Przekręty Ocwelota

A właściwie to bardziej blogi ;) Jeden temat na użytkownika.

Moderatorzy: Operator, Wilczyca, GM

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Zancudo » Cz sie 21, 14 19:02

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 19:01 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Infernal Warrior » Cz sie 21, 14 20:19

Cytując samego siebie sprzed kilku postów:

"Ja rozumiem że komuś może się nie chcieć ale no za to ma płacone przecież."

No sorry ale doręczenie mi paczki (zamiast wrzucenie awizo do skrzynki) należy do obowiązków listonosza za które dostaje pieniądze. Nie robi tego charytatywnie. Jeśli nie wypełnia obowiązków to uważam że mam prawo narzekać. Ja też kiedyś pracowałem fizycznie w szczerym słońcu w upałach, czasem w deszczu ale swoje obowiązki robiłem (nic ponad to i od nikogo nie wymagam robienia nic ponad to za co mu płacą).
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez SALADYN » Cz sie 21, 14 20:34

Zancudo podejścia typu "czy się stoi czy się leży tysiąc dwieście się należy" nie da się usprawiedliwić stażem czy zmęczeniem.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Gillian » Cz sie 21, 14 20:40

Zancudo napisał(a):Ciekawe, czy Wy po przepracowaniu w tej instytucji przez kilka, kilkanaście, czy te kilkadziesiąt lat za tak marną pensję, też byście narzekali na listonoszy i panienki w okienkach.

Nie ma przymusu pracy w instytucji przez naście lat. Jak praca wydaje się mało ambitna albo mało płatna to można się zwolnić. Ale jeśli już się pracuje, to trzeba wypełniać swoje obowiązki.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Zancudo » Cz sie 21, 14 21:52

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 19:01 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » Pt sie 22, 14 19:30

Nie wiem, czy już rzucałem tą maksymą na tym forum, ale "powód" i "usprawiedliwienie" to dwie różne rzeczy. Pracownicy "trudnych" instytucji cierpią na brak motywacji i mają mnóstwo powodów, żeby mieć problemy z wykonywaniem swojej niewdzięcznej pracy nie do końca właściwie. Niestety, nie jest to żadne usprawiedliwienie i o ile mogę podchodzić do sprawy z empatią jako człowiek wobec człowieka, o tyle nie jest zasadne, abym to odczuwał na swojej skórze jako klient. Empatia to bardzo ważna ludzka umiejętność i w wielu sytuacjach jest wręcz potrzebna, żeby dojść do porozumienia lub aby wyjść z sytuacji z jakimikolwiek konstruktywnymi wnioskami/skutkami - ale nie można nią tłumaczyć wszystkiego, a zwłaszcza źle funkcjonującego systemu. No i ostatecznie też jest ważne, żeby nie brać na siebie całego ciężaru świata, bo samemu można szybko stracić chęć do życia i wykonać Williamsa.

W skrócie - ja listonoszy rozumiem, ale to nie znaczy, że mnie nie wkurwiają.

Kurier Poczty Polskiej to taki sam listonosz, posiada tylko oficjalnie telefon komórkowy, z którego zdarza mu się korzystać - skille typu "użytkowanie domofonu", "znalezienie dzwonka do drzwi" czy "wejście na piętro" mają nadal bardzo często poblokowane. Zresztą skill "telefon do klienta" też mają najczęściej na szaro, pewnie bug w grze - bo stosowny item posiadają. Kurierzy z pozostałych firm również powoli ulegają uwstecznieniu, zawsze pora nie taka, ustalenie pory odbioru na popołudnie leży poza zasięgiem firm kurierskich (niech nawet będzie za dopłatą, matko boska, nie można zakładać że klient jest bezrobotny, pracuje w domu albo jest w stanie przytaszczyć sobie paczkę z pracy do domu o własnych siłach - bo tacy klienci to są fajni, ale jak ktoś łazi do roboty i nie zgodzi się, żeby zostawić sporą pakę w sklepie pod domem, który mogą zamknąć przed czasem, albo żeby dowieźć do pracy, skąd jakoś trzeba to i tak dowieźć do domu - to już trudny klient i niefajny).

Paczkomat to niesamowicie zmyślne rozwiązanie i tyle, eliminujące całą stertę czynników ludzkich, które w tym przypadku tylko i wyłącznie utrudniają sprawę. A i kurierzy dostarczający paczki do paczkomatów mają o wiele wygodniejszą robotę, nawet jeśli rozwożą w nocy czy o świcie. No i istnieją i mają pracę, więc to nie jest tak, że ludzie idą na bruk, bo paczki magicznie fruwają między nadawcą a adresatem.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez uci » So sie 23, 14 00:14

dorzucę się do tematu - 2 tyg czekałem na ZoE HD wysłane pocztą polską, kiedy z numerem nadania poszedłem na pocztę okazało się że leży u nich i czeka a ja niby 2 razy dostałem awizo.
Wszystko spoko, tylko awizo jak nie miałem tak nie dostałem i mógłbym czekać...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Gillian » So sie 23, 14 10:23

Kiedys ja przypadkiem znalazlem swoje awizo na zewnatrz bloku wcisniete za domofon. Geniusz normalnie...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » So sie 23, 14 21:09

Tak sobie teraz przypomniałem, że miała być pozytywna energia .______.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez SALADYN » So sie 23, 14 21:27

No cóż chyba nie wyszło.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » N sie 24, 14 15:07

Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » So sty 17, 15 02:17

Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez ArecaS » So sty 17, 15 02:31

Obrazek

Rudy pan chętny na niezobowiązujące spotkanie połączone z okładanie się fioletowymi mackami potworów.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Solidny » So sty 17, 15 02:44

Jest darmo to cza korzystać! Ja bym Beyond Earth odpalił, ale z zaliczeniami w poniedziałek by mi się to kłóciło :P
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez ArecaS » So sty 17, 15 02:46

WUUUT!? BEYOND EARTH TEŻ MA FREE WEEKEND!? I NIKT MI O TYM NIE POWIEDZIAŁ!?

...
Choć po chwili namysłu stwierdzam, że nie. I tak tę grę będę kiedyś miał, a póki co piąteczka jest lepsiejsza po prostu. :)

...i nie, to nie ma związku z faktem, że jestem w plecy z robotą. Ani trochę.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » Pn sty 19, 15 21:45

ArecaS - spoczo, nadchodzący weekend chyba będę miał luźny. I przelazłem już SRIV w singlu na wszystkie sposoby (autyzm woła o czelendże i acziwmenty, ale staram się go tłumić) - no to pogra się.

Wszystko się zanosi na to, że nowy dodatek kupię wcześniej, niż półtora roku po premierze - za czasów SR3 byłem fanem gry, teraz po SRIV udowodniłem sobie, że jest to danie, które mogę w różnych odmianach żreć na okrągło (nawet mając świadomość, że to prawie ciągle to samo). Więc chyba staję się fanem serii :F Tylko nie wiem jak z nazewnictwem, bo fani części 1 i 2 raczej się nie przyznają do 3/4 i są odrębną grupą.

Oh well, it's Anthrax all over again. Zacząłem ich słuchać i naprawdę polubiłem za czasów drugiego wokalisty, Johna Busha (bardziej grunge), podczas gdy jedynie "true" byli fani pierwszego wokalu, a dla mnie Joey Belladona (bardziej speed metal) się wydzierał jakby miał klamerkę na jajach i brzmiał jak cała reszta podobnych mu metalo-śpiewaków.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez ArecaS » Pn sty 19, 15 23:02

Fani 3 i 4 znowu nie przyznają się do pierwszych dwóch. Do twórców chyba tylko nie do końca to dociera i troszeczkę za dużo nawiązań do starszych części było w 4. Ciągle czułem jakby coś mnie z tego powodu ominęło. :|
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Solidny » Wt sty 20, 15 00:43

Czyli tylko ja i Yahtzee mamy wrażenie, że seria zaczyna się na dwójce i dalej po prostu eskaluje w szaleństwie? Bo ja kojarzę że tylko jedynka próbowała być poważna.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » N lut 15, 15 23:22

No dobra, zacząłem i skończyłem Saints Row 2. Nie wyobrażałem sobie, że nabiję prawie tyle samo godzin, co w SR4!

I w końcu rozumiem, dlaczego istnieje taki rozłam między fanami 1/2 a 3/4 - co nie zmienia faktu, że nadal pochwalam twórców za pójście w tym kierunku, w którym poszli. W pierwszą część nie grałem i chyba nie będę miał okazji tego zrobić - wyszła tylko na X360, a to konsola poza moim zasięgiem. Ale dwójka wystarczyła, żeby poczuć o co chodzi i za czym tęsknią fani "klasyków" serii (o ile tak w ogóle można mówić o grach z 2006 i 2008). Cięższy klimat, mocniejsza fabuła, mniej absurdu. I zaczątki radosnej rozwałki i humoru znanego z trójki i dalszych. Nie wiem, chyba stałem się fanem serii, bo nie mam do powiedzenia nic konkretnego i rzeczowego (a w dalszej perspektywie: obiektywnego) oprócz tego, że grało mi się bardzo dobrze i podobało mi się. Jedyne, czego mi brakowało, to... nie wiem, więcej misji. Chociaż i tak było ich całkiem sporo i wszystkie były w pełni fabularne (mini-gierki poboczne czy tam inne activities owszem były potrzebne, żeby móc misje zaczynać, ale nie były wmieszane w żadną z nich, jak to miało miejsce w późniejszych częściach). Największy niedosyt dla mnie jako pecetowca to brak DLCków - obydwa dodatki kontynuują wątek Ultor, który był mega pieniężny i nawet nie zdążył się dobrze rozkręcić w głównej grze.

No i muszę przyznać, twórcy Saints Row przeszli naprawdę spory kawał drogi, żeby znaleźć się tam gdzie są obecnie :U I jeszcze raz im gratuluję, że udało im się zrzucić łatkę klonu GTA, albo przynajmniej częściowo wypracować sobie własną unikalną tożsamość.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » Pt paź 23, 15 21:06

Zrobiłem rzecz.

Obrazek

Nie mogłem się powstrzymać.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » Wt gru 01, 15 23:20

to uczucie kiedy okazuje się że zażywanie LSD daje autyzm

Obrazek
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Tidus93x » Śr gru 02, 15 09:16

Dabljutief? Gdzie moja dzisiejsza dawka, damnit!
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez SALADYN » Śr gru 02, 15 14:15

Panie Mietku mam tu takie coś, da się z tego wyklepać jakąś tapetę na pulpit a jeszcze lepiej coś szerokiego na smartfona gdzie przy każdym przesunięciu będzie innego logo ?

https://pbs.twimg.com/media/CVCp0UlWcAA6sA0.jpg:large
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Tidus93x » Śr gru 02, 15 14:33

Propsuję pomysł, zasysałbym jak szalony.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » Śr gru 02, 15 15:08

SALADYN napisał(a):Panie Mietku

Dla ciebie MAJOR MIETEK.
Obrazek

Coś się da, ale więcej szczegółów dajcie jak chodzi o tło pod smartfona. Bo tapeta 1920x1080 OK, ale "coś szerokiego na smartfona" mi nic nie mówi, zwłaszcza że "coś na smartfona" kojarzy mi się z wąskimi i wysokimi obrazkami.

Takimi jak podany, zresztą. To nie jest właśnie coś na smartfona?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Tidus93x » Śr gru 02, 15 15:28

Podpowiem pozostałym chętnym:

dla ekranu 240x320 px – wymiary tapety to 480x320 px
dla ekranu 320x480 px – wymiary tapety to 640x480 px
dla ekranu 480x800 px – wymiary tapety to 960x800 px
dla ekranu 480x854 px – wymiary tapety to 960x854 px
dla ekranu 540x960 px – wymiary tapety to 1080x960 px
dla ekranu 720x1280 px – wymiary tapety to 1440x1280 px

Czyli na mój ekran stykłaby 960x800
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Osvelot » Śr gru 02, 15 16:22

Obecnie mam smartfona, na którym tło jest statyczne i się nie przesuwa nigdy, wymiar tapety jest taki sam jak rozdzielczość ekranu. Wcześniej miałem taki, który miał opcje przesunięcia ekranu trzy razy, więc obrazek powinien tam mieć szerokość 3x większą niż szerokość ekranu w px. Za każdym razem obrazek wtedy przeskakiwał o pełną szerokość ekranu. W międzyczasie miałem taki telefon, w którym była możliwość przesuwania o kilka ekranów, ale obrazek nie przeskakiwał o szerokość ekranu, tylko nieznacznie przesuwał się lewo/prawo.

A więc... jak coś zrobię, to na pulpit 1080hd, potem zobaczymy czy coś dalej z tego wyjdzie.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Faja » Śr gru 02, 15 18:59

smartfony nie bez kozery mają w nazwie smart, poradzą se z dużym obazkiem, przeskalujo, rozciagno. bedzie git
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Pabian01 » Śr gru 02, 15 20:00

Ocwelot, przecież w każdym smartfonie ilość "ekranów" zależy od Ciebie. Można też ustawić tło ruchome jak również nieruchome.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przekręty Ocwelota

Postprzez Gillian » Śr gru 02, 15 22:59

Pabian01 napisał(a):Ocwelot, przecież w każdym androidzie ilość "ekranów" zależy od Ciebie. Można też ustawić tło ruchome jak również nieruchome.

fix
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemyślenia użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron