that's just how that bird sings

Postprzez kALWa888 » Cz gru 27, 12 22:47

twilite kid napisał(a):Na DS tez nie ma blokady.

A ja byłem pewny że jest. Pewnie wkręciło mi się to przy okazji NGC, bo tam jest. Podobnie jak na Wii. Ale jeśli faktycznie nie ma blokady regionalnej, to bardzo mnie to cieszy. W Europie nie pojawiło się kilka godnych uwagi jRPG.

ArecaS, japońskiego (jak i każdego języka) można się nauczyć, podobno nie jest to takie trudne, ale tu pojawia się pytanie czy warto to robić dla samych gier? ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: that's just how that bird sings

Postprzez ArecaS » Cz gru 27, 12 22:50

Ale wymaga czasu i zaangażowania bardzo dużo. Natomiast czy znasz jakieś praktyczne zastosowanie dla japońskiego oprócz gier?*


*Odpowiedzi "manga" i "anime" się nie liczą. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Operator » Cz gru 27, 12 22:52

Siema, specjalnie wszedłem na forum po raz pierwszy od X czasu aby wybić Ci TK z głowy kupowanie P3P. Żeby nie było, mam oba wydania (wspominałem kiedyś), miałem okazję grać dość długo, zobaczyć jakie są "dodatki", co ujęli i co spieprzyli. Ale, do rzeczy.
-Najbardziej został spłycony sposób narracji. Normalne przerywniki zastąpione scenkami w stylu visual novel - wizerunek postaci, linie dialogowe. Niektóre elementy skryptu zostały zmienione i oczywiście nikomu nie chciało się poprawiać tych samych błędów w VA, przez co jest niesmak gdy się tego słucha.
-Różnice gameplayowe opisałem w innym poście, którego teraz nie mogę znaleźć... Ale dobra, wstawianie tego będzie tylko niepotrzebnym obrzucaniem "nie wtajemniczonych" technikaliami. Teoretycznie Tobie nie będzie to robiło różnicy, bo nie grałeś w inne części, ale fakt, zasady dodatkowej tury, słabości potrafią nieco namieszać.
-Direct commands? To też spłyca nieco rolę prowadzącego drużynę. Po prostu wydając rozkaz i patrząc jak się zachowuje AI gra się ciekawiej. W wersji FES AI jest na tyle poprawiona, że nie sprawia problemów. Pomijając Mitsuru i jeden czar gdy jest ustawiona na "Healing/Support"
-Wersja na PSP jest po prostu... droga. Poważnie, taniej dorwiesz używaną/nową kopię P3:FES.

EDIT: Cholera, teraz jak czytam te kilka postów wysłanych podczas pisania to wychodzi na to, że niepotrzebnie go napisałem...
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » Cz gru 27, 12 23:04

Spoko luz, dzieki za opinie Operator ;).

Kalwa, powinieneś sie zasugerować tym, ze Gameboye tez nie miały blokad ;). W kazdym razie - mialem na DS amerykańskiego Harvest Moon i śmigal.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez ArecaS » Cz gru 27, 12 23:15

Operator napisał(a):Pomijając Mitsuru i jeden czar gdy jest ustawiona na "Healing/Support"

MARIN KARIN! :D

Sorki, nie umiałem się powstrzymać. ^^'
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: that's just how that bird sings

Postprzez kALWa888 » Cz gru 27, 12 23:19

twilite kid napisał(a):Kalwa, powinieneś sie zasugerować tym, ze Gameboye tez nie miały blokad ;). W kazdym razie - mialem na DS amerykańskiego Harvest Moon i śmigal.

Żebym ja wiedział tyle o GameBoyach ;). No, ale dzięki za info, na pewno ta wiedza mi się przyda.

ArecaS, teraz zbyt wiele do głowy praktycznych pomysłów mi nie przychodzi. Może się przydać na pewno wtedy gdy ktoś chce mieszkać w Japonii. Tu gdzie mieszkam nie wygląda też na to, że w pracy japoński to język potrzebny, ewentualnie jako tłumacz. Oczywiste zastosowanie. Jeśli ja miałbym się go uczyć to raczej dla własnej przyjemności. Nauka języków to ogólnie przydatna rzecz i może mieć wszelakie zastosowanie, zależne od preferencji i umiejscowienia, planów życiowych itp.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Lazuli Lapis » Pt gru 28, 12 02:02

DS nie ma blokady, owszem, ale DSi już tak - z tym, że dotyczyła ona niewielu tytułów. I były to tylko gry wykorzystujące możliwości DSi, tj. kamerkę, ale też nie wszystkie. Pamiętam, że jak wyszły Pokemony Black/White w Japonii to ludzie spoza niej nie mogli ich uruchomić, w końcu udało się to chyba na konsolach z Australii, ale też głowy nie dam... w każdym razie pomijając te tytuły "DSi-enhanced", to gry na DSa blokady nie mają :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » So gru 29, 12 18:14

Phi! Dlaczego nikt nie ma takiego programu lojalnosciowego jak nintendo?
Dołączyłem do nintendo club, zarejestrowalem konsole, gierki z bundla i juz mam 1750 pkt. Zarejestruje jeszcze pozostałe gry jakie mam i uzbiera mi sie 4000 gwiazdek (1000 za konsole i po 250 za gre). Wymienię je na 1000 punktów i moge przebierać w sklepie ;). Super Metroid? Majora's Mask? Nieźle, co nie? ;) Ta lojalka MS rewards to jakiś żart przy tym.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » Pn sty 07, 13 21:22

Wylądowąłem na Coolroms i ściągam gigabajty ROMów. Tylko ciii!

Znów mnie nabrało na retro, znowu rozglądam się za SNESami i N64 na aukcjach i znów załamuje się widząc ceny niektórych gier. Kusi mnie, żeby jednak kiedyś wziąć się w sobie i zacząć powolutku kolekcjonować co lepsze i bardziej interesujące mnie hity. Kolekcja N64 + tych kilka topowych gierek pokroju Mario, Banjo, Zelda, Perfect Dark to nie jest duży koszt. Gorzej nieco ze SNESem - angielska ALTTP albo Super Metroid to już cięższa kasa. W przypadku Super Nintendo dochodzi jeszcze to, że wiele gier nie ukazało się w PALu. PSX też spoko, ale ten Harvest Moon, który chodzi za mną od lat to dobre dwie stówki. Jeszcze spoko, gdybym ja miał czas w to wszystko potężnie ogrywać - mi bardziej chodzi o to, żeby mieć kolekcję na półeczkach i kiedyś za x lat odpalić sobie to czy coś innego lub siąść raz na jakiś czas pyknąć szybką partyjkę w jakieś Mario Kart...

Ale jest dla mnie nadzieja. Jeśli rzeczywiście kolejna generacja pójdzie w takie absurdalne zabezpieczenia o jakich się ostatnio mówi (patent Sony) to ja ją pewnie oleje. Nie całkowicie - bo parę gier będę musiał pewnie zagrać, ale to będzie bardzo skrupulatna selekcja. I automatycznie znajdzie się czas na nadrabianie zaległości z poprzednich generacji :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » Pn kwi 01, 13 22:03

Posiedziało sie wczoraj wieczorem ze szwagrem przy buteleczce JW. Dzis rano sprawdzam poczte a tu "Kupiles przedmiot przez Kup teraz"... Ale dobrze bo Shattered Memories na Wii za niecałe 70zl to spoko deal ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez kALWa888 » Pn kwi 01, 13 23:30

Hehe, też mi się zdarzyło kupować po pijaku. Niestety zwykle chodziło o wydatki na które nie mogłem lub nie chciałem sobie pozwolić. Pojawia się jeden impuls, minuta i zamówione. Wystarczy tylko zwolnić hamulce, a czasem to i alkoholu nie trzeba :).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: that's just how that bird sings

Postprzez SALADYN » N sie 04, 13 00:19

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Zancudo » Wt wrz 24, 13 22:35

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 17:39 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » Wt wrz 24, 13 22:59

Prawidlowo! Milo mi ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez Gillian » N paź 20, 13 12:05

Przymierzam sie do Luigi's Mansion 2. Koncze Ocarine 3D i szukam kolejnej gry na 3DSa. Na szczescie z ta konsola udalo mi sie uchronic przed zgubnym zasypywaniem sie gierkami, ktore kolejkuje na szafce. Jest to na pewno spowodowane tym, ze te gry na 3DS generalnie nie tanieja, wiec przed wydaniem ponad 150zl musze sie upewnic. Tak wiec ogladam jakies gameplaye z LM2 (mysle jeszcze nad Fire Emblem, ale z turowek mam XCom na polce) i olsnilo mnie. Przeciez takiego MGSa na 3DS z kamera z klasycznej perspektywy (podobnie jak w Luigim wlasnie) bralbym bez zastanowienia. Byleby tylko mial taka prostsza, klasyczna mechanike bez udzienien. Bez kamery znad ramienia itd. MG(S) w starym stylu z nutka retro to byloby to! A nawet nie musialby to byc MGS. Chcialbym zobaczyc wlasnie taka staroszkolna skradanke ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: that's just how that bird sings

Postprzez SALADYN » N paź 20, 13 12:12

Powrót do kamery z widokiem z góry nie byłby krokiem wstecz ?
Znaczy się retro, stara szkoła itp terminy nie są w sobie niczym negatywnym ale powracanie do rozwiązania które kiedyś było wymuszone przez ograniczenia sprzętowe to jednak cofanie się w rozwoju zwłaszcza w skradankach w których pierwsze skrzypce zawsze grało niczym nieograniczone rozeznanie w terenie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemyślenia użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron