Letters from Liberia

A właściwie to bardziej blogi ;) Jeden temat na użytkownika.

Moderatorzy: Operator, Wilczyca, GM

Letters from Liberia

Postprzez Snake_VR5 » So cze 11, 11 15:09

Bohater ciemności...
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 19:00 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez uci » So cze 11, 11 15:30

te czasy jak na VHSie oglądałem Mutronikę i Guyvera2 z szczęką przy podłodze, osobiście to byłem w głebokim szoku jak dowiedziałem sie po latach że guyver to jap. bohater a amerykanie zrobili tak udaną ekranizację (scena pierwszej prawdziwej i kontrolowanej transformacji w mutronice wywoływała u mnie dreszcze)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Snake_VR5 » Pn cze 20, 11 14:32

''Vi Veri Veniversum Vivus Vici.''
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 19:00 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Snake_VR5 » Cz cze 30, 11 15:58

"There Is No Death....There Is Only The Force."
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 19:00 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Snake_VR5 » Cz lip 21, 11 14:19

Ostatnio obejrzałem sobie słynny, jednak doceniony do końca dopiero po latach film Blade Runner. W przypadku gatunku science fiction jest to dzieło bez wątpienia wybitne, co podtrzymuje do pierwszych scen do samych napisów końcowych i z nimi włącznie. Dzięki muzyce Vangelisa film ten nabiera magii i bajkowości, oczywiście z tym ostatnim to nie jest tak że jest przeznaczony dla dzieci na dobranoc. Mroczny klimat filmu, postać Ricka Deckarda i sprawa jaką prowadzi od razu tworzy niezłe kino detektywistyczne. Nie będę jednak ukrywał że film jest trudny w odbiorze i mógłby być dłuższy o kilka scen. To pozwoliło by niektórym po pierwszym obejrzeniu lepiej zrozumieć sam film, ale może to dobrze że taki jego urok. Akcja jest dość nierówna i to też uważam ma swój urok, w pewnych momentach film zwalnia by za chwile przyspieszyć. Film w całości wyznaczył uważam drogę dla późniejszych produkcji takich jak Snatcher i Ghost in the Shell. Najbardziej zaciekawiła mnie końcówka filmu i postać Gaffa. Pomimo tego że przez niemal 2 godziny oglądania pojawia się na krótko w kilku scenach i wydaje się że jest drugoplanowa, okazuje się na końcu ważniejsza niż się do tej pory wydawało. I tu proszę o waszą opinie, przypuszczenie czy też odpowiedz na moje pytanie. Bo nie wiem czy dobrze mam to rozumieć.

[spoiler]Rick Deckard wracając do domu znajduje żywą Rachel, wychodzą z jego domu natrafia na origami które przedstawia jednorożca. Gaff zna tą sztukę składania papieru, co udowadnia wcześniej w filmie kilkakrotnie. To oznacza że wiedział o związku Ricka i Rachel i pozwolił im odejść. Zastanawia mnie jednak ten jednorożec, bo on się pojawia we wspomnieniach Ricka Deckarda, czy to oznacza że Gaff zna jego wspomnienia co oznaczało by że Rick Deckard jest też replikantem i jako Łowca Androidów polował właściwie na swoich ?[/spoiler]


[center]Obrazek[/center]
Wykapany Gillian Seed
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez uci » Cz lip 21, 11 17:18

[spoiler]jak dobrze pamiętam reżyser ileś lat po filmie powiedział że on był replikantem.[/spoiler]
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » Cz lip 21, 11 17:25

Koji zapożyczył z Blade Runnera ile się da. Zwróć jeszcze uwagę na loga BR i pierwszego MGS'a ;)
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez Snake_VR5 » Cz lip 21, 11 19:29

To prawda, w filmie podobają mi się też nachalne reklamy Coca Cola i Atari. Ma to swój urok, ponieważ pokazuje świat na który silnie oddziałują wielkie korporacje. Szkoda tylko że nie powstał dotąd żaden sequel czy też prequel, choć pojawiają się niby jakieś przebąkiwania w tym temacie. Osobiście jednak obawiał bym się takich produkcji, zwłaszcza że pewnie reżyserem nie był by Ridley Scott. Co do filmów nakręconych na postawie twórczości Philipa K. Dicka podobał mi się Total Recall, teraz mają zresztą kręcić jego remake. Zobaczymy jak to pójdzie bez Arnolda Schwarzeneggera.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez uci » Cz lip 21, 11 20:25

na jego twórczości ja widziałem jeszcze Screamers, raport mniejszości, Next i A Scanner darkly i wszystkie były na poziomie.
Co do prequela/sequela Blade Runnera, wydaje mi się że gdyby zrobili nowy film to fani by go zjedli (bo nie wierze w jakiś epicki wyczyn zrobienia dobrej kontynuacji) a reszta widowni by włożyła go miedzy "kolejne s-f" co oczywiście się nie sprzeda więc po co ryzykować.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » Pt lip 22, 11 11:04

Wcale nie szloda ze nie pojawil sie zaden sequel. BR to dzielo skonczone. Co prawda ksiazkowy pierwowzor byl bogatszy o wiele watkow jednak scenariusz filnu zistal skrojony idealnie.
Btw polecam dokumenty i powstawaniu filmu oraz naturalnie ksuazke Dicka i gre Westwood.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez ArecaS » So lip 23, 11 14:11

Czyżbym tylko ja nie doceniał fenomenu filmu? Żeby nie było, książkę uważam za najlepsze, co dane mi było w życiu przeczytać, ale filmu jakoś nie poczułem. Nie ma tego klimatu, nie czuć nawet połowy tego syfu, który panuje na Ziemi. Gdzie jest gadka o OWŚ? Gdzie mowa o mutacjach? Gdzie ludzie uciekający z Ziemi przy każdej okazji? Gdzie elektryczne zwierzęta? Gdzie Mercer (tego mi najbardziej brakuje)? "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" może i jest cieniutką książką, ale nie do przeniesienia na duży ekran. Z całego filmu chyba jedynie ostatni pojedynek z Batym był taki jakiego się spodziewałem.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gillian » So lip 23, 11 14:36

Arecas, tylko Ty;). BR to film na motywach ksiazki. Nawet ma inny tytul. Warto sobie obejrzec ten 4h dokument z najnowszego wydania filmu by uzmyslowic sobie jaka idea przyswiecala tworcom i w jakich bolach ten film powstawal.

No i ja tez naleze do grona wyznawcow BR. Uwielbiam ksiazke, film, gre i soundtrack, wszystko u mnie stoi w honorowym miejscy na polce;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Snake_VR5 » N lip 24, 11 11:46

''In The End, There Can Be Only One''
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 22:32 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez kALWa888 » N lip 24, 11 12:10

Cóż, będę musiał to obejrzeć. I od jakiegoś czasu szykuję się do obejrzenia Ninja Scroll.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez SALADYN » N lip 24, 11 12:49

Cóż nie zaszkodzi sprawdzić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SALADYN » Śr lip 27, 11 17:31

Właśnie obejrzałem anime na podstawie Highlander'a i rzeczywiście film jest bardzo dobrym połączeniem amerykańskiego uniwersum z konwencja anime (typowa samurajka), oglądałem go z przyjemnością bez znużenia, szkoda tylko że na miejsce akcji a raczej finał całej historii wybrano po raz enty przewałkowany Nowy Jork tyle że tym razem post apokaliptyczny krótko po wojnie, globalnej zmianie klimatu i epidemii która spustoszyła świat co dało twórcom wolną rękę jeśli chodzi o tło historyczne.
Żałować można również że nie wykorzystano do końca potencjału jaki miał motyw nieśmiertelności głównego bohatera i jego nemesis, takie krótkie flashbacki z ich przeszłości wydawały mi sie niewystarczające ale to w końcu tylko film na półtorej godziny a temat mozna by bardziej wyeksploatować w serialu.
Polecam każdemu którego nie mierżą typowe przywary anime i przewidywalna fabuła.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Śr lip 27, 11 17:34

tak patrząc po screenach sobie myślę, ze to przecież vampire Hunter D, a potem czytam post i widzę że ten sam twórca. Bloodlust mi się ogromnie podobał, a jeżeli ten Highlander trzyma taki poziom to się chyba skusze.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Snake_VR5 » Śr lip 27, 11 18:17

Co do tych migawek z przeszłości, mogło by być ich więcej, ale jak na film półtorej godzinny to i tak ta ilość co jest wystarczy w sam raz. Anime trzyma się zresztą pod tym kątem filmowego odpowiednika, w którym było właściwie to samo patrząc na kąt ułożenia fabuły. Natomiast mogli sobie darować nieśmiertelnego z piłą mechaniczną, walka jest widowiskowa jednak wolałbym jakiś ciekawy mecz. To w końcu broń jaką posługują się nieśmiertelni.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez SALADYN » Cz lip 28, 11 20:02

Ten gość z piłą to taki typowy animowy motyw, mocno przegięty swoja drogą, no i nie musiał być to zaraz miecz ale topór czy naginata czemu nie, dobrze że to tylko krótki wątek a właściwie wprowadzenie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Snake_VR5 » Wt sie 02, 11 07:00

SALADYN napisał(a):szkoda tylko że na miejsce akcji a raczej finał całej historii wybrano po raz enty przewałkowany Nowy Jork


W sumie to nie ma się co dziwić, New York jest miejscem zgromadzeń nieśmiertelnych. W ich nazwijmy to mitologii jest kulminacyjnym punktem gry, w której uczestniczą wszyscy nieśmiertelni z całego świata. Walczą, dopóki nie pozostanie tylko jeden. Zgromadzenie nadejdzie gdy pozostanie już tylko kilku nieśmiertelnych, którzy zbiorą się wiedzeni jakąś niewidzialna siłą w jednym miejscu i tam będą walczyć o nagrodę która przypadnie ostatniemu z nich. Pokrywa się więc to z końcem krucjaty Colina MacLeoda i jego ostatecznym pojedynkiem z Marcusem Oktawiuszem.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez SALADYN » Wt sie 02, 11 11:18

Tłumaczenie fabularne z dupy, Nowy Jork to nie jedyne miasto na świecie i spokojnie twórcy mogli znaleźć lepsze miejsce na finał bo wielkie jabłko jest motywem tak wyeksploatowanym jak Druga Wojna światowa w FPS'ach.
Inna sprawa że są to ruiny miasta które dodają specyficznego klimatu całemu filmowi.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Snake_VR5 » Wt sie 02, 11 12:04

Nie zgodzę się z tym, oczywiście New York to nie jedyne miasto na świecie ale biorąc pod uwagę jaką role odegrało w filmach i to że twórcy anime jednak inspirowali się filmową rzeczywistością wybór uważam był jak najbardziej słuszny. Od razu zresztą na myśl o tym mieście w uniwersum Highlandera przychodzi mi na myśl utwór New York, New York który wykonał Freddie Mercury a którego krótki kawałek możemy usłyszeć w filmie.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Snake_VR5 » Pn wrz 12, 11 15:24

O dwóch takich co zostało mistrzami świata...
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 19:01 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Snake_VR5 » Wt paź 04, 11 09:12

Pierwszy Transformers ?
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 19:01 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Simon » Wt paź 04, 11 17:29

Tosho Daimos rulez. Muszę sobie kiedyś odświeżyć.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Snake_VR5 » Cz paź 13, 11 19:52

Batman: Rok pierwszy
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 19:01 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Snake_VR5 » So paź 22, 11 15:58

Metal Gear Solid
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 19:02 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 2 razy
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Gillian » Pn paź 24, 11 16:26

Zaciągnąłem i w wolnej chwili z pewnością sprawdzę. Zapowiada się ciekawie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Snake_VR5 » Śr paź 26, 11 12:09

twilite kid napisał(a):Zaciągnąłem i w wolnej chwili z pewnością sprawdzę. Zapowiada się ciekawie.


I jak ci idzie twilite kid ? Ja muszę przyznać dotarłem do momentu przed drugim bossem - Predator, szukam jeszcze jednego keya. Niestety musiałem korzystać z solucji, bo utknąłem na dobre w Kyandon Forest. Jednak naprawdę dość przyjemnie mi się gra i nawet się wciągnąłem, choć irytuje mnie że nie można zapisać gry w dowolnym momencie tylko trzeba szukać specjalnych punktów zapisu. Widać po Cova Village ta gra to hybryda ale w sumie autor nieźle to rozwiązał. Ciekawe co by powiedział sam Hideo Kojima gdyby wiedział o istnieniu tej gry i by w nią osobiście zagrał.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Gillian » Śr paź 26, 11 14:10

W wolnej chwili sprawdze - wciaz aktualne :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Następna strona

Powrót do Przemyślenia użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron